Dzisiaj jest sobota 7 grudnia 2019, imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20305) SPORT FORUM FIRMY (5427) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
7 / 8oC
Pojutrzepogoda
7 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
V Konińska Liga A1. Emocjonujące walki zawodników ... (0)Arkadiusz Przybyła nowym szefem wielkopolskich str ... (0)

Konin. To już 23 olimpiada umiejętności osób niepełnosprawnych

Dodano: 25.06.2019 09:03

Już po raz XXIII w Koninie odbędzie się Olimpiada Umiejętności Osób Niepełnosprawnych im. Doktora Piotra Janaszka. Abilimpiada 28-30 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 15.

Niezwykła atmosfera, wiele emocji,doskonała zabawa oraz współzawodnictwo towarzyszą każdej Abilimpiadzie, tak będzie również w tym roku. Ci, którzy brali udział w poprzednich spotkaniach wiedzą, że impreza to przede wszystkim rozwijanie zainteresowań i umiejętności osób niepełnosprawnych, współzawodnictwo, pokazanie społeczeństwu umiejętności osób niepełnosprawnych oraz integracja społeczna. Głównym organizatorem Abilimpiady jest Fundacja „Mielnica”. Projekt jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W imprezie bierze udział 271 osób/uczestników projektu, w tym 184 osoby niepełnosprawne (49 drużyn) z terenu Polski. Są to reprezentanci warsztatów terapii zajęciowej, środowiskowych domów samopomocy, domów pomocy społecznej, fundacji i stowarzyszeń oraz szkoły integracyjnej.

W tegorocznej Abilimpiadzie uczestnicy będą mogli wykazać się w 15 konkurencjach indywidualnych oraz w 3 konkurencjach drużynowych. Abilimpiadę zamknie wystawa prac, które powstały podczas imprezy oraz uroczyste rozdanie nagród i dyplomów. Miłą tradycją stał się fakt, iż nagrody i dyplomy podczas Ablimpiady otrzymują wszyscy uczestnicy, bez względu na zajęte miejsce.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:abilimpiada 2019,   SP nr 15 Konin,   piętnastka Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.