Dzisiaj jest wtorek 18 września 2018, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21567) SPORT FORUM FIRMY (5218) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 18oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pierwszy start Pieczyńskiego w nowym klubie, pierw ... (0)Kamil Gardzielik i Igor Jakubowski na jednej gali. ... (7)

Dolina energii, czyli konińska droga do nowego przemysłu wg KO

Dodano: 12.09.2018 12:20

Konińska droga do nowego przemysłu – to propozycja Koalicji Obywatelskiej na przyszłość regionu. A Maciej Sytek to jedynka na liście do sejmiku wielkopolskiego. 

Koalicja Obywatelska w Koninie, w osobach: Jacek Kosakowski - Nowoczesna, poseł Tomasz Nowak, Piotr Korytkowski -  kandydat KO na prezydenta Konina i Maciej Sytek, obecnie członek zarządu województwa wielkopolskiego, zaprezentowali swój program pod hasłem „Dolina energii”. - Powstała pewna koncepcja, w której jako region powinniśmy się posunąć – zapowiedział Jacek Kosakowski.

- Damy konkretne rozwiązania, które mają na celu zahamowanie odpływu mieszkańców, jeśli Ościsłowo nie zostanie w pewnym momencie otwarte, konieczne jest stworzenie pewnych możliwości, żeby subregion koniński miał także różne drogi rozwoju – zapowiedział Maciej Sytek. - Mamy pewna tradycję związaną z przemysłem energetycznym, mamy sieci przesyłowe, cały teren jest na przemyśle energetycznym, są zasoby ludzkie. Na tym terenie powinien funkcjonować przemysł odnawialnych źródeł energii. Trzeba pomyśleć o zbudowaniu na tym terenie przemysłu, który będzie produkował na przykład części do turbin wiatrowych, czy paneli. Poza tym elektromobilność. W ten sposób zaczynamy dyskusję najbardziej poważną dla subregionu - zapowiedział lider listy KO do sejmiku. 

Głos zabrał również Piotr Korytkowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Konina. - Musimy wszyscy zrozumieć, że przyszłość dzieje się dzisiaj – powiedział Piotr Korytkowski. - Zespół ekspertów wykonał ogrom pracy biorąc pod uwagę analizę tego, jaka przyszłość czeka Konin? Nie musimy restrukturyzować przemysłu w regionie, możemy zmienić sposób produkcji energii elektrycznej, którą produkujemy od dawna. Stworzymy warunki do tego, aby mieszkańcy mogli sięgnąć po nowe rozwiązania. 

- „Dolina energii” to nazwa naszego przedsięwzięcia łącząca w sobie nowy przemysł – powiedział Tomasz Nowak. - Na energię jesteśmy skazani. Ościsłowo musi powstać. Panie premierze, dajmy sobie 15 lat na ten okres transformacji, niech równolegle biegnie wydobycie węgla i produkcja energii, ale w tym czasie musimy rozwijać nowy przemysł, nową technologię, aby energia w naszym regionie była produkowana. To nie są mrzonki. Sieci przesyłowe muszą być zagospodarowane. Nikt nie może tego zbagatelizować. Konin w tej chwili staje przed drugą szansą. Region, który się na to zdecyduje, będzie na tyle odważny, aby nowoczesny przemysł w nim zaistniał, wygra.

- Znajdując się w centrum Polski, mając na miejscu PWSZ, będąc między ośrodkami naukowymi, możemy to rozwijać i mamy do tego potencjał. Jeśli podejmiemy to wyzwanie to w ciągu 10 lat możemy stać się jednym z najbardziej atrakcyjnych terenów – powiedział Maciej Sytek. - Tu chcemy stworzyć „Dolinę energii”.

- Proszę posłów PiS-u abyśmy w tej sprawie zawarli pakt „Dolina energii” dla Konina – zaapelował  poseł Tomasz Nowak.

- Jeżeli to zostanie zrealizowane, Konin ma szansę stać się motorem napędowym Wielkopolski wschodniej – zakończył P. Korytkowski. -

  • Dolina energii, czyli konińska droga do nowego przemysłu wg KO

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wybory 2018,   polityka,   koalicja obywatelska,   Maciej Sytek,   sejmik,   dolina energii,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

GDZIE BYLISCIE PRZEZ TYLE LAT KOALICJI Z KOMUNISTAMIW KONINIE???? mieliscie dość czasu zeby działac!1!!
Dodano: 12.09.2018 12:48    Przez: ~Pn
nigdy wiecej PO
Dodano: 12.09.2018 12:44    Przez: ~zlodzieje
Ale mi zaimponowali !!!! Większych bzdur dawno nie słyszałem.
Dodano: 12.09.2018 12:59    Przez: ~K
Jakos nie mam zaufania do tych czlonkow z PO i im pokrewnych hybryd.
Dodano: 12.09.2018 14:06    Przez: ~babcia zdzisia
PRACA dla ludzi i godne zarobki!!! To najważniejsze teraz w naszym regionie!!!
Dodano: 12.09.2018 13:33    Przez: ~ZyBi

KOMENTARZE

nigdy wiecej PO
Dodano: 12.09.2018 12:44    Przez: ~zlodzieje
nigdy więcej PIS
Dodano: 12.09.2018 13:12    Przez: ~złodzieje rodem z PRL/PZPR
Tylko nowi ludzie, tylko nowe, energiczne twarze mogą wyciągnąć to miasto z marazmu. Żadnych układów politycznych ani z prawej ani z lewej. Tylko komitety obywatelskie!
Dodano: 12.09.2018 13:17    Przez: ~joanna od aniołów
Brawo dla Koalicji. Konkretna propozycja rozwoju przystosowana do nowych wyzwań współczesności. PiS potrafi jedynie rozdawać pieniądze a nie zastanawia się z czego te pieniądze rozdaje. Mam nadzieję, że Koalicja Obywatelska wyrwie to miasto z marazmu, zobaczcie na Wrześnie i Poznań zarządzane przez PO - te miasta kwitną!!! Brawo PO!
Dodano: 12.09.2018 13:27    Przez: ~brawo!
Energia odnawialna, wodór, fotowoltaika i produkcja baterii do samochodów elektrycznych to przyszłość!!! Brawo dla kandydata na prezydenta Konina z Koalicji Obywatelskiej, że nie boi się odważnie planować i stawiać na nowoczesny rozwój. Do odważnych świat należy, władze Konina przez 30 lat chowały głowę w piasek. Koalicja Obywatelska macie mój głos!!!!!
Dodano: 12.09.2018 13:29    Przez: ~KO ma mój głos!
Podoba mi się taka wizja Konina po skończonym wydobyciu węgla. :) Czekam na szczegóły Panowie...
Dodano: 12.09.2018 13:33    Przez: ~Jarosław Mitera
PRACA dla ludzi i godne zarobki!!! To najważniejsze teraz w naszym regionie!!!
Dodano: 12.09.2018 13:33    Przez: ~ZyBi
fajny pomysł, a co proponuje Katecheta?
Dodano: 12.09.2018 13:33    Przez: ~PiSout!
Konin zasługuje na lepszych włodarzy, panowie zakasać rękway i do roboty
Dodano: 12.09.2018 13:34    Przez: ~KONIN - LUBIĘ MOJE MIASTO
Tylko dzięki tak odważnym inicjatywom region koniński i Konin masz szansę odbić się od dna. Koalicja Obywatelska to sztab profesjonalistów a nie politykierów jak w PiSie, co to różańcami wojują.
Dodano: 12.09.2018 13:37    Przez: ~koniniak
Ciekawe jaki rozwój zapewni wam Katecheta! A wiem z Misiem i Domisiem zmówią paciorek i obiecają wam, że rząd przyjadzie do Kónina i zbuduje wam most. A potem wam rzucą kilka miedziaków z tacy biskupa bo biskup bierze tylko papierowe. Ciemnogród
Dodano: 12.09.2018 13:39    Przez: ~smutek
Jakos nie mam zaufania do tych czlonkow z PO i im pokrewnych hybryd.
Dodano: 12.09.2018 14:06    Przez: ~babcia zdzisia
Już kiedyś Nowak mówił że jak sprzedadzą i sprywatyzują Kopalnie i Elektrownie to Konin będzie doliną energii mlekiem i miodem płynący. No i sprzedali za bezcen a po kilku latach prywaciarz doprowadził energetykę konińską do bankructwa. Teraz geograf i polonista znów się biorą za energetykę. Dla koryta zrobią wszystko, ą każde kłamstwo sprzedadzą jako dobra nowinę.
Dodano: 12.09.2018 14:07    Przez: ~Pogodynek
Ci panowie to jest prawdziwa DOLINA!
Dodano: 12.09.2018 14:20    Przez: ~wyżyna
Kto to jest ten SYTEK ? Jeszcze tych 4-ch cwaniaków nie nagłabało się do SYTA?
Dodano: 12.09.2018 14:25    Przez: ~PYTEK
To czego ten Sytek szuka w koninie? Kolejny spadochroniarz, który pojawi się w Koninie raz na ruski rok, by pokazać swą gębę na jakimś pijarowym przedsięwzięciu.
Dodano: 12.09.2018 15:11    Przez: ~TV
@PiSout - katecheta jest nauczony bzdoleniu o niebie i piekle wiec nic nowego nie pokaze. Szkoda na niego czasu.
Dodano: 12.09.2018 15:57    Przez: ~Pn
Europosłowie z PO sprzedali Polskę i Węgry za 30-ci srebrników, takie jest PO, nie ufajcie tym ludziom.
Dodano: 12.09.2018 16:09    Przez: ~Judasze
Na miesiąc przed wyborami ratują Konin hahaha już tyke tych programów było a inwestorów i pracy jak nie było tak nue na i nie będzie. Kto im w to uwierzy?
Dodano: 12.09.2018 16:21    Przez: ~Abioł
panie pośle Nowak . Gdzie jest cukrownia ...?
Dodano: 12.09.2018 18:07    Przez: ~kk
Precz z targowicą i złodziejami donoszącymi na własną Ojczyznę
Dodano: 12.09.2018 18:09    Przez: ~złodzieje
"My tu gadu gadu a Niemcy w lesie " mówi stare przysłowie. Jeszcze kilka lat i będziemy od Niemców kupować prąd wytwarzany w elektrowniach węglowych . Nasi włodarze zamkną elektrownie za jakieś mrzonki o energii odnawialnej. Z cukrownią było podobnie . W sklepach kupujemy niemiecki cukier.Jeszce trochę a wodę z Warty będziemy od Niemców kupować.
Dodano: 12.09.2018 18:19    Przez: ~kk
Obrońcy demokracji" z PO głosowali dziś: *Za CENZURĄ W INTERNECIE *Za SANKCJAMI wobec DEMOKRATYCZNIE WYBRANEGO rządu WĘGIER
Dodano: 12.09.2018 19:23    Przez: ~PO bay
Jakie tępaki tu piszą te komentarze, ręce opadają do samej ziemi.
Dodano: 12.09.2018 19:48    Przez: ~Real
ZyBi a co ty zrobiłeś żeby mieć pracę i godne zarobki hę?
Dodano: 13.09.2018 10:53    Przez: ~Gg
Taaaaaaaaaaaaa jasne już widzę jak otwarcie oscislowa zatrzyma odpływ mieszkańców. Co za bzdury. Widać co wy że sobą reprezentujecie. Nie macie pojęcia o tym co w mieście i regionie się dzieje. Nie ośmieszajcie się i nie róbcie z nas idiotow
Dodano: 13.09.2018 10:56    Przez: ~Sesese
To może zwałowarkę owiną flagą SOLIDARNOŚĆ, tylko jest jeden problem. Tam nie ma chodników tylko błoto, trzeba się ubrudzić
Dodano: 13.09.2018 10:58    Przez: ~Yyyyyyyy
Konin był już jednym z większych motorów napędowych całej Polski rządy sld i po ( sprzedajna polityka za stołki prezesów w już prywatnych folwarkach biznesmenów jeden z przykładów grand z parti po został prezesem elektrowni rezygnując po paru miesiącach dostając gigantyczna odprawe lm konin nie porusza takich tematów a przydał by się o tym film taki jak był o osiedlach zaniedbanych w koninie) a teraz mięso wyborcze konin nowym motorem napedowym hahaha co wy bierzecie ludzie z tej koalicji obywatelskiej nie wiem ale musi być dobre skoro mają takie zaburzenia świadomości
Dodano: 13.09.2018 12:20    Przez: ~Obiektywny
Kk maszyny z cukrowni są na ukrainie przypomnę zakład który zmodernizowano sprzedano po roku niemcowi który po roku od modernizacji sprzedał sprzęt na wschód to są biznesy w Koninie
Dodano: 13.09.2018 12:24    Przez: ~Ggh
Kogo i gdzie ten Kosakowski chce posunąć.
Dodano: 14.09.2018 09:16    Przez: ~Rasputin
avatar Aktor ty świmio! To ty oddałeś wzem z gradem za psi grosz energetykę Zegarkowi, a tem wszystko zamyka i likwiduje bo mu za to płacą Szkopy, identycznie było z Cukrownią.Myślicie qrwy i zlodzieje iż mieszkańcy regionu mają pamięć złotej rybki!? Walcie się!
Dodano: 15.09.2018 11:03    Przez: Tomasz Kobrzycki
PO nowośmeiszna _ sld psl= koalicja hahahaha. Jak nisko można upaść zeby nie zostacod koryta oderwanym... TFU!!!!
Dodano: 12.09.2018 12:46    Przez: ~petru swetru
Obywatele wszystkich sortów ŁĄCZCIE SIĘ!
Dodano: 12.09.2018 13:37    Przez: ~POpieram
No z wielu odważnych się śmiano a potem się dziwiono, że odważne projekty się udały. To typowe dla takich wiejskich pisiorków.
Dodano: 12.09.2018 13:37    Przez: ~smutne
żadnych konkretów tylko jakies bajki o tym co bedzie za 10 lat. KONIN TU I TERAZ potrzebuje pomocy. w wuju mam co bedzie za 10 lat jak teraz tu bezrobocie i nędza, syf i marazm...
Dodano: 12.09.2018 13:38    Przez: ~krawczyk
Nie martwcie się Katecheta z PiS wymodli sukces Konina. Nie potrzebujecie wykształconych profejonalistów z Koalicji Obywatelskiej, którzy mogą i wiedzą jak sprowadzić do Konina inwestycje. Pomódlcie się o kolejne pincet plus/.
Dodano: 12.09.2018 13:40    Przez: ~pincet dziewincet
pincet dziewincet - ci twoi rzekomi eksperci to jeden PO geografii zaocznej a drugi POlonista. powiedz mi w czym oni są lepsi od katechety? wszyscy hodowani od lat na publicznym wikcie!
Dodano: 12.09.2018 14:13    Przez: ~Pogodny
@krawczyk - piss zamyka kopalnie wiec czarna fziura juz za chwile. Moze nawet szybciej niz myslisz.
Dodano: 12.09.2018 15:59    Przez: ~Pn
Nie ufajcie tym ludziom na zdjęciu, dla nich liczy się tylko "koryto", zaś los zwykłych ludzi ich nie interesuje.
Dodano: 12.09.2018 16:17    Przez: ~Witek
GDZIE BYLISCIE PRZEZ TYLE LAT KOALICJI Z KOMUNISTAMIW KONINIE???? mieliscie dość czasu zeby działac!1!!
Dodano: 12.09.2018 12:48    Przez: ~Pn
Węgiel i energetyka to historia naszego miasta, które powstało na potencjale zagłębia paliwowo-energetycznego, warto wykorzystać potencjał ludzki i możliwości techniczne, by zagościł u nas "nowy" przemysł z tym związany. Energetyka może być nowym potencjałem rozwojowym miasta. Mam nadzieję, że się uda. Powodzenia :) ~SS
Dodano: 12.09.2018 13:35    Przez: ~S. Szczepański
Dość czasu to miało SLD i przypominam, że rządziło też z Pisem za Waszkowiaka bo pisuarki tego nie pamiętają. Tylko samodzielne rządy Koalicji Obywatelskiej pozwolą na rozwój miasta. Bo ci ludzie maja kontakty wiedzą jak ściągać inwestorów, to widać po chociażby Wrześni jak burmistrz z PO rozwinąl to miasto.
Dodano: 12.09.2018 13:41    Przez: ~katechetka
Panie Szczepański. Ja obiektywnie patrząc to nawet mogę powiedzieć im "brawo i do przodu". Tylko, że to jest 10 lat za późno. Po 1. Niech Nowak pokaże jakie są jego dokonania dla energetyki? Gadka bez konkretów, no chyba, że anty konkretem jest Minister Grad z PO jako prezes PAK czy sprzedaż złóż węgla z załogą i maszynami w cenie złomu (Solorz kupił całe złoża węgla, koncesje, załogę w cenie 1 zysku PAK za 2018 rok - czyli dostał za darmo). Po 2. Jak Prezydent Miasta wpłynie na uczelnie by powstawały tu kadry inżynieryjnie skoro do tej pory PO rządząc z SLD od lat tego nie zrobili? Po 3. Jak nowy Prezydent wpłynie na to by firmy otworzyły tu biznes z np: turbinami do wiatraków? Oni inwestora na oczy nie widzieli od lat; co teraz poza gadaniem się zmieni? Przykra sprawa, ale rząd PiS też im nie pomoże. Nasze PLN-y mało znaczą przy Euro; kapitał wciąż mały jest w Polsce. Nas wybawić może cud lub inwestycje z Warszawy (na które nawet z kat ...
Dodano: 12.09.2018 13:46    Przez: ~lo 1
Jednym zdaniem: gruszki na wierzbie. Albo z PO-wskiego: "zieloną wyspę" nam obiecują. Jedyne co się może PO udać to posłanie 6-latków (skądinąd słuszne) do szkoły jak dostaną na to dotację z Brukseli i 5 lat na realizację programu. Posłowie Nowakowi to wieża widokowa na Jezioro Turkusowe z panelem PV na dachu do ładowania przez USB telefonu - też z dotacjami. Nie moja wina, że takie mają osiągnięcia, tempo prac, wizję na kraj, strategię "długookresowe" na 2-4 lata zamiast na 20-30 lat czy to w Koninie czy to w Warszawie (bo tam kampania jest w sumie ogólnopolska choć warszawska).
Dodano: 12.09.2018 13:51    Przez: ~lo 2
Tyle ile my wam obiecamy, to nikt wam nie obieca i dlatego nas POprzyjcie.
Dodano: 12.09.2018 16:19    Przez: ~Koalicja
rzeczywista dolina ,tylko zaorac
Dodano: 12.09.2018 12:49    Przez: ~koniniak
Dolina Energii to profesjonalny program rozwoju. Mieszkam w Poznaniu i mam znajomych, którzy pracują dla pana marszałka i wiem, że plany są poważne. Wszystko dzięki kandydatowi na prezydenta Konina Korytkowskiemu bo to on wywalczył to u marszałka żeby w końcu przypomnieli sobie o Koninie! Brawo Panie Piotrze !!! Ma pan głos mojej rodziny! Oby tak dalej i Konina stanie na nogi!
Dodano: 12.09.2018 13:30    Przez: ~poznanianka
Konińskie tereny pogórnicze świetnie nadają na rozwój odnawialnych źródel energii. To świetny pomysł na wykorzystanie tych terenów. Słyszałem też od pana Korytkowskiego, że można w Koninie dla mieszkańców wprowadzić fotowoltaike i będzie na to dofinansowanie. Mam nadzieję że Korytkowski wygra te wybory i w końcu miastem będzie zarządzał ktoś młody i energiczny. Brawo Panie Piotrze! Cała moja rodzina Pana poprze!!
Dodano: 12.09.2018 13:45    Przez: ~eugenia
Pomyślmy: Duńczycy i Szwedzi mają miejsce na wiatraki a stawiają je nad morzem a nie wewnątrz kraju. Słyszałeś o dniach wietrznych? Jak budować na poważnie dla Polskie farmę wiatrową to tylko na pomorzu. W Koninie nikt takiej nie zrobi lub zrobi byle 100 wiatraków czyli farmę jak prywaciarz w Szwecji i zatrudni 3 os. do obsługi, reszta outosurcing. To regionu nie zmieni. PV to już wręcz głupia demogogia. Takie to już u Nas na wsiach PSL czy SLD zakłada. Zaś gdyby PV przybyły do Konina to na dachy nielicznej grupy (raptem kilka do kilkunastu mln zł na 200-300 instalacji) i to na Glinkę, Stary Konin a nie na dachy w bloku (czyli niby do tych zamożniejszych). I te PV Konina nie zmienią. Marne te wasze propozycje. .. gdyby tak lider PV z Chin tu fabrykę wybudował w ramach ucieczki przed cłami w UE ... to mądrzejszy bajer ...ale chińscy inwestorzy już PO i SLD omijają w Koninie zaś w PL to PO jest wrogiem Chin nr 1 po wywaleniu ich z A2 za radą Niemiec.
Dodano: 12.09.2018 14:00    Przez: ~lo
Barek Małaczek , referent PO daje czadu. wyprodukował już chyba z 20 wpis :) Chłopie daj sobie spokój - nikt w te brednie nie uwierzy :)
Dodano: 12.09.2018 14:17    Przez: ~Pogodynek
Zobaczcie jak ludzie nas popierają w komentarzach, cały Konin popiera naszą "koalicję", popatrzcie na zamieszczone zdjęcie jak elegancko się prezentujemy i dużo obiecujemy.
Dodano: 12.09.2018 16:24    Przez: ~Koalicja
skoron"przyszlosc dzieje się dzis" to gdzie byliscie rok ,dwa, trzy lata temu? GDZIE????? co zeaciendobrego dla miasta zrobili przez tyle lat rządzenia??? Mam nadzieję że mieszkańcy was rozlicza w wyborach
Dodano: 12.09.2018 12:57    Przez: ~kałdun
Wiem, że Pan Piotr Korytkowski mocno naciskał na marszałka żeby w końcu postawili na region koniński i Konin. To jedyny kandydat w Koninie, któremu zależy na mieście a nie na stołku. W obecnej pracy zarabia dwa razy tyle co bedzie zarabiał jako prezydent!!!! To prawdzimy lokalny patriota, któremu nie zależy na kasie!! Brawo !! mam nadzieję, ż4e Konin będzie miał pana za prezydenta!
Dodano: 12.09.2018 13:32    Przez: ~pop[ieram
Sami sobie piszą komentarze z POparciem.
Dodano: 12.09.2018 16:27    Przez: ~Dobre co ?
Nie mogę na nich juz patrzeć.Zenada ,targowica,kolesiostwo
Dodano: 12.09.2018 18:11    Przez: ~wiesiek
a jak naciskal zeby bratu zalatwic na spalarni dobrze platna fuche i nie tylko jemu, moze tym sie pochwali..
Dodano: 15.09.2018 11:11    Przez: ~ znajacy temat
Od 20 lat marazm ! Motor napedowy wielkopolski ! za 15 lat to miasto bedzie liczylo 60.000 jak nie mniej ! Bezrobocie juz z najwyzszego z Wlkp siegnie z 9 % do 20 % perspektywy od lat sa fatalne i wszystko dokladnie udziecw tym kierunku,kto sie wyprowadzil z Konina lata temu to jakby wygral w lotto
Dodano: 12.09.2018 12:57    Przez: ~He
Marazm? Maraz to bylby gdybyvmie bylo ty kopalni. Za chwike tak sie stanie i zobaczysz prawfziwy marazm.
Dodano: 12.09.2018 16:02    Przez: ~Pn
Do tej pory jakoś się nam nie udawało dobrze zarządzać Koninem, ale teraz to się uda, tylko na nas zagłosujcie w nadchodzących wyborach, a skutki naszych rządów wyjdą wam bokiem.
Dodano: 12.09.2018 16:34    Przez: ~Taka jest prawda
Ale mi zaimponowali !!!! Większych bzdur dawno nie słyszałem.
Dodano: 12.09.2018 12:59    Przez: ~K
Wreszcie sensowne propozycje, a nie gadanie o mostach, ktorych nie widac. PiS o rzadzie ciagle gada, a ten rzad przez 3 lata nic Koninowi nie pomogl
Dodano: 12.09.2018 13:36    Przez: ~konkrert
@K - wsluchaj sie z brednie Matokuszka Morawsia to zibaczysz himalaje bzdur.
Dodano: 12.09.2018 16:03    Przez: ~Pn
Nigdy więcej PO.Mieliście swoje osiem lata.Dosyć
Dodano: 12.09.2018 12:59    Przez: ~Precz z PO
Oglądałem transmisję na facebooku. Marszałek mówił m.in. o uruchomieniu w koninie nowego przemysłu energetycznego w oparciu o wykorzystanie energii odnawialnej. To świetny pomysł ze względu na tereny pogórnicze , które doskonale nadają się do zakładania farm wiatrowych i elektrowni słonecznych. Dobrym pomysłem Marszałka jest też pozyskiwanie wodoru ze spalania węgla. Wodór wykorzystywany jest przede wszystkim w transporcie publicznych zwłaszcza na zachodzie, gdzie można byłoby go sprzedawać. To szansa dla koninia i regionu! Świetnym pomysłem jest też propozycją Piotra Korytkowskiego, aby na budynkach mieszkalnych np. blokach , montować baterie słoneczne, które obniża rachunki za prąd! Brawo!!! W końcu świeże pomysły!!!
Dodano: 12.09.2018 13:36    Przez: ~genek
My tylko chcemy władzy w Koninie, czy aż tak dużo chcemy, a tych obietnic przedwyborczych, to nie traktujcie na poważnie.
Dodano: 12.09.2018 16:42    Przez: ~My tylko tak
Pamiętaj nie głosujemy na targowice Jesteś Polakiem oddaj głos na Polaka Prawego !
Dodano: 12.09.2018 13:01    Przez: ~zuza
Czyli na Piete, Piotrowicza czy Kryze?
Dodano: 12.09.2018 16:04    Przez: ~Pn
W nadchodzących wyborach samorządowych 21-go pażdziernika zagłosujmy na ludzi Prawych i Sprawiedliwych.
Dodano: 12.09.2018 16:47    Przez: ~Symp. PiS
Pn spadaj na bambus razem z Targowicą
Dodano: 12.09.2018 18:12    Przez: ~Józek
w komentarzach widać jak jest odbierana inicjatywa kolesi z PO i Nowoczesnej Pan Kosakowski ma w tym osobisty interes , ach te elektrownie wiatrowe. Panowie o osiem do 12 lat za późno, przypomniało się przed wyborami nie ośmieszajcie się. tym Panom już podziękujemy damy szansę innym o świeżym spojrzeniu na to zagadnienie utrzymanie przemysłowego regionu i przejścia z gospodarki przemysłowej na rozproszoną .Dziś Ościsłowo musi ruszyć - koniec. Zamknięcie Kopalni i Elektrowni może się odbić fatalnymi skutkami dla nas mieszkańców i regiony to może być skala 7 do 10 tysięcy ludzi bez pracy na to ja się nie zgadzam Koninianie nie są naiwniakami żeby na to się nabrać, Program proponuję nazwać "Dolina głupoty" na dzień dzisiejszy Mam pytanie co ci Panowie wiedza i jakie mają doświadczenie w energetyce? Dziękuję za uwagę.
Dodano: 12.09.2018 13:26    Przez: ~Karol k
1 z 6
123456>>