LM.plWiadomościWygrana w kluczowym meczu. Pierwsze zwycięstwo Górnika Konin!

Wygrana w kluczowym meczu. Pierwsze zwycięstwo Górnika Konin!

Od tego meczu dużo zależało. Piłkarze Górnika Konin wytrzymali presję i pokonali Bałtyk Koszalin 3:1, odnosząc pierwsze zwycięstwo w tym sezonie!

Stawka sobotniego spotkania była duża, oba zespoły bowiem plasują się na samym dole klasyfikacji. Widać to było na boisku - w pierwszym kwadransie królowały straty oraz niedokładne zagrania, a składnych akcji było jak na lekarstwo. Od pierwszych minut jednak również zarysowała się lekka przewaga Górnika, na bramkę gości uderzali Piotr Radoszewski i Łukasz Derbich.

Biało-niebiescy grali głównie środkiem pola, próbując zaskakiwać gości prostopadłymi podaniami. W 21. minucie się udało. Po zagraniu Dawida Przybyszewskiego w sytuacji sam na sam znalazł się Aleks Sieradzki. Z bramki wyszedł Maksymilian Witkowski, ale jego interwencja była spóźniona. Sędzia spotkania odwizdała rzut karny, a na bramkę zamienił go Taras Jaworski.

Bałtyk zaczął groźnie atakować w końcówce pierwszej połowy, ale akcjom gości brakowało wykończenia. Po zmianie stron piłkarze z Koszalina wciąż naciskali i momentami Górnik zaczynał bronić się już bardzo rozpaczliwie. Jednocześnie jednak Bałtyk bardzo rzadko był w stanie wypracować sobie sytuacje strzeleckie, zazwyczaj akcje gości kończyły się wybiciami piłki przez obrońców Górnika.

W 70. minucie gospodarze natomiast podwyższyli swoje prowadzenie. Po dalekim wybiciu przez Mateusza Kolińskiego piłka minęła obrońców Bałtyku i spadła pod nogi Mateusza Majera. Wprowadzony jedenaście minut wcześniej skrzydłowy wykorzystał sytuację sam na sam i było 2:0.

Nadzieję gościom w 89. minucie przywrócił jeszcze Paweł Rak. Piłkarz gości wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego, uderzając celnie głową. Odpowiedź Górnika była jednak natychmiastowa. W ostatniej minucie gry piłkę w pole karne dośrodkował Mateusz Majer, a głową do własnej siatki skierował ją Fabian Waleszczyk.

Dzięki wygranej Górnik Konin awansował na szesnaste miejsce w tabeli z dorobkiem czterech punktów - takim samym jak plasujące się przed nim drużyny Gwardii Koszalin i Wierzycy Pelplin. Kolejny mecz w najbliższą środę w Kazimierzu Biskupim. W ramach III rundy okręgowego Pucharu Polski biało-niebiescy zmierzą się z tamtejszym Polonusem.

Górnik Konin - Bałtyk Koszalin 3:1 (21' Taras Jaworski, 70' Mateusz Majer, 90' Fabian Waleszczyk (sam.) - 89' Paweł Rek)

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Michał Marszałek, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich, Mateusz Augustyniak, Taras Jaworski, Sebastian Antas (88' Mikołaj Karbowy), Piotr Radoszewski (59' Mateusz Majer), Aleks Sieradzki, Dawid Przybyszewski (71' Jakub Matusiak), Paweł Błaszczak (46' Jeremiasz Grela).

Bałtyk Koszalin: Maksymilian Witkowski - Fabian Waleszczyk, Krystian Krauze, Michał Czenko, Jakub Karpiński, Paweł Rak, Patryk Jachemek (63' Jakub Forczmański), Bartłomiej Putno (54' Jakub Janasik), Maciej Gregorek, Krzysztof Lisiak (40' Kamil Lichmański), Paweł Łysiak (69' Dawid Gruchała-Węsierski).