Dzisiaj jest wtorek 28 stycznia 2020, imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20591) SPORT FORUM FIRMY (5458) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
3 / 4oC
Pojutrzepogoda
2 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Grzegorzew. Policyjny pies Goran odnalazł zaginion ... (1)Mistrzostwa Polski Juniorów. Dwa srebrne medale dl ... (0)

Towarzystwo Samorządowe podsumowało działania w 2018 roku

Dodano: 27.06.2019 12:02

Podsumowanie działalności Towarzystwa Samorządowego i wręczenie medali osobom zasłużonym w czasach ,,przełomu" z powiatu konińskiego, kolskiego i tureckiego to główne punkty zjazdu delegatów jaki odbył się w Grzegorzowie.

Rozpoczynając spotkanie Ireneusz Niewiarowski, prezes TS odniósł się do 1989 roku i obchodów 30-lecia Wolnej Polski. - Towarzystwo Samorządowe jako kontynuacja Komitetów Obywatelskich ma obowiązek pielęgnować tamte wydarzenia. W ramach tych działań między innymi wyróżniamy od ubiegłego roku osoby związane z 30-leciem Wolnej Polski, ale także te, które na przestrzeni tych lat ją umacniają. W sumie do tej pory TS wręczył 127 medali . Chciałbym, aby takie obchody weszły do każdej gminy, szkoły, sołectwa – powiedział prezes.

Zjazd był okazją do podsumowania działań TS w 2018 , a także kilku miesięcy tego roku . Omówiono m.in. wybory samorządowe. Komitet Wyborczy Towarzystwo Samorządowe w Koninie wystawił kandydatów w powiatach: kolskim, konińskim i tureckim. Z 79 kandydatów do rad gmin mandat uzyskało 28 osób. TS przeprowadził również promocję Konińskiego Budżetu Obywatelskiego oraz XXV Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Powołany w lipcu 2000 roku Fundusz Stypendialny Towarzystwa Samorządowego przyznał do końca 2018 roku łącznie 2401 stypendiów.

Towarzystwo Samorządowe jest współzałożycielem Banku Żywności w Koninie, który przeprowadza liczne akcje i prowadzi stałe przedsięwzięcia związane z pomocą charytatywną osobom potrzebującym wsparcia żywnościowego. W 2018 roku zorganizował również cykl spotkań we współpracy z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej, świętowano m.in. Dzień Samorządu Terytorialnego oraz Dzień Wolności i Praw Obywatelskich.

Na koniec I. Niewiarowski wspomniał o działaniach Komisji Europejskiej dotyczących platformy węglowej dla terenów pokopalnianych . Na cel ten zostanie przeznaczonych 500 mld euro. Wielkopolska jest jednym z regionów, który zostanie włączony w te działania. W zakresie tym razem m.in. z Urzędem Marszałkowskim aktywnie działa Towarzystwo Samorządowe. - Chciałbym, aby temat ten był poruszany na każdej sesji rady miasta czy gminy naszego regionu – dodał prezes.

 

  • Towarzystwo Samorządowe podsumowało działania w 2018 roku

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

ha ha ha co za tupet trzeba mieć posługując sie tak nie klarownymi informacjami . Typowa zagrywka pod publikę . Bardzo słabo wypadł Pan senator Niewiarowski . Dziwne, że jeszcze piastuje to stanowisko . Już od dawna widać ewidentnie , że nic nie robi jako samorządowiec tylko powinien odejść na emeryturę . Daj mu temat odcinka ulicy OKÓLNEJ to już go przerośnie to wyzwanie jako samorządowca , i nie będzie rozmawiał z mieszkańcami o problemie Konina . Medale wręczać i z sołtysami grillować o tak to Irek poleci pierwszy ... Typowe zachowanie starszego człowieka gdzie już zabrakło energii i mu się nie chce , z moherowymi beretami lansować ....to tak pogaduchy do białego rana
Dodano: 27.06.2019 12:19    Przez: asdar6
Jeżakowa była? Czy skończyła współpracę, bo nie została radną.
Dodano: 28.06.2019 09:01    Przez: ~Killer

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.