Dzisiaj jest poniedziałek 19 kwietnia 2021, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17802) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bon ton również w pracy - „Czwartkowe spotkania z ... (1)MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (9)

Konin. Sporo nowości na 40. Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca

Dodano: 7.05.2019 11:54
Źródło: LM.pl

To będzie już 40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie. Jubileuszowa edycja obfitować będzie w nowości. Poza nową lokalizacją gali będzie też zmiana miejsca eliminacji wokalistów oraz nowa orkiestra.

W 1979 roku w Koninie odbyły się Ogólnopolskie Konfrontacje Dziecięcych Zespołów Tanecznych. Od tego czasu na festiwalowych deskach, artystyczne umiejętności zaprezentowało około 140 tysięcy osób w wieku od 5 do 16 lat. Towarzyszyły im tysiące instruktorów, opiekunów, choreografów, autorów tekstów, kompozytorów i muzyków. Tegoroczna edycja ( 5-9 czerwca) będzie niezwykła, bo na uczestników czeka sporo nowości.

Przede wszystkim, w związku z przebudową domu kultury „Oskard”, młodzi wokaliści będą występować w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym PWSZ w Morzysławiu. Zespoły taneczne, bez zmian, zaprezentują się na deskach Konińskiego Domu Kultury. Zmieni się też orkiestra, która będzie towarzyszyć dzieciom śpiewającym. Tym razem muzycy zagrają pod dyrekcją Pawła Zielaka. No i najważniejsze, koncert galowy (8 czerwca) odbędzie się nie w amfiteatrze, a na pl. Wolności. To tam stanie duża scena i widownia. I na koniński rynek przyjdzie kolorowy korowód uczestników festiwalu, który wyruszy sprzed KDK.

Bilety na 40. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca w Koninie w cenie 30 zł, do nabycia od 15 maja w kasie KDK.

  • Konin. Sporo nowości na 40. Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jakie bilety dla kogo i dlaczego za to że nie ma warunków technicznych na amfiteatrze do czego doprowadziły rządy PO i SLD -do ruiny A dziś mówi się o atrakcjach - płatne bilety impreza robi się komercyjna i to kosztem dzieci Pl . Wolności jest miasta i każdy winien korzystać z niego bez płatnie (Jeszcze takiej polki na pl Wolności nie grali -wstyd i hańba) Pan Prezydent Korytkowski wiedział już dawno o problemach amfiteatru jako przewodniczący komisji infrastruktury i finansów i nic nie zrobił przez 8 lat od kiedy był znany problem z amfiteatrem a teraz stosuje środki zastępcze jak on się nie wstydzi ta ekipa nie ma pomysłu na to Miasta ..Wcale się nie zdziwię jak festiwal przeniosą do innego miasta w nagrodę dla tych co to uszanują i będą mieć odpowiednie warunki -wstyd na cala Polskę. Jakie nowości poza zmianą miejsc występów? dlaczego norma stało się nie autoryzowanie artykułów?.LM schodzi na psy.
Dodano: 7.05.2019 12:50    Przez: ~xxx
Chyba oszaleli z tymi biletami!!! Raz ze 4os rodzina musiałaby zapłacić 120 zł a w zmian beda siedzieć na krzesłach i oglądać plecy rzędu przed. Podejrzewam że sprzedaż tych biletów to jedna wielka ściema jak rok temu, wszystkie bilety były rozdysponowania przez radnych, pracowników KDKU i organizmów. Nie było szans na kupienie!!!! Na tym placu może się zmieszcza dzieci które występują i prezydent bo dla reszty miejsca juz nie starczy! !!!
Dodano: 7.05.2019 14:32    Przez: ~Paty
Wstyd cokolwiek organizować na tym amfiteatrze...
Dodano: 7.05.2019 12:12    Przez: ~T
aaa miał być wyremontowany amfiteatr chyba była taka obietnica wyborcza czy mi się POmyliło SPRAWDZAM
Dodano: 7.05.2019 14:37    Przez: ~ela
Niech zorganizują na rondzie Kolska-Warszawska-Europejska. Piękne będzie za 56 milionów bo były tam korki 40 minutowe codziennie. Bogate miasta a nie ma na amfiteatr?
Dodano: 7.05.2019 12:35    Przez: ~kasa jest

KOMENTARZE

Koncert galowy na pl. Wolności??? To chyba jakaś kpina? A gdzie garderoby dla dzieci? Gdzie one będą siedziały przez klika godzin trwającego koncertu. Jeśli na "widowni", która ma być zorganizowana na placu, to miejsca starczy tylko dla dzieci, dla nikogo już więcej. To jest jakiś absurd.
Dodano: 08.05.2019 08:43    Przez: ~matka tańczącego dziecka
W Urzędzie Miasta by się przebierać dzieciaki przecież tam jest Dużo miejsca
Dodano: 08.05.2019 09:05    Przez: ~Belweder
W urzedzie zwolnic niepotrzrbnych pracownikow i kazda grupa mialaby swoja.garderobe, np na parterze jesna pani wydaje dyspozycje a obok druga kasuje. Chore jakies
Dodano: 08.05.2019 10:56    Przez: ~ja
LM kasuje komentarze hurtem !
Dodano: 08.05.2019 12:33    Przez: ~Cenzura
Festiwal bez amfiteatru to już nie festiwal... :-(
Dodano: 08.05.2019 15:57    Przez: ~Tom
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.