Dzisiaj jest niedziela 7 czerwca 2020, imieniny: Roberta, Wiesława, Ariadny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18599) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (23) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 13oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Górnik Konin żegna się z Dziubkiem. Po zaledwie sz ... (0)Konin. Dziewięć wiat przystankowych. Wymieniają st ... (2)

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w licheńskim sanktuarium

Dodano: 1.11.2018 11:24
Źródło: LM.pl

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Sprawdź jak będą wyglądały uroczystości w Licheniu.

Na nowym cmentarzu na ul. Klasztornej msza święta odbyła się o godz. 10:00, ale na godz. 12:00 zaplanowano eucharystię przed kaplicą cmentarną na starym cmentarzu. Po zakończonych nabożeństwach, alejkami przejdą procesje połączone ze wspomnieniem tych, którzy odeszli. Dzisiaj też o godz. 16:00 i 18:00 odbędą się msze św. w bazylice, a o godz. 17:00 w kościele św. Doroty.

W Dzień Zaduszny, czyli 2 listopada w kościele parafialnym zostaną odprawione msze św. o godz. 7:00 i 17:00. Dodatkowo na starym cmentarzu zaplanowano nabożeństwo na godz. 14:30. Tradycyjnie już w oktawie następującej po Dniu Zadusznym będą odprawiane nieszpory z wypominkami po mszy św. o godz. 17:00 w kościele parafialnym św. Doroty. Eucharystie w bazylice odbędą się o godz. 7:00, 12:00 i 18:00, w kościele pw. 10 Cnót Ewangelicznych NMP w Grąblinie o goz. 7:30, a w kościele św. Doroty o godz. 7:00 i 17:00.

fot. Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjne w Licheniu

  • Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w licheńskim sanktuarium

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

pieniądze szczęścia nie dają.I ja chcę by ksiądz był szczęśliwym i na tacę nie daję !!!
Dodano: 1.11.2018 15:07    Przez: ~Agnieszka

KOMENTARZE

pieniądze szczęścia nie dają.I ja chcę by ksiądz był szczęśliwym i na tacę nie daję !!!
Dodano: 01.11.2018 15:07    Przez: ~Agnieszka
Cnoty w Grąblinie hahaha Napewno tam żadnej Cnotki nie znajdziecie wszystkie rozdziewiczine już są :-)
Dodano: 01.11.2018 15:16    Przez: ~LICHENIAK ROZDZIEWICZAC!!!!!
A w Kazimierzu Biskupim wójt Grzegorz Maciejewski buduje kino za rogiem hahahahah czego to się nie obiecuje wyborcom
Dodano: 01.11.2018 16:54    Przez: ~Łejej
Gdybyś wiedział co to jest "Kino za rogiem" tobyś głupich komentarzy nie pisał. Najpierw należy zapoznać się z tematem, o którym chcesz pisać komentarz, a dopiero potem zabierać głos.
Dodano: 01.11.2018 17:39    Przez: ~były mieszkaniec Kazimierza
Ludzie co za bzdety ten niedoszły wójt wypisuje. Tragedia. Jak można w żywe oczy obiecywac ludziom coś co jest nierealne
Dodano: 01.11.2018 22:29    Przez: ~Koko
W Kościele Katolickim wszystko jest święte. Kościół składa się z członków, a czy członkowie Kościoła Katolickiego są święci ? Pan Jezus powiedział, że niewielu wejdzie do Królestwa Bożego, a wielu gdzie pójdzie ?
Dodano: 01.11.2018 18:23    Przez: ~Chrzescijanin
Czy Bóg nakazuje się modlić za zmarłych, czy za żywych ? Kościół Katolicki wymyślił modlitwy za zmarłych, oczywiście za pieniądze, czy modląc się za pieniądze można grzesznego nieboszczyka odkupić ?
Dodano: 01.11.2018 18:27    Przez: ~Chrz...
Kościół nic nie wynalazł , ok! To są nasze rodzime pogańskie tradycje. Znicze z oczyszczającym ogniem, kwiaty, zaduszki, to wszystko nasze rodzime święta mające silne oparcie w słowiańskim okultyzmie i demonologii. Kościół nie mogąc sobie poradzić z tym... nazwał to swoim. Oczywiście okultyzm amerykański jest ten zły, ale słowiański dobry? To mówią ludzie których biblia zakazuje okultyzmu... lol
Dodano: 02.11.2018 09:28    Przez: ~Hj
Są dwa miejsca, do których trafia człowiek z chwilą śmierci cielesnej i z tych miejsc już nie ma wyjścia, a więc modlitwa za zmarłego człowieka nie ma żadnego sensu.
Dodano: 01.11.2018 18:29    Przez: ~Chrz...
Komu są potrzebne te spektakle urządzane na cmentarzach 1-go listopada, czy zmarłym, czy żywym, ano żywym, ponoć tradycja i niezły biznes dla księży.
Dodano: 01.11.2018 18:32    Przez: ~Chrz...
Kościół Katolicki wymyślił jakieś trzecie miejsce, że niby grzeszny nieboszczyk do niego trafia i za pomocą modlitw można go stamtąd wyciągnąć, jest to kłamstwo wymyślone przez kościół dla wyciągnięcia od ludzi żyjących dobrej kasy. To wymyślone miejsce zwie się "czyściec", to są bajki dla dzieci.
Dodano: 01.11.2018 18:43    Przez: ~Chrz...
Maj i przełom październik - listopad w większości pogańskich religii to okres bliskości pomiędzy światem żywych a zmarłych. U nas wierzono w oczyszczająca moc ognia, zmarłym przynoszono posiłki, dbano o czystość i kwiaty na grobach. W wielu domach nie palono ognia tego dnia. Wszystko po to by zmarli nie zostali czasem w świecie żywych. Kościół po prostu kultywuje pogańskie tradycje. Z resztą poczytaj chociażby Dziady :)Bdw , do któregoś wieku, gdy Kościół bawił bardziej w świecie basenu morza śródziemnego, święta zmarłych były w maju. Potem gdy strefa wpływu przeniosła się na północ. Przeniesiono na kalendarz pogan północy.
Dodano: 02.11.2018 09:40    Przez: ~Jan
13 maj to było święto rzymskie. Lemuralia. Święto ku czci złych duchów zmarłych. Tyle w temacie. A teraz się haloweenu czepią...