Dzisiaj jest środa 20 lutego 2019, imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21143) SPORT FORUM FIRMY (5296) PRACA (82) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
5 / 1oC
Pojutrzepogoda
-1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grodziec. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komuna ... (7)Obywatel Łotwy skazany za staranowanie bramek na a ... (10)

Konin. Tablica mierząca prędkość przy przejściu dla pieszych

Dodano: 19.10.2018 10:06
Źródło: LM.pl

Ruszyła realizacja projektu „Bezpieczne przejścia dla pieszych na Chorzniu”, który powstaje w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Na ul. Spółdzielców stanęła tablica radarowa. 

Mieszkańcy Chorznia często zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych. W końcu dzięki wsparciu rodziców i kadry Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Szkoły Podstawowej Towarzystwa Salezjańskiego i Przedszkola nr 16, a także pomocy spółdzielni mieszkaniowej i harcerzy udało się przeforsować projekt złożony do KBO przez Jarosława Koźlarka z fundacji „Miasto Prowincjonalne”. Jak podkreśla pomysłodawca, na przejściu dla pieszych zlokalizowanym na odcinku od ronda św. Jana Bosko do skrzyżowania ulic Spółdzielców i Hiacyntowej, dochodzi do kolizji i wypadków z udziałem pieszych. W 2015 roku na przejściu tym zginęła jedna osoba.

Projekt oszacowany na niespełna 100 tys. zł właśnie jest realizowany. Przy przejściu dla pieszych na ul. Spółdzielców- Hiacyntowa stanęła tablica radarowa, która określa prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Jeśli jest ona zgodna z przepisami, czyli do 50 km/h pojawia się zielona, uśmiechnięta buźka. W przypadku przekroczenia prędkości, buźka na tablicy jest czerwona.

Na tym nie koniec. Zarząd Dróg Miejskich w Koninie realizujący projekt Jarosława Koźlarka planuje na Chorzniu zamontować znaki aktywne „SignFlash”, czyli znaki informujące o przejściu dla pieszych z sygnalizacją lampami LED, które zaczynają migać w momencie pojawienia się kogoś na pasach. Ponadto na czterech przejściach zamontowane zostaną drogowe „kocie oczka”, a pasy zostaną wymalowane grubowarstwowo. Natomiast na newralgicznym przejściu na ul. Spółdzielców-Hiacyntowa powstaną stopniowane spowalniacze z masy termoplastycznej.

fot. Jarosław Koźlarek

  • Konin. Tablica mierząca prędkość przy przejściu dla pieszych
  • Konin. Tablica mierząca prędkość przy przejściu dla pieszych

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Na pewno nie zaszkodzi choć niech 1 życie uratuje taka tablica to już było warto że ją postawili
Dodano: 19.10.2018 10:33    Przez: ~D
A kto pomyśli o przejściu na pieszych przy Koperniku, tedy idą dzieci do SP6 , od lat ludzie się proszą o światła i bez żadnego skutku. Przesuńcie światła spod supersamu. Ile było już tu wypadków. Sama widziałam jak dziecku i dziadkowi, który go prowadził facet przejechał po palcach. Wydarzyło się tu mnóstwo wypadków, a mimo to nikt nic z tym nie robi.
Dodano: 19.10.2018 10:31    Przez: ~kol
Piesi szczególnie młodsza czść w dzisiejszych czasach są wyłączeni z otaczającej nas rzeczywistości przez nowoczesne urządzenia i tu jest przyczyna nieszczęść nie tylko związanych z ruchem drogowym.Nowoczesność produkuje bezmuzgi, którym wystarczy wyłączyć prąd na dwa tygodnie i zaczną masowo wymierać i przy tym zabijać się na wzajem.
Dodano: 19.10.2018 10:44    Przez: ~Takie realia
~A - nie każdy ma rozum w głowie.
Dodano: 19.10.2018 12:00    Przez: ~Emilia
Od razu kamera i mandaty dla potencjalnych morderców dzieci
Dodano: 19.10.2018 11:03    Przez: ~Gienio

KOMENTARZE

Czy to poprawi bezpieczeństwo? WĄTPIĘ na pewno znajdzie się ktoś kto będzie chciał pobić rekord kolegi i będą z rywalizacjie
Dodano: 19.10.2018 10:28    Przez: ~kosiasssz
Na pewno nie zaszkodzi choć niech 1 życie uratuje taka tablica to już było warto że ją postawili
Dodano: 19.10.2018 10:33    Przez: ~D
Podaj przykład co ona zmienia
Dodano: 19.10.2018 10:37    Przez: ~kosiasssz
Materiał sponsorowany? LM przechodzi wszelkie granice...
Dodano: 19.10.2018 10:55    Przez: ~prawdziwek
Chyba każdy auto ma licznik to po co ta tablicy ??? To nie ma sensu
Dodano: 19.10.2018 11:25    Przez: ~A
~A - nie każdy ma rozum w głowie.
Dodano: 19.10.2018 12:00    Przez: ~Emilia
Po prostu 100% Józefa w Józefie
Dodano: 19.10.2018 12:18    Przez: ~Yt
Zjeżdżając z ronda nie ma szans żeby się rozpędzić więc postawienie tam tego mija się z celem.
Dodano: 19.10.2018 17:55    Przez: ~fiko
Fiko jestes idiota...
Dodano: 19.10.2018 18:11    Przez: ~fiko idiota
A kto pomyśli o przejściu na pieszych przy Koperniku, tedy idą dzieci do SP6 , od lat ludzie się proszą o światła i bez żadnego skutku. Przesuńcie światła spod supersamu. Ile było już tu wypadków. Sama widziałam jak dziecku i dziadkowi, który go prowadził facet przejechał po palcach. Wydarzyło się tu mnóstwo wypadków, a mimo to nikt nic z tym nie robi.
Dodano: 19.10.2018 10:31    Przez: ~kol
Ja pomyślę ja pomyślę tylko mnie wybierz
Dodano: 19.10.2018 10:34    Przez: ~Józef
Światła na pasach przy koperniku. zakaz skrętu w lewo z Alei w ulicę Traugutta dla jadących od strony skrzyżowania oraz zakaz skrętu z Alei w ulicę broniewskiego dla jadących od strony centrum. To co dzieje się na tym przejściu dla pieszych sąsiadującym z dwiema szkołami do których uczęszczają młodzi ludzie oraz dzieci przechodzi ludzkie pojęcie. Do ograniczenia prędkości mało kto się stosuje, na pasach bardzo często ktoś zawraca wykorzystując ulicę Broniewskiego bądź Traugutta, jak się osioł jeden z drugim nie zmieści to wjeżdżają na chodnik co zresztą notorycznie robią osoby które chcą dostać się do kwiaciarni (mimo że obok jest parking przeznaczony dla klientów budynku oraz cały ciąg ulicy na którym można swobodnie zaparkować auto w godzinach szczytu). W dodatku po drugiej stronie również przydałoby się przejście z sygnalizacją świetlną na ulicy Kolejowej, obydwa przejścia koło Dworca są bardzo często uczęszczane przez dzieci a parking przy ulicy bardzo ogranicza widoczność.
Dodano: 19.10.2018 12:03    Przez: ~bambi
ta droge zablokowac ta zablokowac ......to proponuje zero samochodów w calym koninie tylko pieszo i rowery. bezpieczensteo jest ważne albo ważne ale bex przesady .to do broniewskiego tylko kosmonautów lub od dworcowej bo wszystko jednokierunkowe..proponuje tunel pod droga
Dodano: 19.10.2018 13:53    Przez: ~zbychhh
chodzi o te dwie konkretne ulice gdyż ludzie którzy w nie skręcają powodują korki (duże natężenie ruchu i dwa pasy mocno ograniczają szybkie wykonanie manewru), stojące samochody ograniczają widoczność w obrębie całego przejścia dla pieszych
Dodano: 19.10.2018 18:10    Przez: ~bambi
Piesi szczególnie młodsza czść w dzisiejszych czasach są wyłączeni z otaczającej nas rzeczywistości przez nowoczesne urządzenia i tu jest przyczyna nieszczęść nie tylko związanych z ruchem drogowym.Nowoczesność produkuje bezmuzgi, którym wystarczy wyłączyć prąd na dwa tygodnie i zaczną masowo wymierać i przy tym zabijać się na wzajem.
Dodano: 19.10.2018 10:44    Przez: ~Takie realia
Kiedy zostaną zrealizowane obietnice o podobnych zmianach przy przejściu koło ZS Kopernika. Kiedy rozpocznie się obiecywana budowa "wysepki". Czy będziemy czekać na tragedię...???
Dodano: 19.10.2018 10:58    Przez: ~Zainteresowany...
Od razu kamera i mandaty dla potencjalnych morderców dzieci
Dodano: 19.10.2018 11:03    Przez: ~Gienio
W Kownatach kolo Wilczyna też taka jest
Dodano: 19.10.2018 11:19    Przez: ~mig
To widzę że konin konkuruje z Kownatami
Dodano: 19.10.2018 14:47    Przez: ~puj
100tyś za 1 znak? przecież znak kosztuje max 25tyś, a ustawienie niech kosztuje z 5tyś - za co i kto komu zapłacił 100tyś?
Dodano: 19.10.2018 11:30    Przez: ~KO3
chce więcej i więcej i więcej .......
Dodano: 19.10.2018 11:52    Przez: ~eri
Kto chce Więcej władzy w Koninie ?
Dodano: 19.10.2018 12:24    Przez: ~Prezydent ? No nie !
Przecież te tablice radarowe to dopiero pierwszy element z projektu. Wszystko jest napisane w artykule. Wystarczy go przeczytać.
Dodano: 19.10.2018 13:11    Przez: ~Krok
skrót tysiąc piszemy tys. a nie tyś.
Dodano: 19.10.2018 14:41    Przez: ~Koniniak
Zaraz za tą tablicą powinien stać policjant . . .
Dodano: 19.10.2018 11:43    Przez: ~JW23
do czego to potrzebne????
Dodano: 19.10.2018 11:58    Przez: ~lol
A kiedy powstanie koninska opera jaka dziadek obiecywał? Pamietacie? Pamiętamy!!!
Dodano: 19.10.2018 12:49    Przez: ~Hahha
Tam sygnalizacja świetlna potrzebna a nie jakieś zastępcze dziadostwa