Dzisiaj jest niedziela 15 grudnia 2019, imieniny: Niny, Celiny, Krystiany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20190) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (36) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 4oC
Jutropogoda
5 / 5oC
Pojutrzepogoda
7 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Fantastyczne derby w II lidze. Wilki odrobiły dwa ... (0)Dzień pełen wrażeń. MotoMikołaje znowu w świąteczn ... (0)

Konin. Radni powiatowi nie zgodzili się na obniżenie pensji starosty

Dodano: 29.06.2018 13:23
Źródło: LM.pl

Radni powiatu konińskiego nie zgodzili się na obniżenie pensji starosty konińskiego. Stanisław Bielik będzie zarabiał tak jak do tej pory ponad 12 tysięcy złotych. 

Podczas dzisiejszej sesji radni musieli podjąć decyzję co do wynagrodzenia przewodniczącego zarządu powiatu konińskiego. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów od 1 lipca starosta miałby zarabiać 9940 zł, w tym płaca zasadnicza – 5000 zł, dodatek funkcyjny – 2100 zł, dodatek za wieloletnią pracę – 1000 zł, dodatek specjalny – 2840 zł.

Radni powiatowi nie dyskutowali nad tym punktem programu sesji. Zdecydowanie jednak opowiedzieli się przeciwko obniżce wynagrodzenia starosty. Przeciw przyjęciu uchwały zagłosowało 13 radnych, 3 wstrzymało się od głosu, a tylko 2 było za niższym uposażeniem dla przewodniczącego zarządu powiatu. W związku z tym starosta Stanisław Bielik będzie zarabiał tak jak do tej pory 12 348 zł, w tym wynagrodzenie zasadnicze to 5 880 zł, dodatek funkcyjny – 2100 zł, dodatek za wieloletnią pracę – 1176 zł i dodatek specjalny – 3192 zł.

  • Konin. Radni powiatowi nie zgodzili się na obniżenie pensji starosty

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Widać na tych zdjęciach jak są rozbawieni z wprowadzonej ustawy PiS. Każda ustawa wprowadzona działa na ich korzyść tak samo jak ustawa o 2 kadencjach, która wydłużyła im o 2 lata wygodne siedzenie w fotelach za grubą kasę. Tylko żyć nie umierać dziadkom na emeryturach. Takim to na pewno będzie szkoda odejść z tego świata.
Dodano: 29.06.2018 13:50    Przez: ~zwykły emeryt
Kaczynski jaka Ty napisales ustawe, ze tak ciebie robia w h........Wstyd
Dodano: 29.06.2018 13:36    Przez: ~Rowerek
No świetnie!!! Prezydentowi Poznania mogli obciąć pensje i jakoś nikt tam nie płacze, a prezydent i starosta Koniński to święci i im nie wolno nic ucinać, w związku z czym ten drugi zarabia więcej niż wspomniany prezydent Poznania. No pięknie!!! Tylko Ty podatniku pracuj i zarabiaj, bo inaczej Ci podatki podniosą by im starczyło na wypłaty...
Dodano: 29.06.2018 16:08    Przez: ~Koninijczyk ;p
Wszędzie w ościennych gminach obniżają tylko w Koninie takie coś leśne dziady u władzy pora na zmiany
Dodano: 29.06.2018 16:14    Przez: ~Ggc
A jak moze swoj swojemu odebrac?
Dodano: 29.06.2018 15:01    Przez: ~Radek

KOMENTARZE

Kaczynski jaka Ty napisales ustawe, ze tak ciebie robia w h........Wstyd
Dodano: 29.06.2018 13:36    Przez: ~Rowerek
A jak moze swoj swojemu odebrac?
Dodano: 29.06.2018 15:01    Przez: ~Radek
Jak głosowali radni PISu podać imienną listę.
Dodano: 29.06.2018 15:45    Przez: ~sax
Wszędzie w ościennych gminach obniżają tylko w Koninie takie coś leśne dziady u władzy pora na zmiany
Dodano: 29.06.2018 16:14    Przez: ~Ggc
W Koninie lewica trzyma się mocno i jest nie do ruszenia.
Dodano: 29.06.2018 19:18    Przez: ~PZPR
Cóż wybory samorządowe tuż, tuż za mniej więcej 4 lub 5 miesięcy więc do zobaczenia na wyborach przy urnach!
Dodano: 30.06.2018 10:28    Przez: ~c
Lojalni i oddani działacze PSL w Powiecie Konińskim są często kompletnie niedoceniani !
Dodano: 30.06.2018 10:46    Przez: ~A
Ciekawe czy osoby pracujące w Starostwie Powiatowym jak i Jednostkach Podległych będą teraz pracowały na rzecz PSL aby miał dobry wynik i obecny Starosta jak i jego Zastępca mogli dalej sprawować te funkcje? Zwłaszcza, że obecne notowania tej partii sa bardzo słabe nie wspominając o tym, że cześć pracowników tam zatrudnionych jest z innych opcji politycznych.
Dodano: 30.06.2018 11:05    Przez: ~ciekawe
Zapraszam na BIP Starostwo Powiatowe Konin-Oświadczenie majątkowe Stasia !!!!! Dochód-wynagrodzenie 160.342 tys.,Rada Nadzorcza WCRM Konin 10.265tys.,EMERTYura 6.594tys miesięcznie,wynajem lokalu 37.132 tys. Jaki zdolny,jaki mundry,jaki wykształcony,jaki poliglota i MENAGER -ręce opadają .Gdyby głupota umiała fruwać,to ci "radni" wisieli by w obłokach !!!!!!
Dodano: 01.07.2018 15:11    Przez: ~Śpiący w pracy
Widać na tych zdjęciach jak są rozbawieni z wprowadzonej ustawy PiS. Każda ustawa wprowadzona działa na ich korzyść tak samo jak ustawa o 2 kadencjach, która wydłużyła im o 2 lata wygodne siedzenie w fotelach za grubą kasę. Tylko żyć nie umierać dziadkom na emeryturach. Takim to na pewno będzie szkoda odejść z tego świata.
Dodano: 29.06.2018 13:50    Przez: ~zwykły emeryt
Taki będzie umierał, a jeszcze będzie trzymał się stołka.
Dodano: 29.06.2018 19:19    Przez: ~Adam
Żal dup.. ściska, co? Trzeba było, zostać starostą. A tak po prawdzie, obojętnie kto byłby na tym stołku brałbym kasę bez skrupułów. Zwłaszcza ci z "dobrej zmianyf czego przykładów jest całe mnóstwo. Doją więcej niż poprzednicy. A teraz dzięki licznym fanom pójdą po poważną kasę do europarlamentu tego niby nie lubianego. Pani Dzyfło już złożyła deklarację.
Dodano: 01.07.2018 10:38    Przez: ~Realista
Jeżeli wójt wiejskiej gminy zarabia o wiele więcej,więc nie ma ty żadnej sensacji.
Dodano: 29.06.2018 14:24    Przez: ~koninianin.
Spora część działaczy PSL niedoceniona jest przez władze partii praktycznie nie dostając nic po wygranych wyborach a potem jeszcze tylko oczekiwania wedle nich aby robili a profity zgarnia mała grupa ludzi a pozostali tylko przed wyborami do pracy w kampaniach wyborczych potrzebna a potem niech sobie radzą sami !
Dodano: 30.06.2018 10:34    Przez: ~Niech sobie radzą sami
Najzabawniejsze jest to, że osoby będące na konkretnych stanowiskach we władzach partii i mające z tego konkretne pieniądze często jako pierwsze gdy utracą takie stanowisko i nie mają nic innego w zamian zmieniają barwy partyjne i idą do partii będącej obecnie na topie oczywiście zazwyczaj dla dobra nie swojego a społeczeństwa lub Kraju :)
Dodano: 30.06.2018 10:41    Przez: ~:)
A co na to Andżela?
Dodano: 29.06.2018 15:03    Przez: ~Gwiazda Pegieeru
Prosze podac ugrupowania ktore byly za nieobnizaniem uposazenia oraz automatycznie podac przynaleznosc partyja pana starosty,mysle ze kazdy sie domysli dlaczego tak glosowano
Dodano: 29.06.2018 15:05    Przez: ~Dlaczego?
PSL to wiejska SLD.
Dodano: 29.06.2018 19:21    Przez: ~Lewica
12 tysięcy....karwasz twarz to i tak dużo....no, ale jak się przy korytku tyle lat siedzi co Bielik z PSL,to trudno potem przyzwyczaić się do mniejszej stopy życiowej,bo by zabrakło na waciki.....mam nadzieję że tych dwoje sprawiedliwych spotkam i uścisnę rękę... reszta bo szemranego towarzystwa niech dalej kadzi staroście...i nadal śmieje się w twarz swoim wyborcom dla których 12tysiecy...to czasem pół roku pracy!!!!!!
Dodano: 29.06.2018 15:28    Przez: ~su_arez@wp.pl
Starosta rowerem do pracy nie będzie jeżdził, a za mniej niż 12 tys/m nie da się wyżyć.
Dodano: 29.06.2018 19:24    Przez: ~Władek
No świetnie!!! Prezydentowi Poznania mogli obciąć pensje i jakoś nikt tam nie płacze, a prezydent i starosta Koniński to święci i im nie wolno nic ucinać, w związku z czym ten drugi zarabia więcej niż wspomniany prezydent Poznania. No pięknie!!! Tylko Ty podatniku pracuj i zarabiaj, bo inaczej Ci podatki podniosą by im starczyło na wypłaty...
Dodano: 29.06.2018 16:08    Przez: ~Koninijczyk ;p
I jak takich oderwać od koryt, kiedy gruba kasa płynie na konta, chciałbym zajrzeć w ich przepastne konta, zwykły człowiek może sobie tylko pomarzyć o takich pieniądzach, które oni posiadają.
Dodano: 29.06.2018 19:28    Przez: ~Robotnik
Starosta nie dej zrobić krzywdy swojemu zastępcy, a jednocześnie naszemu Majerankowi z gminy Ślesin.
Dodano: 29.06.2018 16:12    Przez: ~sumsiod
Trafnie go nazwałeś : MAJE-RANEK hahaha....
Dodano: 01.07.2018 15:01    Przez: ~suMO
Tak trzymać Stasiu. Kup se jaki nowy gang.
Dodano: 29.06.2018 16:23    Przez: ~jama
Ten na sobie mam od ślubu, jaki wytrzymały materiał.
Dodano: 30.06.2018 16:54    Przez: ~Elana
Kufajka i gumofilce to zestaw dla niego !!!!
Dodano: 01.07.2018 14:59    Przez: ~PROMIL
Kasta leserow dobrze sie trzyma