Dzisiaj jest niedziela 17 lutego 2019, imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21029) SPORT FORUM FIRMY (5292) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 4oC
Jutropogoda
8 / 4oC
Pojutrzepogoda
8 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk Konin pokonał w sparingu ćwierćfinalistę Lig ... (2)Bądźmy lokalni. Miasto zachęca do zostawienia 1% w ... (16)

Przez pogodę przedłużono termin dla instalacji fotowoltaicznych

Dodano: 31.12.2018 11:34
Źródło: LM.pl

Miały być gotowe przed końcem roku, ale nie będą. Montaż instalacji fotowoltaicznych w czterech gminach został przedłużony.

Umowę na montaż 668 instalacji fotowoltaicznych w gminie Rychwał, Golina, Wierzbinek i Tuliszków podpisano w sierpniu tego roku. Jak chwalili się samorządowcy, była to pierwsza podpisana z wykonawcą umowa w województwie wielkopolskim. Opiewała na blisko 8 mln zł. Prace miały się zakończyć jesienią, żeby jeszcze w 2018 roku z dotacji się rozliczyć. Termin ten został przedłużony.

- Przyczynami zmiany terminu są utrzymujące się niekorzystne warunki atmosferyczne uniemożliwiające prowadzenie robót montażowych w warunkach zgodnych z przepisami BHP, oraz przedłużające się ustalenie ostatecznej listy lokalizacji instalacji (rezygnacje beneficjentów biorących udział w projekcie) – informuje lider projektu, gmina Rychwał.

Instalacje mają być gotowe do końca marca 2019 roku.

fot. archwium

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

A Ślesin przerypał dofinansowanie 10 mln na fotowoltaike :-(
Dodano: 31.12.2018 14:45    Przez: ~oj

KOMENTARZE

A co to jest instalacja fotowoltaiczna ?
Dodano: 31.12.2018 12:27    Przez: ~Pn
Warunki niesprzyjające? Przecież nie ma zimy tylko jest wiosna!? To kiedy beda sprzyjajace?
Dodano: 31.12.2018 13:32    Przez: ~Pn
Pamietam i nawet zrobilem zrzut strony z komentarzami gdy komentujacy pisali(zorientowani w temacie,niekiedy instalatorzy)ze jest niemozliwe aby tyle instalacji zalozyla jedna firma do konca roku,zobaczcie jak to sie sprawdzilo,tyle ze teraz zganiaja na pogode,ktora w tym roku jest wyjatkowo dobra,wystarczy spojzec na nowe domy ktore sa budowane praktycznie codziennie i dekarzom pogoda sprzyja aby zakładac np.wiezbe,wiec o co chodzi?
Dodano: 31.12.2018 15:35    Przez: ~Rado
A Ślesin przerypał dofinansowanie 10 mln na fotowoltaike :-(
Dodano: 31.12.2018 14:45    Przez: ~oj
Ślesin nie ma dofinansowania bo włodarze mieli inne plany na budżet. Nie mogli sobie pozwolić żeby w roku wyborczym były duże blokady w budżecie. Brakłoby na imprezy i inną kiełbasę. Ale jak sobie wybierają Ślesinianie Tak mają.
Dodano: 31.12.2018 16:04    Przez: ~Gorzej że ja tu mieszkam
A na nowe taksóweczki można dostać dofinansowanie? We wniosku padam że jestem dobrze wychowany i inne nany-nany.
Dodano: 02.01.2019 08:32    Przez: ~11
Instalacje miały kosztować 3,5 tys zł,teraz chcą 6 tys za instalacje która wyprodukuje prąd wartości 1,6 tys.zł rocznie, będziecie mogli odebrać z tego 80 procent czyli 1,4 tys rocznie.w gm.wierzbinek informowano że wartość instalacji to 18 tys.co jest nieprawdą bo taką instalację o mocy 3,2 Kw można sobie zawsze założyć za 10 -12 tys.
Dodano: 31.12.2018 15:14    Przez: ~Ludzie to oszustwo
Normą jest podbijanie stawki. Przeca żreć coś musi...Faktem że to dofinansowanie było bardzo korzystne -80% kosztów. Bo gdy dofinansowanie jest na poziomie 40 % jest dla normalnie liczącego człowieka nieopłacalne. Tutaj instalacje kosztującą w przybliżeniu 15k zł można było mieć za ok 6k zł.
Dodano: 31.12.2018 15:59    Przez: ~Rrrrr
Nie wiem jak to liczysz ale 0,8 z 1600zl to nie jest 1400 zł a 1280 zł. Co też jest nieprawda bo średnio dom z 3,2 kw instalacji to połowę zużyje sam czyli 100% rozliczone a tylko połowę odda energetyce z mnożnikiem 0,8. Za 10-12 tys nie kupisz dobrej instalacji PV z montażem o mocy 3.2 kw. Chyba że największy badziewie. W ogóle ludzie i fachowcy bardzo źle oceniają jakość instalacji tej firmy - Golina. Dobrze to poszło ....w Rzgowie ale tam inna firma wygrała - duża z Ikea współpracująca. Ogólnie dotacje były duże bo 80% i nie ma opcji że się nie opłaci. Są oszołomy co montują to prywatnie bez dotacji i liczą na zysk po 8-10-12 latach.
Dodano: 01.01.2019 01:55    Przez: ~Lo
Wszystkim zwolennikom i sympatykom PiS-u życzę w nadchodzącym 2019 roku błogosławieństwa bożego i oby nas Bóg chronił przed złem ze strony totalnej oPOzycji.
Dodano: 31.12.2018 16:29    Przez: ~Symp. PiS
I by nasz premier więcej nie był skazywany prawomocnymi wyrokami za kłamstwa.Szczęść Boże .
Dodano: 31.12.2018 16:59    Przez: ~Symp.PiS
Za rządów PO opozycja PISowska była bardziej totalna(chuligaństwo do ntej potęgi)a teraz za te kilkaset milionów zł pobierane przez z budżetu PIS troszkę się ucywilizował.upłynie z 20 lat zanim PIS dojdzie do szlachetności która charakteryzowała SLD,nie mówiąc o wyżynach sprawiedliwości społecznej PZPR, społeczeństwo to dobrze pamięta i porównuje czasy gdy młode małżeństwa dostawały mieszkania,godna praca była po ukończeniu nawet podstawówki,nie było bezrobotnych,praca była niedaleko domu, nie było mobbingu,kler nie deprawował młodzieży,zakonnice były szczupłe i usłużne,plebanię skromne,ceny niskie, wczasy w ośrodkach zakładowych na Mazurach nad morzem prawie darmo,itd,itd.tak było .
Dodano: 01.01.2019 12:23    Przez: ~Polityk bezpartyjny
No rzeczywiście w tym roku zima jest sroga... Śniegi po pas, mróz, że aż śnieg skrzypi... Oj ttm razem zima zaskoczyła fachowców
Dodano: 31.12.2018 22:31    Przez: ~Qwerty
TO TAK JAK WYRZUCANIE CZŁOWIEKA W BŁOTO . -,, PRZY KLIMACIE SCHODNIO-EUROPEJSKIM ''. RODZĄ SIĘ POTWORY ,BO ? I SZKOŁY NIE CHRZEŚCIJAŃSKIE ?. ...