Dzisiaj jest czwartek 18 lipca 2019, imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18923) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 15oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Artystyczny dom. Rewitalizacja konińskiej starówki ... (0)Konin. Wjechał hulajnogą elektryczną na przejście. ... (3)

Stare Miasto. Druhowie z gminy otrzymali specjalistyczny sprzęt

Dodano: 15.12.2018 12:19

W remizie Stare Miasto, dwunastu jednostkom OSP z terenu gmin, przekazano sprzęt pozyskany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości – Funduszu Sprawiedliwości.

W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Dariusz Puchała, Maciej Pilarski – zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie oraz przedstawiciele jednostek OSP. Przybyłych na spotkanie przywitał Roman Pakulski - komendant gminny OSP, a za podarunki i wsparcie OSP, w imieniu druhów, dziękowali Andrzej Piaskowski – prezes zarządu powiatowego i Ireneusz Ćwiek – prezes zarządu gminnego.

Dofinansowanie do zakupu sprzętu w wysokości 99% pochodziło z Ministerstwa Sprawiedliwości – Funduszu Sprawiedliwości, a 1% z budżetu gminy Stare Miasto. Łączna wartość przekazanego sprzętu wyniosła ponad 74 tysiące złotych. Zakupione zostały urządzenia takie, jak m.in.: agregat prądotwórczy, pilarki do drewna, defibrylatory, nożyce hydrauliczne, detektor wielogazowy, najaśnice przenośne, zestaw PSP R1, parawany ochronne, deskę ortopedyczną z szynami Kramera, zestaw podkładów i klinów do stabilizacji pojazdów, zabezpieczenie poduszki powietrznej kierowcy i pasażera, latarki z ładowarkami i bez ładowarek.

  • Stare Miasto. Druhowie z gminy otrzymali specjalistyczny sprzęt

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Stare Miasto,   OSP Stare Miasto,   sprzęt dla OSP,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

I znowu to samo. Pisowskie ciemnoty nie rozumieją ze OSP i OSP to nie to samo. Wiele jednostek dziala tylko społecznie, a kupowane są niepotrzebne rzeczy tak jak ostatnio w kilku gminach zestawy psp r1. Albo ta władza chce kupić wyborców, albo jest tak glupia ze nie rozróżnia pewnych spraw... myślę że to drugie. Oddajcie pieniądze , które były od lat przeznaczane na jednostki KSRG . To one odgrtwaja glowna role w gminach. A wciskanie ciemnoty, ze władza tak dba o strażaków jest żałosne. Są to pieniądze zabrane 3 lata temu z KSRG- czyli gigantyczna kwota.
Dodano: 15.12.2018 12:54    Przez: ~Ks
Ks ty też za mądry nie jesteś sądząc po wypowiedzi .Coś chyba bardzo cie boli
Dodano: 15.12.2018 14:00    Przez: ~zh
O ! mają też D-ruchne !
Dodano: 15.12.2018 16:18    Przez: ~WALDUŚ PAWLOK
POpapraniec się odezwał, wróci Tusk to ci da, PO to by dopiero zadbało, ale o swoje portfele. Doceń to co rząd PiS-u robi dla społeczeństwa, a robi wiele dobrego, niech tylko totalna opozycja nie przeszkadza.
Dodano: 15.12.2018 16:19    Przez: ~Wojtek
Wojtek.... hejtowanie to zapewne twoja specjalność? Ciekawe czy byś tak napisał na portalu społecznościowym. Ps. Nie mam nic wspólnego z polityką. Także pisowskie ciemnidło... pocałuj mnie w .... ucho
Dodano: 15.12.2018 17:32    Przez: ~Ks
Ile ma płacone Komendant Gminy OSP W Gminie Stare Miasto miesięcznie ? Czy Prezes Gminny oraz Prezes Powiatowy OSP dostają tez wynagrodzenie jesli tak to ile ?
Dodano: 16.12.2018 10:01    Przez: ~?
To gmina nadwyrezyła się finansowo dokładając aż 1% wartości zakupionego sprzętu czyli około 740 zł a całość kosztowała 74 000 zł w ogromnej większości czyli 99% sfinansowane z Ministerstwa Sprawiedliwosci Funduszy Sprawiedliwości.
Dodano: 16.12.2018 10:27    Przez: ~Dofinansowanie
Zobaczymy jak obecny wójt który był zastępcą poprzedniego w części ubiegłej kadencji będzie dbał o swoich mieszkańców, czy będzie im się lepiej żyło, czy będzie to gmina pro społeczna, czy będą mieli mieszkańcy godnego życia, czy osoby mieszkańcy gminy borykające się z problemem zatrudnienia-pracy będą wspierane przez gminę, czy osoby w potrzebie i niepełnosprawne oraz schorowane będą miały większe możliwości życiowe,itd. itp.. Jest wiele pytań na które z czasem będzie odpowiedz.
Dodano: 16.12.2018 14:15    Przez: ~ZobaczymyCo i JakBędzie
W OSP Nie ma prawie żadnej selekcji kto może zostać członkiem OSP jak i kto może nosić mundur strażaka ochotnika. Praktycznie wystarczy zapisać się do jakiejś jednostki OSP w powiecie w którym się mieszka bo to nawet nie musi być miejscowość gdzie się mieszka i zapłacić przynajmniej tą wpisowa składkę a nieraz nawet nic nie trzeba płacić i wszystko.
Dodano: 16.12.2018 17:56    Przez: ~Bez Selekcji w OSP
Żadne pieniądze z budżetu nie powinny iść ani na OSP ani na KSRG. Gmina powinna robić własny OSP (jeśli chce oczywiście) za podatki nakładane bezpośrednio przez gminę żadna ingerencja państwa nie jest potrzebna kiedy nie będzie VAT-u, Pit-u, Cit-u, przymusu płacenia na Zus, itp. Wtedy Porsche 911 zamiast 600 tys kosztowałoby 114 tys, więc z takim sprzętem dla OSP też nie było by kłopotu
Dodano: 15.12.2018 16:26    Przez: ~Korwin
No zgadza . Tylko jak narazie niektóre gminy nie stać na to. Zwlaszcza jak ma się kilkanaście jednostek w gminie. Ja jestem za tym aby gminy pozostawiły sprawy bojowe jednostka ksrg I tym poza, które są mobilne. Reszta czesto radzi sobie sama chociażby z wynajmu sali itd
Dodano: 15.12.2018 17:27    Przez: ~On
Zlikwidować OSP całkowicie zostawić co najwyżej jedynie ewentualnie z jedną jednostke w Gminie która była by w pełni dyspozycyjna i wspierala PSP a pieniądze z tych pozostałych OSP przeznaczyć np.na osoby potrzebujące lub niepełnosprawne czy też wsparcie bezrobotnych!
Dodano: 16.12.2018 09:53    Przez: ~Zlikwidować OSP
Tak. Dwa większe zdarzenia i psp leży. Zwlaszcza jak ma kilka samochodow na krzyż. Zastanów się dwa razy jak cos napiszesz. W Polsce i tak jest słabo z całym systemem rozmieszczenia jednostek.
Dodano: 16.12.2018 10:56    Przez: ~Ks
Tak niektóre OSP dostały agregat prądotwórczy,lub pilarki czy nożyce chydrauliczne i inny wartościowy sprzęt a niektóre po latarce czy dwie to będą mogli sobie tymi latarkami świecić jak prądu braknie !
Dodano: 16.12.2018 10:12    Przez: ~Różnorodne Rozdanie
Rzepecki co on tam robi .
Dodano: 16.12.2018 13:07    Przez: ~wyborca
szuka poparcia i chce się trochę ogrzać przy ognisku OSP
Dodano: 16.12.2018 19:54    Przez: ~byłem
Przecież też jest w straży w Modle Królewskiej
Dodano: 18.12.2018 23:39    Przez: ~Zzz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.