Dzisiaj jest niedziela 8 grudnia 2019, imieniny: Marii, Wirginii, Zenona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20461) SPORT FORUM FIRMY (5427) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 9oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mąkoszyn. Uroczystość z okazji 100-lecia konsekrac ... (0)Konin. Z myślą o potrzebujących.Świąteczna zbiórka ... (0)

Ranking konińskich szkół. Która jest najbardziej tolerancyjna?

Dodano: 3.06.2019 14:25
Źródło: LM.pl

Drugie Liceum Ogólnokształcące najbardziej tolerancyjną szkołą w Koninie. Tak wynika z rankingu, który opracował jeden z młodych aktywistów.

Ranking szkół tolerancyjnych i wolnych od mowy nienawiści powstał w oparciu o wyniki ankiet przeprowadzonych w internecie. Wypełniło je 539 uczniów z 7 szkół ponadgimnazjalnych w Koninie.

- Ogólny wniosek z ankiet jest taki, że nie dochodzi do skrajnych przypadków, jednak np. zdarzają się zaczepki, czy złośliwe uwagi. Pobicia są rzadkością, ale występują – mówi Piotr Czerniejewski. - Stworzyłem ten ranking, ponieważ w ostatnim czasie fala hejtu i mowy nienawiści znacznie wzrosła i należy coś z tym zrobić. W Gdańsku doprowadziła do śmierci Prezydenta Miasta. Zwracam się z prośbą do władz miasta Konina o przeprowadzenie w każdej szkole lekcji o tolerancji i zapobieganiu mowie nienawiści – dodaje.

Najwięcej, bo 1873,4 punktów zdobyło II LO. Drugie miejsce zajęło III LO z wynikiem 1470,7 punktów, a trzecie – I LO z wynikiem 1225,9 punktów. Dalej w kolejności były: Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego – 1033,5 punktów, Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych – 1023,5 punktów, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego – 928,4 punktów i Zespół Szkół im. M. Kopernika – 419,2 punktów.

  • Ranking konińskich szkół. Która jest najbardziej tolerancyjna?
  • Ranking konińskich szkół. Która jest najbardziej tolerancyjna?
  • Ranking konińskich szkół. Która jest najbardziej tolerancyjna?
  • Ranking konińskich szkół. Która jest najbardziej tolerancyjna?
  • Ranking konińskich szkół. Która jest najbardziej tolerancyjna?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ludzie w dzisiejszych czasach często mylą odmienne zdanie z nienawiścią.
Dodano: 3.06.2019 15:07    Przez: ~Tak sobie myślę
Jeżeli jest coś niezgodne z poglądami aktywistów to jest to stuprocentowy hejt. Gdy władze obejmą lewacy implementują prawo w którym wskażą jedynie słuszne poglądy. Wszelkie inne poglądy będą srogo karane jako nienawiść na tle. .,... . tło oczywiście się zdefiniuje.
Dodano: 3.06.2019 15:14    Przez: ~Prorok
więc teraz szkoły będą oceniane nie pod względem poziomu nauczania?
Dodano: 3.06.2019 15:16    Przez: ~Nektar
Co wy z ta mowa nienawiści macie? Pewnych rzeczy nie da się tolerować i każdy o tym dobrze wie.Tolerancja to szeroko pojęte słowo.Tolerancja nie może być nadużywaniem czyjejś dobroci wszelkiego ladu i skladu a nawet porządku.J edno powiem tolerancja ok ale od głupich ludzi to trza uciekać.
Dodano: 3.06.2019 16:57    Przez: ~Ha
Ale ja głupi jestem.Myślałem, że szkoły mają uczyć, a one mają być tolerancyjne.Postęp w oświacie niebywały.
Dodano: 3.06.2019 15:35    Przez: ~Krzysztof

KOMENTARZE

Ktoś tu komuś robi karierę.
Dodano: 03.06.2019 14:59    Przez: ~realll
Młody aktywista powinien dostać jakieś konkretne zajęcie pomogło by mu przetrwać te ciężkie czasy. Gdy tak dalej pójdzie to z nadmiaru czasu będzie musiał się zgłosić do poradni zdrowia psychicznego dedykowanej dla młodych zdolnych aktywistów.
Dodano: 03.06.2019 15:04    Przez: ~Dziekanka
A wygrała szkoła organizatora haha :)
Dodano: 03.06.2019 15:21    Przez: ~Igor
Co ten pasożyt bredzi,taniec na trumnie juz sie skonczył ale niektore karły POdsycaja nienawiść zbadać goscia na narkotyki
Dodano: 03.06.2019 16:18    Przez: ~Mirro
Co wy z ta mowa nienawiści macie? Pewnych rzeczy nie da się tolerować i każdy o tym dobrze wie.Tolerancja to szeroko pojęte słowo.Tolerancja nie może być nadużywaniem czyjejś dobroci wszelkiego ladu i skladu a nawet porządku.J edno powiem tolerancja ok ale od głupich ludzi to trza uciekać.
Dodano: 03.06.2019 16:57    Przez: ~Ha
Stop hejterom nacjonalistów, Korwina, Konfederacji itp. !
Dodano: 03.06.2019 17:55    Przez: ~Tolerancja
Tolerancja to przede wszystkim przyjęcie do wiadomości, że ktoś ma odmienne poglady, a nie nakaz akceptacji poglądów, z którymi sie nie zgadzamy.
Dodano: 03.06.2019 20:03    Przez: ~Er
To się wynosi z domu myślę że w szkole to niepotrzebne jest
Dodano: 03.06.2019 15:04    Przez: ~Rodzic
Kopernik na szarym końcu. Tam zawsze było nieciekawie..
Dodano: 03.06.2019 15:05    Przez: ~Jagoda
Ludzie w dzisiejszych czasach często mylą odmienne zdanie z nienawiścią.
Dodano: 03.06.2019 15:07    Przez: ~Tak sobie myślę
Jeżeli jest coś niezgodne z poglądami aktywistów to jest to stuprocentowy hejt. Gdy władze obejmą lewacy implementują prawo w którym wskażą jedynie słuszne poglądy. Wszelkie inne poglądy będą srogo karane jako nienawiść na tle. .,... . tło oczywiście się zdefiniuje.
Dodano: 03.06.2019 15:14    Przez: ~Prorok
Ludzie w dzisiejszych czasach często mylą mowę nienawiści z odmiennym zdaniem.
Dodano: 05.06.2019 09:48    Przez: ~Tak sobie parafrazuję
więc teraz szkoły będą oceniane nie pod względem poziomu nauczania?
Dodano: 03.06.2019 15:16    Przez: ~Nektar
będą wystawiali notę nauczycielom
Dodano: 03.06.2019 19:09    Przez: ~dyru
Ale ja głupi jestem.Myślałem, że szkoły mają uczyć, a one mają być tolerancyjne.Postęp w oświacie niebywały.
Dodano: 03.06.2019 15:35    Przez: ~Krzysztof
Gender, LGBT i tym podobne.
Dodano: 03.06.2019 15:48    Przez: ~Idzie nowe do szkół
wkręcają młodzież tak jak przed Centrum
Dodano: 03.06.2019 19:08    Przez: ~do nauki
W Medyku RODOS. Rodzinne Ogrody Działkowe Otoczone Słowem.
Dodano: 03.06.2019 15:40    Przez: ~byk
Szkoły publiczne(nie wszystkie oczywiście),a raczej ich dyrektorzy robią z nich szkoły katolickie, zapraszają na wszystkie imprezy i sami uczestniczą jako Dyrektorzy w imprezach u księdza, to jest tolerancja dla dzieci które są innego wyznania?
Dodano: 03.06.2019 16:29    Przez: ~Dno
aaa gdzie te obrońcy spod Centrum???
Dodano: 03.06.2019 19:13    Przez: ~ela
Przeprowadzcie badania, ktora szkoła jest najlepsza w edukacji dzieci i młodzieży to jest najwazniejsze dla przyszłości Polski. Przestancie propagować ideologie obyczajowa