Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17996) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 12oC
Jutropogoda
15 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Po miesiącu przerwy Medyk wraca do Konina, by podj ... (0)Konin. Dzieci z Przedszkola nr 11 uczyły się Kolej ... (0)

Konin. Wymienili mierniki, mają problem z rozliczeniem ciepła

Dodano: 8.05.2019 13:53
Źródło: LM.pl

Brak rozliczenia zużycia ciepła zaniepokoił jednego z mieszkańców Zatorza. Dlaczego po wymianie mierników lokatorzy nie wiedzą, kiedy przyjdzie im zapłacić za sezon grzewczy? Prezes spółdzielni mieszkaniowej uspokaja twierdząc, że już niebawem.

Sprawa dotyczy trzech wieżowców przy ul. Bacewicz. W lipcu ubiegłego roku w mieszkaniach wymieniono podzielniki ciepła z wyparkowych na elektroniczne.

- Do dziś nie zostałem rozliczony – podkreśla pan Jerzy. - W spółdzielni panuje totalny bałagan i przesuwanie terminu odczytu oraz rozliczenia. Kiedy o to pytam, to od pracowników spółdzielni słyszę „nie wiem” - dodaje.

Mieszkaniec Zatorza twierdzi, że do tej pory odczyt był dokonywany w styczniu. Jest już maj, a rozliczenia brak. Jak się okazuje, zgodnie z ustaleniami w samej spółdzielni, odczyt odbył się na koniec kwietnia.

- W ciągu 30 dni będzie rozliczenie. Mieszkańcy powinni je otrzymać na koniec maja, najpóźniej na początku czerwca – mówi Maciej Ostrowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze” w Koninie. - Mieszkańcy co miesiąc wnoszą zaliczkę, również w okresie letnim. Kiedy nie grzeją to również za to ciepło płacą, więc mogę uspokoić mieszkańców, że na pewno tych funduszy wystarczy na pokrycie kosztów ogrzewania – dodaje.

Prezes podkreśla jednocześnie, że rozliczenie ze starych i nowych podzielników będzie połączone.

– Za podzielniki wyparkowe to byłyby tylko trzy miesiące. Zdecydowaliśmy tak, żeby nie robić dodatkowego rozliczenia i żeby ograniczyć koszty dla mieszkańców – mówi Maciej Ostrowski.

Ponadto, co ważne dla lokatorów, zmieni się okres rozliczeniowy jeśli chodzi o zużycie ciepła. Teraz to będzie czas od 1 maja do końca kwietnia.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mam pytanie do pana prezesa,dlaczego podzielniki ciepla wisza takze w okresie letnim,to co sie w nich znajduje odparowuje w miesiacach letnich,dlaczego to tak funkcjonuje?mam znajomych co nie maja wlaczonych grzejnikow w domu a i tak placa slone rachunki gdy sie ich rozlicza z ciepla
Dodano: 8.05.2019 14:47    Przez: ~Co jest
Podzielniki ciepła nie są żadnym narzędziem pomiarowym .Poszukajcie w necie jak można ''kiwać ''ludzi na tym.
Dodano: 8.05.2019 14:27    Przez: ~PiS to dno
NA OKRES LETNI PODZIELNIKI POWINNY BYĆ DEMONTOWANE , PONIEWAŻ OD TEMPERATURY ZEWNETRZNEJ NABIJA SIE ZUŻYCIE.
Dodano: 8.05.2019 14:56    Przez: ~KOL
zgadzam się i dlatego na alejach nie wyraziliśmy zgody i jest ok radze wam drodzy pomyśleć żeby to zlikwidowali pozdrawiam
Dodano: 8.05.2019 14:35    Przez: ~kon
Ciekawe jakie będą koszty podzielników elektronicznych? Czy będzie nadpłata czy nie dopłata,ale jedno jest pewne że nie działa do końca jak powinno bo. I tak odparowuje ciepło. Podzielnikia.Ale bez tego znowuż podnieśli by czynsz,tak źle tak niedobrze.
Dodano: 8.05.2019 15:15    Przez: ~Ha

KOMENTARZE

Podzielniki ciepła nie są żadnym narzędziem pomiarowym .Poszukajcie w necie jak można ''kiwać ''ludzi na tym.
Dodano: 08.05.2019 14:27    Przez: ~PiS to dno
zgadzam się i dlatego na alejach nie wyraziliśmy zgody i jest ok radze wam drodzy pomyśleć żeby to zlikwidowali pozdrawiam
Dodano: 08.05.2019 14:35    Przez: ~kon
Mam pytanie do pana prezesa,dlaczego podzielniki ciepla wisza takze w okresie letnim,to co sie w nich znajduje odparowuje w miesiacach letnich,dlaczego to tak funkcjonuje?mam znajomych co nie maja wlaczonych grzejnikow w domu a i tak placa slone rachunki gdy sie ich rozlicza z ciepla
Dodano: 08.05.2019 14:47    Przez: ~Co jest
Za to mieliscie festyn i kielbaski wiec nie robcie afery
Dodano: 08.05.2019 19:32    Przez: ~Prezes z V
Podzielniki ciepła są cieczowe lub elektroniczne - nie wyparkowe ..... !!!!
Dodano: 08.05.2019 14:42    Przez: ~xxx
Te cieczowe, to są właśnie wyparkowe.
Dodano: 09.05.2019 09:56    Przez: ~arro
Te cieczowe są wyparkowymi bo pomiar oparty jest na ilości wyparowanej cieczy.
Dodano: 09.05.2019 09:59    Przez: ~znafca
NA OKRES LETNI PODZIELNIKI POWINNY BYĆ DEMONTOWANE , PONIEWAŻ OD TEMPERATURY ZEWNETRZNEJ NABIJA SIE ZUŻYCIE.
Dodano: 08.05.2019 14:56    Przez: ~KOL
Ciekawe jakie będą koszty podzielników elektronicznych? Czy będzie nadpłata czy nie dopłata,ale jedno jest pewne że nie działa do końca jak powinno bo. I tak odparowuje ciepło. Podzielnikia.Ale bez tego znowuż podnieśli by czynsz,tak źle tak niedobrze.
Dodano: 08.05.2019 15:15    Przez: ~Ha
Mam elektroniczne podzielniki i nienabijaja jak gotujesz w kuchni czy jak paruje ciepla woda w lazience.
Dodano: 08.05.2019 22:23    Przez: ~Wsl
nie mogę do dnia dzisiejszego. Obniżamy czynsz za mieszkania - obniżyli fundusz remontowy.Wielka akcja że milionowe oszczędności czy coś takiego. No nie mogę do dnia dzisiajszego
Dodano: 08.05.2019 15:27    Przez: ~Ale numery
Chcieliscie POkemonów to macie haha
Dodano: 08.05.2019 17:52    Przez: ~Szczenka Schetyny
Na ul.Karłowicza sa juz elektroniczne i super sprawa.Nie ma oszukiwania przestaly nabijac cieplo z chwila przestania grzania w mieszkaniach
Dodano: 08.05.2019 18:40    Przez: ~K
Bo o to chodzi w podzielmikach elektronicznych. By było sprawiedliwie. I ci co narusza to ci co cała zimę siedzą w domu w sferze i ciągną ciepło przez ściany od sąsiadów. A teraz będzie uczciwie
Dodano: 09.05.2019 20:41    Przez: ~Adc
A co z cenami za ogrzewanie? Nie dostajecie wyższych rachunków?
Dodano: 08.05.2019 19:36    Przez: ~Opinie
Alternatywy 4 POprostu
Dodano: 08.05.2019 19:41    Przez: ~Tusk.de
Prezes się zmienił, a bałagan pozostał. Bardzo źle świadczy to o tym zarządzie. Myślę, że każdy z lokatorów, który miał do czynienia z administracją tej spółdzielni, niemile wspomina te kontakty. Spychotechnika w pierwszorzędnym wydaniu.
Dodano: 08.05.2019 21:24    Przez: ~trwr
Ja tam nie mam problemy z tym zarzadem liczniki na elekteoniczne szybko i sprawnie wymienili
Dodano: 08.05.2019 22:26    Przez: ~Was
Ja myślę, że anomalia w SM biorą się z nas samych. Ile osób przychodzi na zebrania, ile osób orientuje się w przepisach spółdzielczych?. Wiele widać po dyskusji na forum. Trzeba przyjść, dyskutować i decydować poprzez głosowanie. Musimy pamiętać, że spółdzielnia to My a nie osoby tam pracujące. Te osoby My zatrudniamy ale słabych także zwalniamy. Dopóki tego nie zrozumiemy to będzie jak było.
Dodano: 09.05.2019 10:06    Przez: ~znafca
To Sam zlodzieje pierwszej klasy