Dzisiaj jest niedziela 19 maja 2019, imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19219) SPORT FORUM FIRMY (5337) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 16oC
Jutropogoda
23 / 16oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wierzbinek. Dzień Strażaka i jubileusz 60-lecia OS ... (2)Koszykarze Mustanga brązowymi medalistami mistrzos ... (3)

Konin. Koniec „czerwonej zarazy” to tylko zaklinanie rzeczywistości

KONIN JEST NASZ

Dodano: 26.04.2019 11:31

Radny Jacek Kubiak ogłosił przed miesiącem, że „czerwona zaraza skończyła się w Koninie”, co – jego zdaniem – powinno zaowocować radykalnymi czystkami w mieście. Tymczasem, wbrew rewolucyjnym chęciom pana radnego, sprowadzenie problemów naszego miasta do „czerwonej zarazy” sprzyja raczej utrwaleniu tego wszystkiego, co ciągnie Konin w czarną pokopalnianą dziurę.

Cytowane sformułowanie zostało wygłoszone na marcowej sesji Rady Miasta Konina przy okazji dyskusji o cenach odbioru śmieci i nieprawidłowościach w funkcjonowaniu Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi (MZGOK), zwanego potocznie spalarnią. Panu radnemu chodziło, jak wynikało z kontekstu, o ludzi piastujących kierownicze stanowiska w miejskich spółkach a zapewne także w samym magistracie i innych miejskich instytucjach.

Ogłaszając, niczym Joanna Szczepkowska trzydzieści lat temu, koniec komunizmu Jacek Kubiak zachęcał prezydenta Piotra Korytkowskiego do działania: - Niech pan zacznie kartę swoją, niech pan pokaże, że pan potrafi zarządzać, niech pan zmieni zarządy w spółkach tam, gdzie powinny być zmienione, żeby przyniosły tego efekty.

Od dawna piszę, że zmiany w Koninie są potrzebne, w tym i te kadrowe. Ale też konsekwentnie powtarzam, że nie chodzi o to, żeby wymienić wszystkich wysokich urzędników, zatrudnionych za czasów poprzedniej władzy. Bo nawet jeśli ktoś był kiedyś członkiem czy działaczem PZPR, pasuje więc do pana radnego wyobrażenia o „czerwonym”, to nie znaczy, że nie może się znać na swojej pracy i dobrze jej wykonywać. Z drugiej strony przez minione ćwierć wieku przyszło do pracy w szeroko rozumianym magistracie wielu młodych ludzi i część z nich dostała tę robotę tylko dlatego, że byli krewnymi lub znajomymi właściwych ludzi. Należeć do PZPR nie mogli, bo w styczniu 1990 roku, kiedy partia została rozwiązana, nie mieli jeszcze osiemnastu lat. Skoro nie mieszczą się w definicji „czerwonego” (czy jak kto woli „komucha”), czy mogą być spokojni o swoją pracę, nawet jeśli mają dwie lewe ręce?

Radny Jacek Kubiak jest z partii Prawo i Sprawiedliwość, która byłymi towarzyszami w swoich szeregach się nie brzydzi (również w Koninie), więc – jak widać - nie zawsze „czerwony” to dla nich taka znów straszna zaraza. Czy chodzi o to, że ich „komuch” już nie jest taki straszny, czy może w ogóle nie o „czerwonego” chodzi, tylko o napiętnowanie jakimś epitetem kogoś, kto należy do konkurencyjnej grupy politycznej lub po prostu inaczej myśli?

Jak świat długi i szeroki na placach zabaw wciąż widać podobne scenki: „Głupi jesteś!” – mówi jeden przedszkolak do drugiego. „Nieprawda, to ty jesteś głupi!” - rewanżuje mu się urażony pięciolatek. „Głupi, głupi!” – podnosi głos ten pierwszy. „Jesteś głupszy od ustawy!” – orzeka kolega.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miasto Konin potrzebuje gospodarza nie politykierów cdn.. ...
Dodano: 26.04.2019 12:59    Przez: ~xxx
W Koninie trzeba zwolnić wszystkich emerytów od prezesa-dyrektora-za-ca-kierownikó i ich za-ca do babć klozetowych włącznie.Zrobić rachunek potrzeb na poszczególnych stanowiskach i przyjąć fachowców ogłaszając konkurs.Zasiedziałe stare nieomylne czerwone pociotki z układu ,, wice rozumicie" WON!!!!!!!!! Inaczej będziecie gonić czerwonego króliczka dalej przy akompaniamencie SBeckiej kapeli.
Dodano: 26.04.2019 11:59    Przez: ~bibliotekarka
Konin to od zawsze czerwony bastion,miasto nudne jak flaki z olejem
Dodano: 26.04.2019 12:37    Przez: ~adam
W Koninie na lepsze, kiedy dziadek był w PZPR, ojciec też, a syn w SLD albo PO ?
Dodano: 26.04.2019 11:55    Przez: ~Tu nic się nie zmienia
Słaby artykuł zresztą jak zawsze wszystkie inne
Dodano: 26.04.2019 12:44    Przez: ~Do widzenia

KOMENTARZE

Ostatnie zmiany pokazują, że pojawiają się młodzi i sprawni pracownicy. Zmiany są i będą i jestem przekonany, że na lepsze.
Dodano: 26.04.2019 11:49    Przez: ~Osiedlowy
W Koninie na lepsze, kiedy dziadek był w PZPR, ojciec też, a syn w SLD albo PO ?
Dodano: 26.04.2019 11:55    Przez: ~Tu nic się nie zmienia
Dokładnie. Ludzie myślą, że jak się ma klawiaturę pod rękami, to znają się na wszystkim. Każda głupota wypisana w komentarzu rośnie w ich oczach do mega mądrego komentarza wysokiej klasy specjalisty... Buhaha. Panie Korytkowski, pan robi swoje, bez oglądania się na to konińskie zdewociało-malkontenckie towarzystwo...
Dodano: 26.04.2019 13:59    Przez: ~!
Swego czasu czerwona zaraza przy pomocy robotników i chłopów, wykorzystując ich sytuacje ekonomiczną, zniewoliła część Europy i Azji. Udało się wykorzystać ich do mordowania przeciwników politycznych. Po latach okazało się naprawdę, jakie były cele i kto był beneficjentem. Czerwone elity nie mającej nic wspólnego z robotnikami i chłopami partii, pławiły się w luksusach kosztem tychże. Oni decydowali o ich życiu i losie. Przyszedł czas przemian ustrojowych i spadkobiercy czerwonej zarazy, POstKOmuniści, dla odzyskania wpływów użyli nauczycieli. Jaruzelski dając im Kartę Nauczyciela, miesiąc od wprowadzenia stanu wojennego poczynił inwestycje na przyszłość. Przyszedł czas realizacji planów i robotników oraz chłopów zastąpili nauczyciele. Nauczycieli trudno posądzić o to, że ruszyli za Broniarzem jak niższe sfery naszego społeczeństwa, że chodziło tylko o ich skrajne ubóstwo. Wszak aspirują do elit, twierdza nawet, że nimi są i z pe ...
Dodano: 26.04.2019 15:06    Przez: ~PostKOmuna
Nauczycieli trudno posądzić o to, że ruszyli za Broniarzem jak niższe sfery naszego społeczeństwa, że chodziło tylko o ich skrajne ubóstwo. Wszak aspirują do elit, twierdza nawet, że nimi są i z pewnością oczekiwali statusu beneficjenta za wszelka cenę.
Dodano: 26.04.2019 15:08    Przez: ~POstKOmuna
Panie Olejnik, czyżby czerwona zaraza składała samokrytykę i Pan się w tym lokuje? W minionych czasach był to skuteczny sposób na odzyskiwanie społecznego zaufania, ale nie miał nic wspólnego z uczciwością i poprawą sytuacji społeczeństwa. Stosowanie metody "gonić złodzieja" ma odciągnąć uwagę od władzy? Mamy to zrozumieć, że WY to nie ONI. Artykuł sponsorowany, o czym Pan i my dobrze wiemy. Nawet kłamać trzeba umieć i staram się zrozumieć, że każdy musi za cos żyć.
Dodano: 26.04.2019 15:36    Przez: ~de javu
Niewielu młodych ludzi dostało posady panie "osiedlowy". Trafnie autor napisał że nadal to grono znajomych i pociotków dostaje posady, a jak się coś dzieje to nawet z głosem doradczym nie wystąpią. Przykładem może być nowa Pani Kierownik Wydziału Oświaty. Konkurs dawno rozstrzygnięty i ogłoszone jej zwycięstwo a w chwili strajków nigdzie jej nie widziano.... Nawet za tło nie robiła... Bo strach.. A miała to być ciepła posada. Żenujący jest system zatrudnienia i konkursów.
Dodano: 26.04.2019 17:09    Przez: ~M.K.
avatar Czy jest jakaś różnica między SLD a PO żadna, teraz to jedna koalicja przecież FJN zwany KE, to ta sama sowiecka mentalmość , panświnzm i tyle.Czy coś od wyborów zmieniło się w mieście, nic ZERO, czy jest perstektywa na najmnijszą zmianę ,wcale ŻADNA. Zamiasy czerwonego kacyka z Konina za fuchę wicka ,kasę od nas podatników tylko większą bierze kacyk z Pozania za tą samą fuchę. No cóż vox populi ,vox dei mieszkańcy się wypowiedzieli więc niech nastawiają teraz tylek do bicia kosztami zycia w miejście i do LBGT w szkołach i przedszkolach.
Dodano: 26.04.2019 18:26    Przez: Tomasz Kobrzycki
@de jacy to jest frustrat,władza się zmieniła a korzyści jak nie było tak nie ma
Dodano: 27.04.2019 07:02    Przez: ~Tomcio Paluch
Kłamiesz Kobrzycki, bo nie sprawdziłeś ile zarabiał poprzednik na tym stanowisku. Kłamie M.K. bo nowa kierownik oświaty zacznie pracę po odejściu poprzedniczki, czyli de facto 2 maja. Taka jest jakość waszych komentarzy. Kłamliwa, podpuszczająca, żenująca.
Dodano: 27.04.2019 07:42    Przez: ~Edgar von Guten
Czerwoni nadal rządzą w tym komunistycznym miasteczku i dlatego nic się w nim nie zmienia, bo rzadzi klika, która nic nie robi dla mieszkańców tylko dla swoich, a kto nie znimi są dyskryminowani
Dodano: 26.04.2019 11:55    Przez: ~Antykomunsta
Przed chwilą były wybory i MIESZKAŃCY SAMI WYBRALI kto ma rządzić w tym mieście...
Dodano: 26.04.2019 14:00    Przez: ~To
Troli piecze zad😃
Dodano: 26.04.2019 15:13    Przez: ~Słaby artykuł
W Koninie trzeba zwolnić wszystkich emerytów od prezesa-dyrektora-za-ca-kierownikó i ich za-ca do babć klozetowych włącznie.Zrobić rachunek potrzeb na poszczególnych stanowiskach i przyjąć fachowców ogłaszając konkurs.Zasiedziałe stare nieomylne czerwone pociotki z układu ,, wice rozumicie" WON!!!!!!!!! Inaczej będziecie gonić czerwonego króliczka dalej przy akompaniamencie SBeckiej kapeli.
Dodano: 26.04.2019 11:59    Przez: ~bibliotekarka
Jak najbardziej trafna diagnoza,wicie..rozumicie obrało jednak już aktualnie POstępowy kurs liberalny....i znowu udają przewodnią siłę narodu, tym razem pod sztandarem Brukseli.....taka dygresja o radnym, który widzi koniec czerwonej zarazy...był kiedyś w kpn, Moczulski był niby wielkim antykomunistą.. ile ludzi dało się na to nabrać....a okazał się TW,o czym w1992 roku można było przeczytać w niszowym piśmie"Wolna Polska"..... Jest jeszcze rok, góra dwa... na znalezienie odpowiedniego kandydata na prezydenta, zebranie pieniędzy na kampanię,i zbudowanie zaplecza .... jeśli nie to można sobie Ponarzekać aż do końca świata co bardzo lubimy, niestety....
Dodano: 27.04.2019 00:34    Przez: ~Obserwator nadwarciański
Konin to od zawsze czerwony bastion,miasto nudne jak flaki z olejem
Dodano: 26.04.2019 12:37    Przez: ~adam
Lewicowa władza tu się nie nudzi, tańczą na Placu Wolności, a i wyjeżdzają POzwiedzać Brukselę.
Dodano: 26.04.2019 15:51    Przez: ~A co ?
TYLKO LANS LANS LANS
Dodano: 27.04.2019 00:11    Przez: ~ali
Słaby artykuł zresztą jak zawsze wszystkie inne
Dodano: 26.04.2019 12:44    Przez: ~Do widzenia
Ze slaby i tendencyjny to wiemy, ale jak redaktor kosi komentarze ?
Dodano: 26.04.2019 16:15    Przez: ~Prawdziwe żniwa
Jak zwykle tendencyjny artykuł jeszcze nie przeczytałem do końca a już wiedziałem kto jest jego autorem wiadomo- Pan Olejnik nie spełniony redaktor .Tak zgodzę się z pewnymi tezami niestety .Pan Kubiak ze Zjednoczonej Prawicy jest z tej samej półki co byli aparatczyki tylko po przeciwnej stronie niestety .on doskonale zna metody działania byłych towarzyszy w takich funkcjonował jest tym przesiąknięty . Jest bardzo słaby w swoich poglądach niby nazywa się Prawica ale czasami to są gorsi jak ci lewicowcy z PZPR lub obecnie SLD .Jak to opozycja z jakimi projektami uchwał -zmian wystąpili na Radzie Miasta słaba ta opozycja Układ PO -SLD robią co chcą z nimi. Dlatego uważam ze w Koninie jest za dużo polityki a za mało konkretnej roboty ,dla tego tak słabo jest . Z przykrością twierdzę że za całą sytuacje winię Lecha Wałęsę i Tadeusza Mazowieckiego którzy nie dokonali całkowitej dekomunizacji i dziś mamy to co mamy. Miasto Konin potrzebuje gospod ...
Dodano: 26.04.2019 12:58    Przez: ~xxx
Miasto Konin potrzebuje gospodarza nie politykierów cdn.. ...
Dodano: 26.04.2019 12:59    Przez: ~xxx
Ciekawa polemika: napisać, że artykuł tendencyjny, po czym powielić główne tezy autora jako swoje. No, mistrz ciętej riposty!
Dodano: 26.04.2019 20:52    Przez: ~Stefan
Konin już dawno się skończył,kopalnia się skończy będzie skansen totalny
Dodano: 26.04.2019 13:00    Przez: ~Mira
Jacek Kubiak nie jest z Prawa i Sprawiedliwości tylko z Solidarnej Polski. Z PiSu został dawno temu wyrzucony no ale wrócił do polityki..
Dodano: 26.04.2019 14:04    Przez: ~Thomas More
Tomasz Kobrzycki
Dodano: 26.04.2019 20:05    Przez: ~Tomasz Kobrzycki
Mało kto się orientuje w tych pisowskich przystawkach. Dla większości ludzi to jest po prostu PiS.
Dodano: 26.04.2019 20:53    Przez: ~Ja
w tym miasteczku to rządzi ten kto pierwszy wstanie ?
Dodano: 26.04.2019 14:49    Przez: ~wielbiciel
kiedy spłata długu miasta???
Dodano: 26.04.2019 14:50    Przez: ~wielbiciel
Jutro😂