Dzisiaj jest poniedziałek 19 sierpnia 2019, imieniny: Bolesława, Juliana, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18877) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 16oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)Od patyka do koszyka, czyli warsztaty wikliniarski ... (0)

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

Dodano: 8.05.2019 13:40

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

O tym, jak widzą Konin nieco z zewnątrz mówili: Maciej Sytek, prezes ARR i Robert Kuciński, zastępca dyr. CKiS , którzy pracują tutaj od niedawna i patrzą jak na miasto z potencjałem. Muzyk, kontrabasista Ksawery Wójciński, wrócił do Konina po kilkunastu latach i uważa, że to świetne miejsce do życia, jeśli przychodzi grać w wielu miejscach w Polsce i na świecie.

W drugiej części "ŚnB" kobiety kultury mówiły o ponadmałomiasteczkowych wydarzeniach kulturalnych i społecznych, które budują markę Konina. Elżbieta Miętkiewska, dyrektor KDK, zapowiedziała 40 edycję festiwalu dziecięcego, który w tym roku zmieni lokalizację. Koncert galowy odbędzie się bowiem na placu Wolności, a nie jak dotąd w amfiteatrze. Justyna Król, wiceprezeska Fundacji Juliusa Fromma zaprosiła na wystawę poświęconą tej postaci. Monika Marciniak z Muzeum Okręgowego w Koninie zapowiedziała wystawę obrazów Edwarda Dwurnika.

Goście stwierdzili, że Konin to miasto z potencjałem, które wymaga tylko redefinicji. Prowadzenie: Anna Pilarska, Mariusz Harmasz. Reazlizacja Tristan Tomczak. Nagranie w "Kawce, karafce". Posłuchajcie rozmowy.

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?
Slajd 1/10

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 1 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 2 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 3 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 4 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 5 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 6 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 7 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 8 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

"Śniadanie na bulwarze". Czy Konin jest małomiasteczkowy?

slajd 9 z 10

Podczas majowego „Śniadania na bulwarze” rozmawialiśmy o tym, „Czy jesteśmy małomiasteczkowi?"

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

miasteczko bez "kasy" wegetacja
Dodano: 8.05.2019 14:47    Przez: ~miód
Festiwal przeniesiony ze względów bezpieczeństwa.Amfiteatr może się ZAWALIĆ!!!Miłego dnia zarządzający tym majątkiem....
Dodano: 8.05.2019 16:41    Przez: ~Qń
Przykro to mówić ale mój Konin pod rządami poprzedniej koalicji komunistyczno-liberalnej i obecnej stacza się na dno. Pytanie co radni PiS w tym temacie. Jeśli bedziecie siedzieć cicho stracicie w Koninie elaktorat
Dodano: 8.05.2019 16:03    Przez: ~Assss
Elita z nominacji, a nie dzięki swojej pracy/dorobkowi mówi jak żyć. Szkoda czasu na pseudo intelektualistów.
Dodano: 8.05.2019 21:00    Przez: ~pelkian
Jest małomiasteczkowy, ale i tak kocham to miasto najbardziej z wszystkich miast na świecie♡.
Dodano: 8.05.2019 15:20    Przez: ~I.

KOMENTARZE

miasteczko bez "kasy" wegetacja
Dodano: 08.05.2019 14:47    Przez: ~miód
Jest jaki jest. Ma swój urok. Miasto to przede wszystkim ludzie, wspomnienia, jakaś opowieść...Dla pesymisty zawsze będzie źle...Optymiście się spodoba.Jest dużo zieleni, jeziora niedaleko, dookoła lasy i przyroda.Dużo plusów, inne miasta mogą pomarzyć o takich warunkach. A że brak tradycji wysokiej kultury...na to trzeba pokoleń...to zresztą typowe dla takich miast.
Dodano: 09.05.2019 11:10    Przez: ~Volisos
Jak ludzie którzy zadłużyli miasto na ponad 120 000 000 mogą dalej rządzić miastem? Ludzie opamiętajcie się to miasto umiera i duża zasługa jest was samych.
Dodano: 09.05.2019 11:53    Przez: ~Waldek
Jest małomiasteczkowy, ale i tak kocham to miasto najbardziej z wszystkich miast na świecie♡.
Dodano: 08.05.2019 15:20    Przez: ~I.
Fajne grono :)
Dodano: 08.05.2019 15:26    Przez: ~www
Przykro to mówić ale mój Konin pod rządami poprzedniej koalicji komunistyczno-liberalnej i obecnej stacza się na dno. Pytanie co radni PiS w tym temacie. Jeśli bedziecie siedzieć cicho stracicie w Koninie elaktorat
Dodano: 08.05.2019 16:03    Przez: ~Assss
Pis juz dawno stracil. Widac po przegranych wyborach
Dodano: 08.05.2019 16:16    Przez: ~ja
dlaczego PIS na sesjach RM tylko milczy poza 2-ma wyjątkami???
Dodano: 08.05.2019 16:49    Przez: ~wyborca
Po przegranych wyborach prezydenckich PiS wyraźnie odpuścił i leje na to miasto. Zdaje się mówić: Radźcie sobie z władza która macie...
Dodano: 08.05.2019 21:48    Przez: ~RDX
Assss o czym ty piszesz o czymś czego w Koninie nie ma, te chłopcy co są w PiSie to przedszkole !!!!!!!!!!!!!
Dodano: 08.05.2019 16:20    Przez: ~xxxd
Festiwal przeniesiony ze względów bezpieczeństwa.Amfiteatr może się ZAWALIĆ!!!Miłego dnia zarządzający tym majątkiem....
Dodano: 08.05.2019 16:41    Przez: ~Qń
to sprawdzona wiadomość ?
Dodano: 08.05.2019 17:03    Przez: ~ala
Oczywiście, że tak. Bilety już w sprzedaży
Dodano: 08.05.2019 17:30    Przez: ~B
to chyba żart?
Dodano: 08.05.2019 18:14    Przez: ~ha
odpowiedź jest oczywista: T A K !!!
Dodano: 08.05.2019 17:23    Przez: ~GOTTI
Konin to małomiasteczkowa dziura. Taka jest mentalność koninian, kiepskie wykształcenie mieszkańców a tym samym i władzy. Brak kultury w miejscach publicznych. Burzenie zabytków. Brak wyższej uczelni na poziomie wyższym niż PWSZ. Brak obiektów kulturalnych poza KDK. Uciekająca wykształcona młodzież. I te bloki, bloki, bloki. Najbrzydsze miasto w Polsce (wespół z Bełchatowem). Jednym słowem dziura jak jasny gwint
Dodano: 08.05.2019 18:37    Przez: ~Tak uważam i już
DOLINA
Dodano: 08.05.2019 19:12    Przez: ~he
Przecież to małe miasto, więc jest malomiasteczkowe 🙂 mieszkam tu i zarabiam dobrze, niczego mi nie brakuje 🙂
Dodano: 08.05.2019 19:43    Przez: ~On 34
Brak lotniska,brak portu morskiego,brak drapaczy chmur...
Dodano: 09.05.2019 05:42    Przez: ~MASZ 100% RACJI
Konin był ciekawym miastem w latach 90-tych,na przełomie wieków,pużniej to już tylko równia pochyła.ludzie,którzy zadłużyli i zaniedbali miasto raczej nie poniosą konsekwencji
Dodano: 08.05.2019 20:24    Przez: ~mieszkaniec
Konin tak naprawdę nigdy nie był ciekawy,a nie później przez Ó piszemy.To miasto przybyszy do kopalni,teraz nad przepaścią!
Dodano: 08.05.2019 21:22    Przez: ~Ala
Elita z nominacji, a nie dzięki swojej pracy/dorobkowi mówi jak żyć. Szkoda czasu na pseudo intelektualistów.
Dodano: 08.05.2019 21:00    Przez: ~pelkian
1 z 3
123>>