Dzisiaj jest wtorek 12 listopada 2019, imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19248) SPORT FORUM FIRMY (5410) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 6oC
Jutropogoda
7 / 7oC
Pojutrzepogoda
8 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Hejosz przechodzi na zawodowstwo. Celuje w mistrzo ... (0)Premier przyjął rezygnację wojewody Zbigniewa Hoff ... (0)

Od Florka do Lorka. Konińskie roszady kadrowe i znaki zapytania

KONIN JEST NASZ

Dodano: 12.01.2019 21:27

„To ilu z tych nieudaczników poza Sytkiem jeszcze czeka i skomli o posadki? Kto jest następny na partyjnej liście do koryta? Ja typuję na Sławomira!”

Ograniczyłem się do trzech jedynie zdań z bogatego zestawu negatywnych komentarzy pod informacją o powierzeniu Maciejowi Sytkowi obowiązków prezesa Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie. Sprowadzają się do jednego: że to ciepła posadka na pocieszenie dla spadochroniarza z Poznania, który przegrał wybory do Sejmiku.

Tymczasem Maciej Sytek to jedyny polityk z naszego regionu, który uczestniczy w pracach Platformy Regionów Węglowych w Procesie Transformacji. Platformę powołała do życia nieco ponad rok temu Unia Europejska, żeby wesprzeć regiony górnicze w nieuchronnym odchodzeniu od gospodarki opartej na węglu, bez uszczerbku dla żyjących z niego do tej pory lokalnych społeczności. Z Konina w jej pracach brali od początku udział społecznicy związani z Partią Zielonych i Pracownią Miejską, którzy pół roku temu współtworzyli komitet wyborczy Zmieniamy Konin. Później dołączył do nich właśnie Maciej Sytek, bo władze Konina zachowywały się, jakby temat nie istniał. A problem sam nie zniknie, bo koniński węgiel skończy się raczej prędzej niż później, bez względu na to czy powstanie odkrywka Ościsłowo, czy nie.

To właśnie działania Macieja Sytka doprowadziły do tego, że na inaugurację nowej kadencji marszałek województwa wielkopolskiego wśród trzech najważniejszych swoich zadań wymienił transformację Wielkopolski Wschodniej. A na dzisiaj poważniejszego wsparcia w tym działaniu możemy spodziewać się jedynie z Unii Europejskiej. Sam Fundusz Transformacyjny będzie dysponował na ten cel prawie 5 mld euro, a do tego dojdą jeszcze inne programy i fundusze perspektywy finansowej na lata 2021-2027. Bo na wsparcie rządu polskiego (bez względu na to, kto nim kieruje) dla naszego marginalnego w skali kraju regionu raczej nie mamy co liczyć.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pan Lorek niech wróci na stanowisko nauczyciela informatyki, jak dawniej; czy to hańba i „nie ta” pensja?! Ja chciałabym kompetentnych ludzi na stanowiskach, które maja wpływ na rozwój miasta, a nie wujka, cioci, córki czy syna Pana X. Ale Pan prezydent musi się tera „odwdzięczyć” wszystkim, pytanie tylko ilu ich jest ...
Dodano: 12.01.2019 21:54    Przez: ~Ona
Ten Florek to kompletne nieporozumienie. Gość był wojewodą dla regionu konińskiego nic kompletnie nie zrobił, mało tego to pamiętam go z kilku spotkań w regionie i zrobił na mnie wrażenie ćwierć inteligentna. Nie potrafił z sensem odpowiedzieć na pytania rolników. Był geodetą położył swoją firmę na łopatki. Kompletny brak kompetencji do tego by być wojewodą lub dyrektorem WORD. Jedyna jego kompetencja to przynależność partyjna. Po prostu koleś. My na tego darmozjada płacimy od tylu lat.
Dodano: 12.01.2019 23:56    Przez: ~Żółta
Ma Pan absolutną rację! Faktycznie akurat Maciej Sytek to kompetentny i energiczny facet. Na pewno rozrusza skostniałą ARR z pożytkiem dla Konina. Natomiast chroń nas Boże przed Lorkiem, Florkiem i innymi dyletantami bez względu na barwy polityczne!
Dodano: 12.01.2019 21:46    Przez: ~Ratio
Jest Pan po to w Lmie , aby pisać i mieć swoje zdanie Panie Olejnik i tak trzymać dalej.
Dodano: 12.01.2019 22:00    Przez: ~czytelnik
Brawo Panie Robercie tak trzymać i patrzeć na ręce władzy.
Dodano: 12.01.2019 22:26    Przez: ~xyz

KOMENTARZE

Nic Lorkowi nie dawać niby z jakiej racji, niech się zarejestruje w Urzędzie Pracy ,niech szuka pracy, pokora panie Lorek
Dodano: 13.01.2019 12:19    Przez: ~pokora
Katoliku, pomódl się za Niego i za siebie, tak jak ja to robię, i za Ciebie też się dzisiaj pomodlę.
Dodano: 13.01.2019 15:10    Przez: ~Katolik
Katoliku, a do kogo się modlisz ?
Dodano: 13.01.2019 16:22    Przez: ~Pewnie na różańcu ?
Jak to dawać ? za co ,a kto to taki ? niech do pośredniaka idzie
Dodano: 13.01.2019 20:04    Przez: ~k
Władza wybiera na stanowiska swoich, bez kompetencji, ale wiernych i dlatego Konin wygląda jak miasteczko z czasów PRL., zmiany natychmiastowej wymaga stanowisko wydziału architektury jak nazwa mówi winien ją kierować architekt miejski co wynika ze statutu miasta ,a nie p.o. kierownika inż budownictwa, nie posiadający kompetencji. Ta prowizorka trwa już od ok 15 lat, tak dłużej nie powinno trwać
Dodano: 13.01.2019 12:21    Przez: ~Zatroskany
Florek i Lorek, ale jaja, tak się rządzi w PO.
Dodano: 13.01.2019 16:24    Przez: ~Układy, układziki
Cytując hejterskie zdanie na początku tego tekstu redaktor mąci czytelnikom w głowie, zaś kolejnych autorów głupich komentarzy utwierdza w przekonaniu, że ich odkrywcze stwierdzenia są zauważane i stanowią podstaw głębokich przemyśleń publicystycznych.
Dodano: 13.01.2019 12:54    Przez: ~BBUUU
P. Redaktor tylko i wyłącznie przytacza fakty, od Florka do Lorka, albo na odwrót od Lorka do Florka, POsady dla swoich.
Dodano: 13.01.2019 16:27    Przez: ~Koryto dla swoich
@Koryto dla swoich - zobacz na misiewicze.pl jakie tak jest KORYTO PLUS dla swoich.
Dodano: 13.01.2019 20:44    Przez: ~Pn
Konin to miasto nudne,jak flaki z olejem,nic tu się nie zmieni,mieszkańców bedzie mniej
Dodano: 13.01.2019 13:24    Przez: ~Marcin
Redaktorze, w komentarzach pod tekstami publikowanymi w lm jest wiele jadu i kloacznych motywów. Ale - na Boga - czy niedostatki własnego stylu i formy są wystarczającym powodem, że musi pan z nich czynić motto swych publikacji i to promować?
Dodano: 13.01.2019 13:31    Przez: ~Alex
Pan Korytkowski już poległ ulegajac partyjnym nominacjom. A miał szansę być inny
Dodano: 13.01.2019 14:37    Przez: ~Wyborca
Jeszcze ma szanse prezydent Korytkowski, nie przesadzajmy, Ocenimy sprawiedliwie za kilka lat. Lepszego i tak nie było, szkoda tylko że zastępców wybrał sobie raczej przeciętnych tak jak Nowicki czy Pałasz ale może się mylę.
Dodano: 13.01.2019 15:30    Przez: ~Sic
Czy aby na pewno Koninem rządzi Pan Prezydent Korytkowski ? A jaki ma wpływ na władzę w Koninie i na obsadzanie stanowisk Pan Poseł z PO T. Nowak ?
Dodano: 13.01.2019 16:32    Przez: ~Symp. PiS
Z jakiej okazji to Florek wrócił na dyrektora do WORD? Czy nie ma innych kompetentnych osób? Czy muszę pewne nazwiska się ciągle powtarzać na obejmowanych stoleczkach? Niech podkasaja rękawy i do łopatki lub coś swojego Niech pokaże jak się zarządza własnymi pieniędzmi i pokaże fachowość
Dodano: 13.01.2019 16:41    Przez: ~REDI
Lorek jak był w LO to od uczeni pewno oczekiwał pracy rzetelnej,a teraz szuka stołka żeby zarobić,ale za nic,bo na czym on się zna oprócz informatyki????I to jest rzetelność ????Wstyd !!!!!!!
Dodano: 13.01.2019 17:44    Przez: ~Nauczycuel
Nauczyculu do pięt mu nie dorastasz. Oczekiwał rzetelnej pracy a też nam pokazał jak dążyć do celu, jak być konsekwentnym, jak być zaangażowanym w swoją pracę na maksa. Szacun Panie Profesorze!
Dodano: 13.01.2019 19:35    Przez: ~były uczeń, wdzięczny uczeń
Po to głosowałem na korytkowskiego zeby wymienił wszystkich z układów i nie przeszkadza mi że. Obstawi swoimi ludźmi
Dodano: 13.01.2019 19:53    Przez: ~hj
4 z 5
<<12345>>