Dzisiaj jest wtorek 23 lipca 2019, imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19459) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 18oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dyrektor MOPR odchodzi na emeryturę. Nowy szef w t ... (1)III liga. Przygotowania rywali Sokoła Kleczew i Gó ... (0)

Ślesin. Realizują projekt zagospodarowania terenu przy plaży

Dodano: 18.06.2019 13:42
Źródło: LM.pl

Do września w Ślesinie powstaną pierwsze tężnie. To kolejny, po nowej plaży, etap realizacji projektu zagospodarowania terenu przy plaży.

Plan zagospodarowania terenu przy plaży w Ślesinie został przedstawiony w ubiegłym roku. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej, burmistrz Mariusz Zaborowski pokazał co się już udało i jakie są dalsze plany.

- Oddana przed sezonem została nowa plaża. Mieliśmy 170 metrów, a w tym roku mamy dodatkowo 260 metrów – mówił Mariusz Zaborowski. - Obecnie podpisana jest też już umowa na budowę pola namiotowego i kamperowego oraz na budowę tężni. Docelowo zaplanowanych jest ich 8, a do końca września zrealizujemy 4 tężnie plus parking wzdłuż nich, drogę i chodnik – dodaje.

To nie koniec dobrych wiadomości. W ubiegłym tygodniu burmistrz Ślesina podpisał decyzję związaną z wyznaczeniem działki pod hotel i spa.

- Założeniem było stworzenie warunków dla inwestora, który chciałby wybudować nowy obiekt hotelowy z basenem – mówi Mariusz Zaborowski. - Będziemy szukali inwestora. Czy będzie to w ramach partnerstwa prywatno-publicznego, czy nieruchomość zostanie zbyta, to będą decyzje w najbliższym czasie – dodaje.

Trwa również poszukiwanie chętnych do stworzenia i prowadzenia wakeparku oraz parku wodnego z kompleksem zjeżdżalni, który miałby powstać przy plaży.

- Staramy się, żeby tych którzy do nas przyjeżdżają zadowolić, żeby mieli co z tym wolnym czasem robić. Atrakcji cały czas jest mało – podkreśla burmistrz Mariusz Zaborowski.

W Ślesinie ma przybyć miejsc noclegowych, a budynek OSiR znajdujący się bezpośrednio przy plaży zmieni niebawem swoje oblicze.

- Jesteśmy na końcowym etapie wydzierżawiania budynku. Czekamy na zgodę Lasów Państwowych, bo stoi on na ich gruncie – mówi Mariusz Zaborowski. - Jest osoba zainteresowana tym budynkiem. Ma być on ocieplony, naprawione balkony. Zmieni się jego wizerunek tak, żeby zachęcał, a nie odstraszał - dodaje.

W budynku rozpoczęły się prace związane z jego porządkowaniem. Później trzeba będzie jeszcze zmienić przeznaczenie obiektu z budynku administracji publicznej, na usługowy.

  • Ślesin. Realizują projekt zagospodarowania terenu przy plaży
  • Ślesin. Realizują projekt zagospodarowania terenu przy plaży

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ten człowiek zniszczy i sprzeda cały Ślesin, no ale jak się ma takich geniuszy i służących w radzie jak Ejma czy Bielicki to można wszystko
Dodano: 18.06.2019 14:26    Przez: ~tty
Tak sobie myślę że ta nowa dłuższa plaża jest potrzebna by sprzedać docelowo OSiR. Co do tężni to trzeba o nie dbać. Jak w Ślesinie nie dbają o ostatnie inwestycje w promenadę, pomosty, skate park to tym bardziej nie zadbają o tężnie. Inwestycja na 3 lata a potem zacznie straszyć.
Dodano: 18.06.2019 16:47    Przez: ~Lo
A Konin śpi!!!
Dodano: 18.06.2019 15:56    Przez: ~Lipka
CO ZE ŚCIEŻKĄ ROWEROWĄ DO SOMPOLNA??? CO Z WYSEPKA I OGRANICZENIEM PRĘDKOŚCI PRZY WLOCIE DO SLESINA OD STRONY KONINA PRZY OSIEDLU??? UPARLI SIE NA TĘŻNIE ... ZOBACZYMY BO TO JEDNORAZOWA ATRAKCJA BO CIECHOCINEK I INOWROCŁAW BLISKO TO MOZE COS INNEGO???
Dodano: 18.06.2019 19:06    Przez: ~Slesiniak

KOMENTARZE

Ten człowiek zniszczy i sprzeda cały Ślesin, no ale jak się ma takich geniuszy i służących w radzie jak Ejma czy Bielicki to można wszystko
Dodano: 18.06.2019 14:26    Przez: ~tty
Co Ci niszczy?
Dodano: 18.06.2019 14:47    Przez: ~Xx
Jesteś tak słaby jak ostatni Twoja wypowiedź. Ślesin wreszcie się rozwija. Jesteś ślepy?? Zapomniałem, że Twojej kilki już nie ma...
Dodano: 18.06.2019 14:50    Przez: ~Do tyy
Tak sobie myślę że ta nowa dłuższa plaża jest potrzebna by sprzedać docelowo OSiR. Co do tężni to trzeba o nie dbać. Jak w Ślesinie nie dbają o ostatnie inwestycje w promenadę, pomosty, skate park to tym bardziej nie zadbają o tężnie. Inwestycja na 3 lata a potem zacznie straszyć.
Dodano: 18.06.2019 16:47    Przez: ~Lo
Wybory pokazały wszystko. Ludzie wyrazili opinie zarówno o Burmistrzu i o Radnych. Dostali mandat zaufania jedni i drudzy. Mówiąc o kims służący jest poprostu słabe. Dajcie im pracować. Chyba za dużo się dzieje bo komuś zaczyna to przeszkadzac. Brawo Radni barwo Burmistrz!!!
Dodano: 18.06.2019 14:59    Przez: ~Ślesin
No co ty? I nie ludzie tylko suweren. Cieszę się że też popierasz reformy mandatowe w Polsce.
Dodano: 18.06.2019 15:22    Przez: ~qq32
elegancko podoba mnie sie...
Dodano: 18.06.2019 15:14    Przez: ~konin
Krytyka bedzie zawsze symbolem niezadowolenia . Warto spojrzeć trzeżwo i powiedzieć sobie wprost bez kredytów nie ma inwestycji . Każda rozwojowa firma bierze otwiera linię kredytową i to jest naturalny proces . Od razu widać ,że skoro tak ktoś myśli nie czeka i nie korzysta tylko z środków własnych. Dzisiaj są inne czasy .Czasy inwestycji . Dzisiaj trzeba patrzeć i podpierać sie kredytami wtedy inwestycje sie realizuje . Żadna firma nie jest samowystarczalna i tak samo dzieje sie w wielu gminach w Polsce . Jeśli tak myśli burmistrz to znaczy, że dobrym jest gospodarzem rozwija się w ten sposób cała gmina gdzie przekłada się dalej na mieszkańców i możliwościami . Przestańcie siać zło , i tylko niezadowolenie . Dobrobyt co nie którym się przewraca w głowie, gdzie przechodzi w głupotę . Dajcie czas i nie utrudniajcie, a pomyślcie raczej jak wesprzeć gminę i realizacje. To bardziej buduje relacje miedzy ludzkie wśród społeczeństwa .
Dodano: 18.06.2019 15:33    Przez: asdar6
Tylko że jak bierzesz kredyt w firmie to wrazie czego masz odpowiedzialnośc np.komornik,a tu robi co chce i nic,a Ty jeszcze na to łożysz podatkami. Jakim trzeba być idiotą żeby zamiast remontu Osiru odwalić szklaną gminę, komu to jest potrzebne? Mieszkańcą? Chyba że tam robisz. Radni nie mają nic do gadania, a Pawełek niech przestanie robić z siebie idioty, ma tak brązowy język że go niedomyje.
Dodano: 18.06.2019 16:15    Przez: ~bj
A Konin śpi!!!
Dodano: 18.06.2019 15:56    Przez: ~Lipka
Gorzej jest w śpiączce
Dodano: 18.06.2019 18:21    Przez: ~Z
no co ty ?? coś robią tyko nic nie widać jakaś gadka o wodorze
Dodano: 18.06.2019 20:14    Przez: ~wiwa
CO ZE ŚCIEŻKĄ ROWEROWĄ DO SOMPOLNA??? CO Z WYSEPKA I OGRANICZENIEM PRĘDKOŚCI PRZY WLOCIE DO SLESINA OD STRONY KONINA PRZY OSIEDLU??? UPARLI SIE NA TĘŻNIE ... ZOBACZYMY BO TO JEDNORAZOWA ATRAKCJA BO CIECHOCINEK I INOWROCŁAW BLISKO TO MOZE COS INNEGO???
Dodano: 18.06.2019 19:06    Przez: ~Slesiniak
Burmistrz Ślesina ma dobre parcie na szkło, więcej go w Redakcji LM niż w gminie.
Dodano: 19.06.2019 00:36    Przez: ~skiciok
Zrobić a zadbać później o to, to są dwie różne rzeczy, poza rtm jest to niemal marionetkowy zarząd który nigdy się władcy nie postawi, nie licząc jednostki które nie są z jego opcji o potrafią powiedzieć nie