Dzisiaj jest niedziela 21 lipca 2019, imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19019) SPORT FORUM FIRMY (5343) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
25 / 17oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
19 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolizyjny piątek w Koninie. W mieście odnotowano j ... (0)Policjantka z Babiaka uratowała 28-latka. Ściągnęł ... (7)

Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

Dodano: 25.04.2019 15:27
Źródło: LM.pl

„Zawieszamy strajk, ale walka trwa i będzie trwała do skutku” - podkreśla szef Związku Nauczycielstwa Polskiego. Od poniedziałku nauczyciele w konińskich przedszkolach i szkołach wracają do pracy.

Związek Nauczycielstwa Polskiego, po blisko trzech tygodniach strajku, zdecydował o jego zawieszeniu od soboty, 27 kwietnia. Sławomir Broniarz zapowiedział, że nie podpisze porozumienia z rządem i daje czas prezemierowi do września.

- Prawda jest taka, że strajk trwałby w czasie matur. I nie zdołalibyście, Panie Premierze Morawiecki, rozwiązać tego problemu. Nie bylibyście w stanie zastąpić nauczycieli, zaryzykowalibyście dobro uczniów, skazalibyście ich na ten stres. Nie wzięliście za nich odpowiedzialności – dlatego bierzemy ją my – napisał w swoim oświadczeniu Sławomir Broniarz.

Nauczyciele nie zamierzają jednak złożyć broni. Związkowcy planują zorganizowanie w czerwcu „okrągłego stołu edukacji” i stworzenia tak zwanego „pakietu wrześniowego”, w tym programu „Szkoła na szóstkę” (odchudzenie podstaw programowych, zmniejszenie biurokracji w szkołach, kształcenie umiejętności zamiast nauki pamięciowej, zwiększenie autonomii szkół i nauczycieli, wzrost nakładów na edukację do 5 proc. PKB i wzrost wynagrodzeń nauczycieli oraz pracowników oświaty).

W związku z decyzją związkowców, do pracy wracają również strajkujący nauczyciele w Koninie. Od 8 kwietnia w formie dyżurów funkcjonowała większość konińskich przedszkoli, z wyjątkiem czterech placówek które nie przystąpiły do strajku. Jeśli chodzi o szkoły to strajkowały wszystkie, na każdym poziomie. Egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty odbyły się bez problemów. Natomiast w mieście w ostatnim czasie zorganizowano dwie manifestacje poparcia nauczycieli, w których wzięli udział również rodzice i uczniowie.

  • Konin. Strajk zawieszony. Nauczyciele wrócą do szkół i przedszkoli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wiadomo było, że zawieszą strajk, bo brakło jaj, żeby strajkować podczas matur, a oceny też trzeba powystawiać. Gdyby brnęli w to dalej i wpłynęłoby to na matury, to ludzie by im tego nie zapomnieli, więc wiadomo było, że w ostatniej chwili się wycofają. A tak związkowcy mogą teraz udawać wspaniałomyślnych, bo łaskawie zawiesili strajk z myślą o uczniach... No i wakacje, w wakacje strajkować przecież nie będą.Coraz bardziej widać jak bardzo perfidnie politycznie zaplanowana jest ta cała akcja. Każdy głupi widzi, że planowano to od dawna i specjalnie postawiono zaporowe żądania wiedząc, że rząd je odrzuci. Żal mi jednak mimo wszystko części nauczycieli, która stała się zakładnikami tej sytuacji.
Dodano: 25.04.2019 15:56    Przez: ~R
Nauczyciele- inteligencja narodu, a zachowali się jak stado owiec prowadzone na rzeź. I tacy uczą i wychowują...
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~obserwator
Usunąć niezadowolonych z konińskich szkół. Jest wolny rynek, niech odnajdą się na innych stanowiskach. Brawo rząd!!!
Dodano: 25.04.2019 15:58    Przez: ~A
Pozywam ZNP o odszkodowanie za 14 dni urlopu,który straciłem z powodu zabawy jaką zorganizowali sobie "nauczyciele".
Dodano: 25.04.2019 15:47    Przez: ~proszczok
Czekajcie teraz na podziękowania od rodziców na zakończenie roku. Za opiekę, cierpliwość w przekazywaniu wiedzy, bijące ciepło i wasz nieoceniony wkład w przygotowaniu do dorosłego życia
Dodano: 25.04.2019 15:51    Przez: ~Dd

KOMENTARZE

Glupi Lm jak sie napisze ze ktos PO nie lubi to kasuja.Żenujacy brukowiec nisko budżetowy.
Dodano: 25.04.2019 21:51    Przez: ~Świnka Schetynka
zobacz kto finansuje LM
Dodano: 25.04.2019 22:04    Przez: ~bosss
Dziwnym trafem masa komentarzy pisowskich hejterzyn latami zalega na LMie a tony jadu przepełniaja kazdy temat. Proporcja jest taka, ze 90% to chore i jadowite komentarze pisowskich hejterzyn. LM za malo usuwa tego typu mowy nienawiści. Wystarczy zobaczyc tenaty o strajku nauczycieli.
Dodano: 26.04.2019 09:06    Przez: ~Pn
Za robotę niech się biorą !!! Pracują 8 miesięcy w roku i jeszcze im źle . Gdy robota w ręce parzy to do straży !!! Całokształt pracy nauczyciela widać po uczniach i ich wynikach w nauce i zadaniach zadawanych do domu . Praca nie odpowiada to zawsze można się dokształcić i pracę zmienić !!!
Dodano: 25.04.2019 21:56    Przez: ~Ronin3130
Jak bedą prywatne szkoły i nie bedzie cie na nią stać to też usłyszysz ...nie stać rodziców?to niech zmienią pracę. Im mniej wykształcony tym głupszy i łatwiejszy do zmanipulowania. Dokształć się nieuku
Dodano: 25.04.2019 22:40    Przez: ~antypatologia
A ty jesteś wykształcony a tak dałeś się podpuscic PO, raczej nie świadczy to o nauczycielskim IQ , zaraz donek wróci i przywróci wam godność, na bruk was Tusk wyślę
Dodano: 25.04.2019 23:30    Przez: ~iq ludu
@Ronin3130 - tu pracuja 8 miesiecy a wczesniej, ze to smierdzace nieroby. Zdecyduj sie chlopfze bo bredzisz i glupoty piszesz. Sam zes smierdzacy nygus.
Dodano: 26.04.2019 09:08    Przez: ~Pn
- czy nauczyciele wf są wypoczęci....?.....hahaha będą musieli nadrobić materiał
Dodano: 25.04.2019 22:00    Przez: ~-rob
Jako nauczycielka piszę, że bardziej mnie to siedzenie zmęczyło niż praca. Pozdrawiam
Dodano: 26.04.2019 15:59    Przez: ~Miko
wszystko przez tą "KROWĘ"dużo ryczała a mleka starczyło na 18 dni ale szydera mmmmmuuuuuuuuu
Dodano: 25.04.2019 22:12    Przez: ~cielaczek
Piniendzy za strajk ni ma i nie będzie.Amen😀
Dodano: 25.04.2019 22:21    Przez: ~Pn2
Nauczyciele to patologia .Pokazali się w pełnej odsłonie.Powinni ich wszystkich pozwalniać i zatrudnić takich co naprawdę potrafią uczyć i wytłumaczyć uczniom.Wszyscy strajkujący won
Dodano: 25.04.2019 22:24    Przez: ~matka
Idz ty "łuczyć" profesuro, na pewno jestes wykształcona w pseudo wyzszej uczelni, pewnie łodzkiej. Wykształcisz podobnych tumanów jakim sama jestes. Prosta jak sznurek. Urodziłas i nie wiedziałas co dalej a tepe dzieci ci rosły, bystre jak ich matka. W jednym się zgodze że powinna byc selekcja nauczycieli ale równiez w innych zawodach powinni ją robić i np takie nieszczęście jak ty nie nigdy by nie miało pracy i na zasiłek. Oddawaj patologio 500
Dodano: 25.04.2019 22:36    Przez: ~do matka-żal mi ciebie
Fajnie w końcu mój brat pójdzie do szkoły :) jest zdolowany bo chcą mu odebrać wakacje szkoda utkwi takiemu małemu w głowie akcja nauczycieli pozdrawiam
Dodano: 25.04.2019 22:24    Przez: ~Kibic Górnika
oj biedulek nie odpocznie
Dodano: 26.04.2019 11:44    Przez: ~oj
Nareszcie dosyć tej farsy
Dodano: 25.04.2019 22:41    Przez: ~Arek
Nie wszystkie szkoły strajkowały. Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego normalnie funkcjonowała. Nauczyciele nie zostawili tam dzieci.
Dodano: 25.04.2019 22:44    Przez: ~RW
Ale flagi wywiesili i jakby mogli to by strajkowali .Ale że rodzice płacą to nie strajkowali bo by wypłat nie dostali gdyż rodzice by nie płacili .Większość nauczycieli tam pracujących strajk popiera i na lekcjach ewidentnie mówi że tego rządu nie popiera.Jedynie prawy nauczyciel od historii był przeciw.
Dodano: 25.04.2019 22:51    Przez: ~żałuję wyboru tej szkoły
Do -żałuję wyboru tej szkoły- geniuszu, nie o strajk nauczycieli chodzi, ale o jego formę. Nauczyciele zachowali się karygodnie, bez względu na rząd. Poza tym śmiem zauważyć, że nie tylko Salezjanie są opłacani przez rodziców. Zwykli nauczyciele również. Przecież to budżetówka, oni pieniędzy de facto nie wytwarzają. Poza tym gdyby się oflagowali,czy nawet przeprowadzili jakiś krótki strajk, a rząd nic by nie zrobił,to rząd straciłby. Tak długi i szkodliwy dla uczniów i rodziców strajk tylko rozsierdził wszystkich. No i na marginesie, niech nauczyciele zaczną szanować innych. Prawda jest taka, ze nie szanują. Krzyczą, wyzywają, są złośliwi i nieuczynni. To jest prawda o nich. Spotkali się więc z taką, a nie inną reakcją. Niech zaczną być pedagogami,l to i rodzice za nimi pójdą.
Dodano: 26.04.2019 07:45    Przez: ~miki
Drodzy Państwo powiedzcie mi Jak teraz będzie się czuła Nauczycielka która przebrała się za Krowę jak wróci do zajęć z Uczniami...
Dodano: 25.04.2019 22:46    Przez: ~Pn2
mmmmuuuu
Dodano: 25.04.2019 22:55    Przez: ~cielok
Jak krowa... co mleka nie daje!!!
Dodano: 25.04.2019 23:18    Przez: ~czarno na białym
ileż to razy nauczycielka przedszkola musi przebierać się za zwierzątko, też mi nowość, tu nagle kostium krowy szanownych państwa tak poruszył