Dzisiaj jest niedziela 26 stycznia 2020, imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20880) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 1oC
Jutropogoda
4 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznących do godz. 10.00

Polecamy:

Stan bezdomności w Koninie. W kraju przeprowadzono badania

Dodano: 17.04.2019 10:36

W Koninie - według ostatniego, przeprowadzonego niedawno ogólnopolskiego badania, przebywa 99 osób bezdomnych.

Najstarsza osoba przekroczyła sześćdziesiątkę, najmłodsza ma 18 lat. Należą do grupy bezdomnych, których można spotkać na terenie naszego miasta. Niektórzy od 15 lat nie spali we własnym łóżku, nie spędzali świąt we własnych czterech ścianach. W Koninie - według ostatniego, przeprowadzonego niedawno ogólnopolskiego badania, przebywa 99 osób bezdomnych. To nieco mniej niż przed dwoma laty, kiedy odbyła się poprzednia taka inicjatywa.

Po prostu część osób przebywała w hostelu czy na oddziale leczenia uzależnień, skąd wyjechała po zakończonej terapii i częściowo stąd wziął się ten spadek. Ale są też osoby, które wychodzą z bezdomności – znajdują pracę, dach nad głową, co bardzo nas cieszy. – mówią pracownicy socjalni. Mapa miejsc, w których chronią się bezdomni jest im dobrze znana – to altany ogrodowe, podziemny bunkier przy szpitalu, ulica, pustostany. Z badania wynika, że 43 osoby wybrały właśnie takie miejsca, 56 natomiast schronienia szukało w noclegowni, schronisku, znalazło ciepły kąt dzięki MOPR-owi i Kościołowi Zielonoświątkowemu. Co jest powodem ich bezdomności? – Konflikty rodzinne, uzależnienie, zadłużenie mieszkania, a wielu przyznaje, że to po prostu ich wybór, ich styl życia – wyjaśniają pracownicy MOPR. - W Koninie mamy 42 pracowników socjalnych. Każdy z nich w swoim rejonie pracuje m.in. z osobami bezdomnymi. Pilnują, by ci, którzy nie mają własnego źródła dochodu mieli bezpłatny dostęp do służby zdrowia. Osobom mającym zasiłki stałe składki na ubezpieczenie zdrowotne opłaca MOPR. Pozostali – jeśli spełniają ustawowe warunki - mogą korzystać z leczenia na podstawie decyzji wydanej przez prezydenta. 

Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych odbywa się co dwa lata. W naszym województwie jest koordynowane przez Wojewodę Wielkopolskiego, a w Koninie przez MOPR. Pozwala określić skalę bezdomności w Polsce i pomóc gminom w opracowywaniu strategii rozwiązywania problemów społecznych.

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:bezdomni Konin,   noclegownia Konin,   MOPR Konin,   opieka społeczna,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A nauczyciele narzekają ze tak zle mają
Dodano: 17.04.2019 11:15    Przez: ~Uy
Nie o niej jest ten artykuł. Robi dużo ale nie rób z niej boskiej celebrytki
Dodano: 17.04.2019 12:06    Przez: ~Kn

KOMENTARZE

Na bip konin są oświadczenia majątkowe dyrektorów szkół, 100 tyś przychodu rocznego wystarczy podzielić na 12, nauczyciele pokażcie pity, ujawnić prawdziwe zarobki a nie pokazywanie tabel tylko z wynagrodzenie zasadniczym, średnie wynagrodzenie brutto nauczyciela dyplomowanego wynosi 5600 zł, od września po podwyzce rządowej 15% będzie wynosić 6500 brutto miesięczne, kto z was może pochwalić się takimi zarobkami? Ale nauczyciele zrobili się pazerni, chcą 1000 netto gdzie najniższa emerytura wynosi 1100, nie mają wstydu
Dodano: 18.04.2019 07:21    Przez: ~prawda
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.