Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18648) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 15oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)Wiklinowe kosze staną w parku. W Radolinie podsumo ... (0)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

Już pisałem że jestem mieszkańcem miasta Golina z nikim nie związanym i widze co obecny burmistrz robi bardzo mi sie to podoba , mądry i rozważmy człowiek a Ciebie człowieku zrzera msciwość
Dodano: 04.09.2018 18:16    Przez: ~Ddd
Tak trzymaj Panie Burmistrzu! Masz głosy mojej rodziny! Niech stary układ odejdzie do końca! Zapoczątkowałeś dobre zmiany w Gminie. Masz dobre pomysły. Widzą to na wsi i w mieście. Skonczcie z tymi hejtami. Tyle macie odwagi że musicie kryć się za pseudo.
Dodano: 04.09.2018 18:58    Przez: ~Lechosław
Boicie się, że burmistrz i radni z jego komitetu wyborczego wypadną po wyborach. Ustawiliście się dzięki nim i rozpoczęliście kampanię wyborczą na ich rzecz. Będzie co będzie. Nie oni, to inni. A kogo tam w gminie żałować?!
Dodano: 04.09.2018 19:22    Przez: ~m
Jak nie chcesz głosować to nie musisz. Kto się boi? Czego wilka złego? Gąski Gąski.... No tak faktycznie Pani K rozpędziła maszynę wyborczą.... Ciekawe z kim tym razem się poukłada.
Dodano: 04.09.2018 20:00    Przez: ~Gtd
Sam Durczynski chodniki kładzie? Gratulacje
Dodano: 04.09.2018 20:49    Przez: ~ok
A co chcesz mu pomóc. Ktoś tu dwa młotki brukarskie oferował. Ma przynajmniej pomysły i wie jak doprowadzić do tego żeby chodniki powstawały a nie obiecuje gruszek na wierzbie. I nie gada jak ten poprzedni że chodnik będzie a mieszkańcy w kaloszach po błocie chodzili. To dobry Burmistrz. Dba o całą gminę. Życzę krytykantom takiego zaangażowania dla dobra mieszkańców jak Durczyński.
Dodano: 04.09.2018 21:09    Przez: ~Ulka
Widziałam Pana Burmistrza w trakcie prac jak kładli chodniki i budowali drogę. Nawet urzędnik tak nie chodził. Pan Durczyński jest bardzo zaangażowany w trakcie wszelkich inwestycji. Żal mi tych co tutaj plują i wymyślają. Ludzka zazdrość nie zna granic. Dobrego Burmistrza wybraliśmy w 2014 i ja na niego ponownie zagłosuję w październiku.
Dodano: 04.09.2018 21:29    Przez: ~Anulka
Głosowałam na obecnego pana burmistrza 4 lata temu. Po tej historii z golińską podstawówką na pewno na niego nie zagłosuję!
Dodano: 04.09.2018 21:59    Przez: ~nz
Boicie się, że obecny burmistrz może nie przejść. Macie tę świadomość. I dobrze. Nie ten, to inny.
Dodano: 04.09.2018 21:50    Przez: ~x
X wystartuj zobaczę jak tobie pójdzie jak takiś mądry na hejcie.
Dodano: 04.09.2018 22:02    Przez: ~Kawniczak
Oj, jacy niektórzy nerwowi. Boją się o swoich...
Dodano: 04.09.2018 22:06    Przez: ~cha, cha!
Tylko ci się boją co nie podejmują decyzji. Tak więc skoro ktoś pisze o obawach to pewnie sam się boi. Tylko inny a jaki? Ten co był dziękuję.
Dodano: 04.09.2018 22:35    Przez: ~Piotr
Oj tam oj tam przejdzie. Bez trwogi i obawy.
Dodano: 04.09.2018 22:37    Przez: ~Nie x
Zachowujecie się jak dzieci. Po co ta paplanina - przecież Durczyński wykonuje tylko projekty przygotowane przez Nowickiego. Swojego jeszcze nic nie zrobił. Gdzie zapowiadane przez niego nowoczesne targowisko !!!! Nowicki jako prawdziwy gospodarz, najpierw budował i modernizował szkoły potem budował w mieście Golina kanalizację sanitarną i deszczową żeby potem budować ulice. Durczyński łaski nie robi - projekty są gotowe - czekają na półkach. Kto sprawił, że Golina ma taki piękny rynek i parkingi przy ulicy Strażackiej !!!! Może to nie jest w Golinie tylko na wsiach jak piszecie !!!!!!!!
Dodano: 04.09.2018 22:45    Przez: ~kibic
Jakie projekty? Gdzie one są dlaczego nie zostały zrealizowane?
Dodano: 04.09.2018 22:51    Przez: ~Jakaś
Tak a Durczyński na tą kanalizację co Nowicki nie wybudował pozyskał 20 mln😁
Dodano: 04.09.2018 22:53    Przez: ~Aśka
Tak Nowicki gadał a Durczyński działał i te 20 mln pozyskał. To prawie mała różnica😀
Dodano: 04.09.2018 22:55    Przez: ~Aśka
A jak się do Nowickiego wchodziło do gabinetu to mówił ... Projekt jest.... I ludzie czekali po 15 lat i nic. Projekt w szafie i czekał.
Dodano: 04.09.2018 22:58    Przez: ~Jarosław
A targowisko to jego budowę przespał Nowicki. Jak na sesji zwracano mu uwagę że są środki w ramach projektów unijnych to nic nie zrobił. I tak targ w Zagórowie za środki unijne wybudowali a Nowicki zostawił targowisko w bezładzie. W konsekwencji drodzy rolnicy mieszkańcy wsi było wprowadzenie przez inspektora weterynarii zakazu sprzedaży zwierząt. To nastąpiło za kadencji Nowickiego. W ten sposób Nowicki zamknął historię tradycji tzw. Jarmarków w Golinie.
Dodano: 04.09.2018 23:13    Przez: ~Hsd
A ja dodam bo jestem z zawodu budowlańcem, że projekt to nic. Prawdziwy etap budowy to nie projekt bo projekt jak projekt domu. Możesz go budować 16 lat albo w 3 miesiące. Koszt projektu do kosztu inwestycji to promilek. Durczyński pokazał że potrafi. Dlatego ma wielką przewagę nad Nowickim.
Dodano: 04.09.2018 23:31    Przez: ~Bob budowniczy
Masz rację Bob. Szafa pełna projektów😂 za Nowickiego. On projektował a kto inny buduje. To po co projektował. Tym bardziej stronnik Nowickiego to potwierdza że projekty są a gdzie są pieniądze na realizację projektów. Pewien radny popierający byłego burmistrza złożył wniosek o projekt budowy chodnika przy trasie 92 pomimo że Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad nie planowała tam inwestycji i nie planuje.
Dodano: 04.09.2018 23:39    Przez: ~Aśka
Nowicki miał projekty? To dlaczego ich nie realizował? Temu Panu już 4 lata temu podziękowano. A ja w domu mam chomika, kota rybki oraz psa....
Dodano: 05.09.2018 08:44    Przez: ~Przyjmiak
p Nowicki to zrobił drogi w każdej wsi, bo wieś tylko na niego głosowała o Golinie zapomniał o drogach i innych rzeczach, rynek i parkingi to zostały zrobione przed wyborami jako kiełbasa przedwyborcza, projekty były robione, przez wiele lat, bo trzeba było nabić komuś kabze no i leżały na półkach i nic poza tym...za P Nowickiego było w gminie 15 mln długu a teraz jest tylko 5 i z czym i z kim się tutaj porównywać..........
Dodano: 05.09.2018 12:48    Przez: ~Ela
Ale wy wszystko wiecie , ciekawe czy to prawda czy piszecie to tylko po to zeby oczernic jednego z kandydatów , ludzie co ma byc to i tak będzie wasze hejty też "pójdą na półkę" amen.
Dodano: 05.09.2018 08:48    Przez: ~proboszcz
To tylko hejty mogą iść w stronę obecnego Burmistrza? To żadne oczernianie. Sprawdź za kogo wprowadzono zakaz sprzedaży zwierząt. Mieszkańcy wsi niech to dokładnie sprawdzą zanim pójdą głosować. Pieniądze na budowę targowiska były, ale Nowicki przeznaczył je na coś innego. Przecież mieszkańcy wiedzą jak było. Projekty były i jakoś nic z tego nie było widać.
Dodano: 05.09.2018 09:07    Przez: ~Biskup
To miał pakować tylko Golinie jak ten obecny ? Sołectwa ma w dupie a ci ludzie ze wsi tez chodzą na wybory i nie powiedzialbym ze za tym obecnym tak będą głosować bo za co ? Bo przyjeżdżał na różne uroczystości i nawet wypowiedzieć się nie umiał? Poprzednik traktowal wszystkie miejscowości jednakowo
Dodano: 05.09.2018 09:19    Przez: ~zuza
W takim razie zapytajcie radnych ze wsi z komitetu Nowickiego, dlaczego przez prawie 3 lata jak rządzili w gminie tak mało zdziałali na rzecz miejscowości wiejskich. Oni was reprezentowali i oni mieli większość w radzie miasta! Widocznie musicie ich zmienić i wybrać takich, którzy potrafią współpracować i mają pomysły, a nie tylko rzuć gumę na sesji.
Dodano: 05.09.2018 09:27    Przez: ~Gandek
To nie zależy od radnych większość tylko od burmistrza , ma wielka nie chęć jak slyszy o jakim kolwiek sołectwie
Dodano: 05.09.2018 10:15    Przez: ~ziom
Przypomnę, Burmistrz wykonuje uchwały radnych. To radni ze wsi z komitetu Nowickiego uchwalali budżety to możecie mieć do nich pretensje.
Dodano: 05.09.2018 10:25    Przez: ~Kawniczak
Skąd ta pewność ze oni są z komitetu Nowickiego?
Dodano: 05.09.2018 10:37    Przez: ~ciekawa
zobacz z jakiego startowali i kogo popierali
Dodano: 05.09.2018 10:44    Przez: ~dddd
Wygląda na to, że teraz Nowicki będzie się wypierał swoich kandydatów. No super. Albo pozakładali własne komitety, żeby ukryć swoją przynależność i kto się za nimi kryje.
Dodano: 05.09.2018 10:51    Przez: ~anty ciekawa
Nie wszyscy radni są z komitetu Nowickiego, a większąsc radnych musi sie zgodzić zeby uchwała przeszla , a zresztą teraz przez 4 lata w tej gminie kazdy ze sobą mają konflikty panuje haos dzięki obecnemu panu Burmistrzowi
Dodano: 05.09.2018 10:55    Przez: ~janin
Chaos to był jak układ (radni z jego komitetu wyborczego Nowickiego) ciągle dzielił kasę dowolnie. Otrzymywane i wygospodarowane środki przez Burmistrza dzielili między swój układ i w końcu się pokłócili, no bo ten chciał to a tamten to.... Zamiast myśleć konstruktywnie dla dobra gminy jak Burmistrz Durczyński, to myśleli o swoich interesach. I tak chaos zapanował w ich szeregach, a teraz nieudolnie próbują obarczyć tym Burmistrza.
Dodano: 05.09.2018 11:26    Przez: ~dd
Janin naucz się ortografii chaos a nie haos.
Dodano: 06.09.2018 17:46    Przez: ~Gsd
15 z 22
<<1...1011121314151617181920...22>>