Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18498) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (0)Konin. Zlot MIG-iem po raz czwarty. Grali dla Mich ... (0)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

Ludzie jacy wy jesteście ślepi i zawistni , lepszego burmistrz miasta nigdy Golina nie miala w ciągu jednej kadencji zrobil więcej niż Nowicki przez trzy kadencje . Nowicki to śmiech na sali mści sie za przegrana w ostatnich wyborach jeżeli przejdzie to bedzie najgorsze co sie dla gminy stac może . ŻM też jest dobrym duchem dla Goliny najpierw skorzystajcie z imprez które są przez nią organizowane a potem możecie wypisywac głupoty . Pan Olbrychski jest ikonom polskiego filmu i facetem z klasa .......
Dodano: 10.09.2018 21:20    Przez: ~Dede
Zawistny to był burmistrz i radny J.M. niszcząc przez cały rok szkolny jedną kobietę. O tym nie zapomnimy nigdy!!!
Dodano: 10.09.2018 21:36    Przez: ~!
Pani Ż. I owszem ma o sobie dobre mniemanie, ale nie ci, którzy oceniają ją pod względem merytorycznym. Niech się zdecyduje, czy chce być dyrektorem biblioteki czy animatorem kultury czy występować w zespole ludowym. Co za dużo to niezdrowo. A Olbrychskiego to już do lamusa odstawić. Ikona filmu, kto używa teraz takiego sformułowania? Z której strony ta jego klasa. Ta jego afektowany poza jest wkurzająca
Dodano: 10.09.2018 22:40    Przez: ~ok
Czyżby pani Ż.M pisała tu o sobie ? Ludzie mieszkańcy gminy Golina !!! Nie mówię o mieszkancach miasta Goliny bo oni są za obecnym burmistrzem , ludzie otwórzcie oczy , rodzice dzieci sp również was zachecam na głos na innego lepszego kandydata na burmistrza to co on zrobi to skandal, zastanówcie sie wszyscy
Dodano: 10.09.2018 21:53    Przez: ~ja przeciwko d
To nieprawda, że cała Golina jest za obecnym burmistrzem. Też chcemy kogoś nowego.
Dodano: 10.09.2018 22:04    Przez: ~Niezadowolony
Myślicie że Mielczarek będzie inny?
Dodano: 10.09.2018 22:15    Przez: ~ciekawe
Mielczarek. Dużo chce mało zrobi. Ten też zna Nowickiego i Durczyńskiego toć to ten sam układ.
Dodano: 10.09.2018 22:49    Przez: ~Fryderyk
No właśnie jak nie będzie innych kandydatów jak Durczyński, Mielczarek , Nowicki? To kto niby ma byc tym gospodarzem gminy?
Dodano: 10.09.2018 22:17    Przez: ~ja ty on
Pewnie Durczyński.
Dodano: 10.09.2018 22:49    Przez: ~Hdhd
Będzie inny kandydat, zobaczysz.
Dodano: 10.09.2018 23:10    Przez: ~bb
Inny kandydat pewnie z Warszawy
Dodano: 11.09.2018 06:28    Przez: ~Goliniok
stan tymiński wraca?
Dodano: 12.09.2018 14:05    Przez: ~hi hi
Skandalem będzie jeżeli burmistrzem został by były burmistrz tz odgrzewsne bułeczki a o pani byłej juz dr moze przestaniemy pisac bo to jest żenujące . Na BURMISTRZA KOONICZNIE DURCZYNSKI NA DR SZKOLY PS KTOS Z ZEWNĄTRZ TZW ŚWIERZA KREW .....
Dodano: 10.09.2018 23:54    Przez: ~Dada
Ktoś z zewnątrz, kto już mieszkał w Golinie w blokach. Koleżanka obecnego pana burmistrza? "Dada", już lepiej nic nie mów. A żenujące to są błędy ortograficzne w twoim wykonaniu: "zostałby" piszemy tak, łącznie, a "świeża" przez "ż".
Dodano: 11.09.2018 00:16    Przez: ~cha, cha!
A pani ŻM poprostu zazdrośccie ze jest przedsiebiorcxa i wszystko co robi robi dla mieszkańców nie dla siebie, dzięki niej coś się dzieje w naszym mieście mozna korzystac z wielu rzeczy xa darmo
Dodano: 11.09.2018 00:14    Przez: ~Dada
Proszę o przykłady.
Dodano: 11.09.2018 00:18    Przez: ~?
jak za darmo? Olbrychskiemu ile zapłaciła Golina? No proszę, nie było Żanci, nic się u nas nie działo. "Zabłysła" za Durczyńskiego. Zbieg okoliczności? To nie jest przedsiębiorczość, mamy już jej dosyć, znudziła sie nam. Narzuca się. kto pyta mieszkańców czy jej chcą?
Dodano: 11.09.2018 12:10    Przez: ~ak
to nie przedsiębiorczość to układy i potrzeba narzucania się
Dodano: 12.09.2018 08:48    Przez: ~jaja
Nie ma lepszego od Durczyńskiego :D
Dodano: 11.09.2018 07:47    Przez: ~bobo
Durczynski to śmiech na sali
Dodano: 11.09.2018 10:32    Przez: ~jadzia
Przyklady juz podaje Dni Goliny Kret teraz Olbrychski i nie tylko ..........wiele rzeczy mozna korzystać jestem podatnikiem płace podatki i gmina może robic takie prezenty . Zacznij korzystać i przestań narudzic
Dodano: 11.09.2018 13:05    Przez: ~Dada
Ależ korzystam, to nie p. Ż. wymyśliła spotkania autorskie. Zaprosić i zapłacić to każdy potrafi. Jesli już płacimy takie wielkie pieniądze to niekoniecznie Olbrychskiemu. Dosyć mamy w swoim otoczeniu ludzi których możemy poprosić o czytanie fragmentów utworu podczas NCz. Nie musimy płacić 10 tys. czy jakoś tak wyniosłemu aktorowi, któremu się wydaje, że przyjechał nas uświadamiac. Inna idea przyświeca tej akcji.
Dodano: 11.09.2018 13:51    Przez: ~ab
może ty dada byś chciała zarobić Trzeba było się w dni Goliny się pokazać
Dodano: 11.09.2018 16:35    Przez: ~bebe
Ja też płace podatki i pan Olbrychski mi się podobał. I co ty na to?
Dodano: 12.09.2018 14:12    Przez: ~pdatnik
Ty ortograficzny .......zrobilem sibie specjalnie żarty bo to wszystko zakraws na kpine
Dodano: 11.09.2018 13:08    Przez: ~Dadadads

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.