Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18422) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 19oC
Jutropogoda
21 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mistrzostwa świata. Koniec marzeń Mateusza Sztrauc ... (0)Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)

Konin. Niebezpieczne składowisko. Radni apelują o interwencje

Dodano: 25.09.2018 15:08
Źródło: LM.pl

„Może tam wejść każdy i to podpalić” – mówił na sesji Rady Miasta Konina Jarosław Sidor, który po raz kolejny apelował o interwencje w sprawie składowiska odpadów przy ul. Marantowskiej w Koninie.

Na składowisku widać górę opon, która wystaje już ponad ogrodzenie. Okoliczni mieszkańcy obawiają się, że miejsce to może być niebezpieczne.

- Wystarczy trochę benzyny i będziemy mieli to, co działo się już w kraju – mówił Jarosław Sidor. - Jestem oburzony, bo wydział odpowiedzialny za ochronę środowiska rozkłada ręce, że nic nie mogą zrobić, tylko naliczyć mandat w kwocie 400 zł. Proszę, aby zająć się poważnie tym tematem, aby nie doszło do nieszczęścia – dodał.

Przewodniczący rady – Wiesław Steinke przyznał, że przykłady z Polski są niepokojące. Natomiast radny Piotr Korytkowski podkreślił, że coraz częściej mieszkańcy się do niego zgłaszają z tym tematem.

- Rozumiem, że jest stosowne zezwolenie, ale trzeba byłoby zbadać, czy rzeczywiście tak jest. Powinniśmy użyć wszelkich starań, żeby zbadać jakie to jest wysypisko – mówił Piotr Korytkowski.

- Składowiska, które spłonęły też były legalne. To jest niezwykle niebezpieczne, że wszystko w papierach będzie się zgadzało, a możemy sobie zafundować potężne skażenie środowiska – dodał Jan Majdziński.

Prezydent Józef Nowicki podkreślił, że przedsiębiorca dostał decyzję środowiskową i w oparciu o nią podpisana umowa na składowanie odpadów.

- Niektóre zapisy umowy nie były precyzyjnie sformułowane. Została ona aneksowana – mówił Józef Nowicki. - Pracownicy wydziału ochrony środowiska zaobserwowali odpady, które tam są składowane i zostało to przedstawione Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska. Otrzymałem protokół, który oddaje stan faktyczny na tym składowisku. Wynika z tego zapisu, że postanowienia zawarte w umowie nie są przestrzegane. W związku z tym podmiotowi wyznaczono termin do 30 września, żeby usunięte zostały wszystkie nieprawidłowości. Zgłosiłem przedsiębiorcy oczekiwanie, że do czasu usunięcia nieprawidłowości zapisanych w protokole zostanie powstrzymany odbiór odpadów. Jeśli nie to ta decyzja zostanie cofnięta – dodał.

fot. Jarosław Sidor

  • Konin. Niebezpieczne składowisko. Radni apelują o interwencje

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Radni najpierw dopuścili do tego że to powstało i przymykali oko a jak wymskněľo się spod kontroli to teraz apel o pomoc. Może w czynię społecznym naród zutylizuje
Dodano: 25.09.2018 15:34    Przez: ~R
Samo się nie zutylizuje dlatego należy gromadzić śmieci szczególnie opony jak właściciel, a późnej się samo spali w niejasnych okolicznościach ,a policja z braku świadków stwierdzi że pewnie podpalenie i sprawca nie znany bo tylko takie wnioski potrafią wyciągnąć. Jaki kraj taka utylizacja śmieci z chin :)
Dodano: 25.09.2018 15:25    Przez: ~ko3
Ale syf,jeszcze beczki na Przyjmie,dym w powietrzu, smrod i brod koninska ziemia
Dodano: 25.09.2018 15:50    Przez: ~M
Do tej pory pan radny miał klapki na oczach, a teraz wiadomo WYBORY!!!!!
Dodano: 25.09.2018 15:44    Przez: ~rudy101
Wiecie droga władzo PO-SLD że to wszystko wasza wina i waszych wyborców z IQ leminga? Gorszej władzy od waszej nie ma w całej Polsce. Zniszczyliście miasto w imię partyjnych stołków i układów. Ważne że rodzina w spółkach miejskich a to że miasto znika was nie obchodzi.
Dodano: 25.09.2018 21:06    Przez: ~QQQ

KOMENTARZE

Samo się nie zutylizuje dlatego należy gromadzić śmieci szczególnie opony jak właściciel, a późnej się samo spali w niejasnych okolicznościach ,a policja z braku świadków stwierdzi że pewnie podpalenie i sprawca nie znany bo tylko takie wnioski potrafią wyciągnąć. Jaki kraj taka utylizacja śmieci z chin :)
Dodano: 25.09.2018 15:25    Przez: ~ko3
Gdzie są ci ekolodzy co pod elektrownia pracowali pracowali??
Dodano: 25.09.2018 20:56    Przez: ~Z
Wiecie droga władzo PO-SLD że to wszystko wasza wina i waszych wyborców z IQ leminga? Gorszej władzy od waszej nie ma w całej Polsce. Zniszczyliście miasto w imię partyjnych stołków i układów. Ważne że rodzina w spółkach miejskich a to że miasto znika was nie obchodzi.
Dodano: 25.09.2018 21:06    Przez: ~QQQ
Józef startuje czyli jeszcze jest co sprzedać
Dodano: 26.09.2018 07:46    Przez: ~Xd
Czy w tej ochronie srodowisa pracuja odpowiedzialni pracownicy czy tylko musi zgadzac sie na papierze???Moze prokurator powinien zajac sie tymi osobami czy nie zachodzi podejrzenia korupcji??Jak to jest ze zaklady sa kontrolowane a spalaja zużyty olej silnikowy???
Dodano: 26.09.2018 08:02    Przez: ~obywatel
panie Jarku ale żeś się pan społecznik zrobił aaa jak co do czego to podnosisz pan łapkę za sld-po nie ładnie
Dodano: 25.09.2018 15:34    Przez: ~elex
Radni najpierw dopuścili do tego że to powstało i przymykali oko a jak wymskněľo się spod kontroli to teraz apel o pomoc. Może w czynię społecznym naród zutylizuje
Dodano: 25.09.2018 15:34    Przez: ~R
szukają naiwniaków ale dość tego
Dodano: 25.09.2018 15:39    Przez: ~alek
W Mikorzynie jest nielegalne składowisko odpadów wszelakich, władza wie i nic nie robi. Kilka lat wstecz był pożar tych śmieci, udało się ugasić i nic. Po pożarze całości jak to jest ostatnio modne, to mieszkańcy całej gminy ze swoich podatków uporządkują teren i wystąpią o zwrot kosztów do właściciela i nie dostaną nic bo on nie ma nic, przepraszam ma kolegę wysoko posadzonego. Podatki przyjaciół tych jegomości również na to zostaną przeznaczone, może pora zacząć myśleć.
Dodano: 25.09.2018 18:00    Przez: ~podatnik
Co za bzdury wypisujesz. Radni nie wydają decyzji tylko wydziały w urzędzie miasta. Zasadnicza róznica. Więcej wiedzy by się przydało. To urzędnicy za to odpowiadają. Teraz umywają ręce w urzędzie.
Dodano: 25.09.2018 18:54    Przez: ~do R
Decyzje wydaje prezydent tak samo jak dowód osobisty. Prezydent jest instytucją. Urzędnik może podpisać z upoważnienia prezydenta jeżeli ma to na piśmie.
Dodano: 25.09.2018 20:44    Przez: ~Qń
Do tej pory pan radny miał klapki na oczach, a teraz wiadomo WYBORY!!!!!
Dodano: 25.09.2018 15:44    Przez: ~rudy101
Na fejsie Sidor o tym informował już miesiąc temu jak i urzedników. Wszystko opisał na fejsie. Jedyny porządny.
Dodano: 25.09.2018 18:57    Przez: ~ul. Matejki
Ale syf,jeszcze beczki na Przyjmie,dym w powietrzu, smrod i brod koninska ziemia
Dodano: 25.09.2018 15:50    Przez: ~M
Brud oczywiscie !
Dodano: 25.09.2018 15:54    Przez: ~M
I dobrze,niech zapłonie razem z tym grajdołem komuszym.
Dodano: 25.09.2018 20:12    Przez: ~tfffuuu
Nigdy nie przestrzegano wszelkich przepisów dotyczących składowisk wydawano nie zgodnie z prawem bo wydawane byly dla znajomych władzy i ich nie obowiązują żadne przepisy
Dodano: 25.09.2018 15:51    Przez: ~Praworzadny
Jest gorzej. W Polsce byle łajza z utwardzonyn placem i planem za kilka tysięcy może wejść w biznes z różnymi odpadami. Dziś wielkie kary za śmieci można mieć tylko podczas ich transporu. Bardziej za ciągnik czy naczepę niż sam odpad. Jak już odpad dowieziesz do "składowiska" to moga Cie straszyć kontrolą z uprzednim umówieniem terminu, mandatem 400 zl jak w artykule i to przy obrotach dziesiątek i setek tysiēcy. Na koniec spöłka upadnie lub sie spali śmieci lub spöłka na słup i z problemem zosyaje społeczność.
Dodano: 25.09.2018 18:29    Przez: ~Lo
No to końca września mamy pożar...
Dodano: 25.09.2018 16:03    Przez: ~Lipka
urzędnicy z um podobnie wypowiadali się w sprawie zburzenia domu talmudycznego("nic nie mogli zrobić"),więc po co utrzymuje się takich urzędników przy stanowiskach????już blisko do 21 pazdziernika:)
Dodano: 25.09.2018 16:18    Przez: ~mieszkaniec
Urzędników z UM zatrudnia i utrzymuje Prezydent. Prezydent nagradza ich pracę i zaangażowanie.
Dodano: 26.09.2018 08:17    Przez: ~Qń
Urzędnicy za Prezydentem pójdą w ogień, w końcu daje im dobrze płatną pracę.
Dodano: 26.09.2018 18:05    Przez: ~Ręka rękę myje
Jacy nasi obecni radni zainteresowali się nielegalnym składowiskiem przed wyborami. A wcześniej co ?. Wiadomo zbliżają się wybory ijaka troska ogarneła Jarusia i Piotrusia. Ekolodzy od siedmiu boleści. A co z MZGOK sp. z o .o tym zakładem też się zainteresujecie ?. Chyba raczej nie bo Jòziu ma nad nim nadzòr. To niewygodny dla was temat szczgòlnie dla Piotrusia z wiadomych przyczyn. Nieprawdaż
Dodano: 25.09.2018 16:59    Przez: ~As
Dobrze ze wyjezdzam z tego syfu
Dodano: 26.09.2018 11:58    Przez: ~Hwdp
KORYTKO -wski pcha się do KORYTKA !!!! Jednak prawda jest okrutna : Z czym na prezydenta ?
Dodano: 26.09.2018 15:45    Przez: ~POgonić
Na Koalicje obywatelską nie głosujemy, to PO rządzi Koninem wraz z Prezydentem.
Dodano: 26.09.2018 18:07    Przez: ~Witek
Obecni radni żeby wam pary przed metą zostało bo za duże tempo macie aaa do 21 to jeszcze ho ho