Skocz do zawartości
Ukraina

Pomoc dla Ukrainy. Jak się odnaleźć? Informacje, ogłoszenia, inicjatywy | Це війна! Втеча Дарини з Одеси

LM.plWiadomościKonin. Sklep z emblematami pogotowia. Sprawą zajmą się radni

Konin. Sklep z emblematami pogotowia. Sprawą zajmą się radni

Dodano: , Żródło: LM.pl
Konin. Sklep z emblematami pogotowia. Sprawą zajmą się radni

„Pogotowie alkoholowe” - jednym się podoba, a innych szokuje. Wykorzystaniem przez konińskiego przedsiębiorcę symboli podobnych do pogotowia ratunkowego zajmą się radni.

Już dawno żaden sklep nie wzbudził tylu kontrowersji. Na jednym z osiedli w Koninie powstał monopolowy, który opatrzony jest znakami łudząco przypominającymi te, którymi opatrzone są karetki pogotowia ratunkowego, tyle że z butelką w środku.

- Wygląda jakby to była  jakaś poradnia alkoholowa – mówi jedna z przechodzących nieopodal osób. - Właściciel przegiął – dodaje inna.

Są też tacy, którym tego typu reklama przypadła do gustu.

- W tych czasach trzeba czymś się wyróżniać, zwrócić uwagę klienta – mówi przechodzień.

Wykorzystane symbole podobne do pogotowia ratunkowego nie spodobały się szefowej tej instytucji w Koninie.

- Zostało naruszone prawo. To są nasze emblematy. Te symbole i plakat bulwersują mnie i pracowników. To jest ich bezczeszczenie i moim zdaniem nadużycie. Będziemy próbowali to wyjaśnić – mówi Barbara Szeflińska, prezes Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego Sp. z o.o. W Koninie.

Szefowa pogotowia o sprawie poinformowała już Urząd Miejski. Jej wyjaśnianiem zajął się też przewodniczący komisji rodziny i spraw społecznych Rady Miasta Konina.

- To jest dla mnie nie do przyjęcia – mówi Wiesław Wanjas. - Komisja wydała pozwolenie 22 maja. Przed wydaniem decyzji członkowie komisji przyjeżdżają na miejsce i robią zdjęcia obiektu. Do nas należy tylko sprawa lokalizacji, ale patrzymy jak to wygląda. Wtedy tych banerów nie było i nie było przeciwskazań, żeby nie wydać pozwolenia. To co w tej chwili widzę to coś zupełnie innego. Został już powiadomiony kierownik wydziału gospodarczego UM w Koninie – dodaje.

Zamieszaniem zaskoczeni są właściciele sklepu.

- W żadnym wypadku nie chcieliśmy nikogo naszą reklamą urazić, czy umniejszyć pracy ratowników medycznych. Jesteśmy zaskoczeni, że przez kogoś mogło zostać to tak odebrane. Ze strony naszych klientów otrzymujemy pozytywny odzew i reakcje na banery. Zależało nam na rzucającym się w oczy dobrym marketingu. Promocja naszego sklepu została skonsultowana i stworzona przez specjalistów jednej ze znanych firm reklamowych. Uważamy, że nie doszło tu do naruszenia prawa. Na rynku istnieją pogotowia krawieckie, informatyczne... natomiast nasze jest adekwatne do branży... poprostu pogotowie alkoholowe. W piątek nasza pełnomocniczka zgłosiła w urzędzie miasta naszą chęć udziału w posiedzeniu komisji. Odpowiedź mamy uzyskać w poniedziałek - informują właściciele sklepu.

Sprawa ma być omawiana na komisji 20 czerwca.

Konin. Sklep z emblematami pogotowia. Sprawą zajmą się radni
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole