Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19705) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 9oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konflikt na terenie ogródków działkowych przy ul. ...Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (3)

Poseł T. Nowak zachęca górników do założenia stowarzyszenia

Dodano: 14.03.2019 14:56
Źródło: LM.pl

Poseł Platformy Obywatelskiej apeluje do emerytów górniczych, żeby założyli stowarzyszenie. Ma ono pomóc w zmianie systemu emerytalnego.

Górnicy Kopalni Węgla Brunatnego w Koninie i Adamowie mają problemy z przechodzeniem na emeryturę. Z pismem, w którym je opisują, związkowcy z Adamowa zwrócili się między innymi do posła Tomasza Nowaka.

- Wynika z niego, że od sierpnia 2016 roku znacznie zwiększyła się liczba negatywnie rozpatrzonych wniosków dotyczących emerytur górniczych, nastąpiło celowe przewlekanie postępowań wyjaśniających i wydania decyzji, a także że zwiększyła się lawinowo liczba złożonych do sądu odwołań od decyzji ZUS – mówi Tomasz Nowak.

Parlamentarzysta podkreśla, że rozmawiał na ten temat z kierownikiem konińskiego oddziału ZUS.

- Rozbieżności w prawie powodują to, że górnicy wpadają w swoistą pułapkę. Jest ona zawiniona przez ustawodawcę – mówi Tomasz Nowak. - Zwróciłem się do ministra o wydanie rozporządzenia, które wyjaśni te wszystkie rozbieżności prawne - dodaje.

Zdaniem posła, najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest zorganizowanie się górniczych emerytów.

- Namawiam i zwracam się z apelem: Organizujcie się! Załóżcie stowarzyszenie emerytów górników, takie na wzór Stowarzyszenia Wdów i Sierot Górniczych na Śląsku, które walczyło o deputat węglowy i po ponad roku walki go uzyskało. Jeśli będzie partner do rozmowy, które będzie zabiegał o rozwiązanie, które będzie korzystne dla górników KWB Konin i Adamów to sądzę, że ta siła spowoduje, że takie rozporządzenie powstanie – podkreśla poseł Nowak.

  • Poseł T. Nowak zachęca górników do założenia stowarzyszenia

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

8 lat był przy KOrycie rządowym. Co wtedy zrobił dla kopalni ? Teraz jak jego KOledzy nie rządzą to wielce walczy o górników i to jeszcze przed wyborami ? HiPOkryzja PO prostu. Szuka elektoratu i tyle. Głosujcie dalej na niego a jak wygrają (nie daj Boże) to znowu będzie miał was w dupie górnicy.
Dodano: 14.03.2019 15:48    Przez: ~Taka prawda
Oj Nowak Nowak stary hipokryto .Gdzie byłeś jak twoje PO
Dodano: 14.03.2019 16:34    Przez: ~gwarek
Pan POseł za rządów PO-PSL cicho siedział jak mysz POd miotłą, a przecież mógł z D. Tuskiem odkrywkę w Ościsłowie załatwić, ale tego nie uczynił.
Dodano: 14.03.2019 15:54    Przez: ~Dlaczego ?
już pan niech się nie dokłada trzeba było się dołożyć jak sprzedawali
Dodano: 14.03.2019 15:18    Przez: ~pracownik
Wybory idą.
Dodano: 14.03.2019 15:14    Przez: ~obłuda

KOMENTARZE

Tak tak, słuchajcie Posła Nowaka, a zanim się dobrze obejrzycie, to nagle okaże się, że Stowarzyszenie walczy o możliwość "godnej" pracy do 67 lat.
Dodano: 15.03.2019 07:10    Przez: ~Polskie Stowarzyszenie Aktor
Całkiem możliwe ze do 70 lat
Dodano: 15.03.2019 08:45    Przez: ~Angella
Niech Polacy głosują na PO, to będą pracować do śmierci i wszystko co rząd PiS-u dał ludziom POzabierają.
Dodano: 15.03.2019 11:46    Przez: ~Tylko nie PO
odp. do ~www nie tylko ty pracowałeś jak wyżej ja przepracowałem tak blisko 13 lat i z tego nic nie mam (żadnych przywilejów ) tylko utracone zdrowie ,skończyłem ZSG-szkole górniczą rzekomo byłem pracownikiem młodocianym jak co do czego to okazuje się ze jest nas około 2,5 tys takich jak ja i im nic się z tego tytułu się nie należy .Jak podpisywaliśmy umowy jako młodzi (Nie świadomi prawa)to wszystko było Ok nawet dostawaliśmy pieniądze i gwarancję pracy w Kopalni ,Elektrowni lub KZM zachowaniem wszystkich przywilejów był warunek podjęcia pracy w/w do końca września po ukończeniu szkoły i co do kogo mieć pretensje jak przywilejów niema, to tak jak z 15 latami pracy w warunkach uciążliwych do 2000roku ja mam 13lat i niczego nie mam ,taka jest sprawiedliwość cdn...
Dodano: 15.03.2019 08:21    Przez: ~xxx
Smiejsze się z górników, radujesz, że zamkną im zaklad pracy a teraz zalisz sie na los? Że byl dla ciebie taki a nie inny? Kazdy jest kowalem wlasnego losu wiec jak wybrales tak masz. I tyle.
Dodano: 15.03.2019 11:23    Przez: ~Pn
ten Pan to chyba żyje w ciągłym przekonaniu że jest u władzy, a miał 8 lat na to by się wykazać. I co zrobił dla kopalni - za przeproszeniem miał i w d.... Teraz zgrywa się na obrońcę praw pracowniczych. Żenada.
Dodano: 15.03.2019 08:38    Przez: ~kkk
to już nie "walczy" w obronie nauczycieli???? Oj, bidulek.... czego tu się chwycić żeby przekonać do siebie wyborców??? Trzeba użyć wszelkich sposobów żeby znowu znaleźć się przy korycie. Nieważne że to tylko gra Aktorska, ważne żeby głupi lud to kupił. Ten "pan" jest raczej mało wiarygodny jeśli chodzi o realizację swoich pomysłów.
Dodano: 15.03.2019 08:41    Przez: ~kkk
cd … Nie nabyłem praw do odejścia na emeryturę w wieku 60 lat i muszę pracować do 65 (daj mi Boże zdrowie) Sorry dziś nie ma klimatu dla Władz -PIS z tym tematem, słyszałem o projekcie odejścia na emeryturę po 40 lat pracy ,co się okazuje ze Rząd miał taki plan ,ale się szybko wycofał po zorientowaniu się że go na to nie stać (za dużo ludzi nabyło by praw) nie miał by kto robić- pracować, były jakieś tajne uzgodnienia z Solidarnością -Dudy .Koleżanki i Koledzy jak kto może to niech idzie na emeryturę (nawet pomostową ), dziś ci którzy odeszli maja często więcej na emeryturze jak zarabiali takie są fakty i zarazem mają święty spokój . Niestety ja ma pecha kiedy doczekam emerytury to na pewno wydłużą znów na wiek odejścia na 67, a może więcej, będziemy pracować do samej śmierci , tu jest kolejny myk jak utracisz zdrowie to pójdziesz na rentę a to świadczenie dla rządu mniej kosztuje to wszystko jest przemyślane . cdn...
Dodano: 15.03.2019 08:43    Przez: ~xxx
Przeciez pis nie po to szedl do wlady aby raz zdobyta oddac. Po co to wszystko z tk, sadami etc? Jak myslisz? Zabezpieczaja sie jak moga zeby raz zdobytej wlady nie oddac. Nawet policja juz jest przez wielu nazywana PiS-licja. Niemusze mowic co to znaczy?? Wystarczy spojrzeć na Rosję, Białoruś czy Wegry by zobaczyc, dokad ten cyrk zmierza.
Dodano: 15.03.2019 11:26    Przez: ~Pn
Zamknac sprzedany!!!!!!! Zaklad. A Ty sie nie udzielaj przed wyborami
Dodano: 15.03.2019 08:49    Przez: ~Domino Hardy
TRzeba zacząc od tego za których rządów zaczęto sprzedawać chodzi o komlepkelektrowni samych od tego się zaczeło. to nie było za rządów PO-PSL. tylko duzo wcześniej. Wtedy było już wiadomo ze i Kopalnia tez do tego w najbliższych latach musi dołączyć . Czy to wina PO-PSL.? chyba nie pamietam w jakich latach elektrownia koninPątnów Adamów była sprzedana.
Dodano: 15.03.2019 11:13    Przez: ~Koninianin.
Za wszystko odpowiada PO i D. Tusk, to oni wyprzedawali wszystko co się dało.
Dodano: 15.03.2019 11:50    Przez: ~Zielona Wyspa ?
Dobrze, ze wreszcie LM wysłał bełkot fanatyków DOJNEJ zmiany do kosza. Dziękuję :-)
Dodano: 15.03.2019 11:21    Przez: ~Pn
Tylko ty jesteś pod ochroną, bo plujesz na PiS.
Dodano: 15.03.2019 11:52    Przez: ~Taki portal
PN tracisz grunt mój apel zaczyna działać