Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19320) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Konin. Uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Dodano: 8.11.2018 13:26
Źródło: LM.pl

Marsz oraz kwiaty pod tablicami pamiątkowymi. Tak będą wyglądały konińskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W niedzielę o godz. 11:00 prezydent i przewodniczący Rady Miasta złożą kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Pół godziny później w kościele św. Bartłomieja rozpocznie się msza święta w intencji ojczyzny. Natomiast na godz. 12:30 zaplanowano Marsz dla Niepodległej, którego trasa wiodła będzie ze świątyni na Wał Tarejwy, gdzie na maszt zostanie wciągnięta biało-czerwona flaga, a pod tablicą pamiątkową złożone zostaną kwiaty. O godz. 13:00 uczestnicy uroczystości przemaszerują na pl. Wolności, gdzie od godz. 13:15 zaplanowano okolicznościowe wystąpienia, wręczenie odznaczeń oraz Apel Pamięci.

Po zakończeniu obchodów na wszystkich będzie też czekała wojskowa grochówka.

  • Konin. Uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości
  • Konin. Uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Co za rozmach i fantazja! Obchody godne setnej rocznicy! Na pewno przybędą tłumy wiwatujących mieszkańców.
Dodano: 8.11.2018 15:22    Przez: ~wstyd towarzysze z um
Znowu na tym wygwizdowie będzie.. jest plac niepodległości a na cholerę taki plac jak tam nic z okazji 11 listopada się nie dzieje ? Przynajmniej ten przermasz powinien tam pójść i zakończyć koncertem orkiestry dętej czy innym tam. Nowy Konin to 70 % populacji miasta, a robią na Starym gdzie prawie nikt nie przyjdzie..
Dodano: 8.11.2018 15:08    Przez: ~Zenon
Andrzej Saramonowicz: Mamy do czynienia z częścią ludzi zmanipulowanych w kwestii myślenia o patriotyzmie, czy polskości.
Dodano: 8.11.2018 14:32    Przez: ~Pb
Jadę z rodziną do Warszawy. Namawiam wszystkich na to samo.
Dodano: 8.11.2018 13:56    Przez: ~mieszkaniec
Pn jak oglądasz tylko TVN to ci pokazują to co chcesz ,nawet na zamówienie urodziny Hitlera wyprawili
Dodano: 8.11.2018 15:11    Przez: ~witek

KOMENTARZE

Exprezydent czy elektprezydent?
Dodano: 08.11.2018 13:50    Przez: ~Ecie pecie
A moze niedoszly prezydent?
Dodano: 08.11.2018 14:29    Przez: ~Pn
Znowu na tym wygwizdowie będzie.. jest plac niepodległości a na cholerę taki plac jak tam nic z okazji 11 listopada się nie dzieje ? Przynajmniej ten przermasz powinien tam pójść i zakończyć koncertem orkiestry dętej czy innym tam. Nowy Konin to 70 % populacji miasta, a robią na Starym gdzie prawie nikt nie przyjdzie..
Dodano: 08.11.2018 15:08    Przez: ~Zenon
Zenek, widać te 70 % populacji, to jakieś niedojdy, jeśli nie potrafią dotrzeć na uroczystości na Starówkę. Starówka, to jak najbardziej odpowiednie miejsce na historyczne uroczystości.
Dodano: 08.11.2018 17:41    Przez: ~tt
Pn bedzie krzyczal: konstytucja
Dodano: 08.11.2018 13:51    Przez: ~Pol
Konstytucji powinien przestrzegać każdy prawdziwy Polsk, ktoremu dobro Ojczyzny lezy na sercu. Szkoda, ze niektorzy tego nie ogarniaja i nagminnie ja łamią jak chocby Adrian...
Dodano: 08.11.2018 14:30    Przez: ~Pn
Zbieramy na leczenie psychiatryczne dla Pn
Dodano: 08.11.2018 15:09    Przez: ~zd
Pn pracował w Kopalni to jest ubezpieczony, jeśli by podjął leczenie to sfinansuje ZUS, ale on dobrowolnie leczenia nie podejmie.
Dodano: 08.11.2018 16:39    Przez: ~Psychiatra
Jadę z rodziną do Warszawy. Namawiam wszystkich na to samo.
Dodano: 08.11.2018 13:56    Przez: ~mieszkaniec
Jedz jedz. Tam cie nikt nie rozpozna.
Dodano: 08.11.2018 14:31    Przez: ~Pn
Marsz Niepodległości od kilku lat cieszy się bardzo złą sławą. Bójki, race, wandalizm nie są tam zjawiskiem rzadkim. W 2017 roku podczas marszu rannych zostało 176 osób, z czego 22 to policjanci. Trzech z nich w ciężkim stanie trafiło do szpitala
Dodano: 08.11.2018 15:00    Przez: ~Pn
Pn jak oglądasz tylko TVN to ci pokazują to co chcesz ,nawet na zamówienie urodziny Hitlera wyprawili
Dodano: 08.11.2018 15:11    Przez: ~witek
Ja nie jadę. Boje się KOD i PO. Tylko ja się boję nie na podstawie "przekazu" z TVN tylko z rozmowy jaką nagrali w Sowie. Cytat dla KOnstytucjonalistów: "Elżbieta Bieńkowska: Ale jaja, ale jaja, ale jaja. Paweł Wojtunik: Widzisz, ale facet nauczył ich, że on dzwoni i on im rozkazuje. I tak samo poszli, spalili budkę pod ambasadą, bo minister osobiście wymyślił taką... wiesz z takiego... Elżbieta Bieńkowska: Taką koncepcję, tak, tak". To jest rozmowa Pani Bieńkowskiej (sekretarz w UE, którą do Brukseli zabrał Tusk) z Wojtunikiem - ówczesnym szefem CBA. Warto dodać, że sprawców podpalenia budki ustalono szybko: Pan w kominiarce na podstawie rozpoznania twarzy sprawcy przez 2 agentów CBA. Sąd podpalacza uniewinnił bo zapytał dwóch agentów CBA jak rozpoznali sprawcę z wyglądu twarzy skoro zeznali, że ten miał kominiarkę ... ale to było po czasie a TVN i WP zasypały Was podpalaczami z ONR czy kiboli; nową wojną z Rosją; bandytami. Tymczasem podpa ...
Dodano: 08.11.2018 15:35    Przez: ~lo 1
Swoją drogą PiS zrobił tak mało ws. marszu, że zniechęcił do udziału w nim (choć chciał frekwencji) zaś PO i Gronkiewicz marszu nie chciała a zrobiła tak wiele by frekwencję marszu podnieść. Naprawdę zgodne są te partie w robieniu na opak. Obie partie, ale pod innym kątem zarzucili organizatorom marszu, że nie gwarantują iż ktoś nie wniesie głupiego transparentu na marsz. Obie Partie tym robią z Polaków idiotów bo takie rzeczy nie udają się w Niemczech, Włoszech i Polsce na zamkniętych, ogrodzonych, stadionach z biletami. Wymagają zaś takiego działania od kogokolwiek na ulicy, gdzie nic nie jest ograniczone, ludzi masa. Może w Koninie też marszu zakażemy bo kto da pewność, że ktoś nie przyniesie na marsz transparentu? Kto da pewność, ze nie zobaczymy skrajnej prawicy z "białą rasą" lub lewicy z "lalki z wibratorem w du.."? To akurat żart był.
Dodano: 08.11.2018 15:50    Przez: ~lo 2
Też jadę
Dodano: 08.11.2018 16:50    Przez: ~ola
Jedz i już nie wracaj.
Dodano: 08.11.2018 19:12    Przez: ~ewa
Mam nadzieje, ze p. Itman nie bedzie próbowała wplywac na poczynana policji odnosnie lamiacych przepisy karkow?
Dodano: 08.11.2018 14:28    Przez: ~Pn
Nie ale zareaguje na twoje poczynania na tym forum.Bądź pewien
Dodano: 08.11.2018 15:14    Przez: ~xd
Spoko, spoko takich ludzi o takim nazwisku jest wiele. Hehe
Dodano: 08.11.2018 19:18    Przez: ~ola
Andrzej Saramonowicz: Mamy do czynienia z częścią ludzi zmanipulowanych w kwestii myślenia o patriotyzmie, czy polskości.
Dodano: 08.11.2018 14:32    Przez: ~Pb
Mam już kominiarkę , kilka rac i jadę do Warszawy.Dla niepoznaki będę krzyczał ,że PO jest ok.
Dodano: 08.11.2018 14:43    Przez: ~Symp.PiS
Na bank naziole cie nie poznaja.
Dodano: 08.11.2018 14:54    Przez: ~Pn
szkoda gadać
Dodano: 08.11.2018 14:48    Przez: ~ciul
Od 11 do 13,15 zajebiste obchody.mazenie dla zdrajców folksdojczów i wszelkiej zullii.
Dodano: 08.11.2018 15:01    Przez: ~Faja
Tys chyba nie jest Polak...?
Dodano: 08.11.2018 15:18    Przez: ~Pn
Pn zmień leki. Twoja narracja nadaje sie do Tworek
Dodano: 08.11.2018 15:20    Przez: ~Ass
Sam się leczeniu nie poddam i co mi zrobicie ?
Dodano: 08.11.2018 16:44    Przez: ~Pn
Ty juz sam ze soba piszesz? Zalosne.
Dodano: 09.11.2018 06:19    Przez: ~Pn
Co za rozmach i fantazja! Obchody godne setnej rocznicy! Na pewno przybędą tłumy wiwatujących mieszkańców.
Dodano: 08.11.2018 15:22    Przez: ~wstyd towarzysze z um
jak co roku przyjdzie kilkaset osób a ty czego oczekujesz? lodów na patyku i karuzeli?
Dodano: 09.11.2018 08:38    Przez: ~hela
1 z 3
123>>