Dzisiaj jest poniedziałek 16 września 2019, imieniny: Edyty, Kornela, Kamili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18714) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
13 / 8oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Europy Kadetów. Ukraińska dominacja w turni ... (0)Krzymów pretenduje do miana gminy przyjaznej pszcz ... (0)

Ślesin. Niepodległą zamierzają uczcić tablicą z Józefem Piłsudskim

Dodano: 24.10.2018 15:18
Źródło: LM.pl

Tablica z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego na uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 660-lecie nadania praw miejskich. Tak będą wyglądały listopadowe obchody w Ślesinie.

Kampania honorowa 33. Bazy Lotnictwa Transportowego i Szwadron Kawalerii Ziemi Konińskiej uświetnią uroczystości, które w Ślesinie zaplanowano na 10 listopada.

- Chcemy ten jubileusz odzyskania niepodległości uczcić w sposób szczególny. Postanowiliśmy umieścić tablicę, takie podziękowanie od mieszkańców naszej gminy – mówi Ilona Banaszak, sekretarz gminy Ślesin.

Tablica zostanie przytwierdzona do kamienia, który stanie w miejscu gipsowych płyt z herbem. Jej kolorystyka ma pasować do budynku urzędu. Przed gmachem odbędą się właśnie główne uroczystości.

- Zaczniemy około godz. 14:00 pieśniami patriotycznymi, o godz. 14:30 tradycyjnie odprawiona zostanie msza święta, a później korowód przejdzie nie na rynek, ale pod urząd – mówi Ilona Banaszak.

Tam poza odsłonięciem tablicy nie zabraknie przemówień, złożenia kwiatów, a także salwy honorowej i apelu pamięci.

  • Ślesin. Niepodległą zamierzają uczcić tablicą z Józefem Piłsudskim

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

sekretarz to musi wiedzieć ze "kampania" to jest w cukrowni a w wojsku to jest "kompania honorowa" ;-) no słaby 100letni słownik
Dodano: 24.10.2018 16:09    Przez: ~100lat
To się musi Piłsudski przewracać w grobie. Burmistrz przełożył święto na 10 listopada. No ale przecież wygrał więc wolno mu wszystko. Najpewniej żołnierze z Powidza mieli zajęty dzień 11 listopada. Ale co to za problem. Dla salwy honorowej wszystko
Dodano: 24.10.2018 17:02    Przez: ~Cosmopolita
primaapriliss czy jaja jakies? czy ci urzędnicy oszaleli??? 100lecie niepodległosci 11listopada a oni obchody robią 10ego ??? ŻART ŻART NAD ŻARTY czyżby ktos wyjeżdzał na weekeend i mówi dobra co za różnica 9-10-czy 11ty hihihihihihi
Dodano: 24.10.2018 17:42    Przez: ~fakenews ?

KOMENTARZE

Bardzo ładna patriotyczno- narodowa impreza. Gratulacje
Dodano: 24.10.2018 16:05    Przez: ~Narodowiec
ty narodowiec ty chyba z za biurka urzędu cukrujesz, poczekaj aż się odbędzie ,wpis zrobisz 12 lub 13 listopada hehe
Dodano: 24.10.2018 16:11    Przez: ~recepcja
recepcja a co się nie podoba ,zamilcz jak nie masz nic do powiedzenia
Dodano: 24.10.2018 16:38    Przez: ~polka
do powiedzenia mam to żebyś kupiła sobie słownik polka czy Polka? nie kompromiiiiituuujjjjj
Dodano: 24.10.2018 16:43    Przez: ~recepcja
Tego typu imprezki mają tyle wspólnego z patriotyzmem ile blekot Jarosława i bzdolenie Matousza na miesiączkach patriotycznych pod cokolikiem kartofla . O ile bardziej patriotyczne byłoby pozamiatanie rynsztoków i pozbieranie śmieci wokół jezior.
Dodano: 24.10.2018 17:21    Przez: ~jaś
Wszędzie tylko Piłsudski w Kazik też se wymyślili pomnik
Dodano: 24.10.2018 21:35    Przez: ~Łejej
Co to za niepodległość ? Kler rządzi , oszołomstwo u władzy , brak krzyży na przystankach autobusowych , upolitycznione nawet publiczne toalety - to jest PRL bis a nie jakaś śmieszna niepodległość.
Dodano: 25.10.2018 08:30    Przez: ~LED kontra Żarnik
Buk chonor łojczyzna
Dodano: 25.10.2018 08:37    Przez: ~Patriota PiS
Z Boga sobie nie szydż, bo żle na tym wyjdziesz, zapewniam Cię szyderco !
Dodano: 25.10.2018 12:15    Przez: ~Ja Boga kocham !
Nie strasz chłopie gusłami.
Dodano: 25.10.2018 18:39    Przez: ~tralala
sekretarz to musi wiedzieć ze "kampania" to jest w cukrowni a w wojsku to jest "kompania honorowa" ;-) no słaby 100letni słownik
Dodano: 24.10.2018 16:09    Przez: ~100lat
Narodowiec.Popieram twoje posty
Dodano: 24.10.2018 18:02    Przez: ~ewa
Przepraszam, a czy z chorobowym to można na te pieśni i do kościoła i do korowodu?
Dodano: 24.10.2018 20:38    Przez: ~tomek
Dajcie nuty do tych pieśni na bilbordy powyborcze.
Dodano: 24.10.2018 20:39    Przez: ~sss
Jaki sekretarz taki slownik :)
Dodano: 24.10.2018 21:59    Przez: ~Marcin
Jak to Piłsudskim, zapomnieliscie o Kim Jaroslawie ?
Dodano: 24.10.2018 16:38    Przez: ~Q
Q ty to jesteś mądry, tak samo jak i ja, nie ?
Dodano: 24.10.2018 17:10    Przez: ~Pn
Q już zaczynasz .A tak ładnie na Różańcu się modliłeś. Synku,przestań
Dodano: 24.10.2018 17:59    Przez: ~mama
Tak warto wspomnieć Kim-a - ale Kunin nie śpi - zafunduje sobie po wyborach z 10 pomników wielkiego Lecha - na każdym rondzie , stadionie , centrum kościelnym.
Dodano: 25.10.2018 08:32    Przez: ~Metr dylatacji
A konin jaki ma program obchodów...można gdzieś go zobaczyć?
Dodano: 24.10.2018 16:54    Przez: ~Filip
W kinie Kler, Konin to lewica, gdyby coś było o Leninie to co innego.
Dodano: 24.10.2018 17:12    Przez: ~PZPR
Tak,bo papieża mamy dosyć.
Dodano: 24.10.2018 19:28    Przez: ~szkarlatyna
Recepcja jesteś upiśledzonym lewakiem i kryptokomunistą. Nie potrafisz uszanować wartości narodowych i niepiodległościowych. Dno moralne
Dodano: 24.10.2018 16:57    Przez: ~Narodowiec
Wyzwiska,jak to o prawdziwego patrioty.
Dodano: 24.10.2018 19:29    Przez: ~tubylec miejscowy
To się musi Piłsudski przewracać w grobie. Burmistrz przełożył święto na 10 listopada. No ale przecież wygrał więc wolno mu wszystko. Najpewniej żołnierze z Powidza mieli zajęty dzień 11 listopada. Ale co to za problem. Dla salwy honorowej wszystko
Dodano: 24.10.2018 17:02    Przez: ~Cosmopolita
Józiu miał ale wyborcy dsli łapkę w dół. Coś klakierstwo milczy.Chyba na Korytkowskiego zagłosują bo stołki w UM i spółeczkach miejskich dla towarzyszy trzeba dospawać.
Dodano: 24.10.2018 17:05    Przez: ~Narodowiec
Zapyziały Pn lewak i udzielny książę na włościach w Óścisłowie ma plan. Panie Pn gnojowóz zajechał
Dodano: 24.10.2018 17:11    Przez: ~Ass
mogę mu gumofilce ze słomą podarować.Pn chcesz?
Dodano: 24.10.2018 18:00    Przez: ~ewa
Pn zakochany w lewicy, Bóg go nie interesuje.
Dodano: 24.10.2018 19:16    Przez: ~Aśka
Macie cykora przed Pn,co?
Dodano: 24.10.2018 21:20    Przez: ~tralala
A kogo się tu bać to przecież chory człowiek
Dodano: 24.10.2018 21:29    Przez: ~pn to dno
Pn ma problemy z głową.
Dodano: 25.10.2018 12:18    Przez: ~I tyle
primaapriliss czy jaja jakies? czy ci urzędnicy oszaleli??? 100lecie niepodległosci 11listopada a oni obchody robią 10ego ??? ŻART ŻART NAD ŻARTY czyżby ktos wyjeżdzał na weekeend i mówi dobra co za różnica 9-10-czy 11ty hihihihihihi
Dodano: 24.10.2018 17:42    Przez: ~fakenews ?
racja pełna racja
Dodano: 24.10.2018 17:44    Przez: ~rocznic
Kiedy obchodzisz Wigilię w tym roku? W grudniu czy listopadzie?
Dodano: 25.10.2018 16:51    Przez: ~912
Wigilię czego ?
Dodano: 25.10.2018 18:23    Przez: ~2018
tak na prawdę, to nie wiem co świętować. przecież polacy nie wywalczyli tej niepodległości w walce-wywalczyli ją(niepodległość) ruscy, angole i niemcy po zażartych walkach podczas pierwszej wojny światowej. po dwudziestym szóstym roku(zamach majowy) znowu ten kraj był pod okupacją zamachowców. w trzydziestym dziewiątym popadł w okupację przyjaciela polaków(zamachowców z 1926r.) adolfa ,,H'', z którym rozbieraliśmy czechosłowację w 38. po adolfie(jak już przestaliśmy być przyjaciółmi nastały komuchy i tak do osiemdziesiątego dziewiątego. kilka lat przerwy i od niemal trzech lat co mamy? CZY UWAŻACIE OBECNĄ POLSKĘ ZA SUWERENNĄ I NIEPODLEGŁĄ. sądy upolitycznione, ustawa zasadnicza służy do podcierania, a imitacja tk(TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO) orzeka, jak jej politycy podpowiadają. Więc pytanie. CZY TO JEST WOLNY KRAJ, CZY POZOSTAŁA CHOCIAŻ JEGO JAKAŚ NAMIASTKA?
Dodano: 24.10.2018 18:34    Przez: ~Krewa
Krewa dlaczego ty na sobie nie nosisz koszulki z napisem "konstytucja" ? Konstytucja to wasza biblia ?
Dodano: 24.10.2018 19:19    Przez: ~Zyga
to nie jej biblia, czy koszulka z napisem. ustawa zasadnicza to zestaw-zespół praw, ale i obowiązków wszystkich mieszkańców kraju. a za jej nie przestrzeganie trybunał dla polityków(pierwszy duda) i broszka a prokuratury zajmą się nakłaniającymi do jej(konstytucji) łamania i nakłaniania do jej łamania. KONUS
Dodano: 24.10.2018 19:53    Przez: ~ROKITA
Krewa z skąd cię wypuścili z rok cię tu nie było ,czy pod innym nickiem urzędujesz
Dodano: 24.10.2018 20:06    Przez: ~ewa
a jakieś argumenty-czy tylko domysły.
Dodano: 24.10.2018 20:27    Przez: ~Krewa
Jeszcze Ci Krewa dopowiem bo za dużo dobrego o Stalinie przyjmiesz iż ... on łamiąc rozkaz Tuchaczewskiego miał nadzieję, zdobyć i Lwów i zdążyć pod Warszawę. Ambitny. Ale mu nieuku nie dziękuj! Lwowa nie zdobył bo się nadział na "polskie Termopile" pod Zadwórzem. Gdzie całą armię zatrzymało 320 polskich obrońców z czego zginęło tylko 318. Pewnie nawet przed śmiercią nie wiedzieli, że obronili Warszawę, Polskę i pół Europy. Warto pamiętać, ze pomagali Nam Ukraińcy, którzy walczyli na tym froncie niemal z nami wierząc iż damy im wolny kraj z Kijowem. Lwowa się nie domagali wtedy. Zawiedliśmy ich nadzieje a zapłacili za to wielką cenę: 3-3,5 milionów ofiar wielkiego głodu w 1932-33 w samej Ukrainie SRR.
Dodano: 25.10.2018 13:12    Przez: ~lo 2
A w sierpniu 1920 Polacy byli na wakacjach nad Bałtykiem. Cudu nad Wisła dokonali Niemcy i Angole. Tylko dlatego ta bita jest uznana za jedną z najważniejszych w dziejach świata (bo byli tam Niemcy) gdyż zatrzymała pochód Rosji do rozbitych i robotniczych Niemiec, rewolucyjnej Francji. Otóż Lenin już się widział w Paryżu tylko musiał tą Wisłę przejść. Tą Polskę bez konstytucji, małą, skundloną 123 latami okupacji. Nie dał rady. Walnie pomógł mu Stalin każąc armii konnej Budionnego atakować Lwów zamiast pomagać Warszawie.
Dodano: 25.10.2018 13:17    Przez: ~lo 1
Ty "Tą Wisłę" i "Tą Polskę " przejdź ze słownikiem w ręku.
Dodano: 25.10.2018 18:45    Przez: ~życzliwy
1 z 2
12>>