Dzisiaj jest poniedziałek 6 lipca 2020, imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17822) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (29) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Wakacje to czas… włamań i kradzieży. Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem?

Materiał promocyjny

Dodano: 4.07.2018 13:50

Wybierając się na wakacje, chcemy mieć pewność, że nic nie zepsuje nam odpoczynku. Nawet jeśli podróż przebiegnie bez zakłóceń, przykra niespodzianka może na nas czekać po powrocie. Dom pozostawiony bez opieki to okazja dla złodziei. Jak zabezpieczyć własne cztery kąty przed urlopowym wyjazdem?

Zabezpiecz okna i drzwi

Pomimo tego, że zamknięcie okien i drzwi przed wyjazdem to rzecz oczywista, to niedopatrzenie w tej kwestii może sprowokować złodzieja do podjęcia się próby włamania. Zwłaszcza w czasie letnim, gdy temperatura jest wysoka, otwarte lub uchylone okna to norma. Wyjeżdżając na kilka dni bardzo łatwo przeoczyć taki szczegół. Dlatego przed wyjściem z domu warto upewnić się, że nie pozostawiliśmy żadnej możliwości dostania się do środka. Szczególną uwagę należy zwrócić na drzwi od tarasu lub balkonu. Jeżeli budynek połączony jest z garażem, tą drogą również włamywacze będą chcieli się przedostać do środka.

Dobrze, jeśli przed wyjazdem zasłonimy okna przy pomocy firanek bądź żaluzji. I choć nie wpłynie to na zwiększenie ochrony mieszkania, to cenne przedmioty widoczne z ulicy mogą skusić złodziei. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście montaż rolet antywłamaniowych. Taki zestaw w połączeniu z solidnymi drzwiami będzie ogromną przeszkodą dla intruzów.

Upewnij się, że system alarmowy działa bez zarzutu

Zainstalowanie alarmu oraz monitoringu na terenie posiadłości to najlepsze z możliwych rozwiązań. Warto jednak raz na jakiś czas upewnić się, że cały system funkcjonuje bez zarzutu. Zwłaszcza okres planowania wyjazdu powinien być czasem przygotowania mieszkania na naszą nieobecność. Jeśli zabezpieczenia nie działają poprawnie, może to wyjść na jaw właśnie przy okazji włamania, a wtedy będzie już za późno na podjęcie jakichkolwiek działań. To czy monitoring i alarm funkcjonują bez zarzutu, powinniśmy sprawdzić co najmniej na kilka dni przed opuszczeniem domu. W przypadku konieczności naprawy jakiejś usterki będziemy mieć wystarczająco dużo czasu, by wezwać fachowców. Warto również poprosić sąsiadów, żeby zwracali uwagę na podejrzane osoby w okolicy naszego domu. Odpowiednio wczesne zapobieganie może być kluczem do uniknięcia problemów.

Ubezpiecz się na wypadek włamania

Ubezpieczenie mieszkania to podstawa, jeśli chodzi o ochronę mienia. Polisa może chronić trzy obszary: mury, stałe elementy budynku oraz ruchomości domowe. W zależności od wybranych warunków możemy zabezpieczyć dom na wypadek kradzieży, włamania bądź dewastacji. Jeśli ubezpieczymy posiadłość od włamania, ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie o równowartości zniszczeń powstałych w jego wyniku. Od kradzieży natomiast ubezpieczone jest wyposażenie mieszkania, czyli wszystkie ruchomości, które mogą stać się łupem włamywaczy.

Więcej na stronie: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-mieszkania

  • Wakacje to czas… włamań i kradzieży. Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wakacje,   odpoczynek,   turystyka,   bezpieczeństwo,   włamania,   ubezpieczenie

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.