Dzisiaj jest poniedziałek 15 lipca 2019, imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19241) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar stogu słomy. Ponad 7 godzin strażacy gasili ... (1)Bartosz Kowalski wraca i strzela. Górnik pokonał J ... (0)

Licheń. Można się uspokoić, zatrzymać i pomyśleć o swoim życiu

Dodano: 14.04.2019 12:50

Licheń dla Konina i okolicy jest pewnego rodzaju perełką - powiedział ksiądz Janusz Kumala, kustosz sanktuarium maryjnego. 

 - To nie tylko kościoły, ale także ogromny, uporządkowany teren, piękno przyrody, kwiaty, drzewa, spokój, cisza. To miejsce, które sprzyja zabieganym. Sanktuarium jest otarte na pielgrzymów i na ludzi, którzy chcą się duchowo odnowić, odpocząć, wyciszyć – zapowiedział na początek sezonu pielgrzymkowego w licheńskim sanktuarium, ksiądz kustosz. - Jest otwarte dla wierzących i niewierzących. Dla każdego, kto szuka pokoju serca, niezależnie od poglądów, wyznania, czy systemu wartości. Sanktuarium to miejsce, gdzie można się uspokoić, zatrzymać i pomyśleć o swoim życiu.

Ksiądz kustosz przedstawił wydarzenia zaplanowane na najbliższy sezon. - Sanktuarium to głównie oferta religijna, miejsce umocnienia wiary – powiedział ks. Janusz Kumala. - Dlatego nasz kalendarz wydarzeń od marca 2019 do lutego 2020 roku dotyczy wydarzeń religijnych i rocznic, które chcemy zaznaczyć, ale są także propozycje kulturalne, aby poprzez muzykę, sztukę pomagać w tej duchowej odnowie.

Stąd propozycje koncertów w ramach międzynarodowego festiwalu organowego, który potrwa od 30 czerwca do 25 sierpnia br., w każdą niedzielę o 14.30 zaplanowano koncert wybitnego organisty z Polski i zagranicy. Uroczyście obchodzona będzie 70 rocznica pobytu marianów w Licheniu. - Przez kilka dni chcemy świętować to wydarzenie – mówi ks. Janusz Kumala. - Rozpoczniemy 4 maja br. mszą. W tym dniu o godz. 14.30 odbędzie się także koncert pięciu księży tenorów. Następnego dnia msza z oprawą zespołu Mazowsze, a po mszy koncert. Poza tym chcemy uczcić 20 rocznicę wizyty Ojca Świętego w Licheniu. Musimy to coraz bardziej podkreślać, że to jedyna wizyta na terenie ziemi konińskiej. A potem 15 rocznica konsekracji bazyliki.

Z licheńskich nowości to Dzień Ukraiński, zaplanowany na 24 sierpnia. - To oznacza otwarcie sanktuarium na sprawy świata, Europy, naszych sąsiadów. Ludzie cierpią, umierają, nie możemy o tym zapomnieć - powiedział kustosz sanktuarium maryjnego w Licheniu. 

 

  • Licheń. Można się uspokoić, zatrzymać i pomyśleć o swoim życiu

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium maryjne,   Janusz Kumala,   kustosz,   pielgrzymki,  

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.