Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17888) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Konin. Przetarg na mini uzdrowisko z tężnią został unieważniony

Dodano: 14.02.2019 12:22
Źródło: LM.pl

Póki co nie będzie w Koninie mini uzdrowiska. Przetarg na budowę tężni solankowej został unieważniony.

Mini uzdrowisko z tężnią na piątym osiedlu w Koninie jest jednym ze zwycięskich projektów Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. Na budowę przewidziano pół miliona złotych. W ramach ogłoszonego w połowie stycznia przez miasto przetargu, przyszły wykonawca miał wykonać tężnię solankową o konstrukcji drewnianej, posadowionej na płycie żelbetowej, o długości 10,90 metra, szerokości 3,70 metra i wysokości 3,63 metra. Ponadto poszukiwany wykonawca robót miałby przygotować instalację zasilającą tężnię, oświetlenie, monitoring, a także plac wokół tężni i wyposażyć go w elementy małej architektury, np. ławki, kosze na śmieci, gazony z nasadzeniami, tablicę informacyjną.

Postępowanie przetargowe zostało jednak przez miasto unieważnione. A wszystko dlatego, że najniższa oferowana cena przewyższa kwotę, którą miasto może przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji.

„Cena złożonej oferty znacząco przewyższa środki posiadane na zadaniu inwestycyjnym i szacunkową wartość zamówienia. Ponadto po analizie planu wydatków majątkowych na 2019 rok realizowanych ze środków budżetowych miasta Konina oraz ze względu na rozpoczęte zadania inwestycyjne i zaciągnięte dotąd zobowiązania finansowe, Zamawiający nie może zwiększyć środków do kwoty złożonej oferty” - czytamy na stronie konińskiego magistratu.

fot. archiwum

  • Konin. Przetarg na mini uzdrowisko z tężnią został unieważniony

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

KBO powinno być zlikwidowane bo przechodzą takie projekty jak wybieg dla psów za 80 tys. A tam nawet wnioskodawca K.Leśniewska ze swoim pupilem nie zagląda.Była tylko na otwarciu zrobić sobie fotki.
Dodano: 14.02.2019 13:09    Przez: ~Ilona
A takie to KBO miało być obywatelskie! Ludzie szkoda na to czasu i głosowania jak co chwile jakieś skandale wychodzą. Tam nawet nie ma zwykłych mieszkańców zobaczcie kto pisze te wnioski każdy z nich jest gdzieś lub był w partii etc. To jaki jest z tego Budżet obywatelski tylko sami swoi nic więcej
Dodano: 14.02.2019 13:21    Przez: ~ludzik
Do koninijczyk: a czy kiedykolwiek to miasto było na coś stać? Z całym szacunkiem ale skoro wcześniej Pałasz a potem Nowicki nie potrafili wyremontować kilku km Przemysłowej, to mamy doskonały przykład braku zaradności, gdzieś ta komunikacja na poziomie wojewódzkim czy ministerialnym nie działa. Nowicki to nie był ktoś kto się uczy, tylko człowiek z jakimś doświadczeniem samorządowym, zna zapewne wiele osób z "góry" a mimo to mało dla Konina zrobił. Nie znam drugiego takiego miasta w którym przyjezdnych wita zarośnięta i zaniedbana linia kolejowa i asfalt z czasów Gierka połatany co roku. Nie wspomnę o bezrobociu - Konin radzi sobie najgorzej razem z Turkiem. Nie ma polityki pro inwestorskiej. Czasem zastanawiam się czy doczekam czasów kiedy będzie można w tym mieście przebierać w ofertach pracy dla ludzi na poziomie.
Dodano: 14.02.2019 15:03    Przez: ~wyjechałem
Wszystko co tyczy się budowlanki w minionym już roku zdrożało, nawet w Poznaniu kilka rzeczy musiało być dofinansowanych by mogły zostać zrobione. Niestety KBO nie jest zwiększany pomimo narastajacej inflacji i mamy już kolejna rzecz, która wybrali mieszkańcy, a ktora miasto może nie zrealizować, albo tak jak wtedy, zmienić na coś innego czego wcale nikt nie chciał...
Dodano: 14.02.2019 12:59    Przez: ~Koninijczyk ;p
Śmiech. Za 500000zl słupek pod farą remontują..100000zl pseudo fontanna w parku. Czy urząd z tych przekrętów cd się wypowie.
Dodano: 14.02.2019 13:58    Przez: ~M

KOMENTARZE

Parodia urzędu miasta , jestem ciekawy jakie pomysły ma na nasze miasto nowy prezydent . To że brakuje mu pewnej części ciała widać gołym okiem ale oceniać go nie można bo to dopiero początek jego poraszki . Elity miasta zadufane w sobie straciy wzrok nie są zainteresowane resztą społeczeństwa przypominają sobie o nas w czasie wyborów samorządowych , obietnic wtedy nie ma końca. Wracając do początku , pomysłu pewnie brak Konin za parę lat stanie się miastem emerytów i paru szczęściarzy pracujących w urzędzie i rodzinnych zakładach . Organizm naszego regionu uzależniony jest od wydobycia węgla i przetwarzania go na energię elektryczną kiedy ten łańcuszek się zerwie będzie bolało . To jest pewna przyszłość ale nie musi tak być liczę na to żę ten człowiek bardzo szybko odejdzie a miasto trafi w ręce ludzi którym zależy na rozwoju naszego regionu.
Dodano: 17.02.2019 08:19    Przez: ~Tomasz
Kasa ma zostać na V osiedlu.Ludzie głosowali na fajny projekt i zwyciężyli.I nie ma być przeznaczona na żadne zamknięte obiekty typu szkoły, orliki, baseny, lub przejścia dla pieszych.Chcieliście wy...ać Freda, teraz Fred wyr...cha was. Brak tolerancji dla oszustów i złodziei.
Dodano: 18.02.2019 08:47    Przez: ~Maria68
3 z 3
<<123

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.