Dzisiaj jest piątek 24 maja 2019, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19448) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 12oC
Jutropogoda
18 / 10oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (4)Piłkarska kolejka: Górnik ze spadkowiczem, Sokół z ... (2)

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

Dodano: 8.05.2019 13:40

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

O tym, jak widzą Konin nieco z zewnątrz mówili: Maciej Sytek, prezes ARR i Robert Kuciński, zastępca dyr. CKiS , którzy pracują tutaj od niedawna i patrzą jak na miasto z potencjałem. Muzyk, kontrabasista Ksawery Wójciński, wrócił do Konina po kilkunastu latach i uważa, że to świetne miejsce do życia, jeśli przychodzi grać w wielu miejscach w Polsce i na świecie.

W drugiej części "ŚnB" kobiety kultury mówiły o ponadmałomiasteczkowych wydarzeniach kulturalnych i społecznych, które budują markę Konina. Elżbieta Miętkiewska, dyrektor KDK, zapowiedziała 40 edycję festiwalu dziecięcego, który w tym roku zmieni lokalizację. Koncert galowy odbędzie się bowiem na placu Wolności, a nie jak dotąd w amfiteatrze. Justyna Król, wiceprezeska Fundacji Juliusa Fromma zaprosiła na wystawę poświęconą tej postaci. Monika Marciniak z Muzeum Okręgowego w Koninie zapowiedziała wystawę obrazów Edwarda Dwurnika.

Goście stwierdzili, że Konin to miasto z potencjałem, które wymaga tylko redefinicji. Prowadzenie: Anna Pilarska, Mariusz Harmasz. Reazlizacja Tristan Tomczak. Nagranie w "Kawce, karafce". Posłuchajcie rozmowy.

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?
Slajd 1/10

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 1 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 2 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 3 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 4 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 5 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 6 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 7 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 8 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 9 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

miasteczko bez "kasy" wegetacja
Dodano: 8.05.2019 14:47    Przez: ~miód
Festiwal przeniesiony ze względów bezpieczeństwa.Amfiteatr może się ZAWALIĆ!!!Miłego dnia zarządzający tym majątkiem....
Dodano: 8.05.2019 16:41    Przez: ~Qń
Przykro to mówić ale mój Konin pod rządami poprzedniej koalicji komunistyczno-liberalnej i obecnej stacza się na dno. Pytanie co radni PiS w tym temacie. Jeśli bedziecie siedzieć cicho stracicie w Koninie elaktorat
Dodano: 8.05.2019 16:03    Przez: ~Assss
Elita z nominacji, a nie dzięki swojej pracy/dorobkowi mówi jak żyć. Szkoda czasu na pseudo intelektualistów.
Dodano: 8.05.2019 21:00    Przez: ~pelkian
Jest małomiasteczkowy, ale i tak kocham to miasto najbardziej z wszystkich miast na świecie♡.
Dodano: 8.05.2019 15:20    Przez: ~I.

KOMENTARZE

miasteczko bez "kasy" wegetacja
Dodano: 08.05.2019 14:47    Przez: ~miód
Jest jaki jest. Ma swój urok. Miasto to przede wszystkim ludzie, wspomnienia, jakaś opowieść...Dla pesymisty zawsze będzie źle...Optymiście się spodoba.Jest dużo zieleni, jeziora niedaleko, dookoła lasy i przyroda.Dużo plusów, inne miasta mogą pomarzyć o takich warunkach. A że brak tradycji wysokiej kultury...na to trzeba pokoleń...to zresztą typowe dla takich miast.
Dodano: 09.05.2019 11:10    Przez: ~Volisos
Jak ludzie którzy zadłużyli miasto na ponad 120 000 000 mogą dalej rządzić miastem? Ludzie opamiętajcie się to miasto umiera i duża zasługa jest was samych.
Dodano: 09.05.2019 11:53    Przez: ~Waldek
Jest małomiasteczkowy, ale i tak kocham to miasto najbardziej z wszystkich miast na świecie♡.
Dodano: 08.05.2019 15:20    Przez: ~I.
Fajne grono :)
Dodano: 08.05.2019 15:26    Przez: ~www
Przykro to mówić ale mój Konin pod rządami poprzedniej koalicji komunistyczno-liberalnej i obecnej stacza się na dno. Pytanie co radni PiS w tym temacie. Jeśli bedziecie siedzieć cicho stracicie w Koninie elaktorat
Dodano: 08.05.2019 16:03    Przez: ~Assss
Pis juz dawno stracil. Widac po przegranych wyborach
Dodano: 08.05.2019 16:16    Przez: ~ja
dlaczego PIS na sesjach RM tylko milczy poza 2-ma wyjątkami???
Dodano: 08.05.2019 16:49    Przez: ~wyborca
Po przegranych wyborach prezydenckich PiS wyraźnie odpuścił i leje na to miasto. Zdaje się mówić: Radźcie sobie z władza która macie...
Dodano: 08.05.2019 21:48    Przez: ~RDX
Assss o czym ty piszesz o czymś czego w Koninie nie ma, te chłopcy co są w PiSie to przedszkole !!!!!!!!!!!!!
Dodano: 08.05.2019 16:20    Przez: ~xxxd
Festiwal przeniesiony ze względów bezpieczeństwa.Amfiteatr może się ZAWALIĆ!!!Miłego dnia zarządzający tym majątkiem....
Dodano: 08.05.2019 16:41    Przez: ~Qń
to sprawdzona wiadomość ?
Dodano: 08.05.2019 17:03    Przez: ~ala
Oczywiście, że tak. Bilety już w sprzedaży
Dodano: 08.05.2019 17:30    Przez: ~B
to chyba żart?
Dodano: 08.05.2019 18:14    Przez: ~ha
odpowiedź jest oczywista: T A K !!!
Dodano: 08.05.2019 17:23    Przez: ~GOTTI
Konin to małomiasteczkowa dziura. Taka jest mentalność koninian, kiepskie wykształcenie mieszkańców a tym samym i władzy. Brak kultury w miejscach publicznych. Burzenie zabytków. Brak wyższej uczelni na poziomie wyższym niż PWSZ. Brak obiektów kulturalnych poza KDK. Uciekająca wykształcona młodzież. I te bloki, bloki, bloki. Najbrzydsze miasto w Polsce (wespół z Bełchatowem). Jednym słowem dziura jak jasny gwint
Dodano: 08.05.2019 18:37    Przez: ~Tak uważam i już
DOLINA
Dodano: 08.05.2019 19:12    Przez: ~he
Przecież to małe miasto, więc jest malomiasteczkowe 🙂 mieszkam tu i zarabiam dobrze, niczego mi nie brakuje 🙂
Dodano: 08.05.2019 19:43    Przez: ~On 34
Brak lotniska,brak portu morskiego,brak drapaczy chmur...
Dodano: 09.05.2019 05:42    Przez: ~MASZ 100% RACJI
Konin był ciekawym miastem w latach 90-tych,na przełomie wieków,pużniej to już tylko równia pochyła.ludzie,którzy zadłużyli i zaniedbali miasto raczej nie poniosą konsekwencji
Dodano: 08.05.2019 20:24    Przez: ~mieszkaniec
Konin tak naprawdę nigdy nie był ciekawy,a nie później przez Ó piszemy.To miasto przybyszy do kopalni,teraz nad przepaścią!
Dodano: 08.05.2019 21:22    Przez: ~Ala
Elita z nominacji, a nie dzięki swojej pracy/dorobkowi mówi jak żyć. Szkoda czasu na pseudo intelektualistów.
Dodano: 08.05.2019 21:00    Przez: ~pelkian
1 z 3
123>>