Dzisiaj jest sobota 17 listopada 2018, imieniny: Grzegorza, Salomei, Elżbiety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21707) SPORT FORUM FIRMY (5250) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-1 / 0oC
Jutropogoda
4 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jan Klimkowski zagrał na Mistrzostwach Świata w Sz ... (7)Zatrzymano drugiego ze sprawców postrzelenia dosta ... (50)

LM Extra. Janów, Gosławice, Osada - zapomniane osiedla

Dodano: 24.06.2018 12:30
Źródło: LM.pl

Są takie osiedla Konina, o których niewielu, przede wszystkim w Urzędzie Miasta, pamięta. Choć formalnie są częścią naszego miasta, faktycznie bliżej im do zamkniętych enklaw pozbawionych szans na jakikolwiek rozwój.

Dziurawe jezdnie i chodniki, brak oświetlenia, żadnego życia kulturalnego, a przede wszystkim - brak jakiegokolwiek zainteresowania ze strony władz miasta. To najczęstsze problemy codziennego życia, z jakimi borykają się mieszkańcy Janowa, Gosławic i Osady. Osiedla, na których żyją, są częścią Konina, ale jakby drugiej kategorii - niechcianą, zaniedbaną, zapomnianą.

Czego oczekują od władz miasta ich mieszkańcy? Czy zmiana ich sytuacji rzeczywiście jest niemożliwa? A może wcale nie ma podstaw do ich narzekań, bo miasto dba o wszystkich tak samo? Zapraszamy na ostatni przed wakacyjną przerwą odcinek LM Extra. 

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:LM Extra,   Gosławice,   Janów,   Osada,   osiedle,   zapomniane osiedla

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Czas na wybory i zmiana prezydenta na młodego co będzie ściągal inwestorów rozruszal to miasto termy to inwestycja by była dobra ile miejsc pracy
Dodano: 24.06.2018 12:44    Przez: ~Piotr
To prawda Osada to wieś. Wybierzemy sołtysa i będziemy działać, bez oglądania się na miasto.
Dodano: 24.06.2018 13:18    Przez: ~Osadnik
Janow? Przeciez to miejsce gdzie diabel mowi "dobranoc". Tam sami emeryci kopalni, wysiedlency. Facetow tylko z butelka w reku mozna spotkac.
Dodano: 24.06.2018 13:25    Przez: ~Miłosz W.
Autor: Bartosz Skonieczny ,także nie trafiłeś z jadem . Zauważ natomiast ,że to pierwszy taki reportaż od dawien dawna,że w końcu dziennikarz wyszedł do ludzi i nagrał prawdziwe wypowiedzi ,co mieszkańcy sądzą o swoim mieście. Gratulacje i oby takich materiałów więcej było .
Dodano: 24.06.2018 13:19    Przez: ~emigrant
Porównanie Osady i Gosławic to lekkie nieporozumienie. Jednak faktem jest, że obie dzielnice sa zaniedbane. Dla mnie określenie ośiedla pasuje jeszcze do Gosławic, ale Osada to bardziej wieś w granicach miasta. Zasadniczo nie obraża to nikogo bo kazdy tam ceni sobie życie w mniejszej wspólnocie wzdłuż drogi jak to na wdi bywa. Gdyby na Osadzie zakleic kilja dziur w drodze, dac chodnik przez wies i kilka lamp to miszkancy tej "enklawy" wiecej od miasta nie potrzebuja. Wstyd że miasto z budzetem pół miliarda zlotych nie zrobi tego od reki.
Dodano: 24.06.2018 12:54    Przez: ~Lo

KOMENTARZE

Czas na wybory i zmiana prezydenta na młodego co będzie ściągal inwestorów rozruszal to miasto termy to inwestycja by była dobra ile miejsc pracy
Dodano: 24.06.2018 12:44    Przez: ~Piotr
Społeczeństwo Konina w większości jest lewicowe i nie chce zmian, a więc będzie po staremu tak jak było, czyli Konin, a tym bardziej obrzeża Konina niech nie liczą na poprawę infrastruktury. Tylko kandydat z PiS-u na Prezydenta mógłby otrzymać środki finansowe z Warszawy i poprawić sytuację osiedli dziś zapomnianych przez władze miasta. A więc przy najbliższych wyborach samorządowych poprzyjmy kandydata z PiS-u.
Dodano: 24.06.2018 13:26    Przez: ~Symp. PiS
Tylko z pisu i tylko z pisu...i co ? Nowy pomnik i kapliczki postawi ? Czy może znowu kupicie ludzi za moje pieniądze ? Już w Gosławicach jest ul.Kanałowa = sami beneficjenci wszelakich programów socjalnych .Jedna rodzina co miesiąc dostaje 5400 zł ,oczywiście nikt nie pracuje a szóstka dzieci beztrosko lata sobie po podwórku. Za to kilkuletni samochód już stoi i nowy skuter ,,Tatusia ,, .
Dodano: 24.06.2018 13:39    Przez: ~nie sympatyk socjalu
Jak poprzecie PiSdzielca w wyborach to pieniądze z Konina będą transferowane do Torunia .Zamiast remontów i inwestycji co najwyżej pomniczki wiadomo z czyim ryjem.
Dodano: 24.06.2018 14:08    Przez: ~Becia premia szydełko
Tego Pająka z jego poplecznikiem to powinni pogonić . Drogi na tych osiedlach same dziury. Kaskę się bierze byle do pierwszego.
Dodano: 24.06.2018 14:20    Przez: ~Mieszkaniec
A osiedle Międzylesie? Też zapomniane przez miasto.
Dodano: 24.06.2018 15:04    Przez: ~kj
A gdyby kandydat na Prezydenta z PiS-u obiecał, że kiedy zostanie Prezydentem wybuduje w Koninie Mennicę i z niej świeżutka gotówka będzie płynęła na wszystkie potrzeby miasta, to też byście go odrzucili, tylko dlatego, że jest z PiS-u ? Lewicowość ludzi Konina to straszna choroba i ludzie powinni się z tego leczyć, a najlepszym lekarzem na tą dolegliwość jest Bóg.
Dodano: 24.06.2018 15:55    Przez: ~Symp. PiS
Na twoją głupotę ,to i nawet Bóg nie pomoże. Co ty chcesz drukować pieniądze bez pokrycia ? Wenezuelę chcecie nam zrobić ? Walnij się w ten czerwony czerep socjalisto !
Dodano: 24.06.2018 16:12    Przez: ~nie sympatyk socjalu
A co symp.PiSdzielców znowu obiecacie pincet na KAŻDE dziecko i oszukacie ludzi jeszcze raz ?Idź się leczyć do Boga na Nowogrodzką .Nie zapomnij wziąć ofiary dla kota.
Dodano: 24.06.2018 16:25    Przez: ~Becia premia szydełko
Cukrownia Gosławice też ma problem z drogą na ulicy Krańcowej. Nawet nie umieją wszystkim utwardzić grunt. Radny synowi zrobił drogę.
Dodano: 24.06.2018 17:03    Przez: ~Wyborca
avatar A jak mogło być inaczej skoro POkomuna zrobiła z mieszkaców pereferyjnych dzielnic żulję.To oni zniczyli zakłady pracy od z,,Polmosu" na Starym po Cukrownię z Gosławich.Tu miało nie zostać nic po za marketami w których nabywają mieszkańcy towary trzeciej jakości sprowadzone z zachodu, za pieniądze zarobione sezonowo na szkopskich polach i oborach.Mieszkańcy mieli być niczym murzyństwo na plantacjach, a nieliczne elty uważające się za pas transmisyjny między mieszkańcami a kolonilistami opływali w luksusach z tego co ukradli (cztaj :sprywatyzowali) sopeczeństwu.Na szczęście w ostatniej chwili przyszło opamiętania i Polacy przypilnowali wybory i nie dało rady tak ohydnie je skręcić jak to było w wyborach prezydenckich gdzie wygał imbecyl czy samorządowych gdzie wygrał ZSL.Teraz czas na wybory samorządowe i oczyszczenia miasta z POkomunistycznego szamba, czas na celę plus, wymianę zdemoralizowanych i skorumpowanych urzędników,zarządzających SM ...
Dodano: 24.06.2018 17:07    Przez: Tomasz Kobrzycki
Tu nikt nie zainwestuje,inne regiony sie szybciej teraz rozwijają,w Koninie autostrada od lat i co i nic ! Nie wykorzystano szansy,obecnie jest najgorzej tu w całej wielkopolsce !
Dodano: 24.06.2018 18:03    Przez: ~Oliwia
Niedługo będą przyjerzdrzaly to Konina wycieczki jak do Czarnobyla miasto widmo
Dodano: 24.06.2018 18:06    Przez: ~Rrhk
W tej celi będziesz kobrzycki siedział razem z kaczyńskim o ile ten starzec dożyje do procesu.Jak będziesz się dobrze sprawował to dostaniecie wazelinkę i viagrę.
Dodano: 24.06.2018 18:11    Przez: ~Pan Marek
Konin to taki beton że nie idzie się zorganizować nie wie Pani redaktor jak jest w urzędach kawka ciastko i fochy myślą że dożywotnie kadencje mają bo komuna rządziła koninem w prlu i tu została w rządach SLD sld sprzedało elektrownie po kopalnie i cukrownie wiele zakładów zniszczonych taki potencjał co jest dziwne w mieszkańcach Konina że sami sobie są winni że wybierają co wybory sld ile jest takich gmin ?? Czy choć przewodniczący sld był tu choć raz nie ale za to był grad z po Lewandowski z sld i bury z PSL najwięksi handlarze polskim majątkiem Koninie obudź się to już naprawdę ostatni dzwonek !!!!!!!
Dodano: 24.06.2018 18:20    Przez: ~Juh
do nie sympatyka socjalu gdzie ty taką rodzine znalazłeś co bierze 5400 jak ludzie po jednym dziecku a z 2 dzieci to już ze świecą szukać, a za e twoje pieniądze to chyba te dobre chodniki teraz na nowsze wymieniają
Dodano: 25.06.2018 00:13    Przez: ~mieszkaniec
Poproszę o chodnik na os. GRÓJEC, niestety to jest najbardziej zapomniane osiedle. Dzieci po drodze asfaltowej chodzą na autobus do szkoły, nie wspomnę już o Morzysławiu. Brakuje kawałka chodnika, kto planuje takie beznadziejne ścieżki rowerowe do Lidla i w Laskówcu, a Morzyslaw należy "przelecieć"
Dodano: 25.06.2018 07:23    Przez: ~koninianka
Za to Olejnik pamięta. Weź swoją kasę i reaktywuj to, a nie chciałbyś podatników kasę rozwalać !!! Zajmij się czymś poważnym, może idź do lasu.
Dodano: 24.06.2018 12:48    Przez: ~wiem
Autor: Bartosz Skonieczny ,także nie trafiłeś z jadem . Zauważ natomiast ,że to pierwszy taki reportaż od dawien dawna,że w końcu dziennikarz wyszedł do ludzi i nagrał prawdziwe wypowiedzi ,co mieszkańcy sądzą o swoim mieście. Gratulacje i oby takich materiałów więcej było .
Dodano: 24.06.2018 13:19    Przez: ~emigrant
A koślun Brejza z PO wyglada jak Czadomen.
Dodano: 24.06.2018 12:51    Przez: ~Piekna Senyszyn
A Ty koleś ze swymi komentarzami wyglądasz tak jak osoba której nickiem się podpisujesz tj. durnowato, bez sensu i nie na temat ale za to hałaśliwie. Ot w całej krasie prezentujesz poziom umysłowo-estetyczny typowego akolity PiSa.
Dodano: 24.06.2018 13:26    Przez: ~Zdzich@
Coś widać, że zalazł za skórę poseł Brejza który to wyciągnął na światło dzienne niegodziwości i oszustwa funkcjonariuszy dojnej zmiany. Jednakże jak już chłopie obiecano Tobie zapłatę za podobne hejty to przynajmniej nie wklejaj ich gdzie popadnie a zastanów się - acz to dla wyznawcy PiSa trudne zajęcie - czy tam gdzie te głupoty wklejasz to jest właściwe miejsce.
Dodano: 24.06.2018 13:40    Przez: ~ojciec Tadeuszek
Zdzich obejrzał swoją ulubioną stację TVN, być może posilił się dodatkowo lewacką lekturą typu Gazeta Wyborcza i ruszył do ataku na prawych i uczciwych ludzi z PiS-u, którzy chcą dobrej zmiany dla Polski. No cóż trzeba współczuć ludziom, którzy nie mają Boga w swoich sercach.
Dodano: 24.06.2018 16:25    Przez: ~Wierzący
Do Wierzący@ Ty chłopie mniej wierz a więcej myśl. Nie trzeba oglądnąć TVN czy też czytać GW by zauważać degrengoladę jaką niesie z sobą "Dojna zmiana".
Dodano: 24.06.2018 19:13    Przez: ~Zdzich@
Porównanie Osady i Gosławic to lekkie nieporozumienie. Jednak faktem jest, że obie dzielnice sa zaniedbane. Dla mnie określenie ośiedla pasuje jeszcze do Gosławic, ale Osada to bardziej wieś w granicach miasta. Zasadniczo nie obraża to nikogo bo kazdy tam ceni sobie życie w mniejszej wspólnocie wzdłuż drogi jak to na wdi bywa. Gdyby na Osadzie zakleic kilja dziur w drodze, dac chodnik przez wies i kilka lamp to miszkancy tej "enklawy" wiecej od miasta nie potrzebuja. Wstyd że miasto z budzetem pół miliarda zlotych nie zrobi tego od reki.
Dodano: 24.06.2018 12:54    Przez: ~Lo
To prawda Osada to wieś. Wybierzemy sołtysa i będziemy działać, bez oglądania się na miasto.
Dodano: 24.06.2018 13:18    Przez: ~Osadnik
Osada to jest część miasta zwanego Koninem. Oni będą wybierać prezydenta miasta.
Dodano: 25.06.2018 12:54    Przez: ~Józek
A ZOBACZCIE JAK JEST OSIEDLE ŚWIĘTOJAŃSKIE ZANIEDBANE WSTYD A TYLU BYŁO RADNYCH Z TEGO OSIEDLA JESZCZE RAZ WSTYD
Dodano: 24.06.2018 13:10    Przez: ~mieszkaniec
TEN CZERWONY PALEC CO WSTAWIŁ TO WŁAŚNIE TE BRUDASY ALBO NIEUDACZNIK
Dodano: 24.06.2018 15:09    Przez: ~mieszkaniec
PANOWIE BEZRADNI PROSZĘ WSTAWIAĆ TE CZERWONE PALCE
Dodano: 24.06.2018 17:22    Przez: ~MIESZKANIEC
Janow? Przeciez to miejsce gdzie diabel mowi "dobranoc". Tam sami emeryci kopalni, wysiedlency. Facetow tylko z butelka w reku mozna spotkac.
Dodano: 24.06.2018 13:25    Przez: ~Miłosz W.
Typowe Wilkowyje z Rancza, im wystarczy butelka denaturatu i kawał kaszanki na zakąskę. Janów, a ile km. mają do Konina ?
Dodano: 24.06.2018 13:35    Przez: ~Z 15 km.
Tam zdaje sie nawet jest producent denaturatu, na przeciwko zagrzybionego bloku socjalnego.
Dodano: 24.06.2018 13:38    Przez: ~Wdze to
Janów ? Slyszalem ze tam mgła konia przydusiała ☺
Dodano: 24.06.2018 14:55    Przez: ~Czadomen Brejza
Wilkowyje to chyba za piękne porównanie. Myślę, że ten skarżony rozpusta teren powinno się zaorać :)
Dodano: 24.06.2018 17:52    Przez: ~Kaśka i Baśka
To nie Janów, tylko UL. JANOWSKA. to jest różnica.
Dodano: 25.06.2018 08:00    Przez: ~Franz
Ulica janowska, ha, ha, ha.
Dodano: 25.06.2018 18:10    Przez: ~Dobry żart
Ktoś kiedyś popełnił błąd w urzędzie miasta i nadał dla wiochy nazwę ulicy. Tam mieszkają zwykle PAtole 😉
Dodano: 25.06.2018 20:57    Przez: ~Wilk
Ale za to poszedł przekręt na wymianę dobrej kostki brukowej. Ciekawe kto był taki bystry.
Dodano: 24.06.2018 13:36    Przez: ~Wdze to
Mieszkańcy mają 100% rację.
Dodano: 24.06.2018 14:22    Przez: ~anna
Oczywiście, że mają rację, każdy chce mieć w swoim miejscu zamieszkanie dobrą drogę, dobry chodnik, przyzwoite oświetlenie, no i dobre połączenie autobusowe z Centrum, tylko skąd wziąć na to wszystko pieniądze, kiedy ich na wszystko brakuje. A żeby dobrze gospodarzyć pieniędzmi podatników, musi też być dobry Gospodarz, czy w Koninie taki jest ?
Dodano: 24.06.2018 16:10    Przez: ~Symp. PiS
Wybudować mennicę i drukować pieniądze ....zapomniałeś dodać ,tak jak w poprzednim poście .Przecież to takie proste . Teraz już jestem pewien ,że zwolennicy pisu ,to ciemny lud .Ty jesteś tego żywym przykładem .
Dodano: 24.06.2018 16:17    Przez: ~nie sympatyk socjalu
dopuki bedzie rzadzic ta czerwona kanalia i jego banda nic sie w tym kierunku nie zmieni, pamietajcie o tym przy wyborach..
Dodano: 24.06.2018 14:24    Przez: ~pro publico bono
Konin to czerwone zadupie,wiele tu ruin,brzydkie miasto
Dodano: 24.06.2018 14:26    Przez: ~Ej
Masz rację, wystarczy się przejść po bulwarach, same zapomniane ruiny przy nich - WSTYD !!!
Dodano: 24.06.2018 15:51    Przez: ~Luniu
1 z 4
1234>>