Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21222) SPORT FORUM FIRMY (5245) PRACA (58) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 10oC
Jutropogoda
9 / 5oC
Pojutrzepogoda
11 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Radni miast i gmin będą decydować o przyszłości ma ... (20)Kochowo. Wypadek trzech samochodów osobowych we mg ... (18)

Rowerzyści przekazali kilka cennych uwag o drogach w mieście

Dodano: 12.10.2018 11:16

Kilkudziesięciu rowerzystów uczestniczyło 10 października 2018 roku w szkoleniu zorganizowanym przez WORD w Koninie.

Dyrektor WORD w Koninie, Piotr Korytkowski rozpoczął szkolenie. Następnie przedstawiciel firmy Nextbike Polska operator Konińskiego Roweru Miejskiego, Filip Lepianka przybliżył koniński system rowerowy oraz szczegółowo omówił zasady z jego korzystania. Egzaminator z WORD w Koninie, Przemysław Kurzawa omówił podstawowe przepisy ruchu drogowego dotyczące rowerzystów. Podkomisarz Michał Gniewek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP z Konina zaprezentował dane statyczne wydarzeń drogowych z udziałem rowerzystów oraz najczęstsze wykroczenia popełniane przez rowerzystów i przez inne grupy uczestników ruchu drogowego względem rowerzystów. Zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich w Koninie Andrzej Szczepański przestawił informację o istniejących w Koninie drogach dla rowerów oraz o planowanych inwestycjach w tym zakresie.

Po prezentacjach poszczególnych gości, rozpoczęła się burzliwa dyskusja na temat interpretacji przepisów ruchu drogowego, wykonania konińskich dróg rowerowych oraz ich oznakowania. Uczestnicy przekazali kilka cennych uwag dotyczących konińskich dróg rowerowych przedstawicielowi ZDM w Koninie.

Na zakończenie szkolenia cykliści otrzymali upominki, które zabezpieczą ich rowery przed kradzieżą (zabezpieczenie rowerowe) oraz zwiększą ich bezpieczeństwo podczas poruszania się po drogach.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ZDM Konin,   WORD Konin,   drogi rowerowe,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

To miasto przypomina bezrobotnego menela. 100 mln kredytu i nie ma z czego spłacac a obiecuja WIECEJ I WIECEJ I WIECEJ!!! Pytanie tylko sąd wezma na to kase!!! ludzie nei dajcie sie nabrac na te bajki bo ten dług będa spłacac Wasze wnuki jeszcze!!!
Dodano: 12.10.2018 13:21    Przez: ~oldman
Kiedy powstanie droga dla rowerów w kierunku Pątnowa ??? Czy nikogo to nie obchodzi ?
Dodano: 12.10.2018 12:59    Przez: ~A
niech rowerzyści po prostu uważają !!! To ,że mają pierwszeństwo nic nie znaczy bo i tak nie mają szans z samochodem- będą mieli piękny nagrobek: "miał pierwszeństwo"
Dodano: 12.10.2018 14:16    Przez: ~szty
SLD I Koalicja ci to zapewnią, tylko na nich zagłosuj, oni nie dbają o Polskę i o Polaków, dla nich najważniejszy jest własny interes.
Dodano: 12.10.2018 17:08    Przez: ~Popieram PiS
są drogi dla rowerów a pseudo kolaże i tak jezdzą po szosie i to w dodatku po środku wiec pytam po co te drogi dla rowerów po prostu szkoda kasy albo niech policja kara mandatami rowerzystów którzy jezdza szosą a nie drogą dla nich przeznaczoną
Dodano: 12.10.2018 14:39    Przez: ~samochód

KOMENTARZE

Kiedy powstanie droga dla rowerów w kierunku Pątnowa ??? Czy nikogo to nie obchodzi ?
Dodano: 12.10.2018 12:59    Przez: ~A
WIECEJ festynów i jarmarków!
Dodano: 12.10.2018 13:18    Przez: ~oldman
Wińcyj niczego wińcyj muzułmanów, donosów na własny kraj wińcyj koni w napisach koństytucja wińcy bezrobocia i wińcyj niskopłatnych miejsc pracy wińcyj PO i SDL NIGDY WIŃCYJ PO I SLD
Dodano: 12.10.2018 14:37    Przez: ~Joker
SLD I Koalicja ci to zapewnią, tylko na nich zagłosuj, oni nie dbają o Polskę i o Polaków, dla nich najważniejszy jest własny interes.
Dodano: 12.10.2018 17:08    Przez: ~Popieram PiS
To miasto przypomina bezrobotnego menela. 100 mln kredytu i nie ma z czego spłacac a obiecuja WIECEJ I WIECEJ I WIECEJ!!! Pytanie tylko sąd wezma na to kase!!! ludzie nei dajcie sie nabrac na te bajki bo ten dług będa spłacac Wasze wnuki jeszcze!!!
Dodano: 12.10.2018 13:21    Przez: ~oldman
niech rowerzyści po prostu uważają !!! To ,że mają pierwszeństwo nic nie znaczy bo i tak nie mają szans z samochodem- będą mieli piękny nagrobek: "miał pierwszeństwo"
Dodano: 12.10.2018 14:16    Przez: ~szty
Dla ciebie jako kierowcy samochodu nic nie znaczy, że inny pojazd ma pierwszeństwo przed tobá???? Teraz już za wiem skąd się wzięła moda przyspieszania przed wjazdem na rondo od strony przemysłowej!!!!!!od policji!! Po prostu, to, że e pojazd ma pierwszeństwo to nic, ty wyjeżdżasz na rondo i nie ważne, że pr,y znaku "ustąp pierwszeństwa" masz zwalniaç, a nie przyspieszać, to wszystko nic
Dodano: 13.10.2018 07:40    Przez: Romek Ress
Odległość przejazdu rowerowego od drogi powinna być taka żeby zmieścił sie samochód osobowy (skręcający np. w prawo).Inaczej skręcając w prawo widoczność jest tragiczna. Im bliżej drogi tym bardziej prawdopodobne jest że kierowca was nie zauważy. Dodajmy dużą prędkość roweru i macie przepis na kolizję z pierwszeństwem.Każdy kąt istotnie większy niż 90 stopni ogranicza widoczność. Jak ustawie auto prostopadle do przejazdu widzę wszystko.Kierowcy powinni podziękować włodażom za idiotyczne plany dróg.. Można darować sobie głosy na listy PO i SLD. Dziękuję za uwagę
Dodano: 12.10.2018 14:34    Przez: ~Fikus
Dzisiaj, zjazd z poznańskiej w lewo patrzę a tam rowerek nagina konsternacja jestem na pasie po którym lecą już na mnie 2 auta i widzę z lewej rowerek (obecnie nie ma przejazdu dla roweru) patrzę rowerzysta się zatrzymał uff ciśnienie spadło bo miałbym wybór dzwon z prawej czy zajechanie drogi rowerzyście. Wińcy przejazdów zamieńmy to miasto w cyrk na rowerach młodzi wyjadą a stare dziady będę pedałować bo nie stać nas będzie na luksus motoryzacji. Gdyby był tam przejazd - to auta na lewoskręcie nie schowacie. Bójcie się bo może Szurkowski w przyszłości w swoim trykociku będzie naginał niech pokażą statystyki ile tam kolizji wzrosło np. na spółdzielców i w innych nowych rowerowych autostradach.
Dodano: 12.10.2018 14:48    Przez: ~Fikus
Już raz miałem taką sytuację. Teraz po prostu się zatrzymuję i blokuję ruch. Sprawdzam i jadę dalej.
Dodano: 12.10.2018 15:06    Przez: ~ssw
są drogi dla rowerów a pseudo kolaże i tak jezdzą po szosie i to w dodatku po środku wiec pytam po co te drogi dla rowerów po prostu szkoda kasy albo niech policja kara mandatami rowerzystów którzy jezdza szosą a nie drogą dla nich przeznaczoną
Dodano: 12.10.2018 14:39    Przez: ~samochód
Takie zachowanie jest nagminnie na ulicy zakładowej właśnie przez tych pseudo kolaży w rajtuzach...
Dodano: 12.10.2018 15:49    Przez: ~W
Wolę być pseudokolażem w rajtuzach, niż pseudo siłaczem
Dodano: 13.10.2018 07:44    Przez: Romek Ress
Szopka przedwyborcza dla 20. osób :)
Dodano: 12.10.2018 14:43    Przez: ~rd man
A kto się w niej lansuje, Pan Korytkowski z PO, kandydat na Prezydenta i tak faworytem jest Pan Zenon Chojnacki z PiS-, a głos oddany na niego nie będzie głosem straconym, bo tylko ludzie PiS-u mogą wprowadzić w Koninie dobre zmiany w zarządzaniu miastem.
Dodano: 12.10.2018 18:46    Przez: ~Symp. PiS
Inspektor Gradowski z powrotem na naczelnika drogówki !
Dodano: 12.10.2018 14:50    Przez: ~inaczej dobrze nie będzie
To powinien obiecać Korytkowski, żeby zostać prezydentem...
Dodano: 12.10.2018 15:00    Przez: ~wrd
Na drodze rowerowej Koło Leroy Merlin i nie tylko kostka się rusza i się powoli zapada , to jest efekt budowania na szybko !!
Dodano: 12.10.2018 23:13    Przez: ~Rowerzysta
Kilkanaście kostek zapadniętych wzdłuż ulicy Piłsudskiego. Kto to odebrał!!!
Dodano: 13.10.2018 00:41    Przez: ~Piechur
Fucha przedwyborcza, zamiast kiełbasy wyborczej.
Dodano: 13.10.2018 17:34    Przez: ~Jaś
BRAK ? ROZWOJU : ROWERU ELEKTRYCZNEGO W POLSCE , BO ? CENY ZA WYSOKIE ?, BRAK ROWERÓW TRÓJKOŁOWYCH , A TO ? PODSTAWA REHABILITACJI. NA KOSTCE ,,BETONOWEJ '' ZARABIALI ?. DROGA DO LASKÓWCA NIE MA ,,NAWET ?'' ,CIĄGU PIESZEGO ,PRZED MOSTEM ?, DROGA NA : KOLEJOWEJ NIE ? ,PRAWIDŁOWEGO ZJAZDU ?, NA ,,TARG MIEJSKI '' ?. UWAGI ,BEZ ,,KONTROLI '' ,BO ? : TAK JAK W ,,LOTTO '' ,,RUDY ODSZEDŁ , BO ?,MIAŁ NADZOROWAĆ ,,PULĘ MAGNETYZOWANYCH ,Z MIKROCHIPAMI , KUL ,O WARTOŚCI ,,PULI'' : 40 MILIONÓW ?. ...