Dzisiaj jest wtorek 22 października 2019, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18562) SPORT FORUM FIRMY (5388) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 13oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Luźna gierka: Dwa trudne testy przed Medykiem na k ... (0)Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

Dodano: 15.03.2019 15:48
Źródło: LM.pl

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Szkolny Strajk dla Klimatu był dzisiaj organizowany w 2055 miastach w 123 krajach. Do akcji włączyli się również uczniowie konińskich szkół, m.in. II Liceum Ogólnokształcącego, III Liceum Ogólnokształcącego, a także Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego, Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Koninie oraz Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie.

- Nie było jeszcze takiego ruszenia młodych osób. Chcemy zadbać o naszą przyszłość, która jest zagrożona przez zmiany klimatyczne. Jeśli nic z tym nie zrobimy to czekają nas katastrofy. Musimy pokazać, że nam zależy i chcemy coś zrobić – mówi Piotr Czerniejewski z komitetu organizacyjnego „Szkolnego Strajku dla Klimatu”. - Młodzież z całego świata ruszyła i nie spocznie dopóki nie dopnie swego – dodaje.

Na pomysł strajku wpadła Greta Thunberg, szwedzka nastolatka, która przeciwko zmianom klimatu protestowała w ubiegłym roku sama przed budynkiem szwedzkiego parlamentu.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym
Slajd 1/26

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 1 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 2 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 3 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 4 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 5 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 6 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 7 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 8 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 9 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 10 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 11 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 12 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 13 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 14 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 15 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 16 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 17 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 18 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 19 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 20 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 21 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 22 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 23 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 24 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

Konin.Młodzież protestowała przeciw zmianom klimatycznym

slajd 25 z 26

„Nie podnoście nam temperatury”, „Najpierw natura, później matura” i „Transformacja”. Między innymi takie hasła skandowała konińska młodzież.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Sami od siebie niech zaczną... Pokolenie PLASTIKOWE...
Dodano: 15.03.2019 17:04    Przez: ~wiem
Niech się do nauki wezmą !!!!!!!!!!
Dodano: 15.03.2019 16:13    Przez: ~Belfer
Czy coś to im dało jedynie wagary z lekcji
Dodano: 15.03.2019 17:23    Przez: ~Olek
Rozuniem, ze mlodziez ta ptzyszla bez srajfonow, ktote tez jlimatowi szkodza? I ze nie uzywa pradu, samochodu, nie zasmieca planety, czyli nie generuhe zadnych smieci??
Dodano: 15.03.2019 16:18    Przez: ~Pn
Urzędnicy i politycy wymyślają sobie problemy,których nie ma.
Dodano: 15.03.2019 17:56    Przez: ~gruby

KOMENTARZE

Kiedyś Polska była pokryta lądolodem !!! Dziś też ma być ???
Dodano: 15.03.2019 16:12    Przez: ~W
Konstatując tę myśl można stwierdzić, że Dojna zmiana hołubiąc polskiego górnika będzie nadal spalać masowo węgiel, likwidować elektorowie wiatrowe oraz hamować nowoczesne technologie pozyskiwania energii. Efektem działania owych mędrców spod znaku PiSa oraz podobnych umysłowych aberracji przyczyniamy się do zmiany klimatu, w tym do powrotu lądolodu. Ale cóż takie głupoty mogą obchodzić takich Jarków, Mariuszów czy innych Pisiewiczów! Zgodnie z partyjnym hasłem - po nas choćby potop, najważniejsza jest kasa dla nas i naszych kolesi.
Dodano: 15.03.2019 18:05    Przez: ~Zdzich@
Jeżeli przestaniemy produkować porcje gazów, powstałych w jelitach w wyniku procesów metabolicznych, i wydalać przez odbyt, często w połączeniu z charakterystycznym dźwiękiem. Wtedy uratujemy klimat. Będzie mniej metanu i zrobi się chłodniej. Tak uratujemy naszą planetę.
Dodano: 15.03.2019 18:18    Przez: ~Fart
Kto nimi steruje ? I kto in mózgi wyprał ? Boję sie być dziadkiem w przyszłości, bo pewnie eutanazja będzie standardem.
Dodano: 15.03.2019 18:53    Przez: ~Titi
A sami marnuja ten glob. Nadmiar ciuchow tel mc
Dodano: 15.03.2019 22:53    Przez: ~R
Droga młodzieży - czy przeciwko ACTA 2.0, czyli nałożeniu kagańca cenzury prewencyjnej na internet też będziecie tak licznie i głośno protestować? Może zainteresujcie się, co też nam wszystkim, a przede wszystkim wam, bo to wy jesteście głównymi użytkownikami internetu, szykuje przeżarta marksizmem kulturowym unia europejska? Jeśli będziecie milczeć, niedługo nie będzie wolnego internetu, tylko korporacyjny chłam.
Dodano: 16.03.2019 00:20    Przez: ~vuk
Jak patrzę na aktualną młodzież to jestem pewna, że psychiatra, psycholog, dietetyk, chirurg otyłości to zawody z dużą przyszłością. Rośnie roszczeniowo- durnowato-fejsbukowe pokolenie. Sami się wykończą nie potrzeba imigrantów itp itd.
Dodano: 16.03.2019 07:31    Przez: ~Grażyna
taa... sami z siebie tego nie wzięli, ktoś ich tak zaprogramował. Jakiś nauczyciel przedawkował naszynal dzeografik
Dodano: 16.03.2019 09:05    Przez: ~fgfgfsa
Jeśli przez topniejącą pokrywę lodową biegunów, słona woda zmieni swoją gęstość, co doprowadzi do braku prądu zatokowego - to owszem, bedziemy mieli znowu lodowiec. Ocieplenie nie oznacza że wszędzie.
Dodano: 16.03.2019 15:38    Przez: ~skid
Ciekawe, czy wiedzą jak się rozmnażają geje i jaki to ma wpływ na klimat w Warszawie. Dodano: 15.03.2019 16:33 Przez:~całkiem zielony
Dodano: 16.03.2019 18:39    Przez: ~LM ocenzurował
Art. 54 - Wolność słowa 1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej. "TO ZNACZY? Wolność słowa, wyrażana bezpośrednio lub poprzez środki przekazu, jest tradycyjną wolnością konstytucyjną. Artykuł 54 gwarantuje trzy odrębne choć powiązane ze sobą wolności: wolność wyrażania swoich poglądów, wolność pozyskiwania informacji oraz wolność rozpowszechniania informacji. Wyrażenie „pogląd” należy w tym wypadku rozumieć jak najszerzej, jako wyrażanie osobistych ocen, prezentowanie opinii czy przypuszczeń, informowanie o faktach etc. Wolność ta ma zastosowanie zarówno w sferze publicznej jak i prywatnej (choć szczególnego znaczenia nabiera na gruncie przestrzeni publicznej, ży ...
Dodano: 16.03.2019 18:53    Przez: ~cenzura na LM
Niech się do nauki wezmą !!!!!!!!!!
Dodano: 15.03.2019 16:13    Przez: ~Belfer
W Przyszłym Roku postarajcie się o Zezwolenie i protestujcie Pod Oknami Urzędników.
Dodano: 15.03.2019 20:13    Przez: ~dyro
Do nauki A nie odp.......ać szopki żeby wolne mieć żeby rozgłos był bo to na topie temat
Dodano: 15.03.2019 20:18    Przez: ~Srs
Zmiany klimatu nikt nie powstrzyma, człowiek nie ma większego wpływu na naturę, na klimat, przeobrażenia klimatu na przestrzeni wieków następowały i następować będą, to sam Bóg decyduje co będzie się dziać na Jego Ziemi, a nie człowiek.
Dodano: 15.03.2019 16:15    Przez: ~Chrzescijanin
Oczywiście że natura zrobi swoje ale człowiek ma wielki wpływ na to co dzieje sie z klimatem. Zdrowe i czyste powietrze to podstawa.
Dodano: 15.03.2019 16:21    Przez: ~Miś
Szanowni Państwo oczywistym jest to że klimat się zmienia Ale jest to proces długotrwały człowiek rozwinął swoją cywilizację w trakcie trwania klimatu umiarkowanego zazwyczaj zmiana klimatu trwa tysiącami lat, aktualnie prowadzimy od czasu rewolucji przemysłowej jego ostrą zmianę, natura się obroni Ale człowiek nie tornada I trzęsienia ziemi zniszczą wszystko A my wtedy się obudzimy z ręką w nocniku, tu nie chodzi o to by działały pojedyncze państwa A cały świat wspólnie dla ocalenia planety Ziemii, kochani zostawmy naszym dziecią miejsce do życia bo aktualnie zachowujemy się jak okropnii egoisci, odnosząc się do słów które padły w innym komentarzu że młodzież to pokolenie plastiku, ale to my młodzi ludzie używamy butelek wielokrotnego użytku, zakupy pakujemy w materiałowe torby, czasami organizujemy akcje sprzątania świata, I uczymy się myśleć długofalowo, mamy świadomość że nawet jeżeli zbierzrmy młodzież z całego świata bez was I waszego wysparcia Szanowni Państwo nie osiągniemy nic
Dodano: 16.03.2019 07:30    Przez: ~Młody człowiek
Rozuniem, ze mlodziez ta ptzyszla bez srajfonow, ktote tez jlimatowi szkodza? I ze nie uzywa pradu, samochodu, nie zasmieca planety, czyli nie generuhe zadnych smieci??
Dodano: 15.03.2019 16:18    Przez: ~Pn
Pissuarki, a moze cos na temat byscie skriobni zamiast frazesow?
Dodano: 15.03.2019 22:48    Przez: ~Pn
O, widze bejot 2 oissuatjow LM usunął. I bardzo dobrze. 😂😂😂
Dodano: 16.03.2019 06:27    Przez: ~Pb
Człowiek jako stworzenie boże ma jedynie szanować Ziemię i wszystko co nam Bóg na niej dał i w umiejętny sposób tym zarządzać i z tego korzystać, a poza tym mamy minimalny wpływ na naturę i na klimat, bo jeśli zanieczyszczamy swoje środowisko, to tylko sami sobie szkodzimy.
Dodano: 15.03.2019 16:19    Przez: ~Chrz...
Ty człowieku w każdy artykół Boga mieszasz. Wszystko dobrze z głową ?
Dodano: 15.03.2019 16:25    Przez: ~Miś
Miś, Ty i Twoja rodzina jesteście zatwardziałymi komunistami, tak bardzo Ci Bóg przeszkadza ?
Dodano: 15.03.2019 16:46    Przez: ~Chrz..
ile osób ostało zmuszonych żeby tego słuchać?
Dodano: 15.03.2019 16:22    Przez: ~cgngmhvnb
Sami od siebie niech zaczną... Pokolenie PLASTIKOWE...
Dodano: 15.03.2019 17:04    Przez: ~wiem
poprawie pisze się PLASTICZANE..
Dodano: 15.03.2019 20:06    Przez: ~miodek z uha
Czy coś to im dało jedynie wagary z lekcji
Dodano: 15.03.2019 17:23    Przez: ~Olek
Niestety Drogi Olku, masz rację. Dla większości z nas tylko nam o to chodziło, a nie o jakiś bzdurny klimat, na którego sami nie mamy prawie wpływu. Pozdrawiam.
Dodano: 15.03.2019 18:59    Przez: ~Uczeń
Głupota !!! Jeszcze raz głupota !!! Gdzie kompletna wiedza na ten temat !!! Jeden wybuch wulkanu zmienia klimat na ziemi !!!
Dodano: 15.03.2019 17:48    Przez: ~M..k
Urzędnicy i politycy wymyślają sobie problemy,których nie ma.
Dodano: 15.03.2019 17:56    Przez: ~gruby
A eko-terroryści ?
Dodano: 15.03.2019 18:04    Przez: ~Chudy
a międzynarodowe lichwiarze, korporacje, MFW, BŚ ? oraz wielu, wielu innych międzynarodowych cwaniako-złodziei