Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21318) SPORT FORUM FIRMY (5245) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 10oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
11 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Radni miast i gmin będą decydować o przyszłości ma ... (15)Kochowo. Wypadek trzech samochodów osobowych we mg ... (17)

Ślesin. Tragiczny wypadek na wodzie. Siedmiolatek walczy o życie

Dodano: 8.08.2018 14:15

Wypadek na jeziorze Ślesińskim. Po zderzeniu motorówek w ciężkim stanie jest siedmioletni chłopiec.

Do tragedii doszło wczoraj około godziny 17.20 w Ślesinie. Na wysokości campingu „Wiktorówka” około 40-letni mieszkaniec gminy Ślesin, pływając skuterem wodnym w trakcie wykonywania manewru uderzył w drugi skuter, którym płynął ojciec z 7-letnim dzieckiem. Chłopiec najprawdopodobniej uderzył głową w kierownicę.

- Dokładne okoliczności zdarzenia są w trakcie wyjaśniania - mówi Adrianna Karwowska-Kuna z konińskiej policji.

Na miejscu niemal natychmiast pojawilła się karetka pogotowia. Ratownicy wezwali śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Nieprzytomne dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Poznaniu. Kierujący skuterami byli trzeźwi.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ślesin,   wypadek,   wypadek na skuterze,   lotnicze pogotowie ratunkowe,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Mam dość tych skuterów i motorówek. Na nikogo nie zwracają uwagi. Czasem wręcz starają się wystraszyć tych, którzy pływają kajakami lub łódkami, specjalnie podpływając blisko i robiąc fale. Czas, by wprowadzono w Ślesinie strefę ciszy, jak jest w Powidzu. Wtedy motorówki i skutery się skończą i w końcu będzie bezpiecznie.
Dodano: 8.08.2018 14:32    Przez: ~Pfi
Takie jest właśnie pajacowanie na skuterach.
Dodano: 8.08.2018 14:24    Przez: ~XxX
Przecież tam ponad połowa to nawet rowerkiem wodnym nie umie pływać, a co dopiero na skuter wsiadają.
Dodano: 8.08.2018 14:23    Przez: ~karp
Strefa ciszy na jexiorach i po bólu,skonczy sie pajacowanie nowobogackich
Dodano: 8.08.2018 15:12    Przez: ~Olo
Na tym jeziorze to wolna amerykanka. Ile fabryka dała , testują ile wyciąga skuter, motorowka,a w połączeniu z alkoholem to robi się niebezpiecznie.
Dodano: 8.08.2018 14:35    Przez: ~Xyz

KOMENTARZE

Przecież tam ponad połowa to nawet rowerkiem wodnym nie umie pływać, a co dopiero na skuter wsiadają.
Dodano: 08.08.2018 14:23    Przez: ~karp
Strefa ciszy na jexiorach i po bólu,skonczy sie pajacowanie nowobogackich
Dodano: 08.08.2018 15:12    Przez: ~Olo
Każdy wie że największe patole są w Ślesinie
Dodano: 08.08.2018 16:47    Przez: ~eeeeee
to nie przejdzie bo bogacze przestaną kupować drogie działki
Dodano: 08.08.2018 17:05    Przez: ~Pis
Tam co jeden to lepszy.
Dodano: 08.08.2018 17:42    Przez: ~F
Niedługo będą roczne dzieci przewozić
Dodano: 08.08.2018 17:59    Przez: ~Hgf
Nikt strefy ciszy nie zrobi. Tak jak Uniejów trzyma za dużo wody... bo turyści. Strefa ciszy... ludzkie życie ile jest warte?
Dodano: 08.08.2018 19:51    Przez: ~Hj
zacznijmy od tego ze ten koles co spowodowal wypadek to po Slesinie na quadzie jezdzi tez bez mozgu
Dodano: 10.08.2018 19:24    Przez: ~Slesiniak
Tak jak ty zapewne tylko żabka....
Dodano: 18.08.2018 12:31    Przez: ~Taa
Takie jest właśnie pajacowanie na skuterach.
Dodano: 08.08.2018 14:24    Przez: ~XxX
Kiedyś dostać patent sternika to był wyczyn, któremu pierwszy lepszy szympans ryzykujący życie ludzkie, by po prostu nie sprostał. W tym kraju wszystko można kupić i tego są efekty. Korupcja zabija.
Dodano: 09.08.2018 08:41    Przez: ~Hj
Teraz zdać patent to trzeba robic kurs i go zdać przy komisji z Poznania kiedyś dałeś kasę i już
Dodano: 09.08.2018 10:37    Przez: ~Motorowodniak
motorowodniak po wpisie stwierdzic idzie ze za kase dostales
Dodano: 10.08.2018 19:25    Przez: ~mati
Biedactwo... Dzieci nie powinny cierpieć... Oby wszystko było dobrze.
Dodano: 08.08.2018 14:24    Przez: ~Kobieta
Mam dość tych skuterów i motorówek. Na nikogo nie zwracają uwagi. Czasem wręcz starają się wystraszyć tych, którzy pływają kajakami lub łódkami, specjalnie podpływając blisko i robiąc fale. Czas, by wprowadzono w Ślesinie strefę ciszy, jak jest w Powidzu. Wtedy motorówki i skutery się skończą i w końcu będzie bezpiecznie.
Dodano: 08.08.2018 14:32    Przez: ~Pfi
to jedz nad jezioro gdzie jest zakaz motorówek i proste. Licheń czy inne takie
Dodano: 08.08.2018 14:51    Przez: ~spokoj i cisza
Jak wprowadza strefę ciszy to nic nie będzie w tym slesinie. lipa totalna ... to przez możliwość cumowania i używania motorówek tak się rozwinęła ta plaża tam
Dodano: 08.08.2018 14:51    Przez: ~oj
@oj -> tam i tak nic nie ma
Dodano: 08.08.2018 15:06    Przez: ~cyfrowy77878
#do spokoj i cisza#czlowieku co ty piszesz,mam nadzieje ze przy ulicy gdzie mieszkasz codziennie beda zapier...ponad 100km/h,a jak bedziesz sie sapał,to aby ktos ci powiedzial,jak nie pasuje ci predkosc to sie mozesz przeprowadzic,najlepiej tam gdzie nie ma drog
Dodano: 08.08.2018 15:17    Przez: ~Tepic plytkie myslenie
Nie można zrobić strefy ciszy bo jest to szlak żeglugi to znaczy otwarte jezioro
Dodano: 08.08.2018 19:34    Przez: ~mich
Do spokoj i cisza: a dlaczego niby ja mam gdzieś jeździć, tylko dlatego, że wariaci na nikogo nie zwracają uwagi? A co do rozwoju Ślesina - taki rozwój, że tylko marina zapełniona. Ludzi na plaży zawsze była masa, nawet przed budową cumowiska.
Dodano: 09.08.2018 08:07    Przez: ~Pfi
To jest szlak wodny. Nie można tu stworzyć strefy ciszy.
Dodano: 09.08.2018 08:39    Przez: ~Tomasz
dokładnie tak jak piszą poprzednicy nie mozna wprowadzac ciszy na szlaku wodnym. tp tak jka na autostradzie zakaz jazdy samochodów
Dodano: 09.08.2018 23:23    Przez: ~bob
Dla wszystkich baranów! Jezioro Ślesin to nie zamknięty akwen! Douczyć się, doczytać... Używanie mózgu nie.boli!
Dodano: 18.08.2018 12:35    Przez: ~Taak
Bomem chyba nigdy w łeb nie zarobiłeś.
Dodano: 05.10.2018 19:13    Przez: ~qwe
Może ktoś w końcu pójdzie po rozum i utworzy regularny komisariat wodny w Slesinie w marinie !!! Policja wodna to kpina na tym akwenie pojawiają się średnio na 5 godz w tygodniu!!! Na pomoc lub interwencje na wodzie nie można liczyć na tym akwenie!!!! Ciekawe jak wyglądała akcja ratownicza ? Ile czasu potrzebowały służby aby się ogarnąć?!
Dodano: 08.08.2018 14:58    Przez: ~On
Trzeba jeszcze bardziej oszczędzać na bezpieczeństwie. Zamykać posterunki policji. Kasować etaty policjantów na komisariatach. Najlepiej na komisariacie niech pracują trzy osoby. Albo inaczej. Niech komisariaty całkowicie zostaną zamknięte a pieniądze dachu na kościół. Ksiądz poświęci jezioro i będzie super bezpiecznie
Dodano: 08.08.2018 15:10    Przez: ~Polokol
Akcja ratownicza?? Kilka dni temu pojawiła się wielka plama ścieków na jeziorze, Została wezwana straż pożarna i policja. Nie podjęto interwencji z powodu braku klucza do slipowania łodzi. Zderzą się łodzie, ktoś wypadnie i zacznie się topic to nie otrzyma pomocy. Jest notatka w komisariacie w ślesinie i w państwowej straży pozarnej która potwierdza brak interwencji. Na jeziorze jest wolna amerykanka, możesz wypłynąć i robić co chcesz bo policja nie trzyma łodzi w marinie bo boja się, że ktoś im po złości się do niej wypróżni. Policja jest na wodzie do godz 17 a potem rób co chcesz. Cały Ślesin
Dodano: 08.08.2018 16:51    Przez: ~woda
za mało ludzi do pracy brak policjantów pełno wakatów wolnych
Dodano: 08.08.2018 19:35    Przez: ~mich
"Nie podjęto interwencji z powodu braku klucza do slipowania łodzi." Skąd taka informacja? Pozatym to nie była wielka plama ścieków tylko wyczuwalny zapach spalin z brzegu jeziora ;)
Dodano: 09.08.2018 09:55    Przez: ~Ktoś kto wie więcej
Zapach spalin , dobre sobie . Człowieku o czym ty piszesz. Nie od dzisiaj wiadomo o zanieszczeniach wpuszczanych do jeziora tzw. wodospadem! Częsty Fetor i zawiesina na jeziorze to tez spaliny ? Wymierający ekosystem w jeziorze, to tez z powodu zapachu spalin ? InformCje o nie podjętej interwencji są w raportach straży i policji . Co jest moim zdaniem skandalem , bo nawet gdyby to była plama 5 cm to ich obowiązkiem jest zlokalizować, oczyścić , zawiadomic odpowiednie instytucje itd a nie zamiatać sprawę pod dywan!!!
Dodano: 09.08.2018 12:25    Przez: ~Znający sprawr
5 cm plamę powinny usunąć, a sam piszesz że całe jezioro jest w syfie, czyli czyszczenie małych plam to syzyfowa praca która kosztuje. Ludzie niszczą wszystko co mogą, ale twoje komentarze że straż nie podjęła działania czy co smieszniejsze że nie miała klucza do slipu :D to już się zalicza pod bajkopisarstwo.
Dodano: 09.08.2018 22:57    Przez: ~hehe
Współczuję rodzicom... zdrowia dla dziecka.
Dodano: 08.08.2018 15:02    Przez: ~Emi
Nie dość że pływają jak idioci to jeszcze z piwem w ręku. Nie raz widziałem jak z pływają z dzieciakami na motorowkach czy skuterach i popijają piwo a potem podpływa do małych plażyczek i wywala puszki i butelki do wody albo na plażę. Niestety za głupotę takich wieśniaków zapłacili dziecko. Oby to była przestroga dla innych p opisujących się burakow
Dodano: 08.08.2018 15:06    Przez: ~Katy
Co to jest za pływanie skuterem w kółko i klapaniem o wodę. Tak się popisują biznesmeni z Kalisza.
Dodano: 08.08.2018 15:35    Przez: ~miejsowy
Robią co chcą bo policja strajkuje i niewypisuje mandatów trzymaj się mały
Dodano: 08.08.2018 15:23    Przez: ~Turysta
Niestety to nuworyszom na skuterach nie da do myślenia, bo ta grupa społeczna nie myśli.Myśleć teraz powinni współodpowiedzialni za zaśmiecenie jezior ślesińskich skuterami , władze gminy ,zarząd wodny i praktycznie nieobecna na tym akwenie policja ,wyposażona 2 lata temu w super łódz.
Dodano: 08.08.2018 15:26    Przez: ~Żeglarz
Policja ! Śmiech na sali , balony które pojawiają się na chwile w sobotę a później przez tydzień stoi ich pontonik przy śluzie !!!! Barany bez uprawnień , umiejętności, lodzie wytwarzające wielka boczna fale która przewraca mniejsze łódki i kajaki, śmieci i ścieki w jeziorze !!! Burmistrz, policja nikt nie zauważa problemu !!!! Ciekawe ile skarg , zgłoszeń odebrała policja i co w tych sprawach zrobiła?
Dodano: 08.08.2018 16:39    Przez: ~On
jeziora slesin, mikorzyn, patnow naleza od dziesiecioleci do kolesiostwa, dzialki kupione za psie pieniadze, osrodki odkupione za bezcen, prywatne/nielegalne pomosty, nikt z urzedasow od dziesiecioleci nie ruszyl palcem by cos zrobic, policjant nie kiwnie palcem - nie chce stracic pracy bo sądy od zawsze stoją po zlej stronie. miasto w ręce pisu, kolesiostwo na pysk na bruk.. kopalniani oligarchowie, polsatowi biznesmeni, banda nierobow ktora tylko krasc potrafi i robic papke z mozgu ciemnej masie ktora na to przyzwalala przez 30 lat.. mam nadzieje ze po zmianie prezydenta miasta ktos odpowiedzialny wreszcie zrobi cos w dobrym kierunku
Dodano: 08.08.2018 19:00    Przez: ~kom2
Policja w Ślesinie to jedna wielka porażka na każdym polu od wielu, wielu lat. Może to i brak kasy na wszystko ale i sami policjanci są tak rozleniwieni , że gdy tylko znajdzie się najdrobniejsze utrudnienie od razu mają wytłumaczenie by nie podejmować interwencji. Po co potem wypełniać masę papierów.
Dodano: 08.08.2018 19:11    Przez: ~Oli
Niewinne dziecko najbardziej ucierpiało i to jest tragedia. Idiota, który uderzył w ojca i dziecko powinien ponieść srogą karę jak za próbę zabójstwa, choć nieumyślną.
Dodano: 08.08.2018 15:30    Przez: ~K-n
A nie pomyślałeś baranie gdzie ojciec dziecka ma mózg ze na skuter siedmiolatka bierze bez kapoka i kasku. Tragedia sie stała fakt ale ojciec skrajnie nieodpowiedzialny