Dzisiaj jest wtorek 17 września 2019, imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19407) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wilki szykują się do nowego sezonu. Sparingi i now ... (0)Po konsekracji, goście udali się do wyremontowanej ... (1)

Magazyn z papierosami bez znaków akcyzy w gminie Stare Miasto

Dodano: 16.11.2018 11:27
Źródło: LM.pl

Blisko 5 milionów sztuk papierosów zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu i Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kaliszu.

W trakcie wspólnych działań kontrolnych na terenie gminy Stare Miasto, mundurowi w dostawczym mercedesie znaleźli blisko 1,4 miliona sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Załadunek nielegalnego towaru mógł mieć miejsce w usytuowanym niedaleko magazynie, użytkowanym przez kierującego mercedesem.

Funkcjonariusze w magazynie znaleźli ponad 3,6 miliona sztuk papierosów bez akcyzy. Były to te same marki tytoniowe, co zabezpieczone wcześniej w mercedesie. Gdyby zabezpieczony towar trafił na rynek, Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości ponad 5 milionów złotych.

fot. CBŚP

  • Magazyn z papierosami bez znaków akcyzy w gminie Stare Miasto
  • Magazyn z papierosami bez znaków akcyzy w gminie Stare Miasto
  • Magazyn z papierosami bez znaków akcyzy w gminie Stare Miasto

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A Malaga w najlepsze żeruje na ludzkiej naiwności, sprzedaje ludzi na prawo i lewo i chodzi sobie jak gdyby nigdy nic.
Dodano: 16.11.2018 11:43    Przez: ~Jacol
Prawda jest taka, że państwo traci na własne życzenie. Zbyt duże obciążenie podatkami, w tym przypadku akcyzą, powoduje, że spada popyt na legalne produkty, a lukę zajmują towary z przemytu i z nielegalnej produkcji. Stare przysłowie, które mówi, że chytry dwa razy traci w tym przypadku jest jak najbardziej prawdziwe, raz nie ma wpływu do budżetu, dwa, trzeba ponosić ogromne koszty na ściganie przemytników i nielegalnych producentów.
Dodano: 16.11.2018 12:50    Przez: ~Tadeo
A potem się dziwią że w Koninie największe bezrobocie! Jak miejsca pracy zamykają!
Dodano: 16.11.2018 12:38    Przez: ~Wiesiek z Kleczewskiej
Jak oni liczą te straty dla budżetu państwa, że za 1sztukę fajki strata 1zł. To skoro paczka kosztuje 15zł to ktoś do interesu dopłaca. Nie ogarniam tych wyliczeń.
Dodano: 16.11.2018 12:05    Przez: ~nie rozumiejący
Kontrabanda, facet przemyca truciznę ze Wschodu ? Jaki ma dom, jakie samochody i ile ma pieniędzy na kontach ? A my uczciwi pracujemy za 2-3 tyś na miesiąc i musi nam to wystarczyć ?
Dodano: 16.11.2018 11:47    Przez: ~Uczciwy

KOMENTARZE

A Malaga w najlepsze żeruje na ludzkiej naiwności, sprzedaje ludzi na prawo i lewo i chodzi sobie jak gdyby nigdy nic.
Dodano: 16.11.2018 11:43    Przez: ~Jacol
A co to za jeden ten Malaga?
Dodano: 16.11.2018 11:46    Przez: ~simon
jak mu płacą to sprzedaje, na utrzymanie merca trzeba jakoś zarobić
Dodano: 16.11.2018 15:21    Przez: ~malagutti
Tikitaki Malaga i Kasztanki ?
Dodano: 16.11.2018 16:06    Przez: ~oj
Przyjdzie pora na cbs. Wszystkich nas nie zamkniecie
Dodano: 16.11.2018 18:08    Przez: ~twx
to kanalia
Dodano: 17.11.2018 08:15    Przez: ~andzik
Oj marek marek... ty to wszedziedzie spalisz interes
Dodano: 16.11.2018 11:45    Przez: ~Tomasz
Kontrabanda, facet przemyca truciznę ze Wschodu ? Jaki ma dom, jakie samochody i ile ma pieniędzy na kontach ? A my uczciwi pracujemy za 2-3 tyś na miesiąc i musi nam to wystarczyć ?
Dodano: 16.11.2018 11:47    Przez: ~Uczciwy
Pn cokolwiek bierzesz bierz połowę ,podziel na dawki ,nie wszystko od razu
Dodano: 16.11.2018 12:08    Przez: ~xd
Uczciwy a tobie ktoś broni się dorobić ???
Dodano: 16.11.2018 13:14    Przez: ~To
Dorobić na przemycie trucizny ?
Dodano: 16.11.2018 16:09    Przez: ~Tak ?
Przecież granice masz otwarte. W czym masz problem ?
Dodano: 16.11.2018 20:21    Przez: ~zwe
Jak oni liczą te straty dla budżetu państwa, że za 1sztukę fajki strata 1zł. To skoro paczka kosztuje 15zł to ktoś do interesu dopłaca. Nie ogarniam tych wyliczeń.
Dodano: 16.11.2018 12:05    Przez: ~nie rozumiejący
Skarb Państwa traci duże pieniądze na wszelkiego rodzaju przemycie, potem nie ma pieniędzy na ochronę zdrowia, na oświatę czy na służby mundurowe.
Dodano: 16.11.2018 12:32    Przez: ~Taka jest prawda
Prawda jest taka, że państwo traci na własne życzenie. Zbyt duże obciążenie podatkami, w tym przypadku akcyzą, powoduje, że spada popyt na legalne produkty, a lukę zajmują towary z przemytu i z nielegalnej produkcji. Stare przysłowie, które mówi, że chytry dwa razy traci w tym przypadku jest jak najbardziej prawdziwe, raz nie ma wpływu do budżetu, dwa, trzeba ponosić ogromne koszty na ściganie przemytników i nielegalnych producentów.
Dodano: 16.11.2018 12:50    Przez: ~Tadeo
@Taka jest prawda - wystarczy nie krasc znasz to?
Dodano: 16.11.2018 12:50    Przez: ~Pn
Pn, nawet mi nie przypominaj co się działo za rządów PO-PSL.
Dodano: 16.11.2018 16:11    Przez: ~Tylko nie PO
Też się nad tym zastanawiałem jak oni to liczą.
Dodano: 16.11.2018 18:43    Przez: ~DS
Czy Pn jest uczciwym człowiekiem czy może też coś przemyca ?
Dodano: 16.11.2018 12:33    Przez: ~CBŚP
A jak myślisz ?Sądząc po wpisach normalny ten Pn nie jest
Dodano: 16.11.2018 12:48    Przez: ~ewa
Nie macto jak samemu ze soba pissuarku pogodac co nie? 😂😂😂
Dodano: 16.11.2018 12:51    Przez: ~Pn
Pn znów się naćpałeś i podwójnie widzisz 😂😂😂Co tam w Ościsłowie ?No dawaj
Dodano: 16.11.2018 13:18    Przez: ~moherowa
Moherowa to pytanie do bezzebnego gnoma.
Dodano: 16.11.2018 13:39    Przez: ~Pn
Pn już sobie zaklepał posadę dozorcy na jeszcze nie istniejącej odkrywce Ościsłowo.
Dodano: 16.11.2018 16:14    Przez: ~A co ?
A potem się dziwią że w Koninie największe bezrobocie! Jak miejsca pracy zamykają!
Dodano: 16.11.2018 12:38    Przez: ~Wiesiek z Kleczewskiej
To malek a nie jakis malaga to jego czwarty sprzedany lokal
Dodano: 16.11.2018 12:45    Przez: ~Klient z starego konina ul k
Państwo traci na 500 dla patoli 75% przypadków itp. reszcie się naprawdę należy, ale są tacy którym też się należy ale nie dostaną nic
Dodano: 16.11.2018 13:45    Przez: ~Srs
Czytając twój wpis widzę skąd ta patola potem się bierze.
Dodano: 16.11.2018 14:03    Przez: ~xd
Do xd : z takich jak ty
Dodano: 16.11.2018 14:14    Przez: ~Konin
Xd ti typowy suwerenvi patol pincset. Nie inaczej.
Dodano: 16.11.2018 14:27    Przez: ~Pn
Pn szukają cię
Dodano: 16.11.2018 16:09    Przez: ~xd
Pn ti typowy suwerenvi patol pincset. Nie inaczej.
Dodano: 16.11.2018 16:09    Przez: ~ewa
jak obliczyliście straty Państwa 5 milionów ? każdy papieros 1 złotówka?. czy firmy tytoniowe w cenę 1 paczki wliczają 20 zlotych podatku