Dzisiaj jest czwartek 25 kwietnia 2019, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19915) SPORT FORUM FIRMY (5330) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 14oC
Jutropogoda
23 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski: 90 minut nie wystarczyło, w dogrywc ... (17)Ślesin. 70 zespołów na jubileuszowych "Tańczących ... (2)

Konin. Ruch na moście Unii Europejskiej zostanie przywrócony

Dodano: 15.04.2019 17:34
Źródło: LM.pl

Koniec utrudnień na drugiej przeprawie przez Wartę w Koninie. Tuż przed Wielkanocą, kierowcy będą mogli jeździć również wschodnią nitką.

O dwa tygodnie wcześniej, niż zakładano, firma zakończyła wymianę kabli sprężających na odcinku Rondo Miast Partnerskich - skrzyżowanie z ul. Nadrzeczną. To oznacza, że wschodnia nitka z powrotem będzie otwarta dla ruchu kołowego. Decyzję dopuszczającą do eksploatacji wydał prof. Arkadiusz Madaj z Politechniki Poznańskiej, który nadzoruje stan przeprawy. 

Przypomnijmy, że w pierwszych dniach marca br. wyłączony z ruchu został fragment Trasy Bursztynowej w Koninie, a powodem tego była naprawa kabla sprężającego. Prace miały się zakończyć po miesiącu. Pod koniec marca, prezydent Piotr Korytkowski poinformował, że wydłużą się one o kolejny miesiąc. Do tej pory wymienione zostały cztery kable, z czego trzy w ostatniej serii prac trwających od niemal 1,5 miesiąca. Najpierw wykonawca robót na swój koszt miał w marcu wymienić jeden kabel i wrócić na estakadę po kilku tygodniach, by dokończyć prace. W wyniku rozmów prowadzonych z wykonawcą przez prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego - firma zgodziła się za jednym zamachem wymienić trzy kable i to na swój koszt.

Tymczasem nie na koniec kwietnia, a już dzisiaj w nocy, pracownicy Zarządu Dróg Miejskich będą przywracać ruch na przeprawie. Decyzję taką wydał prof. Arkadiusz Madaj z Politechniki Poznańskiej, który nadzoruje stan przeprawy. 

- Powyższe dopuszczenie obowiązuje do 30 czerwca 2019 r., tj. do czasu opracowania końcowej ekspertyzy estakad - czytamy w uzasadnieniu decyzji. - To oznacza, że obiekt w tym czasie musi być poddawany m.in. regularnym przeglądom i jeśli nie wystąpią żadne awaryjne sytuacje - to w estakadach części wschodniej mamy sytuację opanowaną - mówi Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie. 

Jak podkreśla Grzegorz Pająk, we wtorek rano ruch będzie się odbywał płynnie w obu kierunkach.Teraz jeszcze trwają prace sprawdzające na estakadach zachodniej części przeprawy oraz na moście.

  • Konin. Ruch na moście Unii Europejskiej zostanie przywrócony

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A ja przekonany jestem ze ten bubel w najblizszym czasie znowu zamkniety bedzie. Strach tym jechac
Dodano: 15.04.2019 18:20    Przez: ~kierowca
Ciekawe na jak dlugo...
Dodano: 15.04.2019 17:51    Przez: ~Hmmm
Oooo wreście inwestorzy z Kataru przyjadą
Dodano: 15.04.2019 18:16    Przez: ~Ufo
W wyniku rozmów prowadzonych z wykonawcą przez prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego - firma zgodziła się za jednym zamachem wymienić trzy kable i to na swój koszt.A na czyj koszt moze nas podatników spartolili robote to wymieniaja na swoj koszt!!!!
Dodano: 15.04.2019 19:27    Przez: ~obywatel konina
Jaką wazelina
Dodano: 15.04.2019 18:12    Przez: ~Gy

KOMENTARZE

Ol jeeeee nareszcie ihhhaaaa super kozak
Dodano: 15.04.2019 17:50    Przez: ~U
Chyba az przestane strajkować
Dodano: 15.04.2019 17:52    Przez: ~Nauczyciel
W wyniku rozmów prowadzonych z wykonawcą przez prezydenta Konina Piotra Korytkowskiego - firma zgodziła się za jednym zamachem wymienić trzy kable i to na swój koszt.A na czyj koszt moze nas podatników spartolili robote to wymieniaja na swoj koszt!!!!
Dodano: 15.04.2019 19:27    Przez: ~obywatel konina
Za ten syf odpowiada pseudokierownik wydzialu drog. I dostaje sowite premie za partactwo.
Dodano: 15.04.2019 20:17    Przez: ~Taka prawda
Ciekawe na jak dlugo...
Dodano: 15.04.2019 17:51    Przez: ~Hmmm
nauczyciele strajkują i dostaną jeszcze za to kasę...
Dodano: 15.04.2019 18:24    Przez: ~robcio
Dostaną kasę od Prezydenta, taki hojny ? Ale to wbrew prawu.
Dodano: 15.04.2019 18:29    Przez: ~Obywatel
ale dostaną
Dodano: 15.04.2019 18:31    Przez: ~a
Prawo ustala pan Prezes.
Dodano: 15.04.2019 18:32    Przez: ~Sym.PiS
BMW i wszystko jasne
Dodano: 15.04.2019 19:04    Przez: ~Pn
Brawo prezydencie korytowski! konin jest panu wdzieczny, dziekujemy, może pan dużo więcej niż poprzednik nowicki. Ma pan zapewnioną wygraną w drugiej kadencji i trzeciej.
Dodano: 15.04.2019 18:00    Przez: ~wdzieczny wyborca
Jaką wazelina
Dodano: 15.04.2019 18:12    Przez: ~Gy
Niech zrobi coś ponad program i wyciągnie konin z tej depresji, to wtedy może wygra następną kadencję.... To jego praca i jakby tego nie załatwił, to po prostu byłby cyrk i żenada... Jak pracownik stacji benzynowej zatankuje Ci samochód, to też tak mu wiwatujesz z wdzięcznością??
Dodano: 16.04.2019 08:26    Przez: ~...
Póki co jest dużo bardziej aktywny, to sie chwali.
Dodano: 16.04.2019 22:39    Przez: ~123qqq
Stara sie ten nasz prezydent.
Dodano: 15.04.2019 18:04    Przez: ~Miś
Nooooo he he
Dodano: 15.04.2019 18:12    Przez: ~Ytr
Oooo wreście inwestorzy z Kataru przyjadą
Dodano: 15.04.2019 18:16    Przez: ~Ufo
A ja przekonany jestem ze ten bubel w najblizszym czasie znowu zamkniety bedzie. Strach tym jechac
Dodano: 15.04.2019 18:20    Przez: ~kierowca
To nie jezdzij tam
Dodano: 16.04.2019 11:04    Przez: ~Tt
teraz czas na zachodnią nitke mostu
Dodano: 15.04.2019 18:25    Przez: ~acze
Na tydzień, czy na dwa???
Dodano: 15.04.2019 18:26    Przez: ~Kierowca
Czyli co, firma naprawiająca te kable zbiera zabawki, pakuje się i wyjeżdza z nienaprawionego mostu i już jej nie ujrzymy ? Bo z treści artykułu niewiele można się dowiedzieć.
Dodano: 15.04.2019 18:28    Przez: ~K-n
toż to nasza Mistrzyni Pióra pisała ten artykuł - to i tak ciesz się że w ogóle coś zrozumiałeś. He,he,he....
Dodano: 16.04.2019 13:25    Przez: ~kkk
Co by tu jeszcze zaorać? hmmm
Dodano: 15.04.2019 18:28    Przez: ~PO-SLD-SLD-PO
Na wiosnę się sieje, aby ziarno urosło i wydało plon, czy w Koninie pod rządami PO coś wyrośnie ?
Dodano: 15.04.2019 18:32    Przez: ~Siewca
Nowogrodzką bo od piątku patrzę na konto i nie ma pincet na krowę.
Dodano: 15.04.2019 19:05    Przez: ~naiwny wyborca PiS
Brawo PiS