Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19239) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 18oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Sokół podejmie największy zawód ... (0)W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)

Radni powiatowi zdecydowali o przystąpieniu do stowarzyszenia

Dodano: 21.02.2019 15:20
Źródło: LM.pl

Powiat koniński przystąpi do Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski. Radni nie byli jednomyślni.

Stowarzyszenie działa od 1991 roku i skupia aktualnie 110 gmin oraz 13 powiatów. Wśród nich są m.in. Poznań, Kalisz, Konin, Piła i Ostrów Wielkopolski. Powiat koniński był członkiem stowarzyszenia w latach 2000-2003. Do Starostwa Powiatowego w Koninie wpłynęło pismo o ponowne przystąpienie do niego.

- Po co mamy wchodzić do kolejnego stowarzyszenia? - pytał Andrzej Perkowski, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Konińskiego.

Od 1999 roku powiat koniński należy do Związku Powiatów Polskich. Do kolejnego stowarzyszenia zachęcał wiceprzewodniczący SGiPW, a jednocześnie członek zarządu powiatu konińskiego – Ryszard Nawrocki.

- Udało nam się jako stowarzyszeniu dokonać zmiany wielu aktów prawnych, m.in. w zakresie gospodarki gruntami Skarbu Państwa, gdzie dzisiaj samorządy mogą nieodpłatnie wykorzystywać je na zadania własne gmin. Jesteśmy silną organizacją. Jeśli nas nie będzie to nikt o nas nie będzie mówił – podkreślał Ryszard Nawrocki. - Im będziemy silniejsi, tym bardziej będziemy prężni w stowarzyszeniu. Będę głosował za tym, żeby powiat podjął próbę. Jeśli się nie uda to zawsze możemy wystąpić – dodał.

Radny Bogdan Kołodziejczak podkreślał, że na temat przystąpienia powiatu konińskiego do stowarzyszenia długo dyskutowano na komisji.

- Jeżeli samorządy nie będą współpracować to nie wypromujemy regionu konińskiego. Dajmy szansę – mówił Bogdan Kołodziejczak.

Ostatecznie, radni 13 głosami za, przy 5 przeciw i 3 wstrzymujących się oraz 3 niegłosujących, zdecydowali o przystąpieniu do SGiPW. Przedstawicielem powiatu konińskiego do stowarzyszenia został Ryszard Nawrocki, za którego kandydaturą zagłosowało 21 radnych, 1 był przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

  • Radni powiatowi zdecydowali o przystąpieniu do stowarzyszenia
  • Radni powiatowi zdecydowali o przystąpieniu do stowarzyszenia
  • Radni powiatowi zdecydowali o przystąpieniu do stowarzyszenia

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Czy tak samo nie będzie, przystępując do Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, czy ktoś teraz na naszym powiecie, powiecie konińskim nie położy "łapy" i za nas nie będzie decydował, np. Poznań ? Czy nasz głos będzie się liczył w strukturach Wielkopolski, tym bardziej, że przedstawicielem naszego powiatu został były członek PZPR Ryszard Nawrocki ? Tak ?
Dodano: 21.02.2019 15:55    Przez: ~Symp. PiS
Nawrocki i Piotrowicz nie powinni pełnić żadnej funkcji publicznych koniec kropka. Jak nie ma oporu to się doji dalej.Które grabie grabią od siebie.
Dodano: 22.02.2019 07:40    Przez: ~xxx
Nawrocki ustawił dla siebie kolejny stołeczek ! Tak się ogrywa nie kumatych !
Dodano: 21.02.2019 22:53    Przez: ~PZPR
Wybor jest prosty - UE albo łapy Putina. Tylko tyle i az tyle.
Dodano: 21.02.2019 15:55    Przez: ~Pn

KOMENTARZE

Chcieliśmy za wszelką cenę przystąpić do Unii Europejskiej, aby czerpać tylko i wyłącznie korzyści, mówiąc kolokwialnie doić dojną krowę, czy będąc w UE czerpiemy tylko korzyści, czy też straciliśmy suwerenność jako państwo, a rządzą nami lewicowi komisarze unijni ?
Dodano: 21.02.2019 15:47    Przez: ~Symp. PiS
Wybor jest prosty - UE albo łapy Putina. Tylko tyle i az tyle.
Dodano: 21.02.2019 15:55    Przez: ~Pn
Wybór jest prosty - UE i donosicielstwo na wlasny kraj przez platfusów albo Dolina energii z biedroniem na czele!
Dodano: 21.02.2019 16:09    Przez: ~Pn
Sym.Pis Tylko byś chapał a nic w zamian
Dodano: 21.02.2019 16:36    Przez: ~Lojalność to rzecz święta
Wiosna cudowne dziecko dwóch pedałów.
Dodano: 21.02.2019 19:41    Przez: ~Pn
"dwóch pedałów"? Znaczy sie masz na mysli pissuarze Pn siebie i swojego starego??
Dodano: 22.02.2019 06:17    Przez: ~Pn
Czy tak samo nie będzie, przystępując do Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, czy ktoś teraz na naszym powiecie, powiecie konińskim nie położy "łapy" i za nas nie będzie decydował, np. Poznań ? Czy nasz głos będzie się liczył w strukturach Wielkopolski, tym bardziej, że przedstawicielem naszego powiatu został były członek PZPR Ryszard Nawrocki ? Tak ?
Dodano: 21.02.2019 15:55    Przez: ~Symp. PiS
Skoro twarzą nowej "praworzadnosci" jest czlowiek komuny prok. Piotrowicz, ktory skazywal opozycjonistów to myślę, ze horzrj nyc juz nie moze.
Dodano: 21.02.2019 15:57    Przez: ~Pn
Pn jak TVN klepie jęzorem od rana do wieczora nie na temat byleby tylko coś napisać i kogoś obrazić. Lm mu wtóruje i po plecach poklepuje
Dodano: 21.02.2019 19:49    Przez: ~żenada
@żenada - wiem, ze prawda ivfakty wan najbardziej pissuarki bola, czego dowodem jest twoj plytki komentarz....
Dodano: 22.02.2019 06:18    Przez: ~Pn
Nawrocki i Piotrowicz nie powinni pełnić żadnej funkcji publicznych koniec kropka. Jak nie ma oporu to się doji dalej.Które grabie grabią od siebie.
Dodano: 22.02.2019 07:40    Przez: ~xxx
@xxx - pelna zgoda. Tylko widzisz, ze tu jeszcze fabboye DOJNEJ maja inny pofzial. Nadz komuch jest ok i cichosza. Ichvkomuch jest blee i trzeba go kopac wszedzie i zawsze... 😂😂😂
Dodano: 22.02.2019 09:32    Przez: ~Pn
Radny Perkowski z niektórymi przyzwyczajeniami pozostaje w latach 60-tych.
Dodano: 21.02.2019 19:31    Przez: ~ja
Czy bedzie cos kosztowało powiat członkostwo w tym stowarzyszeniu? Po co właściwie członkostwo w tym stowarzyszeniu skoro Powiat Koniński jest członkiem np. Związku Powiatów Polskich?
Dodano: 21.02.2019 21:49    Przez: ~?
Nawrocki ustawił dla siebie kolejny stołeczek ! Tak się ogrywa nie kumatych !
Dodano: 21.02.2019 22:53    Przez: ~PZPR
No jasne, najlepiej nic nie robić i być tylko w ZPP... A co to ZPP dla nas zrobiło? SGiPW to organizacja Wielkopolska i reprezentująca nasze regionalne interesy, a ZPP? Kasują składkę i tyle z nich wsparcia...
Dodano: 22.02.2019 08:25    Przez: ~~do ?
Pyrkoski hamulec ze Ślesin a ?
Dodano: 21.02.2019 22:49    Przez: ~Tytur
,,JAK ? GEOTERM SIĘ'' NIE PRZEFORSUJE , TO CHOCIAŻ , ,,NIECH'' SPROWADZAJĄ DO REMONTU AUTA ELEKTRYCZNE . —W NORWEGI PODATKU OD KUPNA AUTA ELEKTRYCZNEGO NIE PŁACĄ ,I SZYBKO AUTA SPRZEDADZĄ ,BO Z ENERGI WODNEJ DARMO ,,PAŃSTWO'' POZWALA ,,JEŹDZIĆ'', ,,NO'' I OPLĄT ZA WJAZD , PARKOWANIE NIE POBIERA . ...
Dodano: 22.02.2019 02:56    Przez: ~L
Auta elekrtyczne powiadasz.... hmm.... niby w jakim celu? Bo chyba nie dla poprawy powietrza czy srodowiska naturalnego?
Dodano: 22.02.2019 06:20    Przez: ~Pn
no tak auta elektryczne dobrze tylko trzeba energii elektrycznej tylko jakiej ( i tak wracamy do punktu wyjścia energia z węgla)znawca i fachowcem jest Prezydent Korytkowski słynna Dolina Energii -Głupoty wodór już mu wybili z głowy ,nie stać nas nawet nas 10 % inwestycji To jest charakterystyczne dla tych ludzi z ramienia PO prywatyzować, sprzeda za złotówkę uzależnić się od Niemca ,może Niemiec da jakąś dobra fuchę -szczęście nie dla licznych ,a przepraszam czy ktoś mówił ze będzie lepiej.
Dodano: 22.02.2019 07:52    Przez: ~xxx
@xxx z- zauwac co obecnie rzadzacy robia z nasza kopalnia. Czy brak decyzji dot. odkrywki lyb negatywna decyzja to nie jrst uzaleznianoe sie od kogos z zewnatrz np. Niemca czy Ruska? Nasza kopalnie zamykaja a wegiel sprowadzaja od Rosjan. Czy to jest normalne? Logiczne? Polskie?
Dodano: 22.02.2019 09:35    Przez: ~Pn
Pisuarski pn co ty za bzdury wypisujesz. Przecież kopalnię trzeba zamknąć jak najszybciej. Obiecał nam to sam Biedroń w swoim manifeście. Musimy jeszcze trochę poczekać kiedy zostanie premierem, wtedy dobierze się nam do upy , tobie też, nie mogę się już doczekać.
Dodano: 22.02.2019 13:31    Przez: ~Pn
z każdej strony szarpaki Niemcy ,Ruskie to ich interesy tu ważne by nas doić będą jak zawsze robić to podstępnie . Wymogi ekologiczne UE itp. wykorzystają do tego Zielonych, Wiosnę, Greenpice innne gady - ekoterorystów. np. budowa sieci gazowniczej jest w czyim interesie na nie chyba Polski zamykanie elektrowni w Polsce czyim jest interesem są siły którym zależy na tym by w Polsce nie było dobrze. dlatego są takie PN i im podobne społeczny burzyciel to jest metoda.
Dodano: 22.02.2019 14:00    Przez: ~xxx
Niewiele się zmieni,Polską rządzą cieniasy którzy nigdy w życiu nic nie osiągnęli, dlatego pchają się jak trzoda do państwowego koryta.
Dodano: 22.02.2019 15:00    Przez: ~Jolka