Dzisiaj jest poniedziałek 22 lipca 2019, imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18829) SPORT FORUM FIRMY (5343) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 17oC
Jutropogoda
19 / 18oC
Pojutrzepogoda
26 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Seans i warsztaty filmowe na koniec Festiwa ... (0)Kolizyjny piątek w Koninie. W mieście odnotowano j ... (0)

Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

Dodano: 25.04.2019 15:27
Źródło: LM.pl

„Zawieszamy strajk, ale walka trwa i będzie trwała do skutku” - podkreśla szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od poniedziałku nauczyciele w konińskich przedszkolach i szkołach wracają do pracy.

Związek Nauczycielstwa Polskiego, po blisko trzech tygodniach strajku, zdecydował o jego zawieszeniu od soboty, 27 kwietnia. Sławomir Broniarz zapowiedział, że nie podpisze porozumienia z rządem i daje czas prezemierowi do września.

- Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my – napisał w swoim oświadczeniu Sławomir Broniarz.

Nauczyciele nie zamierzają jednak złożyć broni. Związkowcy planują zorganizowanie w czerwcu „okrągłego stołu edukacji” i stworzenia tak zwanego „pakietu wrześniowego”, w tym programu „Szkoła na szóstkę” (odchudzenie podstaw programowych, zmniejszenie biurokracji w szkołach, kształcenie umiejętności zamiast nauki pamięciowej, zwiększenie autonomii szkół i nauczycieli, wzrost nakładów na edukację do 5 proc. PKB i wzrost wynagrodzeń nauczycieli oraz pracowników oświaty).

W związku z decyzją związkowców, do pracy wracają również strajkujący nauczyciele w Koninie. Od 8 kwietnia w formie dyżurów funkcjonowała większość konińskich przedszkoli, z wyjątkiem czterech placówek które nie przystąpiły do strajku. Jeśli chodzi o szkoły to strajkowały wszystkie, na każdym poziomie. Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty odbyły się bez problemów. Natomiast w mieście w ostatnim czasie zorganizowano dwie manifestacje poparcia nauczycieli, w których wzięli udział również rodzice i uczniowie.

  • Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wiadomo było, że zawieszą strajk, bo brakło jaj, żeby strajkować podczas matur, a oceny też trzeba powystawiać. Gdyby brnęli w to dalej i wpłynęłoby to na matury, to ludzie by im tego nie zapomnieli, więc wiadomo było, że w ostatniej chwili się wycofają. A tak związkowcy mogą teraz udawać wspaniałomyślnych, bo łaskawie zawiesili strajk z myślą o uczniach... No i wakacje, w wakacje strajkować przecież nie będą.Coraz bardziej widać jak bardzo perfidnie politycznie zaplanowana jest ta cała akcja. Każdy głupi widzi, że planowano to od dawna i specjalnie postawiono zaporowe żądania wiedząc, że rząd je odrzuci. Żal mi jednak mimo wszystko części nauczycieli, która stała się zakładnikami tej sytuacji.
Dodano: 25.04.2019 15:56    Przez: ~R
Nauczyciele- inteligencja narodu, a zachowali się jak stado owiec prowadzone na rzeź. I tacy uczą i wychowują...
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~obserwator
Usunąć niezadowolonych z konińskich szkół. Jest wolny rynek, niech odnajdą się na innych stanowiskach. Brawo rząd!!!
Dodano: 25.04.2019 15:58    Przez: ~A
Pozywam ZNP o odszkodowanie za 14 dni urlopu,który straciłem z powodu zabawy jaką zorganizowali sobie "nauczyciele".
Dodano: 25.04.2019 15:47    Przez: ~proszczok
Czekajcie teraz na podziękowania od rodziców na zakończenie roku. Za opiekę, cierpliwość w przekazywaniu wiedzy, bijące ciepło i wasz nieoceniony wkład w przygotowaniu do dorosłego życia
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~Dd

KOMENTARZE

Jestem nauczycielką, jeżdżę dobrym autem, stać mnie na wakacje , na zachcianki, kocham swoją prace. On 7 kl wiedziałam , co chce w życiu robić. Strajkowałam. I co teraz?
Dodano: 26.04.2019 15:52    Przez: ~Mamo
Teraz powinni Cię zwolnić
Dodano: 26.04.2019 16:25    Przez: ~Tato
Naprawdę?? Za to, że grałam w jednym zespole? Za to, że 1 za wszystkich wszyscy za 1? Boli Was to? To na studia i do szkoły . Polecam .
Dodano: 26.04.2019 16:45    Przez: ~M
Uczniowie, pamiętajcie , nauczyciel nie jest dla was autorytetem, autorytetem dla was są rodzice i tylko ich szanujcie.
Dodano: 26.04.2019 18:53    Przez: ~Rodzic
Powinnaś w takim razie głośno mówić, że jesteś zadowolona, że nauczyciele nie mają źle. Może by inni też to zrozumieli, a nie stawać po stronie strajku dla zasady... Może właśnie takie głosy rozsądku by wytłumaczyły innym, żeby się nie ośmieszali z tym narzekaniem. Sama znam osoby które mają 23 24 lata pierwsza ich praca w szkole, a jeżeli chodzi o strajk to najwięcej maja do powiedzenia... Ludzie ja po szkole jeździłam do Niemiec na truskawki, żeby ana studia zarobić i byłam szczęśliwa z pierwszej pracy po studiach.
Dodano: 30.04.2019 08:48    Przez: ~Samaniewiem
Nauczyciele nie ma ludzi niezastapionych.Po co wam to było.Uczniowie nie mogą być karta przetargową.Na te godziny waszej pracy to i tak dużo zarabiacie bo co wy robicie jak wszyscy.chodza na korki. BRAWO RZAD
Dodano: 26.04.2019 17:14    Przez: ~Ela
Ludzie, opamiętajcie się. Kartą byli uczniowie owszem, ale dla rządu. Tak to rozegrał, że ogłosił na forum oto właśnie nowinę , że nauczyciele to wróg nr 1. A zobaczycie, przyjdzie wrzesień i problem wróci ze zdwojoną siłą. Wtedy zrozumiecie do czego doprowadził ten Wasz rząd. Przetrzepie oczy, gdy podwojony rocznik uderzy do szkół . Oj zobaczycie...
Dodano: 26.04.2019 20:57    Przez: ~ Wrzesień
Z treści wypowiedzi jednej z pań, można wyciągnąć wniosek, że wg tej pani, wykształcenie i skończone studia mają tylko nauczyciele. Proszę pani, żal mi pani. Proszę mi wierzyć, że w społeczeństwie są osoby, do których pani wykształcenie to standard. Jest wiele ludzi wykształconych bardzo wszechstronnie i bardzo utalentowanych. Proszę zauważać też pozostałych wykształconych, a nie tylko siebie. Myślę, że znajdzie się szkołę w Koninie gdzie nauczyciel nie ma mgr, jestem tego pewna. No i cóż wielki nauczyciel w XXI wieku.
Dodano: 26.04.2019 23:16    Przez: ~też wykształcona
Dziecko a i czym ten temat? Szkoła , wykształcenie i zazdrośni zawistni rodzice,
Dodano: 27.04.2019 22:45    Przez: ~Kolo
Sam zmanipulowany PiS tu pisze. Byle co, ale pisze. Już czytać się tego nie da. Brawo nauczyciele!
Dodano: 27.04.2019 22:47    Przez: ~Mla
opiekując się swoimi dziećmi od pobudki do późnego popołudnia, zobaczcie wysiłek nauczycieli, którym od lat podrzucacie swoje dzieci. Trudne? No właśnie...
Dodano: 27.04.2019 12:35    Przez: ~bobek
czy nauczyciele wiedza skąd się biorą pieniądze na ich wynagrodzenie? ,może któryś z belfrów mi odpowie
Dodano: 27.04.2019 20:43    Przez: ~xxx
to ile mają zarabiać pracownicy ,którzy zap***rzielają 40 godz. tygodniowo a może i więcej z tym samym wykształceniem lb wyższym.
Dodano: 27.04.2019 20:48    Przez: ~mgr
14 z 14
<<1...4567891011121314