Dzisiaj jest piątek 22 marca 2019, imieniny: Katarzyny, Bogusława, Kazimierza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22018) SPORT FORUM FIRMY (5315) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 6oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
9 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (0)Golina. Czekali i się doczekali. Radni podnieśli d ... (9)

Seryjny włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku przez policję

Dodano: 14.12.2018 11:29

Nawet do 10 lat więzienia grozi 35-latkowi z Konina, którego policjanci zatrzymali na gorącym uczynku. Usłyszał kilka zarzutów włamań i kradzieży.

Włamania notowano od połowy wakacji. Z pokoju brata w rodzinnym domu ukradł kilka elementów i gier na konsolę oraz obrączkę, a z piwnicy radio samochodowe i 2 tarcze diamentowe. Domownicy oszacowali straty na 1150 zł. Pod koniec października włamał się do samochodu i ukradł radio, zestaw głośnomówiący i kilka drobniejszych rzeczy na łączną kwotę 2000 zł. Niemal w tym samym czasie włamał się do biura przy ul. Solnej w Koninie i ukradł 1100 zł. telefon stacjonarny i inne rzeczy, których wartość pokrzywdzony wycenił na ponad 1400 zł.

Na początku listopada ze stacja paliw przy ul. Zagórowskiej zabrał 120 zł i rejestrator monitoringu, powodując straty nieco ponad 900 zł. Kilkanaście dni później włamał się do mieszkania byłej partnerki i ukradł jej 100 zł i złote kolczyki, a następnie z budynku gospodarczego buty sportowe. Kobieta wyceniła te przedmioty na blisko 600 zł.

W pierwszych dniach grudnia włamał do tego samego domu przy ul. Staszica w Koninie. Podczas pierwszego włamania zabrał kilka domowych rzeczy, a z samochodu w garażu prostownik. Spowodowało to 5000 zł strat. Kilka dni później wrócił w to samo miejsce i włamał się do garażu, skąd zabrał spawarkę, kamerę cofania do samochodu i inne przedmioty o łącznej wartości 1600 zł. Tego samego dnia jeszcze raz włamał się do tego samego garażu – tym razem przy pomocy skradzionego klucza, lecz tym razem nic ukradł. Kolejny fraz włamał się w tuż po północy 12 grudnia, jednak wtedy na drodze stanęli mu już policjanci z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał w sumie osiem zarzutów włamania, kradzieży, uszkodzenia mienia i usiłowań. Do części się przyznał. Policjanci znaleźli jednak u niego skradzione przedmioty i zgromadzili mocny materiał dowodowy, w związku z którym prokuratura wystąpiła o tymczasowe aresztowanie 35-latka, a sąd przychylił się do tego wniosku. Najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami. Grozi mu do 10 lat więzienia.

  • Seryjny włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku przez policję

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   seryjny włamywacz,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Co za d8bil wracac w to samo miejsce - pazerność nie zna granic i dobrze mu :)
Dodano: 14.12.2018 11:41    Przez: ~ko3
Glupol
Dodano: 14.12.2018 11:45    Przez: ~Ha
Własnie to jest mentalność złodziejaszków. Jest za głupi by świnie paść, bo by go oszukały.
Dodano: 14.12.2018 12:57    Przez: ~sserdzio
Kradł bo nie miał co jeść no Boże czy to to widzisz !!! Na byle jaki magazynie zarobisz ponad 2 tys, a ludzi brak !!!
Dodano: 14.12.2018 18:31    Przez: ~Nie
Wczoraj na ulicy Karłowicza było włamanie do mieszkania. Mam nadzieję że szybko ich złapią. Co za ludzie żeby kraść dobytek ludzki...
Dodano: 14.12.2018 13:25    Przez: ~Natalia Konin

KOMENTARZE

Co za d8bil wracac w to samo miejsce - pazerność nie zna granic i dobrze mu :)
Dodano: 14.12.2018 11:41    Przez: ~ko3
Glupol
Dodano: 14.12.2018 11:45    Przez: ~Ha
Własnie to jest mentalność złodziejaszków. Jest za głupi by świnie paść, bo by go oszukały.
Dodano: 14.12.2018 12:57    Przez: ~sserdzio
Zwykły Symp.PiS ,któremu wydawało się ,że wyprowadza pieniądze ze SKOK-u.Puścić go wolno i przeprosić bo różnie może być.
Dodano: 14.12.2018 13:38    Przez: ~Masztalski
Znam tego człowieka bardzo dobrze.Kradl bo nie miał na chleb.
Dodano: 14.12.2018 14:50    Przez: ~MARCIN B
Kradł bo nie miał co jeść no Boże czy to to widzisz !!! Na byle jaki magazynie zarobisz ponad 2 tys, a ludzi brak !!!
Dodano: 14.12.2018 18:31    Przez: ~Nie
Nie mam ochoty wziąć się do roboty, wolę okradać uczciwych ludzi.
Dodano: 14.12.2018 19:08    Przez: ~Ja złodziej
Suweren jak byk.
Dodano: 15.12.2018 15:17    Przez: ~Pn
@MARCIN B Lepiej jest godnie umrzeć z głodu niż kraść cudzy dobytek.
Dodano: 15.12.2018 16:09    Przez: ~twx
ja jak nie mam na chleb to idę do pracy.
Dodano: 16.12.2018 17:46    Przez: ~safaf
Takich to się powinno wieszać . Pewnie jakich POj@b tam sami tacy złodzieje.
Dodano: 16.12.2018 22:06    Przez: ~miko
Gdzie na ul. Zagórowskiej jest stacja paliw ??? - jest tylko LPG !!!
Dodano: 14.12.2018 11:51    Przez: ~Doktor.
Jest stacja
Dodano: 14.12.2018 14:48    Przez: ~MB
Gaz to też paliwo i energia. Napełnisz i jedziesz.
Dodano: 14.12.2018 19:04    Przez: ~Luniu
Po czynach wychodzi mi, ze to jest.... suweren.
Dodano: 14.12.2018 12:06    Przez: ~Pn
do Pntyle razy czytałem twoje głupie wypowiedzi i nic nie mówiłem ani nie pisałem ale tym razem widać że z tobą naprawdę jest coś nie tak głupolu!!!! nic tylko psychiatra cię czeka!!!
Dodano: 14.12.2018 12:24    Przez: ~sumienie narodu
Jeden debil kradnie 5 razy to samo miejsce. a inny debil (Pn) obraża innych w tym samym miejscu (lm.pl) ten drugi debil nie wie ze na niego tez jest paragraf a sprawa zostala juz zgloszona przed wyborami za szkalowanie o obraze prezydenta RP.
Dodano: 14.12.2018 14:45    Przez: ~Wiesław Janik
Ej dziweczko LMowa tez sie wtracasz w takie tematy ? Zawsze byles za pedalami z PO. Dojade cie kiedys cioto i bedziesz ciagnal ty.ze stara na zmiane
Dodano: 14.12.2018 16:58    Przez: ~Tusk 🔯
Pn tylko pluje na ludzi i obraża, w jego wpisach nigdy nic pozytywnego nie zauważyłem.
Dodano: 14.12.2018 19:12    Przez: ~Czytelnik
Pn zamilcz czerwony kretynie
Dodano: 14.12.2018 19:15    Przez: ~ewa
Upi@rdolić mu dwie łapy i jedną nogę...może to czegoś go nauczy!
Dodano: 14.12.2018 12:16    Przez: ~88
A twarz złodzieja pokazać proszę.
Dodano: 14.12.2018 12:16    Przez: ~Qn
Domagam się zmian w ustawie znanej jako RODO umożliwiających publikację wizerunku.
Dodano: 14.12.2018 14:07    Przez: ~Byniu
Po co ? Co ty taki ciekawy ? Wlacz TVN tam same sensacje
Dodano: 14.12.2018 16:59    Przez: ~Tusk.de
Twarz przestępcy powinna być jawna.
Dodano: 14.12.2018 19:13    Przez: ~Agata
Oj dzieje się w tej Rosji, oj dzieje!
Dodano: 14.12.2018 12:17    Przez: ~dr kopacz
To raczej drobny złodziejaszek a nie seryjny włamywacz. Jak Policja złapie włamywaczy, którzy okradają notorycznie domy w Koninie i okolicach to proszę o informacje.
Dodano: 14.12.2018 12:28    Przez: ~czytelnik
Lub chory człek.
Dodano: 14.12.2018 14:08    Przez: ~krowa
myślałam w pierwszej chwili że to Siwy, ale nie, za sprytny... :)
Dodano: 14.12.2018 13:09    Przez: ~maroo
To nie siwy.Bo też go znam.Ale tego też znam.Tez zostałam okradziona przez ta osobę.
Dodano: 14.12.2018 20:54    Przez: ~Asia
Wczoraj na ulicy Karłowicza było włamanie do mieszkania. Mam nadzieję że szybko ich złapią. Co za ludzie żeby kraść dobytek ludzki...
Dodano: 14.12.2018 13:25    Przez: ~Natalia Konin
ZATORZE TO WYLEGARNIA CHWASTÓW ani strazy ani policji tu nie ma …..
Dodano: 14.12.2018 16:31    Przez: ~straszak.....
to wolbach z tych dilerów ze starówki?
Dodano: 14.12.2018 14:03    Przez: ~xyz
1 z 3
123>>