Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18023) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem

Dodano: 25.03.2019 11:38
Źródło: LM.pl

Pięć placówek oświatowych w Koninie nie przystąpi do strajku nauczycieli. Większość opowiedziała się za protestem.

Szkoły i przedszkola w całym kraju do końca ubiegłego tygodnia prowadziły referenda. Na 41 placówek w Koninie, które są objęte działaniem Związku Nauczycielstwa Polskiego, aż 36 opowiedziało się za strajkiem.

- Na 2552 osoby uprawnione do głosowania, w referendum wzięło udział 2120 osób, z czego 1800 osób opowiedziało się za strajkiem. To 89,46 procent. Jesteśmy zadowoleni z wyników referendum – mówi Barbara Adaszewska, prezes konińskiego oddziału ZNP.

Wiadomo, że wśród tych placówek, które do strajku nie przystąpią są cztery konińskie przedszkola i szkoła przyszpitalna.

  • Konin. Większość szkół i przedszkoli opowiedziała się za strajkiem
Czy popierasz protest nauczycieli?

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

co nie którzy mają emerytury i jeszcze uczą i też mają dostać 1000zł śmiech to trzeba wyeliminować
Dodano: 25.03.2019 11:56    Przez: ~tak
Pozwalniac w trybie natychmiastowym.Chetnych do pracy mlodych nie brakuje
Dodano: 25.03.2019 12:11    Przez: ~ola
Najmniej lubiana grupa zawodowa w Polsce. Znów stracą szacunek społeczeństwa. Jak nie pasuje to zwolnić się i poszukać innej pracy.
Dodano: 25.03.2019 12:17    Przez: ~Darek
18- godzin tygodniowo , wakacje 2 miesiące wolne , ferie wolne , sobota niedziela wolna wszystko płatne jak nauczycielom ciężko to do biedronki na kasę lub na paleciaka za najniższą krajową . ludzie nie pełnosprawni są zmuszeni chodzić do pracy 6 godzin dziennie i nie mają ani takiej pensji ani takich przywilejów chodzą do pracy bo im nie starcza na życie . Nie wstyd wam wielkie grono pedagogiczne ?????!!!!!!!!! jesteście granatem od rzeczywistości oderwani
Dodano: 25.03.2019 12:51    Przez: ~ddse
Najbardziej prze..rąb...mają nauczyciele W-F !!!. Najgorsze są zarwane noce przy sprawdzaniu prac klasowych no i to dorabianie na korepetycjach. Nauczyciel W-F powinien tyle zarabiać żeby nie musiał udzielać korepetycji
Dodano: 25.03.2019 13:49    Przez: ~pra. świad. kompensacyjnego

KOMENTARZE

Pani Adaszewska jeszcze działa. ?
Dodano: 25.03.2019 20:43    Przez: ~Uczeń
A Klamczynski tez....
Dodano: 26.03.2019 19:50    Przez: ~Pn
Wszyscy krzyczą ile wolnego maja nauczyciele. A ja się pytam czy ktoś liczy ile czasu spędza się na zebraniach, szkoleniach, radach pedagogicznych, na zespołach, na których rozwiązuje się problemy zasranych małolatów, których rodzice hodują a nie wychowują?! Nie mówię o sprawdzianach i kartkówkach, na które gówniarze i tak się nie nauczą, bo przecież można pisać po raz trzeci ten sam sprawdzian. Że tak naprawdę do połowy lipca i od połowy sierpnia jesteśmy w szkołach, bo trzeba programy, plany pracy ułożyć, statuty każdego roku zmienić wg wymysłów pani minister, podstawy programowe dostosować do tych, co biegną do poradni po zaświadczenie o dysleksji, durne gazetki porobić. Gdzie i kto te nasze limuzyny i dacze nad jeziorem widział ? No chyba, że czyjś mąż dobrze zarabia, bo z nauczycielskiej pensji to rozejrzyjcie się czym się jeździ do pracy.
Dodano: 25.03.2019 21:13    Przez: ~as
"Problemy zasranych małolatów" - widać kolejna nauczycielka z powołania? "! Nie mówię o sprawdzianach i kartkówkach, na które gówniarze i tak się nie nauczą". Ciesz się, że jesteś anonimowa, bo inaczej wyleciałabyś z roboty na zbity pysk.Widać, że jesteś sfrustrowana i nienawidzisz swojej roboty, skoro masz takie zdanie o swoich podopiecznych. Kto ci każe być nauczycielem? W życiu nie wiedziałaś co robić i polazłaś na jakąś polonistykę, a teraz wylewasz tutaj swoje frustracje, bo kasy mało?
Dodano: 25.03.2019 21:21    Przez: ~r
Dla Twojej wiadomości - mam co robić w życiu, skończyłam 2 kierunki na porządnej uczelni, nie muszę być nauczycielem i jeszcze patrzę na wszystko i oceniam. Do czasu - jak tak dalej pójdzie nikt nie będzie chciał tak pracować, bo młodych już nie ma.
Dodano: 25.03.2019 21:36    Przez: ~as
Mam nadzieję,że nie uczysz w szkole moich dzieci! Trochę pokory i szacunku ...dwa kierunki studiów do czegoś zobowiązują.Twoja frustracja sięga dna.Jestem matką,która nie hoduje a wychowuje swoje dzieci,nie wymagam najwyższych ocen,cieszę się nawet z tych gorszych i średnich not.Współczuję Twoim uczniom,jestem wdzięczna,że moje dzieci mają nauczycieli z powołania,a nie podobnych do Ciebie.
Dodano: 25.03.2019 22:12    Przez: ~Jeszczespokojna
O warunkach pracy nie wspomnę - wiecznie w biegu, są dni, że ze śniadaniem w torbie wraca się do domu, bo nie było czasu zjeść. A byle jaki urzędas...proszę bardzo przerwa śniadaniowa i ma petentów głęboko. Niech ktoś przyjdzie na kilka dni - przekona się na własnej skórze.
Dodano: 25.03.2019 21:13    Przez: ~as
"A byle jaki urzędas...proszę bardzo przerwa śniadaniowa i ma petentów głęboko" - odezwała się ta co nie ma głęboko swojej roboty i swoich uczniów. Napisałaś powyżej co sądzisz o "zasranych" małolatach i "gówniarzach".
Dodano: 25.03.2019 21:23    Przez: ~r
Wez przestan ,dzieci nie uczycie tylko rodzice ucza .Kolezanka nauczycielka poleca uczniowi kolezanke na korepetycje taka prawda.Zwolnij sie jak nie pasuje na twoje miejsce czeka moze nauczyciel z powolania a nie z musu
Dodano: 25.03.2019 21:47    Przez: ~ola
@ola - ty pissuarze na pewno jestes geniusz z matmy, fizy, chemii, polskiego, ba jezykow obcych (poliglota zes zapewne????).... To ty nie pier...
Dodano: 26.03.2019 19:52    Przez: ~Pn
Owszem - ale przede wszystkim i ich rodzicach, którzy też mają głęboko swoje dzieciaki. Wyprodukować jak najwięcej, bo będzie 500 , a kto się nimi zajmie? Szkoła! Bo tam są oddawane o 7:00 i odbierane o 17:00. W Wigilię też chętnie posłać dziecko do szkoły, bo przecież przeszkadza w domu. To my skaczemy jak pajace na nitce, żeby zapewnić pomoc psychologiczno-pedagogiczną, opiekę, wychowanie, wyżywienie a rodzicom nie chce się nawet w e-dzienniku sprawdzić ocen własnego dziecka. No bo po co... zero zainteresowania. I z tego tytułu nie ma konsekwencji. Chory kraj.
Dodano: 25.03.2019 21:32    Przez: ~as
Do zwolnienia natychmiast i obys mojej corki nigdy nie uczyla
Dodano: 25.03.2019 21:48    Przez: ~ola
I to nie jest chory kraj tylko Polska paniusiu po fakultetach
Dodano: 25.03.2019 21:49    Przez: ~ola
Piszesz, że skończyłaś 2 kierunki i nie musisz być nauczycielem. No to jeszcze raz w takim razie zapytam, dlaczego wciąż uczysz? Może dlatego, że lepszej pracy jednak nie znajdziesz? Dlatego użerasz się z gówniarzami i ich rodzicami. Rzuć to w diabły i zacznij robić coś, co da ci satysfakcję i być może większe pieniądze. Rodzice rodzicami, bo też obserwuję jak dzieci obecnie są bardziej hodowane niż wychowywane, ale chyba nie powiesz mi, że to wszystko ich wina, co?
Dodano: 25.03.2019 22:01    Przez: ~r
Jestem matką i może zaboleć, że o swoim dziecku mówi się " gówniarz". Niestety taka jest prawda, widzę to bardzo często w szkole mojego dziecka. Są dzieci, które są wychowywane i te hodowane, które mogą wszystko, byleby rodzicom nie przeszkadzały. Nie ma co tu się obrażać, tylko należy przemyśleć jakie twoje dzieci są i dążyć do tego, by nikt nie musiał ich tak źle nazywać.
Dodano: 26.03.2019 10:39    Przez: ~Matka
As czas na zmiany,zmien po prostu robotę, jeśli faktycznie jesteś nauczycielem jak piszesz i tak bardzo Ci zle..Chyba sam(a) masz głęboko swoich uczniów,jesli uczysz to nie przystoi Ci tak pisać o rodzicach ,uczniach w taki sposób.C o to znaczy wyprodukować jak najwięcej? Czego ? Dzieci? To masz na myśli ?,a ja mysle że nie masz powołania by uczyc .
Dodano: 26.03.2019 22:23    Przez: ~Ha
Sama przynależność do partii komunistycznej dawała tym ludziom wszelkie dobra w postaci większych pieniędzy, awansów i wiele różnych profitów, które uczciwym ludziom, nie nalężącym do partii nie dawno. Próbowano ich na wszelkie sposoby złamać . Należąc do takiej partii, przyzwlał na to co robili innym ludziom także Polakom. Wielu zginęło i nie mów mi, że o tym nie wiesz. Nie wspomnę o zadłużeniu. Coś się pobudowało, wiele rozkradziono. A dług został. Czy w dzisiejszych krajach komunistycznych ludzie nie klepią biedy? Dziwię się jak niektórzy mają krótką pamięć, próbują zmieniać fakty, pewne rzeczy zatajać. No tak w tamtych czasach tajniaków było bardzo dużo. Dla pieniędzy potrafili zrobić wszystko.
Dodano: 25.03.2019 21:39    Przez: ~PZPR
Wszyscy strajkujacy nauczyciele do zwolnienia .Komromitujecie siebie i ten zawod.Na wasze miejsce setki mlodych zdolnych nauczycieli nie z ten kraju jak pisze jedna nauczycielka ale z Polski naszej Ojczyzny .Rodzice i dzieci znienawidzili was kompletnie za wasze postepowanie i wasz stosunek do waszego zawodu podobno z powolania
Dodano: 25.03.2019 21:56    Przez: ~ola
A ktoi bedzie uczyl twoje bejarty?? Ksiadz? Czy moze tu sam geniuszu za 2 grosze??
Dodano: 26.03.2019 05:04    Przez: ~Pm
Olu, zanim zaczniesz zwalniać i zarządzać na forum, zajmij się swoją pracą, o ile jakąś masz. Czy ciężka praca pozwala na przeesiadywanie tyle czasu w internecie i wypisywanie bzdur w komentarzach. Mam nadzieję, że moje dzieci nigdy nie będą musiały mieć z Tobą do czynienia, Olu.
Dodano: 26.03.2019 10:43    Przez: ~Mama
@Mama - to nie żadna Ola tylko pisowski trol o wielu ksuwach (ola, ewa, Pn itd.).
Dodano: 26.03.2019 19:54    Przez: ~Pn
Konin moje miasto rodzinne. Popłuczyny postkomunistyczne i kloaka. Skąd się to bierze?? Przyczaili sie i przetrwali w hucie, kopalni, elektrowni???
Dodano: 25.03.2019 22:02    Przez: ~Rozczarowany
BRAWO, BRAWO strajkujcie. Żądacie za mało za swoją pracę. Nie odpuszczajcie, walczcie o swoje.
Dodano: 25.03.2019 22:08    Przez: ~Barbara
Ta pani ma z 70 lat i jeszcze strajkuje. to już czysta perfidia.
Dodano: 25.03.2019 22:08    Przez: ~hajdzia
Czynna perfidia to jest jakmj Klamczynski wyfmgania ludzi po 75 na emeryt a sam majac 70 nie chce odejsc. Perfidia i obluda!
Dodano: 26.03.2019 05:06    Przez: ~Pn
Czynna perfidia to jest jakj Klamczynski wygania ludzi po 65 na emeryt a sam majac 70 nie chce odejsc. Perfidia i obluda w pelnej krasie!
Dodano: 26.03.2019 06:34    Przez: ~Pn
do studenta - obrażając emeryta obrażasz swoich rodziców, którzy nie mieli innego wyjścia i urodzili się w tzw.komunie, no chyba, że koza wysrała ich na kamieniu jak to mówił p.Wańkowicz. Wiesz Ty chociaż kto to Wańkowicz?
Dodano: 25.03.2019 22:12    Przez: ~emerytka
To samo Klamczynski. Wyzywa ludzi od komuchow a sam sie urodził i prawie cake ztcie wychowal w komunie.
Dodano: 26.03.2019 06:35    Przez: ~Pn
6 z 10
<<12345678910>>