Dzisiaj jest poniedziałek 9 grudnia 2019, imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20546) SPORT FORUM FIRMY (5428) PRACA (36) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
5 / 2oC
Pojutrzepogoda
2 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Piekli i zdobili pierniki. Rodzinne warszta ... (0)Metamorfoza MKS MOS Konin. Pierwsza wygrana i 103 ... (0)

Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

Dodano: 25.04.2019 15:27
Źródło: LM.pl

„Zawieszamy strajk, ale walka trwa i będzie trwała do skutku” - podkreśla szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od poniedziałku nauczyciele w konińskich przedszkolach i szkołach wracają do pracy.

Związek Nauczycielstwa Polskiego, po blisko trzech tygodniach strajku, zdecydował o jego zawieszeniu od soboty, 27 kwietnia. Sławomir Broniarz zapowiedział, że nie podpisze porozumienia z rządem i daje czas prezemierowi do września.

- Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my – napisał w swoim oświadczeniu Sławomir Broniarz.

Nauczyciele nie zamierzają jednak złożyć broni. Związkowcy planują zorganizowanie w czerwcu „okrągłego stołu edukacji” i stworzenia tak zwanego „pakietu wrześniowego”, w tym programu „Szkoła na szóstkę” (odchudzenie podstaw programowych, zmniejszenie biurokracji w szkołach, kształcenie umiejętności zamiast nauki pamięciowej, zwiększenie autonomii szkół i nauczycieli, wzrost nakładów na edukację do 5 proc. PKB i wzrost wynagrodzeń nauczycieli oraz pracowników oświaty).

W związku z decyzją związkowców, do pracy wracają również strajkujący nauczyciele w Koninie. Od 8 kwietnia w formie dyżurów funkcjonowała większość konińskich przedszkoli, z wyjątkiem czterech placówek które nie przystąpiły do strajku. Jeśli chodzi o szkoły to strajkowały wszystkie, na każdym poziomie. Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty odbyły się bez problemów. Natomiast w mieście w ostatnim czasie zorganizowano dwie manifestacje poparcia nauczycieli, w których wzięli udział również rodzice i uczniowie.

  • Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wiadomo było, że zawieszą strajk, bo brakło jaj, żeby strajkować podczas matur, a oceny też trzeba powystawiać. Gdyby brnęli w to dalej i wpłynęłoby to na matury, to ludzie by im tego nie zapomnieli, więc wiadomo było, że w ostatniej chwili się wycofają. A tak związkowcy mogą teraz udawać wspaniałomyślnych, bo łaskawie zawiesili strajk z myślą o uczniach... No i wakacje, w wakacje strajkować przecież nie będą.Coraz bardziej widać jak bardzo perfidnie politycznie zaplanowana jest ta cała akcja. Każdy głupi widzi, że planowano to od dawna i specjalnie postawiono zaporowe żądania wiedząc, że rząd je odrzuci. Żal mi jednak mimo wszystko części nauczycieli, która stała się zakładnikami tej sytuacji.
Dodano: 25.04.2019 15:56    Przez: ~R
Nauczyciele- inteligencja narodu, a zachowali się jak stado owiec prowadzone na rzeź. I tacy uczą i wychowują...
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~obserwator
Usunąć niezadowolonych z konińskich szkół. Jest wolny rynek, niech odnajdą się na innych stanowiskach. Brawo rząd!!!
Dodano: 25.04.2019 15:58    Przez: ~A
Pozywam ZNP o odszkodowanie za 14 dni urlopu,który straciłem z powodu zabawy jaką zorganizowali sobie "nauczyciele".
Dodano: 25.04.2019 15:47    Przez: ~proszczok
Czekajcie teraz na podziękowania od rodziców na zakończenie roku. Za opiekę, cierpliwość w przekazywaniu wiedzy, bijące ciepło i wasz nieoceniony wkład w przygotowaniu do dorosłego życia
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~Dd

KOMENTARZE

Co wywalczył Broniarz : - utratę szacunku dla zawodu nauczyciela. - utratę zarobków przez czas strajku. - wkurzenie u ludzi . Dziękuje za uwagę .
Dodano: 25.04.2019 16:37    Przez: ~Ciamajdy
Rozwiązać umowy z każdym strajkującym z dn.30.06.2019, Następnie poddać weryfikacji umiejętności poprzez testy. Zatrudnić tylko tych co przeszli pozytywnie test. Brakujących poszukać wśród młodzieży. A i jeszcze jedno-zwolnić każdego kto jest powiązany z jakakolwiek partią polityczną!
Dodano: 25.04.2019 16:56    Przez: ~Precz z polityką w SZKOLE!
Zróbmy testy politykom. W pierwszej kokejnosci tym startujący do Brukseli. Egzamin z 2 języków obcych i z prawa unijnego i polskiego. Zobaczymy ilu zda. Co wy na to?
Dodano: 25.04.2019 17:14    Przez: ~Egzaminator
To zacznijmy od wiceprzewodniczącego rady w Koninie. Co ty na to?
Dodano: 25.04.2019 22:45    Przez: ~Równi wobec prawa
Trzeba było przerwać strajk bo majówki były zagrożone... nasza elita elit, wykwintny kwiat społeczeństwa okłamuje ludzi na temat swoich zarobków
Dodano: 25.04.2019 16:59    Przez: ~literat
Zbliża się dzień wypłat nauczycielskich. Broniarz wypłatę dostanie a reszta może podziękować jemu i panu Grzegorzowi Schetynie 🤣
Dodano: 25.04.2019 17:01    Przez: ~zyta
Majówki były zagrożone to kończyny ten niemoralny strajk
Dodano: 25.04.2019 17:05    Przez: ~mgr dr hab
Buahahhahahahajjajajajajjajajahahha Zmiękła rurka, wypłata w tym miesiącu będzie marniutka, uczniowie wami gardzą. Gratulacje!
Dodano: 25.04.2019 17:06    Przez: ~Kryka
Buahaha ? Co to za gimnazjalistyczny smiech ? Ale kibel
Dodano: 25.04.2019 21:52    Przez: ~B.B
dlaczego nie strajkują w wakacje kiedy dzieciaki będą odpoczywały
Dodano: 25.04.2019 17:07    Przez: ~zdenerwowany rodzic
Kończymy strajk bo majówki są zagrożone, a w wakacje przeniesiemy nasz strajk do Chorwacji Hiszpanii Grecji Portugalii Włoch , będziemy strajkowac do skutku aż 1000 netto otrzymamy bo my jesteśmy intelektualistami mądrością narodu elita społeczeństwa
Dodano: 25.04.2019 17:13    Przez: ~ZNP
Kaczyński nie zgodził się na 1000 netto podwyżki, chce zniszczyć oświate , polska szkołę cham jeden i prostak
Dodano: 25.04.2019 17:18    Przez: ~nauczyciele
Nie kłam! Kaczyński chciał Wam dać te 1000zł to Broniarz krzykną 1200zł! A na to rząd się nie zgodził.
Dodano: 25.04.2019 20:01    Przez: ~kkk
Nie kłam Kaczyński dawał wam 3000 a wy nie chcieliście.Prosiliście tylko o zespół disko polo ,stroje świń i krów to dostaliście
Dodano: 26.04.2019 09:17    Przez: ~PO to dno
cieszcie się rodzice, ze wasze dzieci będą w spokoju zdawać egzamin maturalny, a to dzięki protestującym nauczycielom, którzy zawiesili strajk i przeprowadzą egzaminy zgodnie z prawem, bo nasz rząd doprowadził do tego chaosu i wina leży po jego stronie. Podziękujcie Panu Broniarzowi i całemu ZNP za to,że wziął w obronę wasze dzieci. A ci co nienawidzą i krytykują nauczycieli niech nie posyłają ich nadal do szkoły i uczą ich sami.
Dodano: 25.04.2019 17:21    Przez: ~matka
Nie ma problemu, mogę sam uczyć swoje dzieci, mam wyższe wykształcenie, pracuję w przemyśle, lecz nie za tak wysoką stawkę godzinową jak nauczyciele. Jeden warunek - niech rząd obniży mi podatki z tytułu nauczania własnych dzieci o wysokość stawki godzinowej równej nauczycielskiej stawki, a tych zbędnych nauczycieli do "pośredniaka" - tam dostaną zapewne lepsze oferty pracy.
Dodano: 25.04.2019 19:22    Przez: ~ojciec
Pani Matko, nie wiem co Pani w życiu robi, ale jedno jest pewne jak poszła by Pani w normalnych warunkach do szefa o podwyżkę w absurdalnej kwocie (żądania 30% podstawy a w rzeczywistości przeszło 50% podwyżki) to rzecz jasna, że albo Pani sobie szuka nowej pracy albo kuli Pani uszy i pracuje za to co dają. Nie dziwię się rządowi tym bardziej, że tak naprawdę nauczyciele dostali i tak przyzwoite podwyżki, po drugie praktycznie wszystkie postulaty zostały spełnione (oprócz wysokości płacy), po trzecie to ZNP stanęło okoniem i nadal nie chce rozmawiać jak rząd nie spełni postulatu płacowego. Tak naprawdę to się nazywa szantaż - dziwię się że Pani tego nie widzi. W końcu po czwarte więcej szacunku i uznania zdobyli by nauczyciele gdyby strajkowali i egzaminy przeprowadzali a co robili to każdy z rodziców widział i odczuwał. Moim zdaniem teraz nie mieli wyjścia bo jakby matury się zawaliły to przynajmniej rząd robił wszystko aby tego uniknąć ...
Dodano: 25.04.2019 22:32    Przez: ~EkoP
A skarbowka znów dostała, poczytaj np. na WP. 650 w zeszłym roku i teraz też 650. Można? To państwo już zupełnie policyjne i niestety przekonacie się, że wkrótce będziecie płakać z rozpaczy, bo obecny rząd nie myśli o obywatelach tylko o sobie. Zresztą rządem rządzi poseł szeregowy i to już powinno dawać wiele do myślenia.
Dodano: 25.04.2019 22:50    Przez: ~Obiektywny

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.