Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18922) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
13 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To będzie test dla Szymańskiego. Rywalem młody Ukr ... (0)Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (1)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

Tej kapturskiej dawno nie powinno juz tam byc , fotel bujany Książka koc i zyla pani jak paczek w masle , ale do rady pani nie pasuje i pare innych łepków
Dodano: 05.09.2018 11:12    Przez: ~szanowni
Podważa Pani autorytet osoby która akurat otrzymała nagrodę w Urzędzie Marszałkowskim w konkursie na najładniejsze sołectwo. Wspólnie z mieszkańcami opracowała plan wdrożyła go i jest sukces!
Dodano: 05.09.2018 11:58    Przez: ~Brawo
Będą, będą wybory będzie sie działo tylko głosów żeby nie było mało , będą oni będzie on , w gminie szał chyba po wyborach pójdą w tan . Otóż tak juz w październiku dowiemy sie jakich wybralismy radnych i burmistrza
Dodano: 05.09.2018 12:26    Przez: ~onanaba
Droga świto pani Kruckiej, może czas odpuścić... pięknie wykonujecie polecenie tej pani i opluwacie Burmistrza, ( którego należy podziwiać za odwagę i gospodarność) oraz radnych. To, że odważyli się przerwać terror w szkole zasługuje na pochwałę. Nie wiem, czy nie wiecie, czy tylko udajecie, jaka w podstawówce panowała atmosfera? I przestańcie mówić źle o gimnazjum, zapytajcie swe dzieci, z jaką radością przechodziły do tej normalnej szkoły, po której doskonale radziły sobie w szkołach średnich (chyba że pchali się tam z dopami...). I podziwiam panią Grażynę- mądra i odważna kobieta- proszę się trzymać i nie przejmować opiniami złych ludzi!
Dodano: 05.09.2018 22:58    Przez: ~Anika
Pani jest chora
Dodano: 05.09.2018 23:06    Przez: ~e
Nie sądzę. Tekst jest napisany dobrą składnią, co oznacza że raczej Anika nie ma rozdwojenia jaźni. Stąd oznacza to to że są w Golinie osoby które mają inne zdanie. Takich osób jest większość. Czas Pani Kruckiej wreszcie się skończył. I przestańcie opluwać inne osoby.
Dodano: 06.09.2018 06:10    Przez: ~Hhhh
Dlaczego uważasz, że wykonujemy polecenia p. Kruckiej? I że nie mamy własnego zdania o działaniach burmistrza? Sądzisz, ze p. Krucka nie ma nic innego do roboty tylko siedzi i namawia przyjaciół i tych, którzy ją popierają do pisania tutaj? Daj spokój. Jej życie nie kończy się na stanowisku dyrektora. Tylko ktoś, kto nie wie, że właśnie dyrektor wymagający może razem z pracownikami osiągnąć wiele,realizować pomysły i zamierzenia. I co najważniejsze cieszyć się tymi sukcesami, które motywują do pracy. Tylko miernota i lenie tego nie rozumieją. Ludzie z zewnątrz podziwiają naszą szkołę, a wy opluwacie tego, kto to wypracował i dbał o nasz wizerunek. 15 lat ciężkiej pracy. Pani Grażyna nie jest odważna, jest bezczelna. Kasprzakowie osiągnęli to, co chcieli, żałosne....
Dodano: 06.09.2018 08:29    Przez: ~ja
Złym człowiekiem to jest własnie Grażyna. Szkoła, w której jest zła atmosfera nie dzieje się tyle fajnych rzeczy, nie ma takich dobrych wyników. Nie wiesz o czym piszesz. Każdemu uczniowi pasuje, kiedy nauczyciele mało wymagają
Dodano: 06.09.2018 08:37    Przez: ~ona
przylgnęła do was ta "świta"...... jakies kompleksy macie? zazdroście, że do niej nie należycie?
Dodano: 06.09.2018 08:44    Przez: ~iza
Pan burmistrz ma wiele ważniejszych spraw na głowie ,które dla gminy trzeba zrobić,by mieszkańcom żyło się lepiej.Dajcie mu tę możliwość,nie oceniajcie Go przez pryzmat kruc. Ona nie godna mu buty czyścić.Takiego burmistrza Golina dawno nie miała Życzę Panu Burmistrzowi zdrowia i wygranej następnej kadencji.
Dodano: 06.09.2018 09:56    Przez: ~fa
głupoty i błędy
Dodano: 06.09.2018 10:54    Przez: ~al
Rzeczywiście TAKIEGO burmistrza co zamiast na swojej pracy to skupia się na rządzeniu szkołami skłócaniu i niszczeniu ludzi to nie miała
Dodano: 07.09.2018 00:15    Przez: ~kos
to dlaczego zamiast pracować to cały rok niszczył ze swoją świtą jedną kobietę, ale bohater który baby się boi
Dodano: 07.09.2018 00:20    Przez: ~odważny
Zostawić w spokoju, po tym co pan burmistrz ze swoją świtą zrobił w szkole! Nigdy!!!!
Dodano: 07.09.2018 05:33    Przez: ~niezadowolony
Skończą się przywileje dla świty p Kr. Żal kasy? Nareszcie trochę sprawiedliwości w tej szkole będzie A tak w ogóle to bierzcie się do pracy, bo rok szkolny się rozpoczął.
Dodano: 06.09.2018 10:08    Przez: ~rodz
sam(a) sie weź do roboty. oj jak zazdrościcie tych wyimaginowanych przywilejów, żal wam tyłek ściska
Dodano: 06.09.2018 10:45    Przez: ~olala
Z tych nadgodzin uzbiera się pewnie jeden albo dwa etaty dla młodych nauczycieli , ktorzórzy czekają za stażem. Oj oj dobra zmiana weszła do szkoły
Dodano: 06.09.2018 17:42    Przez: ~Młoda
No sprawiedliwość u p. Kasprzaka wygląda tak, że ci pracowici i inteligentni dostają zadania a reszta niekoniecznie. Na szczęście, dla dyrektora oczywiscie, niektórzy znają się na swojej robocie
Dodano: 06.09.2018 18:19    Przez: ~prac
sprawiedliwość w wykonaniu kasprzaka dobry dowcip
Dodano: 07.09.2018 00:17    Przez: ~brrr
Bierz się w takim razie "Młoda" do roboty. Samo "bycie" w szkole i robienie z siebie gwiazdy, to trochę za mało. Co robisz? Jakie zadania realizujesz? W co się zaangażowałaś? Po prostu jesteś i tyle!
Dodano: 07.09.2018 19:37    Przez: ~Obserwator
widać że poloniści ze świty tracą nadgodziny i żal im du.. ściska
Dodano: 06.09.2018 11:27    Przez: ~bbbb
Ale dostaną po kieszeni ha ha
Dodano: 06.09.2018 11:30    Przez: ~zad
Niekoniecznie, już się nie bój. Poradzą sobie. Niech cię głowa o to nie boli.
Dodano: 06.09.2018 18:22    Przez: ~bbcc
Odnoszę wrażenie, że te komentarze piszą nauczyciele. No bo chyba nie panie sprzątaczki? Takich rzeczy nie wiedzą, o nadgodzinach itp....Straszne, tacy ludzie uczą nasze dzieci?
Dodano: 06.09.2018 18:27    Przez: ~ob
Skąd to wiesz? Zaglądałas im w g.... ?
Dodano: 06.09.2018 20:33    Przez: ~ttttt
sprzątaczki wiedzą więcej niż powinny. To one robią największe zamieszanie-p***roły.
Dodano: 06.09.2018 18:45    Przez: ~yyy
Owszem. Ale nie porównują się z nauczycielami, nie interesuja ich etaty nauczycieli. To jie pielęgniarki. Nauczyciele są znani z tego, że są skłóceni, zawistni i obrabiają się nawzajem. Sami tak o sobie mówią. I "wychowują"przyszłe pokolenia
Dodano: 06.09.2018 20:02    Przez: ~bbcc
Przestań zwalać na sprzątaczki. Z całym szacunkiem, sprzątaczki poparłyby mój wpis. Miałam rację. Zazdrość aż uszami wam wychodzi. Na wasze nieszczęście i bez tych nadgodzin świetnie sobie poradzą ci poloniści i nie tylko. Wasza zawiść tego nie zmieni
Dodano: 06.09.2018 20:45    Przez: ~uuuuuuu
W pewnej firmie szefowie zgodzili się na przeprowadzenie eksperymentu. Były tam dwa działy które odbiegały wynikami pracy. Postanowiono, że kierownikiem połączonych działów będzie ten ze słabszej komórki. Jednocześnie pracownikom z lepszej grupy powiedziano, że ta słabsza ma bardzo dobre wyniki, a tej osiągającej wyniki gorsze od tej lepszej, że będą połączeni z grupą osiągającą gorsze wyniki. Po paru miesiącach dokonano analizy pracy poszczególnych pracowników z uwzględnieniem z jakiego działu wcześniej pracowali. Dokonano także analizy zarządzania komórki przez kierownika. Okazało się że pracownicy z wcześniejszej słabszej grupy osiągali lepsze wyniki, od tej grupy, która miała wcześniej bardzo dobre wyniki w pracy. Kierownik także miał inne podejście do tych pracowników, którzy wcześniej osiągali gorsze wyniki. Inaczej też motywował tych z wcześniejszej lepszej grupy co też przełożyło się na wyniki pracy.
Dodano: 07.09.2018 08:29    Przez: ~Profesor
Po tym poinformowano pracowników o tym że to był właśnie eksperyment. Po pół roku okazało się że kierownik miał identyczne podejście do wszystkich pracowników a wyniki wszystkich pracowników były bardzo dobre i wyrównane. Poprawiły się nastroje atmosfera, wzrosła motywacja do pracy i pracownicy bardziej się identyfikowali z firmą. Byli też bardziej zaangazowani, zmniejszyła się ilość zwolnień lekarskich. Wnioski wyciągnięcie sami.
Dodano: 07.09.2018 08:36    Przez: ~Profesor
Świta (czyli ci najbardziej pracowici i zaangażowani) zawsze pozostanie świtą. Nieważne pod jakim dyrektorem!!!
Dodano: 06.09.2018 21:54    Przez: ~n
No to chyba sprawiedliwie i uczciwie, że ci.,...,......... są świtą, czyli stoją u boku przełożonych na dobre i złe. Wkurza mnie, kiedy nieroby cieszą się względami szefów
Dodano: 06.09.2018 22:04    Przez: ~uuuuuu
Świta. Hm to nie oznacza że w świcie są same pracusie. Słowo świta nie odnosi się do słowa pracowity. To nie jest nawet synonim tego słowa. Świta - grono osób towarzyszących panującemu lub dostojnikowi (za sjp.pwn.pl).
Dodano: 06.09.2018 22:55    Przez: ~Profesor
Nareszcie cisza, spokój.
Dodano: 07.09.2018 13:59    Przez: ~xyz