Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościTransatlantyk dotrze także do Konina. Filmowe pokazy i edukacja

Transatlantyk dotrze także do Konina. Filmowe pokazy i edukacja

Dodano:
Transatlantyk dotrze także do Konina. Filmowe pokazy i edukacja

Spotkanie z Bartłomiejem Kotschedoffem, aktorem i współscenarzystą „Ataku paniki”, Filmowa kolacja w Zagrodzie Borowo, nocne kino na Bulwarze, pokazy i warsztaty dla najmłodszych w kinach Centrum i Oskard.

Zapraszamy na tegoroczną edycję festiwalu Transatlantyk- Łódź w podróży w Koninie od 20 do 22 lipca. Kolejna edycja festiwalu nie mogłaby się odbyć bez filmowej kolacji. W programie wydarzenia: pokaz filmu „Atak paniki” i spotkanie z Bartłomiejem Kotschedoffem, aktorem i współscenarzystą filmu oraz kolacja. „Atak paniki” w reżyserii Pawła Maślony to wielowątkowa historia pozornie niezwiązanych ze sobą osób, które w pewnym momencie doświadczają... ataku paniki. Opowieść o tym jak z pozoru nieistotne w życiu zdarzenia mogą doprowadzić do ogromnych konsekwencji, metaforycznych końców świata. W związku z tym, że tematem przewodnim tegorocznej edycji Transatlantyk Festival jest „Niepodległość dziś / Independence now”, a festiwalowi towarzyszy hasło: „Ja, Wolność, Bunt i Ojczyzna”, z Bartłomiejem Kotschedoffem będziemy rozmawiać m.in. o tym czym dzisiaj jest niezależność i wolność artystyczna i jaką cenę trzeba za taką niezależność zapłacić. Spotkanie, kolacja i pokaz 20 lipca w Zagrodzie Borowo, start o 20.00. Zaproszenia będzie można zdobyć na fanpage’u: CKiS Epicentrum Kultury, Kina Centrum i Konin I love it.

Transatlantyk- Łódź w podróży to także kino w plenerze. 21 lipca o 22.00 na bulwarze nadwarciańskim będzie można zobaczyć kryminalną komedię „Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto”. To adaptacja bestsellerowej powieści kryminalnej Fulvio Ervasa z gwiazdą filmu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Choć może to wydawać się nieprawdopodobne ,historię zainspirowały prawdziwe wydarzenia. Nieco nieporadny, ale wnikliwy inspektor Stucky prowadzi skomplikowane śledztwo w sprawie serii morderstw i tajemniczego samobójstwa hrabiego Desiderio Ancillotto, właściciela winnicy na weneckich wzgórzach.

W tym roku festiwal to także edukacja. Najmłodszym kinomanom dedykowane są pokazy i warsztaty filmowe w niedzielę 22 lipca. Spotkanie dla dzieci rozpocznie polska premiera filmu ,,Moja żyrafa”. Na seans kino Centrum zaprasza o godz. 11.00. Film opowiada o młodzieży, która po raz pierwszy idzie do szkoły. Fabuła nawiązuje do jednej z książek holenderskiej literatury dla dzieci, Annie M.G. Schmidt. Także w niedzielę 22 lipca kino Oskard zaprasza na pokaz filmu ,,Superagentka”. Film rozpocznie się o godz. 13.00. To historia inspirowana opowieściami kryminalnymi Agathy Christie. Pokazom filmowym towarzyszyć będą bezpłatne warsztaty filmowe, które odbędą się po filmach. Poprowadzą je animatorzy projektu ,,Dzieciaki w Centrum” z Konińskiego Domu Kultury. Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Liczba miejsc jest ograniczona (30 dzieci). Zaproszenia do udziału w akcji można odbierać w kasach kin.

Transatlantyk Festival jest uznanym międzynarodowym festiwalem nowej generacji, który buduje swą tożsamość łącząc wyrafinowaną, skierowaną do branży filmowej ofertę z szeroko dostępnym programem edukacji i aktywizacji społecznej. Twórcą i dyrektorem festiwalu jest wybitny kompozytor, laureat Oscara, pochodzący z Konina Jan A.P. Kaczmarek.

Organizatorami Transatlantyk – Łódź w podróży są Miasto Konin, Koniński Dom Kultury i Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.

Transatlantyk dotrze także do Konina. Filmowe pokazy i edukacja
Czytaj więcej na temat:Transatlantyk 2018, Transatlantyk Konin,
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole