Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17591) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (2)

Radne z Nowoczesnej chcą pomóc nauczycielom podczas strajku

Dodano: 5.04.2019 13:00

Dwie konińskie radne: Monika Kosińska i Emilia Wasielewska z Nowoczesnej deklarują w ramach wolontariatu pomoc w szkołach podczas strajku.

- Postanowiłyśmy się i wesprzeć nauczycieli w słusznym proteście. Ponieważ obie posiadamy wykształcenie pedagogiczne, zgłosiłyśmy chęć świadczenia wolontariatu na rzecz konińskiej szkoły – powiedziała Monika Kosińska, podczas konferencji prasowej odbywającej się w biurze poselskim Pauliny Hennig-Kloski.

Radna zdradziła, że chodzi o Szkołę Podstawową nr 7 w Koninie. - W związku z tym, jeżeli będzie taka potrzeba, obie zgłosimy się do opieki nad dziećmi albo pracy przy egzaminie na koniec szkoły podstawowej, zgodnie z tym, co dyrektor tej placówki będzie sobie życzył, jaka pomoc będzie potrzebna. Ogłaszamy taką gotowość i apelujemy do wszystkich, którzy zgodnie z rozporządzeniem ministra mają uprawnienia pedagogiczne, aby pomogli nauczycielom w czasie protestu.

  • Dwie konińskie radne chcą pomóc nauczycielom podczas strajku

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Panie radne kompletnie niezorientowane. W sp7 nie ma ósmych klas.
Dodano: 5.04.2019 13:24    Przez: ~jj
Dżizus ! Pani Kosińska to niech zostanie w domu i na drutach szaliczki robi. Wstydu sobie szanowna pani oszczędz !
Dodano: 5.04.2019 13:23    Przez: ~Koniniak
Prywatne osoby już wyczuły interes w strajkach nauczycielu. Można zapisać dziecko na dyżur, który dziennie kosztuje 100 złotych.
Dodano: 5.04.2019 13:29    Przez: ~Zzz
Kluska jak kluska niemadra, pyskata, nie da się jej słychać ani oglądać , poszła woń z Konina
Dodano: 5.04.2019 13:46    Przez: ~ Jp
Kasy fiskalne założyć nauczyciela za korki i dołożyć godzin.
Dodano: 5.04.2019 13:24    Przez: ~Xxl

KOMENTARZE

A co na to Ryszard Petru ?
Dodano: 05.04.2019 13:20    Przez: ~Nowośmieszna
Ale nowoczesne dziewczynki.
Dodano: 05.04.2019 13:55    Przez: ~Podziwiać
Wiedza ze ich partia nigdy nie bedzie miala sukcesu w wyborach to pomagaja
Dodano: 05.04.2019 14:53    Przez: ~Uu
Trzy dziewczyny na foto
Dodano: 05.04.2019 14:53    Przez: ~Fajne
Niech nauczyciele dziekuja pisowi za 500 bo by nie mialy kogo uczyc . musialy by na ogory do szwaba jechac
Dodano: 05.04.2019 14:57    Przez: ~Qpp
Chętne pomagać kaście uprzywilejowanych to tak ale pomyśleć o zwykłych ludziach to już nie .....niech reszta zaper..dla..
Dodano: 05.04.2019 16:25    Przez: ~kijowec
A ta najwyższa na zdjęciu dlaczego nie ma na nosie okularów ?
Dodano: 05.04.2019 16:26    Przez: ~Gender
Art. 54 - Wolność słowa 1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej. "TO ZNACZY? Wolność słowa, wyrażana bezpośrednio lub poprzez środki przekazu, jest tradycyjną wolnością konstytucyjną. Artykuł 54 gwarantuje trzy odrębne choć powiązane ze sobą wolności: wolność wyrażania swoich poglądów, wolność pozyskiwania informacji oraz wolność rozpowszechniania informacji. Wyrażenie „pogląd” należy w tym wypadku rozumieć jak najszerzej, jako wyrażanie osobistych ocen, prezentowanie opinii czy przypuszczeń, informowanie o faktach etc. Wolność ta ma zastosowanie zarówno w sferze publicznej jak i prywatnej (choć szczególnego znaczenia nabiera na gruncie przestrzeni publicznej, ży ...
Dodano: 05.04.2019 20:29    Przez: ~cenzura na LM
Czy można wierzyć w rzetelność i bezstronność portalu LM? Portal ten stosuje „komunistyczną” cenzurę by chronić swoich interesariuszy
Dodano: 05.04.2019 21:01    Przez: ~independent
avatar Co by nie mówić to Rysiek przypilnował zeby nikogo mądrzejszego od niego na listy nie brać.Ten fak świadczy o poziomie inteletualnym tych pań,zeby to ująć jak nałagodniej.
Dodano: 05.04.2019 21:17    Przez: Tomasz Kobrzycki
Każdy wie że ludzie z najmniejszym IQ są w N ta partia to taki odpad wystarczy popatrzeć na ich posłów. Od Ryśka po szajbus wielbus do tego od belzebuba po myszki agresorki
Dodano: 06.04.2019 02:01    Przez: ~fdrew
Ta pierwsza od lewej, to ani baba ani wydra.. Te dwie od prawej, to lepiej pokazywać, niż pozwalać im mówić. Nie chce mi się wierzyć, że łącznie w trójkę przekroczą 100 IQ. Bardziej do kabaretu niż do polityki. Czy one wiedzą, co się o nich mówi?
Dodano: 06.04.2019 06:12    Przez: ~po uśmiechu poznasz
Dlaczego nauczyciele nie ustosunkują się do nowoczesnych metod onanizowania swoich podopiecznych? Może liczą, że dodatek za "onanizację" trafi do "Karty Nauczyciela"? Czy może jak łączy się "przyjemne" z "pożytecznym", to nie ma o czym mówić?
Dodano: 06.04.2019 06:28    Przez: ~edukator onanizator
To Korytkowski z nowośmieszną sprowadzają kilometr taśmy zabezpieczającej szkoły i przedszkola w Koninie przed dziećmi? Znowu koszty i nic nie zrobione. Trzeba będzie kredycik na taśmę brać, bo nic innego nie potrafią. Ogradzać, zabezpieczać, chronić i innych planów nie ma i nie bedzie. O take Polske Wam chodziło?
Dodano: 06.04.2019 12:50    Przez: ~fan koalicji
Wspieram strajk nauczycieli, bo chcę, by moich wnuków uczyli ludzie światli i kompetentni a tacy pozostaną w oświacie, czy trafią do niej, gdy będzie to dobrze opłacany zawód. Obie Panie radne chwalę za decyzję i pomysł, byśmy my rodzice - dziadkowie okazali pomoc i wsparcie zarówno nauczycielom jak i uczniom. Niestety PiS jawi się jako partia naciągaczy. Prezes Kaczyński naciąga ludzi, by za darmo służyli jego deweloperskim mrzonkom , gdy sam świetnie zabezpiecza swe interesy finansowe a Pani Zalewska chce wypchnąć z zawodu wszystkich wartościowych nauczycieli. Chyba w myśl, że mierne programy miernie ale wiernie zrealizują źle opłacani pedagodzy.
Dodano: 06.04.2019 15:36    Przez: ~Alfred Michalczyk
Niejaki ''Kobrzycki'' cham i prymityw jedyne co potrafi, to obrażać. Jest to szczególnie obrzydliwy anonim, wszak nie podpisuje się własnym nazwiskiem.
Dodano: 06.04.2019 15:41    Przez: ~Alfred Michalczyk
Jeżeli PiSowski rząd nie da podwyżki nauczycielom, to będziemy zmuszeni do opieki nad dziecmi skierować edukatorów seksualnych z LGBTQ. Ciekawe, czy wtedy powiedzą, że nie ma pieniędzy dla nauczycieli?
Dodano: 06.04.2019 17:07    Przez: ~KOalicja
firma.lm.pl jesteście tubą propagandową, która między innymi za społeczne pieniądze zakłamuje rzeczywistość. Wasza dysPOzycyjność wobec interesariuszy jest bezgraniczna, za pieniądze gotowi jesteście nawet sobie napluć w twarz. Stosując komunistyczne metody cenzurowania naturalnych reakcji Waszych czytelników, kompromitujecie się jako portal informacyjny z publicznym forum. Wszelkie wartości demokratyczne, łącznie z wolnością słowa są Wam obce i jeżeli przeczą kreowanej przez Was rzeczywistości, w imię POlitycznego i ekonomicznego zysku zostają bezczelnie "zdeptane". Publiczny głos zawsze jest najlepszą miarą w demokracji, ale niestety Wy macie inne wytyczne.
Dodano: 06.04.2019 22:16    Przez: ~hiPOkryci POstKOmunistyczni
I bardzo dobrze. Pisoski jad zaraz tu sie wyleje. Spoleczenstwo powinno wesprzeć szkolnictwo w tych trudnych czasach klamstw i oszustw dziadow kartofla
Dodano: 05.04.2019 13:23    Przez: ~Brawo ko
Jakos twoj tusk oszukiwal i bylo ok. Uciekl zdrajca chociaz tyle
Dodano: 05.04.2019 14:54    Przez: ~C
Won bydlo konusa. Rozwalony caly kraj przez tempactwo
Dodano: 05.04.2019 15:13    Przez: ~Jarczk
Dzięki rządowi PiS-u społeczeństwo zaczyna oddychać pełną piersią, wsparcie finansowe, które rząd daje milionom Polaków jest bezcenne, za rządów PO-PSL nikt nic nie otrzymał, tylko oni się bawili w takich Restauracjach jak "Sowa i Przyjaciele" na kosz podatnika.
Dodano: 05.04.2019 16:33    Przez: ~Symp. PiS
Jestem wdzięczny sympatykowi PiS za szczerość. Zapomina Pan jednak o różnicy jaką jest socjal od zapłaty za pracę. Nauczyciele domagają się godziwej zapłaty i nie zastąpi tego żadne 500 ani 13 emerytury.
Dodano: 06.04.2019 15:49    Przez: ~Alfred Michalczyk
Dżizus ! Pani Kosińska to niech zostanie w domu i na drutach szaliczki robi. Wstydu sobie szanowna pani oszczędz !
Dodano: 05.04.2019 13:23    Przez: ~Koniniak
Panie radne kompletnie niezorientowane. W sp7 nie ma ósmych klas.
Dodano: 05.04.2019 13:24    Przez: ~jj
Jak nie ma ósmych klas to przy egzaminach mogą pomagać na pewno nic nie spieprzą
Dodano: 05.04.2019 15:53    Przez: ~L57
Ale są trzecie klasy gimnazjum.
Dodano: 05.04.2019 17:33    Przez: ~Kar
Kasy fiskalne założyć nauczyciela za korki i dołożyć godzin.
Dodano: 05.04.2019 13:24    Przez: ~Xxl
Pracuja 3 godziny dziennie po 45 minut od pn do pt wakacje ferie jak swieto to przed i po 3 dni wolne i takie zmeczone
Dodano: 05.04.2019 14:55    Przez: ~Oj
Prywatne osoby już wyczuły interes w strajkach nauczycielu. Można zapisać dziecko na dyżur, który dziennie kosztuje 100 złotych.
Dodano: 05.04.2019 13:29    Przez: ~Zzz
U nas w gminie ma być dyżur dla dzieci powyżej 8 r.ż. od 8.00 do 16.00 w bibliotece. Za darmo.
Dodano: 05.04.2019 13:39    Przez: ~Gość+
Nowotwory już nie istnieją pozostał po nich jedynie gigantyczny dług. Swoją drogą ta Pani Wasielewska bardzo się zmieniła. Wolałem ją w poprzednim image-u, poprzednio była naprawdę atrakcyjną, mogącą się podobać kobietą. Teraz to trochę ni to ni sio. Nie podoba mi się na tym zdjęciu.
Dodano: 05.04.2019 13:32    Przez: ~Gladius
na tym zdjeciu nie ma pani Wasielewskiej akurat
Dodano: 05.04.2019 13:44    Przez: ~solio
Naprawdę? przecież artykuł jest też o niej. Któż więc jest ta trzecia nowoczesna pani na zdjęciu.
Dodano: 05.04.2019 13:53    Przez: ~G.
Na początku był Petru... Petru zachęcał do brania kredytów we frankach... choć sam tego nie zrobił... stworzył swój harem o wdzięcznej nazwie..n*... Jak wyjechał na Maderę z najładniejszą Asią Schmidt.. reszta pań z haremu poczuła się zdradzona i zaczęły się ruchy odśrodkowe..jedni zaczęli zdradzać drugich.....to jest taki genotyp z którego nie ma żadnego pożytku dla ogółu...liczy się próżność, chałtura,kicz i byle jakość....
Dodano: 05.04.2019 14:07    Przez: ~Obserwator nadwarciański
Oczywiście że nie ma tutaj pani Emilii. Pani Emilia jest śliczną kobietą, zupełnie inną od tych trzech, które są tu na zdjęciu. Pani Emilia wygląda jak milion dolarów.
Dodano: 05.04.2019 14:18    Przez: ~Wielbiciel
A ta trzecia wysoka to czyja żona ?
Dodano: 05.04.2019 16:38    Przez: ~Pytam
KE to samo zło promują tylko siebie i swoich towarzyszy, chcą tylko władzy i pieniędzy i żeby było jak było , nowoczesna to zbiór ludzi niemoralnych ,złych , zakłamanych. Polska dla nich nic nie znaczy pieniądze i tylko pieniądze.
Dodano: 05.04.2019 13:39    Przez: ~Ja
Kluska jak kluska niemadra, pyskata, nie da się jej słychać ani oglądać , poszła woń z Konina
Dodano: 05.04.2019 13:46    Przez: ~ Jp
Chyba gorsza ta druga.
Dodano: 05.04.2019 13:52    Przez: ~Urlich
A ta trzecia też pewnie Nowoczesna.
Dodano: 05.04.2019 15:57    Przez: ~L57
A ta trzecia w spodniach co ma ? To jest Sodoma i Gomora w tej Nowoczesnej.
Dodano: 05.04.2019 16:41    Przez: ~Władek
Drogie panie RADNE. A dlaczego miasto Konin dofinansowuje takie dyscypliny jak golf i aeroklub?Może w ramach wolontariatu naprawić most nad Wartą jest bardziej potrzebny mieszkańcom Konina, a i zapiszą się panie w historii miasta na stałe , a tak to zwykły lans !!!
Dodano: 05.04.2019 13:54    Przez: ~wolontariusz mostowy
1 z 4
1234>>