Dzisiaj jest niedziela 24 stycznia 2021, imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17929) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Porozmawiajmy o firmach i przedsiębiorcach w pande ... (2)Boso na śniegu. Zimowa sesja tancerzy konińskiego ... (4)

Zarząd województwa wielkopolskiego chętnie wspiera pszczelarzy

Dodano: 12.08.2018 10:08

Zarząd województwa wielkopolskiego uchwalił 2 mln złotych na wymianę węzy pszczelej, czyli szablonów plastra pszczelego, które umieszczane są w ulach.

Kilka dni temu obchodzony był „Wielki Dzień Pszczół”, dzień później zarząd województwa wielkopolskiego podjął uchwałę dotyczącą rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań w obszarze ekologii i ochrony zwierząt oraz ochrony dziedzictwa przyrodniczego pn. „Program poprawy warunków fitosanitarnych rodzin pszczelich poprzez wsparcie finansowe zakupu węzy pszczelej”. - Symbolicznie dzień po „Wielkim Dniu Pszczół” przekazujemy fundusze na naprawdę dobry i potrzebny cel - powiedział Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

W konkursie złożona została jedna wspólna oferta wszystkich związków pszczelarskich z terenu wielkopolski: Chodzieży, Kalisza, Konina, Leszna i Poznania. Wsparcie w wysokości 2 milionów złotych pozwoli na wymianę około 50 procent węzy na terenie województwa i jest pierwszym tego rodzaju działaniem w Polsce prowadzonym przez samorząd.  To nie jedyne wsparcie dla pszczelarzy, które płynie z budżetu województwa. Samorządowa pomoc dla pszczół i pszczelarzy zaczęła się od nowatorskiego pomysłu dofinansowania kwotą ponad 1,6 mln złotych zakupu miododajnych sadzonek drzew. Wiele drzew już zostało posadzonych w różnych regionach Wielkopolski, a w sumie dzięki tej akcji przybędzie ponad 24,5 tysiąca nowych drzew.

- Celem całego przedsięwzięcia jest przeciwdziałanie wymieraniu pszczół. To działanie podjęliśmy po rozmowach z pszczelarzami, którzy prosili o wsparcie. Trzeba myśleć perspektywicznie, bo sadzonki drzew miododajnych będą wydawały owoce przez wiele następnych lat – powiedział Krzysztof Grabowski. - Jednak na akcji posadzenia kilkudziesięciu tysięcy drzew miododajnych nie poprzestano i władze samorządu województwa postanowiły iść jeszcze dalej i uruchomić dla pszczelarzy dodatkową pomoc.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jak twoja żona lata po wsi i się gzi i guni z chłopami to jakoś Ci nie przeszkadza.
Dodano: 12.08.2018 13:31    Przez: ~Mirek
No i jakoś żądlenie w tyłek jej nie przeszkadza
Dodano: 12.08.2018 13:41    Przez: ~Truteń
Hipokryci z PiS. Najpierw minister pozwala na stosowanie środków ochrony roślin zabijących pszczoły a teraz jego kumpel lata z kasą na rozwój pszczelarstwa. A Wy i tak za 500 czy 300 zł na nich zagłosujecie. Brawa dla Was. Pozdrawiam
Dodano: 12.08.2018 15:36    Przez: ~Rydzyk

KOMENTARZE

najpierw to zwróc uwagę tym pszczelarzom którzy dla kasy nie pilnują swoich pszczół i te "odwiedzają" sąsiadów przez płot powodując u nich paraliż i strach , "bo one się roją" , w d to mam , masz interes to go pilnuj ,jak ktoś umrze bo jest uczulony to bedzie dopiero wył (po pożądleniu)
Dodano: 12.08.2018 12:45    Przez: ~po 1 rozum
Jak twoja żona lata po wsi i się gzi i guni z chłopami to jakoś Ci nie przeszkadza.
Dodano: 12.08.2018 13:31    Przez: ~Mirek
No i jakoś żądlenie w tyłek jej nie przeszkadza
Dodano: 12.08.2018 13:41    Przez: ~Truteń
Hipokryci z PiS. Najpierw minister pozwala na stosowanie środków ochrony roślin zabijących pszczoły a teraz jego kumpel lata z kasą na rozwój pszczelarstwa. A Wy i tak za 500 czy 300 zł na nich zagłosujecie. Brawa dla Was. Pozdrawiam
Dodano: 12.08.2018 15:36    Przez: ~Rydzyk
Uważam ŻE ,,MOGŁY BY '' ZAISTNIEĆ URADZENIA FOTOWOLKANICZNE : WSPOMAGAJĄCE TEMPERATURĘ ULA ,NP :ZIMĄ : OKREŚLONĄ TEMPERATURĘ ?. ..
Dodano: 12.08.2018 16:29    Przez: ~L
Miód zawsze służył człowiekowi jako słodki pokarm, a wytwarzały je pszczoły, dawniej rośliny i drzewa owocowe rosły dziko bez ingerencji chemicznej człowieka i miód zebrany od tych pszczół był zdrowy, a i pszczoły były zdrowe. Dziś człowiek stosuje różne zabiegi chemiczne dla ochrony swoich plantacji, przed szkodnikami i zarazami, a to zagraża zdrowiu i życiu pszczół, a i nektar zebrany przez nie też nie jest przedniej jakości.
Dodano: 12.08.2018 16:29    Przez: ~K-n

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.