Dzisiaj jest poniedziałek 16 września 2019, imieniny: Edyty, Kornela, Kamili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18557) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 10oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Europy Kadetów. Ukraińska dominacja w turni ... (0)Krzymów pretenduje do miana gminy przyjaznej pszcz ... (0)

Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

Dodano: 31.08.2018 10:41
Źródło: LM.pl

Nowy rok szkolny za pasem, a ciągle nie wiadomo kto będzie kierował Szkołą Podstawową w Golinie. Trwa tam konkurs na stanowisko dyrektora.

Mija rok od wprowadzenia w życie reformy oświaty, na mocy której szkoły podstawowe wchłonęły gimnazja. W większości przypadków, dyrektorzy gimnazjów stawali się zastępcami dyrektorów szkół podstawowych. Tak też się stało w Golinie, ale tam doprowadziło to do konfliktu. Miał go załagodzić konkurs na nowego dyrektora, jednak ten w połowie maja unieważniono.

Dopiero w sierpniu ogłoszono ponowny konkurs na szefa podstawówki. W szranki stanęło czterech kandydatów. Nad wyborem dyrektora dyskutowała dwunastoosobowa komisja. Jak informuje Mirosław Durczyński, burmistrz Goliny, w drugim głosowaniu po sześć głosów otrzymały dotychczasowa dyrektor szkoły – Jolanta Krucka oraz Ewa Kutnik, była dyrektor Gimnazjum nr 5 w Koninie.

- Konkurs nie został rozstrzygnięty. W tej sytuacji wytypować ma organ prowadzący, czyli gmina. Podjąłem już decyzję, którą przedstawiłem wczoraj w kuratorium oświaty. Dopóki mi nie odpowiedzą nie mogę nic powiedzieć – podkreśla Mirosław Durczyński.

Tymczasem Rada Rodziców SP w Golinie w piśmie skierowanym do burmistrza żąda powierzenia stanowiska Jolancie Kruckiej. 

Jesteśmy oburzeni faktem, że przedstawiciele Organu Prowadzącego i Nadzorującego Szkołę nie poparli Pani Dyrektor Jolanty Kruckiej w konkursie na dyrektora szkoły.

Pani Dyrektor cieszy się ogromnym poparciem rodziców i nauczycieli. Doceniamy jej wieloletni wkład pracy i to co zrobiła dla naszej szkoły. Z małej wiejskiej szkółki, dzięki działaniom Pani Dyrektor powstała perełka w powiecie konińskim, która przynosi chlubę Panu Burmistrzowi, Radzie Miasta jak i całej Gminie.

Jako kandydatka w konkursie Pani Dyrektor była bezkonkurencyjna. Przedstawiła realną wizję rozwoju i kierunki w jakich ma iść nasza szkoła. Dzięki jej doświadczeniu i pracy wiemy, że są one możliwe do realizacji. Należy podkreślić fakt, że żadna z kandydatek nie mówiła nic złego o funkcjonowaniu szkoły. Widziały potencjał zarówno w uczniach jak i nauczycielach. Potencjał nauczycieli jest bezpośrednią wykładnią pracy dyrektora. To przez 15 lat swojej pracy Pani Dyrektor wypracowała takie właśnie możliwości wśród nauczycieli.

Ostatnia ocena pracy zawodowej Pani Dyrektor była wyróżniająca. Co zmieniło się w jej stylu pracy od tego czasu, że Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę tak diametralnie zmienił swoje zdanie? Z pewnością połączenie gimnazjum i szkoły podstawowej w jedną placówkę wiąże się z nowymi wyzwaniami i wypracowaniem wspólnych rozwiązań. Uważamy jednak, że Pani Dyrektor poradziła sobie doskonale z tą trudną sytuacją. Oczywiście na wszystko potrzebny jest czas, co również podkreślały inne kandydatki. Pan Burmistrz jako Organ Prowadzący i Nadzorujący Szkołę mógł również pozostawić oddzielnie gimnazjum do czasu ukończenia w nim nauki przez uczniów. Wówczas nie byłoby sztucznie wywołanego konfliktu. To na mocy Ustawy Pani Dyrektor została dyrektorem połączonych szkół. Od roku jest obiektem nagonki, oszczerstw i kłamstw. Na podstawie jednego anonimu przeciwko Pani Dyrektor zostały wytoczone ciężkie działa, a nie było żadnej reakcji ze strony Pana Burmistrza na wiele pism, z różnych instytucji czy osób w obronie Pani Dyrektor.

Działania wymierzone w dobre imię Pani Dyrektor uważamy za bezpodstawne i krzywdzące, nie poparte jakimikolwiek argumentami. Pani Dyrektor jest świetnym fachowcem, menadżerem i gospodarzem szkoły.

W drugiej turze głosowania był remis, który oznacza, że Pani Dyrektor nie przegrała!!!

Nie może być akceptacji dla tego typu sytuacji, kiedy to 30 sierpnia nie wiemy, kto jest dyrektorem naszej szkoły, ponieważ wpływa to na stabilność i jakość funkcjonowania szkoły, rodzi niepokoje wśród rodziców, nauczycieli i w szczególności uczniów, których dobro tak Pan Burmistrz podkreśla.

Komu jeśli nie rodzicom zależy najbardziej na sprawnym funkcjonowaniu szkoły? Mając świadomość, że jest to opinia znakomitej większości rodziców, których dzieci uczęszczają do naszej szkoły, mówimy stanowcze nie tego typu praktykom, oczerniania ludzi kompetentnych, cieszących się szacunkiem i uznaniem wśród pracowników, dzieci i rodziców. Na takie działanie nie ma naszej zgody i nigdy jej nie będzie.

Działając w interesie uczniów uczęszczających do naszej szkoły i mając na względzie ich dobro, żądamy aby Pan Burmistrz powierzył pracę na stanowisku Dyrektora Pani Jolancie Kruckiej.

Kto pokieruje golińską podstawówką dowiemy się najprawdopodobniej po rozpoczęciu roku szkolnego. 

  • Golina. Nadal nie wiadomo kto będzie kierował szkołą podstawową

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeżeli Pani Jola odejdzie to będzie zwycięstwo starego komuszo UBeckiego układu i przegrana burmistrza w wyborach-Amen!
Dodano: 31.08.2018 11:21    Przez: ~uczennica
Pan burmistrz robi błąd słuchając tego pana. Ale wy tez od lat wybieracie go na radnego, dlatego czuje się taki wielki i pewny. Masakra
Dodano: 31.08.2018 13:26    Przez: ~wujek
Od początku było wiadomo, że konkurs jest pod panią E. K. Powiązana z panem burmistrzem i kims z biblioteki
Dodano: 31.08.2018 12:33    Przez: ~Aza
Burmistrz ma obiecane poparcie w wyborach jeśli zrobi co karze mu pewien radny, o którym wszyscy wszystko wiedzą!
Dodano: 31.08.2018 12:42    Przez: ~ssssssssssss
Jedynym racjonalnym dr jest pani Krucka.Prosze sobie wyobrazic ile ta kobieta zniosla jako czlowiek przez caly ubiegly rok szkolny .Wypisywanie do gazety , naginki, ciagle sprawdzania itp.Gmina pi prostu chce sie pozbyc osoby ktora im nie paduje.Moze ktos z kuratorium przejzy na oczy i nie bedzie bawil sie w gierki radnych z Goliny.To jest cyrk.Przypiminam nie dlugo wybory czas zmian dosyc narzadzili sie nasi radni cyrk to niech urzadzaja sobie w zaciszu domowym.Wstyd mi za to co sie dzieje .Wstyd mi za tych pajacow.Pani dyrektor prosze walczyc i miec sile.
Dodano: 31.08.2018 11:26    Przez: ~bbbbbbbbb

KOMENTARZE

Burmistrzu najlepiej żeby pani zaneta została dyrektorem!!! Niedługo to z lodówki zacznie wyskakiwac
Dodano: 01.09.2018 01:03    Przez: ~Zdeberwowana
Burmistrzu moze lepiej zeby pani zaneta została dyrektorem, ona już niedługo z lodówki Mieszkancom Goliny będzie wyskakiwac !!!
Dodano: 01.09.2018 01:05    Przez: ~Wkur*****
następna co ksiazki w zyciu nie przeczytala a dyrwktorwm biblioteki jest. Kobieta ktora mowi ze sceny dziekuje za gromkie przybycie. dakcie spokój. Juz doayc napsula i nachapala. kpina i zenada. ro jest osoba ponizej juz poziomu tej smitnej jak dupa gminy
Dodano: 01.09.2018 01:48    Przez: ~marko
Ona i dyrektorem hali jest i przewodniczaca komisji w konkursie na dyrektora podstawówki. Więc skoro burmistrz tak na uwielbia to niech wszystkie stanowiska w gminie jej da. A na końcu niech ona zostanie burmistrzem a on jej pucybutem
Dodano: 01.09.2018 08:29    Przez: ~Wkur****
Pani przewodniczącej komisji konkursowej, pani Zanecie, udało się nawet zmanipulować panie z kuratorium. Ktoś pisał o obiektywnej komisji.? A może ktoś zainteresowałby się jak ta pani wykonuje swoje obowiązki jako dyrektor biblioteki. Na szczęście ma pracowników, którzy pilnują interesów. Powinna brać przykład z Pani Joli. Do pięt jej nie dorasta. Jest obrzydliwa, nie umie uszanować koleżanki z sąsiedniej instytucji.
Dodano: 01.09.2018 09:55    Przez: ~Ewka
W nowej kadencji jak zostanie znowu burmistrzem to pewnie Zaneta zostanie z- cą.
Dodano: 01.09.2018 13:04    Przez: ~mila2
Czego chcecie od chłopa , robi to co mu mówią. Marionetka a nie przedstawiciel gminy... Cieszę się ,ze nie mieszkam w tej smutnej gminie. Co to za burmistrz co nie słucha mieszkańców swojej gminy? Rada rodziców się wstawiła za Panią Krucka a on co zrobil ? Obrócił się dupa do swoich wyborców.
Dodano: 01.09.2018 01:18    Przez: ~Pan ze Sompolna
Moze i Agata ma zle korzenie i niechlubne pochodzenie mizw niw jwst ładna ale stoi za nia pan z kopalni sorry burmistrz eeee nie czlowiek odkrywka i ten milicjant ooo murzyn murzyn noga siad dobry pies. siad murzyn. Waruj dobrze. twu twu aport. i tak w koło ale nie mozna tak. A kto to jest ewa kutnik. who she is ????? skąd??? po co??? moze nie wierzy w boga? może ma dzieci z in vitro a może niw chodzi do koscioła??? Strach pomysleć
Dodano: 01.09.2018 01:45    Przez: ~Krzychu
Niech ci, którzy twierdzą, że byli tak zmobbingoooooooooooooooooowani przez p. Krucką, wypowiadają się przed kamerami telewizji, na razie to tylko wypisywali jakieś podłe oszczerstwa w anonimach, niech też burmistrz i radni W.W, J.M. opowiedzą o swoich przekrętach, o wpychaniu do szkoły rodzinki i znajomków. A jeśli nie zechcę, to my im pomożemy.
Dodano: 01.09.2018 04:49    Przez: ~goliniak
Młodzi mieszkańcy gminy i miasta Golina zbliża się czas kiedy możecie pokazać i przypomnieć o sobie. Zwracam się głównie do absolwentów szkoły podstawowej, którą kierowała Pani Krucka, do tych którzy mają dług wdzięczności za otrzymaną wiedzę, wychowanie i kulturę aby na tych forach zabrali głos. To wy jesteście czystą awangardą i wasze zdanie powinno wybrzmiewać najgłośniej, ta gmina i miasto należy do Was, wy tu będziecie mieszkać i żyć. Miasto i gmina ma wspaniałych, inteligentnych młodych mieszkańców i nie powinniście dopuścić i pozostawić w osamotnieniu jedną z inteligentniejszych osób. Zwrócono uwagę, że piszę zbyt mądrze i niezrozumiale ale ja piszę do Was młodzi a nie do tych, którzy mają kłopoty ze składaniem liter.
Dodano: 01.09.2018 07:39    Przez: ~koziorz
Pani Jolanto jesteśmy z Panią!! A burmistrzowi w wyborach podziekujemy w wyborach!!!
Dodano: 01.09.2018 08:27    Przez: ~Uczennica
Przykro mi to napisać, ale p. burmistrz fakrycznie jest arogancki w stosunku do petentów. Wikla się w jakieś rozgrywki radnych,mam wrazenie, ze to pan Wojdynski rządzi gminą Ewidentnie widać, ze na p. Krucka zrobiono nagonkę medialną, aby kobietę zniszczyć. Tyle artykułów w P.K to nie przypadek. CZEMU o zakopanych beczkach w Przyjmie się nie pisze ? czy innych istotnych sprawach. Tylko co przegląd to Krucka.Ktos celowo to podsycal. I ze p.burmistrz bierze w tym udział to wstyd,ale co się spodziewac po wlodarzu co wikla sie nie w niejasne interesy z lokalnym deweloperem.
Dodano: 01.09.2018 08:34    Przez: ~- obiektywnie-
Pan W razem z Zaneta
Dodano: 01.09.2018 08:54    Przez: ~Jjdkd
Nie tylko do petentów, również do pracowników. Wrzeszczy na nich nawet na korytarzu urzędu. Sama słyszałam. A może czas tego Pana oskarżyć o mobbing?
Dodano: 01.09.2018 09:44    Przez: ~Petentka
Na teczkach takiego burmistrza wywieźć! Razem z tą jego pania ż!! Pani Krucka doprowadziła ta szkole na wyżyny A teraz tak jej podziękowano. Czysty przypadek, ze nowa Pani dyrektor jest rodzina z pania zaneta? Kit wciskacie ludzia, a najbardziej kompetenty w komisji w konursie na dyrektora szkoły podstawowej w golinie, był radny co sklep zoologiczny ma. Napewno posiada dużą wiedzę o szkolnoctwie.
Dodano: 01.09.2018 08:52    Przez: ~Uhdjs
a panie, z rady rodziców jako członkinie komisji konkursowej to jakie kompetencje mają , przypomnę że pani przewodnicząca rady rodziców w artykule pyta dlaczego osoby z nadzoru pedagogicznego( osoby z kuratorium z poznania ) nie poparły byłej pani dyrektor, a to może dlatego że zagłosowali za lepszą kandydaturą
Dodano: 01.09.2018 09:01    Przez: ~ooooooooooooooooooooooooooo
Ta pani zgłosiła swoją kandydaturę 5 minut przed zamknięciem hahahah