Dzisiaj jest sobota 17 sierpnia 2019, imieniny: Jacka, Anity, Mirona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18598) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 20oC
Jutropogoda
22 / 19oC
Pojutrzepogoda
21 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)Ekstraliga. Czy w niedzielę pęknie granica dziesię ... (0)

Przez pogodę przedłużono termin dla instalacji fotowoltaicznych

Dodano: 31.12.2018 11:34
Źródło: LM.pl

Miały być gotowe przed końcem roku, ale nie będą. Montaż instalacji fotowoltaicznych w czterech gminach został przedłużony.

Umowę na montaż 668 instalacji fotowoltaicznych w gminie Rychwał, Golina, Wierzbinek i Tuliszków podpisano w sierpniu tego roku. Jak chwalili się samorządowcy, była to pierwsza podpisana z wykonawcą umowa w województwie wielkopolskim. Opiewała na blisko 8 mln zł. Prace miały się zakończyć jesienią, żeby jeszcze w 2018 roku z dotacji się rozliczyć. Termin ten został przedłużony.

- Przyczynami zmiany terminu są utrzymujące się niekorzystne warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie robót montażowych w warunkach zgodnych z przepisami BHP, oraz przedłużające się ustalenie ostatecznej listy lokalizacji instalacji (rezygnacje beneficjentów biorących udział w projekcie) – informuje lider projektu, gmina Rychwał.

Instalacje mają być gotowe do końca marca 2019 roku.

fot. archwium

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A Ślesin przerypał dofinansowanie 10 mln na fotowoltaike :-(
Dodano: 31.12.2018 14:45    Przez: ~oj

KOMENTARZE

A co to jest instalacja fotowoltaiczna ?
Dodano: 31.12.2018 12:27    Przez: ~Pn
Warunki niesprzyjające? Przecież nie ma zimy tylko jest wiosna!? To kiedy beda sprzyjajace?
Dodano: 31.12.2018 13:32    Przez: ~Pn
Pamietam i nawet zrobilem zrzut strony z komentarzami gdy komentujacy pisali(zorientowani w temacie,niekiedy instalatorzy)ze jest niemozliwe aby tyle instalacji zalozyla jedna firma do konca roku,zobaczcie jak to sie sprawdzilo,tyle ze teraz zganiaja na pogode,ktora w tym roku jest wyjatkowo dobra,wystarczy spojzec na nowe domy ktore sa budowane praktycznie codziennie i dekarzom pogoda sprzyja aby zakładac np.wiezbe,wiec o co chodzi?
Dodano: 31.12.2018 15:35    Przez: ~Rado
A Ślesin przerypał dofinansowanie 10 mln na fotowoltaike :-(
Dodano: 31.12.2018 14:45    Przez: ~oj
Ślesin nie ma dofinansowania bo włodarze mieli inne plany na budżet. Nie mogli sobie pozwolić żeby w roku wyborczym były duże blokady w budżecie. Brakłoby na imprezy i inną kiełbasę. Ale jak sobie wybierają Ślesinianie Tak mają.
Dodano: 31.12.2018 16:04    Przez: ~Gorzej że ja tu mieszkam
A na nowe taksóweczki można dostać dofinansowanie? We wniosku padam że jestem dobrze wychowany i inne nany-nany.
Dodano: 02.01.2019 08:32    Przez: ~11
Instalacje miały kosztować 3,5 tys zł,teraz chcą 6 tys za instalacje która wyprodukuje prąd wartości 1,6 tys.zł rocznie, będziecie mogli odebrać z tego 80 procent czyli 1,4 tys rocznie.w gm.wierzbinek informowano że wartość instalacji to 18 tys.co jest nieprawdą bo taką instalację o mocy 3,2 Kw można sobie zawsze założyć za 10 -12 tys.
Dodano: 31.12.2018 15:14    Przez: ~Ludzie to oszustwo
Normą jest podbijanie stawki. Przeca żreć coś musi...Faktem że to dofinansowanie było bardzo korzystne -80% kosztów. Bo gdy dofinansowanie jest na poziomie 40 % jest dla normalnie liczącego człowieka nieopłacalne. Tutaj instalacje kosztującą w przybliżeniu 15k zł można było mieć za ok 6k zł.
Dodano: 31.12.2018 15:59    Przez: ~Rrrrr
Nie wiem jak to liczysz ale 0,8 z 1600zl to nie jest 1400 zł a 1280 zł. Co też jest nieprawda bo średnio dom z 3,2 kw instalacji to połowę zużyje sam czyli 100% rozliczone a tylko połowę odda energetyce z mnożnikiem 0,8. Za 10-12 tys nie kupisz dobrej instalacji PV z montażem o mocy 3.2 kw. Chyba że największy badziewie. W ogóle ludzie i fachowcy bardzo źle oceniają jakość instalacji tej firmy - Golina. Dobrze to poszło ....w Rzgowie ale tam inna firma wygrała - duża z Ikea współpracująca. Ogólnie dotacje były duże bo 80% i nie ma opcji że się nie opłaci. Są oszołomy co montują to prywatnie bez dotacji i liczą na zysk po 8-10-12 latach.
Dodano: 01.01.2019 01:55    Przez: ~Lo
Wszystkim zwolennikom i sympatykom PiS-u życzę w nadchodzącym 2019 roku błogosławieństwa bożego i oby nas Bóg chronił przed złem ze strony totalnej oPOzycji.
Dodano: 31.12.2018 16:29    Przez: ~Symp. PiS
I by nasz premier więcej nie był skazywany prawomocnymi wyrokami za kłamstwa.Szczęść Boże .
Dodano: 31.12.2018 16:59    Przez: ~Symp.PiS
Za rządów PO opozycja PISowska była bardziej totalna(chuligaństwo do ntej potęgi)a teraz za te kilkaset milionów zł pobierane przez z budżetu PIS troszkę się ucywilizował.upłynie z 20 lat zanim PIS dojdzie do szlachetności która charakteryzowała SLD,nie mówiąc o wyżynach sprawiedliwości społecznej PZPR, społeczeństwo to dobrze pamięta i porównuje czasy gdy młode małżeństwa dostawały mieszkania,godna praca była po ukończeniu nawet podstawówki,nie było bezrobotnych,praca była niedaleko domu, nie było mobbingu,kler nie deprawował młodzieży,zakonnice były szczupłe i usłużne,plebanię skromne,ceny niskie, wczasy w ośrodkach zakładowych na Mazurach nad morzem prawie darmo,itd,itd.tak było .
Dodano: 01.01.2019 12:23    Przez: ~Polityk bezpartyjny
No rzeczywiście w tym roku zima jest sroga... Śniegi po pas, mróz, że aż śnieg skrzypi... Oj ttm razem zima zaskoczyła fachowców
Dodano: 31.12.2018 22:31    Przez: ~Qwerty
TO TAK JAK WYRZUCANIE CZŁOWIEKA W BŁOTO . -,, PRZY KLIMACIE SCHODNIO-EUROPEJSKIM ''. RODZĄ SIĘ POTWORY ,BO ? I SZKOŁY NIE CHRZEŚCIJAŃSKIE ?. ...