Dzisiaj jest sobota 19 września 2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17733) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górn ... (0)Konin. Pamiętają o historii. Złożyli kwiaty i zapa ... (12)

Pątnów. Klub Żeglarski KWB Konin chce przebudować przystań

Dodano: 10.02.2019 17:19
Źródło: LM.pl

Nowe budynki mają stanąć na przystani w Pątnowie. Do przebudowy obiektów szykuje się Klub Żeglarski przy KWB Konin.

Gospodarzem przystani w Pątnowie jest Klub Żeglarski przy KWB Konin, który teren ten odkupił od konińskiej kopalni. - Tyle pracy, ile mogliśmy wykonać do tej pory na przystani, budując nabrzeże, y-bomy, pomosty pływające, to wszystko udało nam się zrealizować - mówi komandor klubu Tomasz Piasecki. Do przebudowy pozostały jednak jeszcze budynki stojące na przystani od połowy lat 60. - Nie były zaprojektowane jako pomieszczenia socjalne, klubowe, tylko jako magazyny. Mają sporo lat, przeciekają, jest wilgoć - opisuje stan obiektów Tomasz Piasecki. 

Dlatego klub przygotowuje się do ich przebudowy. W tym roku ma powstać projekt, możliwy jest również początek prac przygotowawczych, które członkowie klubu są w stanie wykonać własnymi siłami. Dalsza przebudowa to już jednak praca dla firm zewnętrznych. Kluczowe pozostają jednak finanse. - Przeraża nas - mówi o koszcie przebudowy komandor KŻ przy KWB Konin. - Chcemy to wybudować ze swoich środków, licząc na wsparcie od może miasta, może Urzędu Marszałkowskiego, bo jesteśmy też na szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski. Liczymy też na jeden procent podatku.

Przystań ważna jest dla konińskich żeglarzy, regularnie odbywają się tam bowiem regaty z cyklu Grand Prix Jezior Konińskich, jest jednak również wizytówką miasta. Oprócz wspomnianego już położenia na Wielkiej Pętli Wielkopolski, przystań co roku jest gospodarzem organizowanych przez KŻ przy KWB Konin Zimowych Regat Barbórkowych. To jedyna żeglarska impreza w skali kraju rozgrywana w listopadzie. Zjeżdżają na nią żeglarze z całego kraju, a marka regat, już świetnie znana, z roku na rok rośnie. 

- Chcielibyśmy, by ta przystań wyglądała elegancko, by był to standard europejski - zapewnia komandor Tomasz Piasecki i dodaje: - Jeżeli uda nam się to wykonać w przeciągu jednego, dwóch lat, to okej, a jeżeli uda nam się to wykonać w przeciągu pięciu lat, to też będzie dobrze. Trzeba coś z tym zrobić, bo to naprawdę źle już wygląda w tej chwili.  • Pątnów. Klub Żeglarski KWB Konin chce przebudować przystań
  • Pątnów. Klub Żeglarski KWB Konin chce przebudować przystań
  • Pątnów. Klub Żeglarski KWB Konin chce przebudować przystań

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:żeglarstwo,   KŻ KWB Konin,   przystań,   Pątnów,   przebudowa przystani

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

O ile dobrze kojarze plaza w Patnowie jest zamknieta dla zwyklych obywateli mieszkancow miasta, to dlaczego miastoma dokladac do prywacizny?? Niech bedzie ogolnodostepna to co innego.
Dodano: 10.02.2019 17:47    Przez: ~Mieszkaniec
To jest plaża dla VIPÓW zwykły chłopek ma zabronione ,to dlaczego rozgłos robią o przebudowie
Dodano: 10.02.2019 18:13    Przez: ~miki
Podnieście opłatę członkowską i po kłopocie. Jestem przeciwny aby społeczeństwo Konina fundowało rozrywkę kilku VIPom. A swoją drogą, gdzie mieszkają członkowie Klubu Żeglarskiego?
Dodano: 11.02.2019 08:21    Przez: ~Oń
Klub żeglarski jest na papierze.. czlonkowie to grupa osob wzajemnej adoracji. Klub tylko z nazwy jest „przy zakladowym” - obecnie to czysto prywatna inwestycja gdzie prywatne osoby zarabiaja pieniadze na przegladach na szkoleniu na slipowaniu lodzi. Kpina, ze „klub” ma CZELNOŚĆ myśleć o wsparciu jednostek samorządowych. Prosze pana komandora o napisanie z czego, albo w jaki sposób mieszkaniec miasta może tam korzyatać(...)?
Dodano: 11.02.2019 09:40    Przez: ~Adrian
Panie Piasecki zejdź Pan proszę na Ziemię....Proszę samemu szukać inwestora A nie liczyć na jałmużnę
Dodano: 10.02.2019 20:29    Przez: ~...

KOMENTARZE

Klub żeglarski jest na papierze.. czlonkowie to grupa osob wzajemnej adoracji. Klub tylko z nazwy jest „przy zakladowym” - obecnie to czysto prywatna inwestycja gdzie prywatne osoby zarabiaja pieniadze na przegladach na szkoleniu na slipowaniu lodzi. Kpina, ze „klub” ma CZELNOŚĆ myśleć o wsparciu jednostek samorządowych. Prosze pana komandora o napisanie z czego, albo w jaki sposób mieszkaniec miasta może tam korzyatać(...)?
Dodano: 11.02.2019 09:40    Przez: ~Adrian
Adrian moje zdanie jest do Twojego podobne.
Dodano: 11.02.2019 10:56    Przez: ~dlugoletni obserwator
Ano właśnie... jak młody chłopak czy dziewczyna mogą pożeglować bez patentu?, z czystej ciekawości, jeszcze nie z pasji, za przysłowiową złotówkę? da się? ano nie... zresztą klub nie wypożycza małych żaglówek bo ich po prostu nie ma...
Dodano: 11.02.2019 13:45    Przez: ~salsa
A niech soboe szlachta remontuje.Ale za swoje a nie nasze pieniądze!!!!Wooonnn od pieniędzy podatników których i tak macie w dupie!!!!!
Dodano: 11.02.2019 14:48    Przez: ~Tomboy
no panie prezydecie co pan na to?dobrze ze sie wyrowadzilem...nie macie honoru tak niszczycie konin miasto waszysz pradziadkow dziadkow ojcow..ja wracam i organizuje impreze bez pomocy zadnych urzedasow tylko ludzi ktorzy kochaja konin i dla nich szacun
Dodano: 12.02.2019 21:02    Przez: ~milan 66
h** im w dupę i tak nie wpuszczają na plażę banda fiutuf
Dodano: 13.02.2019 06:38    Przez: ~Wilku
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.