Dzisiaj jest sobota 22 lutego 2020, imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21196) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 6oC
Jutropogoda
5 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ostatni sparing na remis. Za tydzień pierwszy mecz ... (0) W Turku powstanie pierwsza strefa wolna od dymu t ... (4)

Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Finał w Koninie

Dodano: 24.05.2019 10:34
Źródło: LM.pl

Finał Wielkopolski XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Koninie.

W konkursie rozgrywanym pod patronatem marszałka województwa wielkopolskiego, wystartowały 24 drużyny w wieku od 10 do 12 lat oraz 27 drużyn w wieku powyżej 12 lat. Zawodnicy musieli zmierzyć się w czterech konkurencjach. Najpierw było to rozwiązanie testu o tematyce związanej z bezpieczeństwem na drodze, a później jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego, wylosowaną trasą. Kolejnym punktem programu był tor sprawnościowy, gdzie uczestnicy zawodów musieli wykazać się precyzją w pokonywaniu przygotowanego toru rowerowego zawierającego osiem przeszkód. I ostatnią częścią było udzielanie pomocy przedmedycznej.

W grupie wiekowej 10-12 lat zwyciężyła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Obrze, pow. wolsztyński. Drugie miejsce zajęła SP w Dąbiu, pow. kolski, a trzecie – SP nr 3 we Wronkach, pow. szamotulski. Jeśli chodzi o drugą grupę wiekową to najlepsza okazała się drużyna reprezentująca SP w Sypniewie, pow. złotowski. Na podium znalazły się również: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Obrze, pow. wolsztyński i SP w Jezierzycach Kościelnych, pow. leszczyński. Drużyny otrzymały puchar prezydenta Konina.

Natomiast puchary od dyrektora WORD w Koninie trafiły do najlepszych zawodników finału i tak, w pierwszej grupie wiekowej wyróżniony został uczeń SP w Sypniewie, a w drugiej – uczeń SP w Dąbiu.

fot. WORD Konin

  • Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Finał w Koninie
  • Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Finał w Koninie
  • Turniej bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Finał w Koninie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

LM usuwa komentarze.
Dodano: 24.05.2019 13:31    Przez: ~Ignac
Oby jako późniejsi kierowcy zachowywali się równie bezpiecznie...
Dodano: 24.05.2019 18:25    Przez: ~L.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.