Dzisiaj jest czwartek 24 września 2020, imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18083) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 16oC
Jutropogoda
22 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Specjalna aplikacja do segregacj ... (0)Konin. Zdezynfekowano budynek II Liceum Ogólnokszt ... (3)

Od Florka do Lorka. Konińskie roszady kadrowe i znaki zapytania

KONIN JEST NASZ

Dodano: 12.01.2019 21:27

„To ilu z tych nieudaczników poza Sytkiem jeszcze czeka i skomli o posadki? Kto jest następny na partyjnej liście do koryta? Ja typuję na Sławomira!”

Ograniczyłem się do trzech jedynie zdań z bogatego zestawu negatywnych komentarzy pod informacją o powierzeniu Maciejowi Sytkowi obowiązków prezesa Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie. Sprowadzają się do jednego: że to ciepła posadka na pocieszenie dla spadochroniarza z Poznania, który przegrał wybory do Sejmiku.

Tymczasem Maciej Sytek to jedyny polityk z naszego regionu, który uczestniczy w pracach Platformy Regionów Węglowych w Procesie Transformacji. Platformę powołała do życia nieco ponad rok temu Unia Europejska, żeby wesprzeć regiony górnicze w nieuchronnym odchodzeniu od gospodarki opartej na węglu, bez uszczerbku dla żyjących z niego do tej pory lokalnych społeczności. Z Konina w jej pracach brali od początku udział społecznicy związani z Partią Zielonych i Pracownią Miejską, którzy pół roku temu współtworzyli komitet wyborczy Zmieniamy Konin. Później dołączył do nich właśnie Maciej Sytek, bo władze Konina zachowywały się, jakby temat nie istniał. A problem sam nie zniknie, bo koniński węgiel skończy się raczej prędzej niż później, bez względu na to czy powstanie odkrywka Ościsłowo, czy nie.

To właśnie działania Macieja Sytka doprowadziły do tego, że na inaugurację nowej kadencji marszałek województwa wielkopolskiego wśród trzech najważniejszych swoich zadań wymienił transformację Wielkopolski Wschodniej. A na dzisiaj poważniejszego wsparcia w tym działaniu możemy spodziewać się jedynie z Unii Europejskiej. Sam Fundusz Transformacyjny będzie dysponował na ten cel prawie 5 mld euro, a do tego dojdą jeszcze inne programy i fundusze perspektywy finansowej na lata 2021-2027. Bo na wsparcie rządu polskiego (bez względu na to, kto nim kieruje) dla naszego marginalnego w skali kraju regionu raczej nie mamy co liczyć.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pan Lorek niech wróci na stanowisko nauczyciela informatyki, jak dawniej; czy to hańba i „nie ta” pensja?! Ja chciałabym kompetentnych ludzi na stanowiskach, które maja wpływ na rozwój miasta, a nie wujka, cioci, córki czy syna Pana X. Ale Pan prezydent musi się tera „odwdzięczyć” wszystkim, pytanie tylko ilu ich jest ...
Dodano: 12.01.2019 21:54    Przez: ~Ona
Ten Florek to kompletne nieporozumienie. Gość był wojewodą dla regionu konińskiego nic kompletnie nie zrobił, mało tego to pamiętam go z kilku spotkań w regionie i zrobił na mnie wrażenie ćwierć inteligentna. Nie potrafił z sensem odpowiedzieć na pytania rolników. Był geodetą położył swoją firmę na łopatki. Kompletny brak kompetencji do tego by być wojewodą lub dyrektorem WORD. Jedyna jego kompetencja to przynależność partyjna. Po prostu koleś. My na tego darmozjada płacimy od tylu lat.
Dodano: 12.01.2019 23:56    Przez: ~Żółta
Ma Pan absolutną rację! Faktycznie akurat Maciej Sytek to kompetentny i energiczny facet. Na pewno rozrusza skostniałą ARR z pożytkiem dla Konina. Natomiast chroń nas Boże przed Lorkiem, Florkiem i innymi dyletantami bez względu na barwy polityczne!
Dodano: 12.01.2019 21:46    Przez: ~Ratio
Jest Pan po to w Lmie , aby pisać i mieć swoje zdanie Panie Olejnik i tak trzymać dalej.
Dodano: 12.01.2019 22:00    Przez: ~czytelnik
Brawo Panie Robercie tak trzymać i patrzeć na ręce władzy.
Dodano: 12.01.2019 22:26    Przez: ~xyz

KOMENTARZE

Ale to już było, POPiS a Konin się zwija do tego czym był przed I komuną do znaczy przed PRL.
Dodano: 12.01.2019 23:27    Przez: ~niku
Mamy dość już tych niby fachowców z ustawionych konkursów, którzy nie mają właściwego przygotowania i doświadczenia, a za ich nieudolność my wszyscy płacimy wysoką cenę, ponieważ instytucje kierowane przez takich dyletantów nie funkcjonują tak, jak powinny i jeszcze za swoje partactwo są bardzo dobrze wynagradzani. Koniec z takimi praktykami!!!
Dodano: 12.01.2019 23:30    Przez: ~toJa
Najpiękniejszy mamy dworzec PKP w naszym mieście. Wizytówka władzy obecnej i poprzedniej.
Dodano: 12.01.2019 23:39    Przez: ~ola
Olejnik to płaczek, bo na siłę chce wciskać z nieudolnych akcji kunin. Co Ci ten Syta łobiecał?
Dodano: 13.01.2019 00:51    Przez: ~wiem
Dlaczego ? NIE ,,MA?''JEDNOLITEGO PRAWA DROGOWEGO?. -ILE ? MANDATÓW 100 ZŁ MOŻE ? NAKŁADAĆ W TYGODNIU STRAŻNIK MIEJSKI , ,,BO?'' KUPKA LIŚCI ,,TO JUŻ NIEPORZĄDEK?'' , JAK ? SAMORZĄD EGZEKWUJE ,,TE'' Z ,,30'' PROCENTOWE ,,IDĄCE ,DZIENNIE KARY?''. DLACZEGO ? SAMORZĄD DOPUSZCZA WORKI NA ODPADY ,A NIE ? POJEMNIKI ,BO TRZEBA WORKI ROZWOZIĆ ,A PRZEPIS ,,MÓWI'' : ODPAD NA ,,STERCIE TO KARA ZA NIEPORZĄDEK . ''. ....
Dodano: 13.01.2019 02:49    Przez: ~L
Lorek to dramat, pokory trochę by mu się przydało, nic mu nie dawać
Dodano: 13.01.2019 04:33    Przez: ~loras
Chyba wcale go nie znasz, więcej pokory ale u ciebie
Dodano: 13.01.2019 16:17    Przez: ~z pokorą
Lorek niech w kamizelce odblaskowej dzieci pod szkołami na pasach przeprowadza, a i tak mam wątpliwości czy do tego się będzie nadawał
Dodano: 13.01.2019 04:38    Przez: ~obywatel
obwatelu sam sobie kup kamizelkę, może się tobie przydać, bo nikt ciebie nie zauważa
Dodano: 13.01.2019 16:19    Przez: ~widoczny
Florek jak był w Poznaniu miał w dupie Konin podobnie jak pani Waszak to są ludzie bez cienia honoru
Dodano: 13.01.2019 07:41    Przez: ~Xmen
Bydlo pcha sie na stołki, syf byl i będzie. Trzeba bylo hydrze leb uciąć i kompletnie zmienić opcje. Te same mordy i te same metody od lat. Jeszcze juzef se wyplynie na wietzch i bedzue git
Dodano: 13.01.2019 08:46    Przez: ~Spolecznosc
Pan Olejnik każdego ocenia już na wstępie artykułu.Jakim trzeba być człowiekiem który ocenia tylko negatywnie.Proszę wymienić jakiekolwiek swoje dokonania dziennikarskie z wyższej półki .
Dodano: 13.01.2019 09:18    Przez: ~Obserwator
Jeśli Pan Redaktor pisze prawdę, to dlaczego się go czepiasz ?
Dodano: 13.01.2019 16:07    Przez: ~Pytam
2 z 5
<<12345>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.