Dzisiaj jest piątek 13 grudnia 2019, imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20507) SPORT FORUM FIRMY (5435) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
4 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młoda Prawica charytatywnie. Pomoc dla konińskiego ... (1)Siatkarska kolejka: Derby regionu. Czy SPS zrewanż ... (0)

Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

Dodano: 25.04.2019 15:27
Źródło: LM.pl

„Zawieszamy strajk, ale walka trwa i będzie trwała do skutku” - podkreśla szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od poniedziałku nauczyciele w konińskich przedszkolach i szkołach wracają do pracy.

Związek Nauczycielstwa Polskiego, po blisko trzech tygodniach strajku, zdecydował o jego zawieszeniu od soboty, 27 kwietnia. Sławomir Broniarz zapowiedział, że nie podpisze porozumienia z rządem i daje czas prezemierowi do września.

- Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my – napisał w swoim oświadczeniu Sławomir Broniarz.

Nauczyciele nie zamierzają jednak złożyć broni. Związkowcy planują zorganizowanie w czerwcu „okrągłego stołu edukacji” i stworzenia tak zwanego „pakietu wrześniowego”, w tym programu „Szkoła na szóstkę” (odchudzenie podstaw programowych, zmniejszenie biurokracji w szkołach, kształcenie umiejętności zamiast nauki pamięciowej, zwiększenie autonomii szkół i nauczycieli, wzrost nakładów na edukację do 5 proc. PKB i wzrost wynagrodzeń nauczycieli oraz pracowników oświaty).

W związku z decyzją związkowców, do pracy wracają również strajkujący nauczyciele w Koninie. Od 8 kwietnia w formie dyżurów funkcjonowała większość konińskich przedszkoli, z wyjątkiem czterech placówek które nie przystąpiły do strajku. Jeśli chodzi o szkoły to strajkowały wszystkie, na każdym poziomie. Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty odbyły się bez problemów. Natomiast w mieście w ostatnim czasie zorganizowano dwie manifestacje poparcia nauczycieli, w których wzięli udział również rodzice i uczniowie.

  • Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wiadomo było, że zawieszą strajk, bo brakło jaj, żeby strajkować podczas matur, a oceny też trzeba powystawiać. Gdyby brnęli w to dalej i wpłynęłoby to na matury, to ludzie by im tego nie zapomnieli, więc wiadomo było, że w ostatniej chwili się wycofają. A tak związkowcy mogą teraz udawać wspaniałomyślnych, bo łaskawie zawiesili strajk z myślą o uczniach... No i wakacje, w wakacje strajkować przecież nie będą.Coraz bardziej widać jak bardzo perfidnie politycznie zaplanowana jest ta cała akcja. Każdy głupi widzi, że planowano to od dawna i specjalnie postawiono zaporowe żądania wiedząc, że rząd je odrzuci. Żal mi jednak mimo wszystko części nauczycieli, która stała się zakładnikami tej sytuacji.
Dodano: 25.04.2019 15:56    Przez: ~R
Nauczyciele- inteligencja narodu, a zachowali się jak stado owiec prowadzone na rzeź. I tacy uczą i wychowują...
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~obserwator
Usunąć niezadowolonych z konińskich szkół. Jest wolny rynek, niech odnajdą się na innych stanowiskach. Brawo rząd!!!
Dodano: 25.04.2019 15:58    Przez: ~A
Pozywam ZNP o odszkodowanie za 14 dni urlopu,który straciłem z powodu zabawy jaką zorganizowali sobie "nauczyciele".
Dodano: 25.04.2019 15:47    Przez: ~proszczok
Czekajcie teraz na podziękowania od rodziców na zakończenie roku. Za opiekę, cierpliwość w przekazywaniu wiedzy, bijące ciepło i wasz nieoceniony wkład w przygotowaniu do dorosłego życia
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~Dd

KOMENTARZE

hejterzy do roboty się wziąć a nie w kapciach przed monitorem. jesteście żałośni... wasze miejsce jest w kanałach. Żal was jacy jesteście nasiąknięci jadem. Bleeeeeeeeeeee
Dodano: 25.04.2019 19:23    Przez: ~Asd
Włącz TVN na rozluźnienie i napełnienie komórek mózgowych szambem
Dodano: 25.04.2019 19:35    Przez: ~Bsd
Widać żeś nauczyciel prawdę okrzykujesz mowa hejtu... Tym słowem zabijasz dyskusję to jak powiedzieć że ktoś jest łysy to mowa hejtu bo obraża za stwierdzenie faktu że ktoś jest łysy ...
Dodano: 25.04.2019 20:37    Przez: ~Epicka prawda
Epicka prawda. Hejter – określenie osoby, która wyraża kłótliwe i agresywne komentarze w Internecie a tu co drugi taki jest więc nie myl prawdy z hejtem. Nie pozdrawiam was. Klawiatura do rączki i pluć jadem. Pffff
Dodano: 25.04.2019 21:58    Przez: ~Asd
Poległy od ciągnięcia to jesteś ty, usta masz zapchane.
Dodano: 26.04.2019 06:24    Przez: ~Asd
Dlaczego tak późno???
Dodano: 25.04.2019 19:27    Przez: ~Uszatek
Teraz rząd powinien wprowadzić ustawę o zakazie strajkowania dla nauczycieli tak jak jest to w większości Państw UE
Dodano: 25.04.2019 19:28    Przez: ~ewa
I do tego listę komu się chce pracować żeby była jasność
Dodano: 25.04.2019 19:50    Przez: ~Yu
PIS wygrał Brawo Oni się ośmieszyli na maksa jak zawszę
Dodano: 25.04.2019 19:40    Przez: ~ON KONIN
Popieram rzad,popieram panstwowcow,ludzi honoru,malo wyrachowanych,ot norumalnych tak po ludzku i lubiacych swoj zawod,ba mlodziez.
Dodano: 25.04.2019 19:58    Przez: ~szary,uczciwy czlowiek
Szkoda że zawiesili . Teraz udowodnili że rząd i tak górą.
Dodano: 25.04.2019 19:59    Przez: ~Uczeń
Pn Józefa lansowales teraz nauczyciielk twoje wypociny nic nie dają na Sybir z tobą
Dodano: 25.04.2019 20:01    Przez: ~Aaa kysz
A dlaczego strajk chcą wznowić w czerwcu? Rok ma 12 miesięcy, wiec zaraz po maturach lub zakończeniu roku wznawiajcie strajk (lipiec, sierpień) !!! A jak Wam się nie podobają zarobki to zawsze możecie dorobić (aby dobić do 160h w miesiącu) lub zmienić zawód ! Do dzieła krzykacze i nieroby!
Dodano: 25.04.2019 20:07    Przez: ~Rodzic
Daj spokój koleś ich zdradził chcą odwołania?
Dodano: 25.04.2019 20:11    Przez: ~He he
Jestem nauczycielką i powiem tak , wiele razy musiałam wyciągać z oceny niedostat.niejednego głęba, uczyć go kultury, rozmawiać na tematy dotyczące seksu i nie tylko, bo rodzice niepotrafili. Tymi , którzy tak teraz cisną po nas. A taka prawda , że młodzież coraz słabsza. Za Wami patałaszki. A my we wrześniu mamy i tak podwyżkę a wczuwać się w pracy już tak bardzo nie zamierzamy . A Wy tylko nam możecie pozazdrościć pracy, płacy i wolnego .
Dodano: 25.04.2019 20:17    Przez: ~Szczęśliwy belfer
Kobieto- "nie potrafili" pisze się osobno; o licznych kolokwializmach w Twojej publicznej wypowiedzi nie wspomnę. Poziomem językowym wstyd przynosisz naszej grupie zawodowej.
Dodano: 25.04.2019 20:51    Przez: ~n-lka
Ela, sama se ucz swoją córkę, będziesz płakać nad nią
Dodano: 25.04.2019 21:06    Przez: ~zapłakana kuzynka
Rozumiem rozgoryczenie komentarzami i oceną społeczeństwa Waszej pracy, ale ten wpis pokazuje kulturę i szacunek do Was nauczycieli (tzw. inteligencji) nazywając uczniów "głębami" i "patałaszki" to tylko świadczy o osobie która to pisze.Jak Wy możecie czegokolwiek nauczyć jak macie takie podejście? Ostatnie zdanie tylko potwierdza, że chodzi tylko o rozróbę polityczną i o własną kieszeń a nie dobro uczniów. Nie będzie dobrze w społeczeństwie jak ludzie którym powierza się takie obowiązki będą tak nasze dzieci uczyli albo im swoje ideologie wpajali.
Dodano: 25.04.2019 22:49    Przez: ~EkoP
Tak właśnie się wypowiadają wykształcone osoby ...brak slow
Dodano: 25.04.2019 23:42    Przez: ~Xcc
Brak słów to Wy rodzice. Tacy mądrzy teraz klikając i swoje frustracje wyrzucając. Co Wy możecie?? I tak dzieci oddacie w nasze ręce. A my im pokażemy , że kochany naszą pracę. I nie będzie już litości . Cóż nie dajesz rady dzieciaku? To zostaniesz w klasie na nast rok.
Dodano: 26.04.2019 16:06    Przez: ~Paa
Nauczyciele zmiencie zawód jak tak źle, przecież sami przygotowujecue młodzież do dynamicznego rynku pracy, dajcie przykład jak zakładać firmy, zakładać własną działalność, bądźcie kreatywni jak sami mówicie.... a tu tylko walka o swoje przywileje a zachowanie komuny ha ha obłudy nauczycielskiej już dość