Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19090) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 18oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Sokół podejmie największy zawód ... (0)W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)

Przeprawa zamknięta dopiero w lutym. Kto zapłaci za naprawy?

Dodano: 23.01.2019 10:41

Dopiero w lutym zostanie, na około tydzień, zamknięta część nowej przeprawy przez Wartę. Będzie tam wymieniany kolejny skorodowany kabel sprężający.

Naprawę na własny koszt wykonuje firma Freyssinet. Jest ona prawnym następcą przedsiębiorstwa, które kilkanaście lat temu budowało most Unii Europejskiej. Firma postawiła już nowe podpory, do których zostanie zamocowany nowy kabel. Aby zaczął on funkcjonować trzeba będzie odłączyć stary kabel – i ten właśnie etap będzie wymagał częściowego zamknięcia mostu. Na tę chwilę nie wiadomo jak duże będą ograniczenia.

Być może będzie to zamknięcie tylko jednego pasa na wschodniej nitce. Będziemy to ustalać w konsultacji z firmą Freyssinet – mówi zastępca prezydenta Konina, Paweł Adamów. Termin około tygodniowego częściowego ograniczenia ruchu na nowej przeprawie poznamy najpewniej na przełomie stycznia i lutego.

Wiadomo już jednak, że wymiana drugiego kabla nie będzie oznaczała końca kłopotów z mostem. Analizy przeprowadzane przez profesora Arkadiusza Madaja z Politechniki Poznańskiej pokazują, że uszkodzone mogą być kolejne kable. Póki co, nie wiadomo jak wiele elementów trzeba będzie jeszcze wymienić, bo badania wciąż trwają. Za naprawę drugiego kabla zapłaci firma Freyssinet, która zobowiązała się do tego, mimo upłynięcia czasu gwarancji. Przedsiębiorstwo zapowiadało jednak, że nie będzie płacić za kolejne etapy napraw. Pieniędzy na ten cel nie zamierza wydawać też miasto. Związane ze sprawą kroki prawne podjął jeszcze prezydent Józef Nowicki, który problem nierzetelnego wykonania przeprawy zgłosił w ubiegłym roku do prokuratury. Podobnie na sprawę patrzą obecne władze Konina.

Chcemy udowodnić, że koszty naprawy powinna ponosić firma, która nie wykonała rzetelnie prac związanych z budową mostu bądź zrobiła to niezgodnie z projektem. O ile oczywiście sam projekt był dobrze przygotowany. Jak widać jest jeszcze wiele rzeczy do sprawdzenia – tłumaczy Paweł Adamów.

Prezydenci Konina będą w najbliższym czasie negocjować z firmą Freyssinet. Jeżeli rozmowy te zakończą się fiaskiem, to urzędnicy pójdą ze sprawą do sądu. Tym razem będzie to postępowanie na drodze cywilnej. Urzędnicy zabezpieczają dokumenty zgromadzone przez nieistniejący już wydział inwestycji konińskiego magistratu. Mowa o dokumentacji przetargu, budowy oraz odbioru inwestycji.

 

autor: Mateusz Krzesiński 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zmienić nazwę mostu na Mostu sojuszu SLD i Platformy grabarzy Konina i przeznaczyć na miejsce protestów KOD-u.Jak się zawali to przynajmniej będzie cisza w eterze :)
Dodano: 23.01.2019 11:31    Przez: ~beka_z_kodu
prościej będzie przesiedlić mieszkancow a miasto zaorać, dajcie spokoj, juz az nie chce się czlowiekowi smiac codziennie z kabaretowych newsow miejskich na lmie,
Dodano: 23.01.2019 10:56    Przez: ~xxx
Tak a prezydent miasta zamiast wziąć się do roboty jeździ sobie po odwiedzinach i się promuje, myśli że tym zamydli nam oczy, on chyba naprawdę mysli że w Koninie same bezmuzgłowce żyją, ale się myli, my patrzymy na ręce!!!!
Dodano: 23.01.2019 11:26    Przez: ~Sumienie Narodu
Józef powinien zapłacić za swoje błędy!!! Pewnie zwali winę na Pająka, a ten na osobę robiącą przegląd okresowy przeprawy. Władze miasta nie fatygują się zrobić zgłoszenia do prokuratury o zaniedbanie gwarancji.
Dodano: 23.01.2019 11:39    Przez: ~Kecaj
A MÓWIŁ ŻE KONIN WZYWA I WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD AAAA TU WSZĘDZIE LIPA
Dodano: 23.01.2019 11:53    Przez: ~wyborca

KOMENTARZE

prościej będzie przesiedlić mieszkancow a miasto zaorać, dajcie spokoj, juz az nie chce się czlowiekowi smiac codziennie z kabaretowych newsow miejskich na lmie,
Dodano: 23.01.2019 10:56    Przez: ~xxx
Józef powinien zapłacić za swoje błędy!!! Pewnie zwali winę na Pająka, a ten na osobę robiącą przegląd okresowy przeprawy. Władze miasta nie fatygują się zrobić zgłoszenia do prokuratury o zaniedbanie gwarancji.
Dodano: 23.01.2019 11:39    Przez: ~Kecaj
DLACZEGO MELONIK CHODZI JESZCZE PO KONINIE?????
Dodano: 23.01.2019 11:54    Przez: ~opas
Zaorać tą największą wiochę w Polsce i PO kłoPOcie
Dodano: 23.01.2019 12:04    Przez: ~buahahaha
Nie liczcie na mnie, ja nie będę ciągnęła żadnego kabla! Jak macie chęć, to sami sobie ciągnijcie.
Dodano: 23.01.2019 16:19    Przez: ~POrządnisia
Płaci SLD PO to oni rządzą cały czas miastem. Jeszcze bym dorzucił żeby płacili osoby które na nich głosowały.
Dodano: 23.01.2019 18:28    Przez: ~KoninTONIE
firma która wykonala most juz nie istnieje i wydzial inwestycji miasta ktory ustawil jej przetarg tez juz nie istieje :D bosskie :D o przekretach poprzednich rzadzacych tym krajem i miastem mozna by serial nakrecic i nikt na swiecie by nie uwierzyl ze gdzies jest narod ktory na takich glosowal :D no ale skoro mozna wybudowac autostrade za pieniadze podatnikow a pozniej ja sprzedac i kazac im placic za to ze chca jej uzywac - zreszta najdrozsze 100km w europie chyba, elektrownie opylili i mamy najdrozszy prad i wode... mozna wszystko ludziom opchnac byle mieli te 4000 na lape w elektrowni lub kopalni.. polska mentalnosc :D drodzy widzowie polsatu.. gratuluje! wasze dzieci sa wam wdzieczne :D
Dodano: 24.01.2019 00:33    Przez: ~kom2
Jaki most taka unija tu
Dodano: 24.01.2019 07:15    Przez: ~Art
Widzę, że będzie działanie dopiero jak coś się stanie, jak się zawali i stanie się tragedia, bo narazie to przedłużanie - potem będzie przełożenie z lutego na maj 2030 roku? Brak słów 😒
Dodano: 23.01.2019 10:58    Przez: ~EmiliaK
Tak a prezydent miasta zamiast wziąć się do roboty jeździ sobie po odwiedzinach i się promuje, myśli że tym zamydli nam oczy, on chyba naprawdę mysli że w Koninie same bezmuzgłowce żyją, ale się myli, my patrzymy na ręce!!!!
Dodano: 23.01.2019 11:26    Przez: ~Sumienie Narodu
A MÓWIŁ ŻE KONIN WZYWA I WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD AAAA TU WSZĘDZIE LIPA
Dodano: 23.01.2019 11:53    Przez: ~wyborca
AAA CO WYBRALIŚCIE MNIE... TO SIĘ LANSUJE KTO MI ZABRONI??????
Dodano: 23.01.2019 12:54    Przez: ~SWETRU
~Sumienie Narodu patrząc na twój wpis to faktycznie jesteś bezmózgowiec ale przez "ó"
Dodano: 23.01.2019 14:23    Przez: ~ttr
~Pn jak TVN
Dodano: 23.01.2019 16:21    Przez: ~bingo
Nowa Władza - stare problemy :) same się nie rozwiążą
Dodano: 23.01.2019 11:04    Przez: ~Doktor.
Katecheta by zawierzyl most opatrznosci i sam by sie zapewne naprawil...
Dodano: 23.01.2019 14:44    Przez: ~Pn
PN uciekaj do oscislowa aaa nie tu nasz LM zaśmiecasz wypocinami z PRL -u
Dodano: 23.01.2019 15:27    Przez: ~Bzyk
Jaki twoj LM? BTW nic nie poradze, ze prawda pissuarka boli.
Dodano: 23.01.2019 17:32    Przez: ~Pn
Pn do ilu lat piłeś mleko przez smoczek ?
Dodano: 23.01.2019 19:13    Przez: ~No napisz
To jakiś żart z tą przeprawą, pewnie w 2025 roku skończy się rozprawa i naprawiony kabel.
Dodano: 23.01.2019 11:06    Przez: ~xyz
Zmienić nazwę przeprawy na .przeprawa Prawa i Sprawiedliwości
Dodano: 23.01.2019 11:07    Przez: ~Człowiek z Łupieżu
Javbym jeszcze dodal im. konusa.
Dodano: 23.01.2019 14:45    Przez: ~Pn
Albo na most POkemonów im. Tuska i Angeli i Macrona
Dodano: 23.01.2019 15:18    Przez: ~M.Boni🐷
aaa SWETRU to co?
Dodano: 23.01.2019 22:40    Przez: ~ali
Masz racje same pisiory
Dodano: 24.01.2019 10:04    Przez: ~Ktos
No jak kto zaplaci ? PO musi !
Dodano: 23.01.2019 11:10    Przez: ~Głonkowiec-walc
A dobre wiadomości do września im zejdźie
Dodano: 23.01.2019 11:18    Przez: ~Naprawiamy
ZA NAPRAWĘ ZAPLACIMY MY, MIESZKANCY KONINA. NIKT INNY NIE MA TAKICH PIENIĘDZY :)
Dodano: 23.01.2019 11:22    Przez: ~A
Zmienić nazwę mostu na Mostu sojuszu SLD i Platformy grabarzy Konina i przeznaczyć na miejsce protestów KOD-u.Jak się zawali to przynajmniej będzie cisza w eterze :)
Dodano: 23.01.2019 11:31    Przez: ~beka_z_kodu
Dobre 10/10 :)
Dodano: 23.01.2019 14:23    Przez: ~ju
Mostvnyl budowany za 1. nierzadow piss w 2006-7. wiec bardziej to ich most... 😂😂😂
Dodano: 23.01.2019 14:46    Przez: ~Pn
Pn jak TVN
Dodano: 23.01.2019 16:23    Przez: ~bingo
Pn ma problemy zdrowotne.
Dodano: 23.01.2019 19:30    Przez: ~Psychiatra
Hahahaj KOniska cenzura juz działa hahshahshah walic was LM ....ie !! 😂 PO jak gestaPO !!!
Dodano: 23.01.2019 11:31    Przez: ~Tusk.de
Właśnie nie dziala tak, jak powinna.
Dodano: 23.01.2019 14:46    Przez: ~Pn
Zamknij ryj cioto
Dodano: 23.01.2019 15:19    Przez: ~Tusk.de
Tusk.de - bardzo nieładnie ak nazywasz swojego starego.
Dodano: 23.01.2019 17:33    Przez: ~Pn
1 z 5
12345>>