Dzisiaj jest poniedziałek 21 października 2019, imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18924) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 14oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
13 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To będzie test dla Szymańskiego. Rywalem młody Ukr ... (0)Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (1)

Konin. Kto ma pierwszeństwo? Kierowcy mają problem na starówce

Dodano: 2.03.2019 12:17
Źródło: LM.pl

Trąbienie, nerwy i pytanie: kto powinien jechać pierwszy? To codzienność na pl. Wolności w Koninie.

Każdego dnia na zjeździe z mostu Toruńskiego na pl. Wolności dochodzi do sytuacji, w których kierowcy nie do końca wiedzą jak się zachować. Samochody zatrzymują się i nie wiedzą, który z nich może jechać pierwszy. Są też nerwowe sytuacje, w których osoby za kierownicą trąbią. Niektórzy przyjeżdżający na starówkę twierdzą, że brakuje znaków określających kto ma pierwszeństwo.

- Znaków jest sporo. One determinują ruch jednokierunkowy i nakazują jak kierowca powinien jeździć. Mam nadzieję, że z roztargnienia, czy braku dostatecznej widoczności kierowcy zachowują się nie tak jak należy – mówi Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie. - Tam obowiązuje zasada prawej ręki. Samochody, które jeżdżą po pl. Wolności muszą ustąpić pierwszeństwa tym, którzy zjeżdżają z mostu Toruńskiego – dodaje.

Jednocześnie należy pamiętać, że na pl. Wolności nie mogą wjeżdżać samochody ciężarowe powyżej 3,5 tony.

  • Konin. Kto ma pierwszeństwo? Kierowcy mają problem na starówce
  • Konin. Kto ma pierwszeństwo? Kierowcy mają problem na starówce
  • Konin. Kto ma pierwszeństwo? Kierowcy mają problem na starówce

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Podziwiam kierowców którzy mają problem z pierwszeństwem. Strach pomyśleć o zachowaniu tych kierowców w sytuacjach bardziej złożonych.
Dodano: 2.03.2019 13:10    Przez: ~Koninianin
Poznajdywali prawo jazdy w czipsach i nie wiedza co to zasada prawej ręki.
Dodano: 2.03.2019 13:12    Przez: ~adam
Jak można bez podstawowej wiedzy kierować pojazdem? Kompromitujecie się, narażacie pozostałych uczestników ruchu drogowego i będzie dla wszystkich lepiej jak pójdziecie pieszo (uwaga na przejściach dla pieszych, bo to jest ulica, a nie chodnik). Trzeba się było uczyć przepisów, a nie tylko rozwiązywania testów. Jak was nazwać? Brak słów.
Dodano: 2.03.2019 13:54    Przez: ~miszczom kierownicy
Należy także pamiętać, że wyjazd i włączanie się do ruchu z parkingu nie zalicza się do pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Czyli koło Zosi musisz ustąpić pierwszeństwa tym którzy nadjeżdżają z prawej strony od strony bloków przemysłowa i przedszkola¡! Tak samo musisz ustąpić pierwszeństwa na Szymanowskiego wyjeżdżając z parkingu koło Liceum,. A na placu wolności faktycznie niejeden ma problem, choć tam według mnie sprawa zawsze była oczywista, że E trzeba ustąpić tym z prawej strony
Dodano: 2.03.2019 12:53    Przez: ~Kj
Kierowcy z problemami, proponuję odświeżyć swoją wiedzę czytając Prawo o ruchu drogowym.
Dodano: 2.03.2019 13:11    Przez: ~Kam

KOMENTARZE

Zasada prawej ręki obowiązuje na Glince ,ulice przy domkach fińskich a i tak większość jadąc od ronda turbinowego jedzie myśląc ze ma pierwszeństwo!To samo jest przy sklepie Zosia na Wyszyńskiego.Czy musi się stać nieszczęście żebyście ustawili tam znaki????!
Dodano: 02.03.2019 12:42    Przez: ~Prezes
Należy także pamiętać, że wyjazd i włączanie się do ruchu z parkingu nie zalicza się do pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Czyli koło Zosi musisz ustąpić pierwszeństwa tym którzy nadjeżdżają z prawej strony od strony bloków przemysłowa i przedszkola¡! Tak samo musisz ustąpić pierwszeństwa na Szymanowskiego wyjeżdżając z parkingu koło Liceum,. A na placu wolności faktycznie niejeden ma problem, choć tam według mnie sprawa zawsze była oczywista, że E trzeba ustąpić tym z prawej strony
Dodano: 02.03.2019 12:53    Przez: ~Kj
Tak to jest jak sie zdało prawko i bogiem za kierownica. Znaki nie znaja przepisow nie pamietaja. Krzycza trabia wymac**ja rekoma a sami jezdzic nie pitrafia.
Dodano: 02.03.2019 13:13    Przez: ~Dr
Jak można bez podstawowej wiedzy kierować pojazdem? Kompromitujecie się, narażacie pozostałych uczestników ruchu drogowego i będzie dla wszystkich lepiej jak pójdziecie pieszo (uwaga na przejściach dla pieszych, bo to jest ulica, a nie chodnik). Trzeba się było uczyć przepisów, a nie tylko rozwiązywania testów. Jak was nazwać? Brak słów.
Dodano: 02.03.2019 13:54    Przez: ~miszczom kierownicy
~Prezes-ie już się stało nieszczęście, jak tacy jak Ty wyjechali na ulicę. Komu i po co te znaki? Dla normalnych kierowców sytuacja jest jednoznaczna, a pozostałym i znaki nie pomogą, choćby ze względu na wrodzony wstręt do wiedzy.
Dodano: 02.03.2019 14:01    Przez: ~miszczom kierownicy
postawić znak "strefa ruchu" i będzie wszystko jasne :D
Dodano: 02.03.2019 19:02    Przez: ~sdgasdg
Chyba maja problem z głową
Dodano: 02.03.2019 20:03    Przez: ~Yt
Dokladnie,znak strefa ruchu koniecznie postawcie kolo Zosi ,bo nawet mandatu nie mozna wystawic kierowcom ktorzy blokuja zastawiajac swoimi autami wjazd do garazy!!!!!!
Dodano: 02.03.2019 23:03    Przez: ~policjant
Patrzcie na plusy !!! Naprzykład na Glince jest dobre miejsce na dzwona i wyłudzenie odszkodowania.HI hi hi....
Dodano: 02.03.2019 12:52    Przez: ~Kielich
Tak samo na Zatorzu
Dodano: 02.03.2019 12:55    Przez: ~Hihi
Gdzie niby na Glince?
Dodano: 02.03.2019 16:40    Przez: ~Nie
Polska mentalność. Kozoczki. Buractwo i tyle. Przepuścić kogoś to po prostu gorsze niż posprzątać po swoim psie. Klokaka
Dodano: 03.03.2019 07:19    Przez: ~H
Przy okazji Warto podkreślić, ze ta sama zasada obowiązuje na większości skrzyżowań z ruchem okrężnym z dwoma (i więcej) pasami ruchu, co oznacza ze pojazd poruszający sie po prawym pasie ma pierwszeństwo przed tym na lewym. Wielu kierujących zapomina o tej regule i chcąc zjechać z ronda z lewego pasa notorycznie wymuszaja pierwszeństwo na tych którzy jadą prawym pasem.
Dodano: 02.03.2019 12:57    Przez: ~xXx
Tam należy ustąpić pierwszeństwa z powodu zmiany pasa a nie dlatego, że ktoś jest po prawej stronie. Idąc Twoim tokiem rozumowania należało by przyjąć, że można z zewnętrznego pasa wjechać na wewnętrzny i mieć pierwszeństwo co jest oczywistą bzdurą.
Dodano: 02.03.2019 17:53    Przez: ~Kibic
Przy okazji należy podkreślić, że zanim wjedziesz na rondo masz znak ustąp pierwszeństwa tym co na rondzie, często cwaniacy wymuszają pierwszeństwo, ignorując znak przyspieszają zamiast zwolnić czy zahamować, a potem wygłaszają swoje mądrości,....
Dodano: 02.03.2019 23:03    Przez: ~K
@xXx - przede wszystkim jak jestem na rondzie a ty do niego dojeżdżasz to masz mi ustąpić pierwszeństwa. I nie jest wazne, ze ja zjeżdżam z ronda z wewnetrznego pasa. Ty masz mnie puscic a czesto sie wpier.... na rondo a pozniej cwaniakuhesz, ze ty przeciez jrstes na rondzie. Znak ustap oierszenstwa przed rondem doryczy calego ronda a nie tyljo jednego, dwóch czy 8 pasów...
Dodano: 03.03.2019 04:07    Przez: ~Pn
Pn. Zależy od tego czy przed rondem stoi taki trójkąt żółty, odwrócony. Jeżeli nie stoi to zasada ustąp pierwszeństwa nadjeżdżającemu z prawej obowiązuje jak na każdym skrzyżowaniu.
Dodano: 03.03.2019 09:59    Przez: ~Qń
@Qń - założyłem, że mówimy o 99% konińskich rond. Znam w Koninie tylko 1 rondo, które nie ma "zółtych odwroconych trojkacikow". Wszystkie inne mają i jasno mówią jak ma się zachowac osoba chcąca na to rondo wjechać.
Dodano: 03.03.2019 10:12    Przez: ~Pn
Podziwiam kierowców którzy mają problem z pierwszeństwem. Strach pomyśleć o zachowaniu tych kierowców w sytuacjach bardziej złożonych.
Dodano: 02.03.2019 13:10    Przez: ~Koninianin
Kierowcy z problemami, proponuję odświeżyć swoją wiedzę czytając Prawo o ruchu drogowym.
Dodano: 02.03.2019 13:11    Przez: ~Kam
Fejs i lajki sa ciekawsze 😛
Dodano: 02.03.2019 16:21    Przez: ~Pn
Poznajdywali prawo jazdy w czipsach i nie wiedza co to zasada prawej ręki.
Dodano: 02.03.2019 13:12    Przez: ~adam
hehe po prostu większość powinna mieć powtórzone egzaminy. Nie ma znaku ustap i znaku ruchu okrężnego. A jak ich nie ma to z prawej ma pierwszeństwo. Takie to trudne? Przecież to podstawa na egzaminach PJ.
Dodano: 02.03.2019 13:15    Przez: ~oj
A skad wiesz jaki status maja poszczegolne drogi ma skrzyzowaniu?
Dodano: 02.03.2019 22:35    Przez: ~Pn
Pn. Z oznaczenia.
Dodano: 03.03.2019 10:02    Przez: ~Qń
@Qń - ok. Ty mówisz akurat o tym skrzyżowaniu (rzadko tam jeżdżę i dokładnie nie pamiętam jak to tam wygląda) a ja generalnie o skrzyżowaniach mówię. W Koninie i nie tylko. I tak, jeżeli wszystkie drogi są publiczne to tematu nie ma na skrzyżowaniu. Ale jak choć jedna z nich jest wewnętrzną to temat jest. I pojawia się problem bo niektórym się wydaje, że słynna już reguła prawej ręki tu działa a tak nie jest. Działa ona ale przy skrzyżowaniach z publicznymi drogami. Przy różnych typach dróg już nie.
Dodano: 03.03.2019 10:19    Przez: ~Pn
Największy debilizm jazdy właśnie jest w Sieradzu i Koninie to koszmar...nakaz w prawo...nakaz w prawo...nakaz w prawo!!! Kto daje mgr inż takim osobom nie mającym pojęcia o regulacji ruchem!!! Ten koszmar trwa od 9 lat może dłużej. Niech wypowie sie fachowiec i odpowie na pytanie; proste bagatelnie pytanie Kto ma Pierwszeństwo jazdy . Dworca PKP nie ma ale chińczyk jest.
Dodano: 02.03.2019 15:27    Przez: ~Brak słów
Zadaj to pytanie.
Dodano: 03.03.2019 10:23    Przez: ~słowa
SUPER temat dla LM Konin.... a może dlatego ukazał się ten artykuł ponieważ zaraz obok znajduje się redakcja LM Konin ?? i dziennikarze którzy tam pracują mają troszeczkę za głośno :p :p :p
Dodano: 02.03.2019 16:13    Przez: ~kks
Patrzac na polskie drogi wcale mnie nie dziwi, że mają problem...
Dodano: 02.03.2019 16:17    Przez: ~Pn
Popatrz na kierowców którzy jadą po Nowym Wilkowie tam obowiązek prawej ręki (obowiązuje że chej)
Dodano: 03.03.2019 16:13    Przez: ~K a a
1 z 5
12345>>